Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έγινα και εγώ κάτοχος του 10t pro και είμαι στη φάση που το στήνω προγράμματα ρυθμίσεις κτλ. Πολύ ωραίο φαίνεται αλλά μετά το LG G6 πιστευω θα δυσκολευτώ να συνηθίσω το μέγεθος του και το βάρος του. Προσπαθώ να το συνδέσω με υπολογιστή για να δω τον εσωτερικό του χώρο σαν δίσκο και να μεταφέρω φωτο κα και δεν μπορω με τίποτα. Πέρασα το mi pc suite ουτε καν το αναγνωρίζει. Κάποιους drivers της QUALCOMM τίποτα και δεν ρωτάει τίποτα μόλις το συνδέω να επιλεξω απλά φορτίζει. Καμιά ιδέα?

 

δεν θελει κανενα suite ...

καλωδιο και τα περνας ή με bluetooth αν εχει το pc σου

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

δεν θελει κανενα suite ...

καλωδιο και τα περνας ή με bluetooth αν εχει το pc σου

Ευχαριστώ. Αυτό ήθελα να κάνω και γω αλλά δεν γινόταν τίποτα και μέτα την απάντηση σου κατάλαβα οτι θα έπρεπε απλά να δουλεύει και δοκίμασα αλλο καλώδιο και δούλεψε μια χαρά. Το καλώδιο που είχα πρόχειρο πάνω στο υπολογιστή δεν δούλευε με το mi 10t.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αυτό ήθελα να κάνω και γω αλλά δεν γινόταν τίποτα και μέτα την απάντηση σου κατάλαβα οτι θα έπρεπε απλά να δουλεύει και δοκίμασα αλλο καλώδιο και δούλεψε μια χαρά. Το καλώδιο που είχα πρόχειρο πάνω στο υπολογιστή δεν δούλευε με το mi 10t.

 

για να εισαι σιγουρος βαζεις το καλωδιο που εχει μαζι με τη συσκευη και εισαι 100% οκ , εγω πηρα ενα ανταπτορακι bluetooth με 3 ευρω και το εβαλα πανω στο pc και τα περναω ασυρματα ολα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ,

Μόλις παρέλαβα το mi10t και έχω το εξής πρόβλημα .

Έκανα την ενημέρωση που με έβγαλε και πλέον όταν μπαίνω για βίντεο slow motion η οθόνη βγάζει κάποιες κάθετες μαύρες γραμμές οι οποίες αποτυπώνονται και στο βίντεο που τραβάς .

Πριν κάνω την ενημέρωση ήταν μια χαρά .

Απ'οτι δοκίμασα μόνο στο βίντεο slow motion γίνεται αυτό το θέμα .

Υπάρχει κάποια λύση μιας και δεν μπορώ να γυρίσω στην προηγούμενη version miui ;

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ,

Μόλις παρέλαβα το mi10t και έχω το εξής πρόβλημα .

Έκανα την ενημέρωση που με έβγαλε και πλέον όταν μπαίνω για βίντεο slow motion η οθόνη βγάζει κάποιες κάθετες μαύρες γραμμές οι οποίες αποτυπώνονται και στο βίντεο που τραβάς .

Πριν κάνω την ενημέρωση ήταν μια χαρά .

Απ'οτι δοκίμασα μόνο στο βίντεο slow motion γίνεται αυτό το θέμα .

Υπάρχει κάποια λύση μιας και δεν μπορώ να γυρίσω στην προηγούμενη version miui ;

Ευχαριστώ !

 

κατι πρεπει να στραβωσε με την εγκατασταση, κανε μια επανεκινηση και μετα πηγαινε ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων βρες την καμερα και κατω κατω κανε αναγκαστικη διακοπη και μετα εκκαθαριση δεδομενων

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

κατι πρεπει να στραβωσε με την εγκατασταση, κανε μια επανεκινηση και μετα πηγαινε ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων βρες την καμερα και κατω κατω κανε αναγκαστικη διακοπη και μετα εκκαθαριση δεδομενων

 

Δυστυχώς πάλι το κάνει .

Link to comment
Share on other sites

μονο στην αργη κινηση στο κανει ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο εκεί.

 

θα σου ελεγα να μιλησεις με το μαγαζι που το πηρες αλλα και αυτοι πριν απο οτιδηποτε θα σου κανουν επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων οποτε αν δεν βρεις αλλη λυση εκει θα πας πριν μιλησεις μαζι τους

 

ανοιξε ενα thread στο miui.gr που ειναι πιο εμπειροι σε αυτες τις συσκευες

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

θα σου ελεγα να μιλησεις με το μαγαζι που το πηρες αλλα και αυτοι πριν απο οτιδηποτε θα σου κανουν επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων οποτε αν δεν βρεις αλλη λυση εκει θα πας πριν μιλησεις μαζι τους

 

ανοιξε ενα thread στο miui.gr που ειναι πιο εμπειροι σε αυτες τις συσκευες

 

Σε ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις .

Ξανά κατεβάζω την ενημέρωση να την κάνω εγκατάσταση . Αν δεν διορθωθεί θα κάνω επαναφορά και βλέπουμε .

Μήπως υπάρχει κάποια google camera για το συγκεκριμένο μοντέλο μήπως και δουλέψει από εκεί ;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις .

Ξανά κατεβάζω την ενημέρωση να την κάνω εγκατάσταση . Αν δεν διορθωθεί θα κάνω επαναφορά και βλέπουμε .

Μήπως υπάρχει κάποια google camera για το συγκεκριμένο μοντέλο μήπως και δουλέψει από εκεί ;

 

βαλε απο το playstore το Gcamator θα σου πει οτι δεν βρηκε για το κινητο σου αλλα αν πας στο gcam database και βαλεις απο το poco x3 nfc ... δουλευει, για δοκιμασε

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

βαλε απο το playstore το Gcamator θα σου πει οτι δεν βρηκε για το κινητο σου αλλα αν πας στο gcam database και βαλεις απο το poco x3 nfc ... δουλευει, για δοκιμασε

 

Ούτε με την gcam αλλά ούτε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων λύθηκε.

Ας ελπίσουμε ότι θα λυθεί σε επόμενο update .

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου .

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με την gcam αλλά ούτε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων λύθηκε.

Ας ελπίσουμε ότι θα λυθεί σε επόμενο update .

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου .

 

δοκιμασε να αλλαξεις τα hz της οθονης μηπως εκει παιζει τιποτα και δεν ειναι απο την καμερα ...

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να αλλαξεις τα hz της οθονης μηπως εκει παιζει τιποτα και δεν ειναι απο την καμερα ...

 

Το δοκίμασα κι'αυτο και πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

η αργη κινηση πρεπει να εχει μπολικο φως για να δουλεψει σωστα, μηπως δεν εχεις αρκετο?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

η αργη κινηση πρεπει να εχει μπολικο φως για να δουλεψει σωστα, μηπως δεν εχεις αρκετο?

 

Με το mi note 3 που το δοκίμασα ( γιατί και εμένα πήγε λίγο εκεί το μυαλό μου ) όντως σκοτεινιάζει η οθόνη όταν μπαίνεις στην αργή κίνηση , απλά εδώ μιλάμε για μαύρες κάθετες γραμμές που περνάνε από την οθόνη και αποτυπώνεται στο βίντεο που τραβάς. Επίσης φαίνεται αυτές οι γραμμές να επηρεάζουν και το auto focus . Καθαρισα την κάμερα μήπως επηρέαζε κάποια δαχτυλια αλλά τίποτα .

Έχω κάψει το μυαλό μου γιατί αν ήταν θέμα hardware θα είχε θέμα λογικά και στο κανονικό βίντεο ή γενικά στην κάμερα . Αν πάλι ήταν θέμα software νομίζω ότι με την gcam θα είχε λυθεί.

Τώρα να πω την αλήθεια έχω μπερδευτεί .

Θα το δοκιμάσω και αύριο το πρωί με το φως της μέρας και βλέπουμε.

Πάντως για οτιδήποτε φλασια σας έρθει για το τι μπορεί να φταίει στείλτε ένα μήνυμα να το τσεκαρω.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας παιδιά !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,η επιλογή βίντεο σε αργή κίνηση που είναι και δεν την βρίσκω για να κάνω κι εγώ την παραπάνω δοκιμή??
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,η επιλογή βίντεο σε αργή κίνηση που είναι και δεν την βρίσκω για να κάνω κι εγώ την παραπάνω δοκιμή??

 

Καλημέρα ,

Μπαίνεις στην εφαρμογή της κάμερας , περνάς "φωτογραφία" και "πορτρέτο" και επιλέγεις "περισσότερα" . Από το μενού που βγαίνει επιλέγεις "αργή κίνηση".

 

Όσον αφορά το θέμα που συζητούσαμε εχθές , με το φως της ημέρας όλα μια χαρά . Πιθανόν το τεχνητό φως να επιδρά ώστε να βγαίνουν οι μαύρες γραμμές που έλεγα .Μέσα στο σπίτι ακόμα και σε φωτεινό από τον ήλιο σημείο πάλι βγάζει τις μαύρες γραμμές .

Link to comment
Share on other sites

Στο mi 10 πάντως,σε όλες τις συνθήκες φωτισμού,δεν βγάζει γραμμές στο βίντεο αργής κίνησης .

Ίσως κάτι φταίει στην ενημέρωση που πήρατε.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο mi 10 πάντως,σε όλες τις συνθήκες φωτισμού,δεν βγάζει γραμμές στο βίντεο αργής κίνησης .

Ίσως κάτι φταίει στην ενημέρωση που πήρατε.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ έτσι πιστεύω . Θα περιμένω λίγο διάστημα μήπως διορθωθεί με update .

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι πιστεύω . Θα περιμένω λίγο διάστημα μήπως διορθωθεί με update .

 

Πηγαινε το απευθειας εκει που το πηρες, δεν ειναι θεμα update , οι αλλοι χρηστες του ιδιου κινητου δεν εχουν τετοιο προβλημα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε το απευθειας εκει που το πηρες, δεν ειναι θεμα update , οι αλλοι χρηστες του ιδιου κινητου δεν εχουν τετοιο προβλημα

 

Αν δεν το εκανε πριν και ξεκινησε μετα το update τοτε κατα 99% ειναι προβληματικό update. θα προτεινα να κανει εγκατασταση ολοκληρη την ρομ και οχι μονο το update, καθαρη εγκατασταση παντα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το εκανε πριν και ξεκινησε μετα το update τοτε κατα 99% ειναι προβληματικό update. θα προτεινα να κανει εγκατασταση ολοκληρη την ρομ και οχι μονο το update, καθαρη εγκατασταση παντα.

 

Για να κάνω εγκατάσταση την ρομ από την αρχή δεν απαιτεί ξεκλείδωμα bootloader κτλ ; Μίλησα πάντως με έναν πωλητή του καταστήματος που αγόρασα το κινητό και μου είπε ότι το έχει ξανά δει το θέμα αυτό και σε άλλα κινητά και να δούμε για τυχόν έλεγχο αφού τελειώσει η παράνοια με τις μεταφορικές.

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω εγκατάσταση την ρομ από την αρχή δεν απαιτεί ξεκλείδωμα bootloader κτλ ; Μίλησα πάντως με έναν πωλητή του καταστήματος που αγόρασα το κινητό και μου είπε ότι το έχει ξανά δει το θέμα αυτό και σε άλλα κινητά και να δούμε για τυχόν έλεγχο αφού τελειώσει η παράνοια με τις μεταφορικές.

οχι. με τον ιδιο τροπο που κανεις εγκατασταση το update, κανεις και την ολοκληρη ρομ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...