Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα μια ερώτηση τον τελευταίο καιρό ενώ εχω σελίδες ανοιχτές στον crome ξαφνικά σβήνονται.. τι  γίνεται ξέρει κανείς?? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση μετα απο αυτό το τηλέφωνο ποιο λετε για αναβάθμιση??? 

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, chrispetses said:

Καλησπέρα μια ερώτηση μετα απο αυτό το τηλέφωνο ποιο λετε για αναβάθμιση??? 

Ευχαριστώ πολύ 

Ακόμα κρατάει δε χρειάζεται αναβάθμιση από θέμα επιδόσεων. Μόνο αν θέλεις καλύτερες κάμερες έχει νόημα να αλλάξεις σε κάτι άλλο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

On 18/9/2022 at 6:53 ΠΜ, MeddlingMageGR said:

Έχω το M10T Pro το οποίο έχει ως ΚΥΡΙΑ κάμερα έναν φακό των 108MP. Γιατί όμως όταν πατάω το κουμπί της κάμερας να βγάλω φωτογραφίες, δεν ενεργοποιείται ο φακός αυτός αφού είναι ο ΚΥΡΙΟΣ φακός όπως λέμε? Γιατί να πρέπει να επιλέξω εγώ το 108 ώστε να τραβήξει με αυτόν φωτογραφίες?
Και κάτι άλλο που δεν γνωρίζω να με κατατοπίσετε : Στις απλές φωτογραφίες που βγάζω βλέπω στις λεπτομέρειες ότι είναι 18,7MP, 20.4MP. Από πού προκύπτει αυτό αφού όπως γράφει το GSM Arena οι κάμερες μου είναι οι εξής ?

108 MP, f/1.7, 26mm (wide), 1/1.33", 0.8µm, PDAF, OIS
13 MP, f/2.4, 123˚ (ultrawide), 1.12µm
5 MP, f/2.4, (macro), 1/5.0", 1.12µm, AF

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Η κυρία κάμερα wide  πάντα σε pro ρυθμίσεις και raw αρχείο είναι 24,5 MP τώρα τα 108MP είναι σε jpg αρχείο που σημαίνει ότι έχει γίνει κάποια επεξεργασία από το τηλέφωνο και  γι'αυτό δεν είναι επιλεγμένο. 

 

 

On 18/9/2022 at 6:53 ΠΜ, MeddlingMageGR said:

Έχω το M10T Pro το οποίο έχει ως ΚΥΡΙΑ κάμερα έναν φακό των 108MP. Γιατί όμως όταν πατάω το κουμπί της κάμερας να βγάλω φωτογραφίες, δεν ενεργοποιείται ο φακός αυτός αφού είναι ο ΚΥΡΙΟΣ φακός όπως λέμε? Γιατί να πρέπει να επιλέξω εγώ το 108 ώστε να τραβήξει με αυτόν φωτογραφίες?
Και κάτι άλλο που δεν γνωρίζω να με κατατοπίσετε : Στις απλές φωτογραφίες που βγάζω βλέπω στις λεπτομέρειες ότι είναι 18,7MP, 20.4MP. Από πού προκύπτει αυτό αφού όπως γράφει το GSM Arena οι κάμερες μου είναι οι εξής ?

108 MP, f/1.7, 26mm (wide), 1/1.33", 0.8µm, PDAF, OIS
13 MP, f/2.4, 123˚ (ultrawide), 1.12µm
5 MP, f/2.4, (macro), 1/5.0", 1.12µm, AF

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Η κυρία κάμερα wide  πάντα σε pro ρυθμίσεις και raw αρχείο είναι 24,5 MP τώρα τα 108MP είναι σε jpg αρχείο που σημαίνει ότι έχει γίνει κάποια επεξεργασία από το τηλέφωνο και  γι'αυτό δεν είναι επιλεγμένο.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει το κινητό μας βίντεο με bokeh effect? 

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση αν εχω δυο κάρτες μεσα υπάρχει περίπτωση να εχει μειωμένο σήμα?? Και να εχει καλύτερο με μια κάρτα?? Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομίζω, αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι καταναλώνει παραπάνω μιας και μιλάμε για διπλή  διεργασία δικτύου.

Αναφέρεσαι σε ίδιο δίκτυο και οι δυο κάρτες ή διαφορετικά?

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, chrispetses said:

Καλημέρα μια ερώτηση αν εχω δυο κάρτες μεσα υπάρχει περίπτωση να εχει μειωμένο σήμα?? Και να εχει καλύτερο με μια κάρτα?? Ευχαριστώ πολύ 

Όχι είναι καθαρά το πώς πιάνει το δίκτυο στην περιοχή σου ο ένας από τους δύο παρόχους.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Με κοσμοτε μια και βοντα η άλλη..

Απλα ρωτάω μήπως έκλεινα την μια..

Καλα απο μπαταρία με τσακίζει μεχρι το απόγευμα θέλω φόρτιση αλλα τα πάντα ολα ανοικτά wifi , δεδομένα ,δυο κάρτες και τα πάντα απο το κινητό μαιλ και πολλα τηλέφωνα 

 

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση με νέα γραμματοσειρά κ ασφάλεια ΟκτωβρίουScreenshot_2022-09-29-16-47-44-190_com.android.updater.jpg

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νέα ενημέρωση με νέα γραμματοσειρά κ ασφάλεια ΟκτωβρίουScreenshot_2022-09-29-16-47-44-190_com.android.updater.thumb.jpg.eceeaf98c3467d59091cbc811f2901f3.jpg

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


https://news.xiaomi-miui.gr/mi-10t-pro-apollo-miui-13-android-12-eea-eu-rom-update/

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω αυτη τη στιγμη samsung note 10,αξιζει να παω σε mi10t pro;Το βρισκω γυρω στα 250-280 απο χερι.Να πω οτι με ενδιαφερει η καμερα πιο πολυ και η συνολικη εμπειρια χρησης.(ταχυτητα,σβελταδα επεξεργαστη-software)

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα δεν νομίζω, το Samsung το θεωρώ καλύτερο. Επίσης και η υποστήριξη τελειώνει ουσιαστικά, βγήκε με android 10 τον Οκτώβριο του '20 πήρε 11 & 12 και από δω και πέρα τέλος...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2022 at 4:48 ΜΜ, supermario said:

Νέα ενημέρωση με νέα γραμματοσειρά κ ασφάλεια ΟκτωβρίουScreenshot_2022-09-29-16-47-44-190_com.android.updater.jpg

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://news.xiaomi-miui.gr/mi-10t-pro-apollo-miui-13-android-12-eea-eu-rom-update/

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ποιο αρχείο κατεβάζουμε Το fast boot η το recovery Μετά πως κάνουμε install; 

Link to comment
Share on other sites

Η fastboot θέλει ξεκλείδωμα bootloader για να μπει, αν θες απλό update τότε recovery

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αν θέλω να πουλήσω το mi 10t pro  ποσο μπορεί να πιάσει τώρα?? 

Ελληνικό απο Γερμανό αγορά..

256 gb. Μπλε χρώμα

 

Και αν αξίζει να παω στο 12 τ προ το καινούριο 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ 

Edited by chrispetses
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρομερή κατρακύλα εδώ και καιρό στα μεταχειρισμένα...όλα είναι σχετικά και μην ξεχνάς ότι πια στο 10T & pro κλείνει ο κύκλος επίσημης υποστήριξης από την  Xiaomi. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σκέφτομαι για αλλαγή..

Τι λέτε εσείς?? 

Xiaomi 12 t pro η  Samsung s22 ultra 6.8 οθόνη??

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, chrispetses said:

Καλησπέρα σκέφτομαι για αλλαγή..

Τι λέτε εσείς?? 

Xiaomi 12 t pro η  Samsung s22 ultra 6.8 οθόνη??

Ευχαριστώ πολύ 

Δύσκολη απόφαση. Τώρα με black friday έχουν ίδια τιμή. Μάλλον θα πήγαινα για το S22 με 5 χρονια υποστήριξη αναβαθμίσεων και σίγουρα καλύτερο λογισμικό. Αγαπάω τα Xiaomi αλλά με το λογισμικό έχουν αρκετά θέματα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα ακομα ειmαι στο ψάξιμο. Αξίζει το 12 τ προ ?? Τωρα που πήγε στα 699 ?? 563 χωρίς ΦΠΑ.. τι λέτε ? 

Σκέφτομαι και το s22 ultra  τωρα που εχει 810€ χωρίς ΦΠΑ.

Edited by chrispetses
Link to comment
Share on other sites

Πας σε Samsung galaxy S22 Ultra τούμπανο είναι και υποστήριξη ενημερώσεων 5 χρόνια...αξίζει με 1000.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, chrispetses said:

Καλησπέρα ειναι φυσικό να χαλάει έτσι η μπαταρία?? 

Screenshot_2022-11-27-23-56-18-576_com.miui.securitycenter.jpg

Μόνο 11 ώρες; Όχι , δεν είναι φυσιολογικό. 

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...