Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά σε ολα πολύ καλύτερα η12.5.7.

Μπαταρία καμια σχέση με περισσότερη χρήση σήμερα με gps  χάρτες ειμαι 20% παραπάνω οπότε χωρίς χάρτες αλλο ενα 5% σίγουρα..

Ολα ανοίγουν καλύτερα και πιο γρήγορα , αν βγάλεις και αυτο που ειπε ο φίλος μεντην μνήμη ειναι ακομα καλύτερα...

Για εμένα περάστε την άφοβα .

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2021 at 4:09 ΜΜ, chrispetses said:

Καλησπέρα τελικα ηρθε σε κανέναν η 12.5.6?? 

Οσοι εχουμε την 12.5.7.0 εχουμε την enhanced???

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε ολα πολύ καλύτερα η12.5.7.
Μπαταρία καμια σχέση με περισσότερη χρήση σήμερα με gps  χάρτες ειμαι 20% παραπάνω οπότε χωρίς χάρτες αλλο ενα 5% σίγουρα..
Ολα ανοίγουν καλύτερα και πιο γρήγορα , αν βγάλεις και αυτο που ειπε ο φίλος μεντην μνήμη ειναι ακομα καλύτερα...
Για εμένα περάστε την άφοβα .
Εγώ προσωπικά βλέπω πολύ χειρότερη μπαταρία...3.5ώρες sot στο 49% όταν πριν είχα 5 ώρες στην ίδια χρήση... Δεν ξέρω τι φταίει... Παρατηρώ επίσης πως στην χρήση το τελευταίο κάτω κάτω στη χρήση γράφει Άλλα και έχει μπαταρία 17.49%.3e0870c4d2abac06a96b162db8250e98.jpg

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2021 at 11:06 ΜΜ, MeddlingMageGR said:

Το πρώτο λινκ που λέει Mi 10T / Mi 10T Pro EEA (Stable Beta). Δεν είναι Beta είναι κανονική Stable. 

 

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/apollo/

Την κατέβασα... πως την περνάς όμως ρε παίδες...; Θυμόμουν ότι πήγαινα επάνω δεξιά στις τελείες και επέλεγα κάτι σαν τοπική ενημέρωση. Τώρα δε μου δείχνει κάτι τέτοιο.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα... πως την περνάς όμως ρε παίδες...; Θυμόμουν ότι πήγαινα επάνω δεξιά στις τελείες και επέλεγα κάτι σαν τοπική ενημέρωση. Τώρα δε μου δείχνει κάτι τέτοιο.
Εκεί που λέει σχετικά με το τηλέφωνο, πάτα πάνω στο Logo του Miui 7-10 φορές και ξανακοιταξε στις τρεις τελείες πάνω δεξιά

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΘΡΥΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, apotsi said:

Την κατέβασα... πως την περνάς όμως ρε παίδες...; Θυμόμουν ότι πήγαινα επάνω δεξιά στις τελείες και επέλεγα κάτι σαν τοπική ενημέρωση. Τώρα δε μου δείχνει κάτι τέτοιο.

Σωστό αυτό που λες. Θα πρέπει να πατήσεις πολλές φορές επάνω στο λογότυπο 12 για να εμφανιστούν οι επιπλέον ρυθμίσεις στις 3 τέλειες. 

Πες αν το κατάφερες. 

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά. Μπήκε κανονικά. Ευχαριστώ πολυ !!!!

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κλασικά ενώ είχα λάβει την ενημέρωση και την έκανα κανονικά λήψη όταν πήγα να την κάνω εγκατάσταση μου έγραφε ότι δεν υπάρχει ενημέρωση. 

Τώρα εδώ και τόσες ημέρες δεν την βρίσκει καν, ούτε μπορώ να την βρω στις λήψεις μου, εξαφανίστηκε από προσώπου γης!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vtag said:

Εγώ κλασικά ενώ είχα λάβει την ενημέρωση και την έκανα κανονικά λήψη όταν πήγα να την κάνω εγκατάσταση μου έγραφε ότι δεν υπάρχει ενημέρωση. 

Τώρα εδώ και τόσες ημέρες δεν την βρίσκει καν, ούτε μπορώ να την βρω στις λήψεις μου, εξαφανίστηκε από προσώπου γης!

Δεν πειράζει. Προσπάθησέ την χειροκίνητα από τα λινκ που θα βρεις παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια ακουστε...... πριν 1.5 μηνα ξαφνικα το κινητο μου οπως σας ειχα πει ξαφνικα τα επαιξε.......το εκλεισα χωρις να το βαλω να φωρτισει και το πρωι δεν ανοιξε ξανα....... με 1000 ζόρια βρηκα το μαγαζι που το ειχα αγοράσει και το εστειλε στην xiaomi γερμανιας............ τα μαντατα οχι απλα κακα αλλα για πολλα μπινελίκια το κινητο το ειχα παρει ιανουαριο και επειδη εχει περασει το 6μηνο  ενω το ειχα αψεγάδιαστο στην πενα η αντιπροσωπεία xiaomi γερμανιας  λεει οτι ειχε προβλημα και οτι επειδη ξεπερναει το μηνα απο την εγγύηση και ειναι χρησιμοποιημένο δινει πισω τα 220 ευρω απο τα 430 που το ειχα αγοραασει κοινός ......... το 45% το εφαγα στον κ@Λο........... εγω δεν μπορω να το ξανα αγοράσω να βαλω αλλα τοσα..........τωρα τι θα κανω δεν ξερω......... παντως να ξέρετε οτι υπαρχει νομος και αν η ζημια ειναι μεγαλη οπως στην περιπτωση μου νομιζω πως έγινε  απο λογισμικο........εγω  προσωπικά δεν το πειραζω ουτε ρομ αλλαξα ουτε ρουτ ουτε τιποτα ..........αν και το σκεπτόμουνα....... οτι εγινε εγινε απο τις μαμα αναβαθμισεις και μαλλον τα επαιξε μητρικη........

Κοινός τον ηπιαμε........ τσάμπα η χαρα που πηρα.......... τωρα δεν ξερω τι θα γινότανε αν το επερνα απο ελλαδα γερμανο-public κλπ που εχουν την infoquest αλλα πιστευω πως θα γινότανε μια απο τα ιδια.... και με ενημέρωσε το παιδι εκει που εχει την επιχείρηση οτι το 70% των xiaomi οπως το πρωιν δικο μας και το ποκο βγαζουνε τρελα θέματα.............

τωρα δεν ξερω τι να κανω εχω ερθει σε απόγνωση γιατι ουτε 200 και μπορω να βαλω για να παρω το ιδιο..........ουτε να παρω υποδεέστερο συμφωνα με τα λεφτα που εδωσα...........

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη απορία γιατί δεν κατάλαβα κάτι.

Πόση είναι η εγγυήση που έχει η συσκευή?

Λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου ειλικρινά!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε παιδια για αυτο ρωταο αυτος το πειρε παρα εισαγωγη απο γερμανια .........εγω ηξερα οτι αν ειναι ασύμφορο  σου δινουν καινουριο....... και δεν ξερω αν ισχιει αλλα βαση νομου ο πωλητης δεν φταιει...... την εγγυηση την παρεχει η xiaomi και γυρναει και λεει του πωλητη για να το πει στον πελατη οτι επειδη σχεδον περασε το μηνα και το εξαμηνο η νομοθεσια λεει οτι εχει το δικαιωμα να επιστρεψει το 45 τα εκατο και οχι ολοκληρο το κινητο ασχετος αν δεν εγινε κακη χρηση............δεν ξερω για αυτο σας ρωτάω

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dukepapas said:

Δεν ξερω ρε παιδια για αυτο ρωταο αυτος το πειρε παρα εισαγωγη απο γερμανια .........εγω ηξερα οτι αν ειναι ασύμφορο  σου δινουν καινουριο....... και δεν ξερω αν ισχιει αλλα βαση νομου ο πωλητης δεν φταιει...... την εγγυηση την παρεχει η xiaomi και γυρναει και λεει του πωλητη για να το πει στον πελατη οτι επειδη σχεδον περασε το μηνα και το εξαμηνο η νομοθεσια λεει οτι εχει το δικαιωμα να επιστρεψει το 45 τα εκατο και οχι ολοκληρο το κινητο ασχετος αν δεν εγινε κακη χρηση............δεν ξερω για αυτο σας ρωτάω

 

αν το πήρε αυτός παραεισαγωγή, εσύ τι φταίς; Δικαιούσαι διετή εγγύηση, εφόσον η αγορά έχει γίνει από EU.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μπερδεγουέι η κατάσταση. Πρέπει να μάθεις πόση εγγύηση δίνουν στη Γερμανία. Αποκλείεται να δίνουν 6 μήνες. Ειδικά στη Γερμανία...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, apotsi said:

αν το πήρε αυτός παραεισαγωγή, εσύ τι φταίς; Δικαιούσαι διετή εγγύηση, εφόσον η αγορά έχει γίνει από EU.

Έτσι ακριβώς. Να πάρεις στο συνήγορο του καταναλωτή και να κάνεις αρνητική αξιολόγηση στο skroutz. 

Κ αυτά που σου λέει, δεν σημαίνει ότι ισχύουν. Μπορεί ούτε καν να το έχει στείλει το κινητό και απλά να τα λέει για να σε αποθαρρύνει 

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Έχω το mi 10t pro και πρόσφατα πήρα ένα usb 128gb για το κινητό.

Θέλω να βγάλω time lapse video με φωτογραφίες ανά δευτερόλεπτο σε raw αρχείο.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως μπορώ οι φωτογραφίες να αποθηκεύονται στην εξωτερική μνήμη usb;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε παιδια για αυτο ρωταο αυτος το πειρε παρα εισαγωγη απο γερμανια .........εγω ηξερα οτι αν ειναι ασύμφορο  σου δινουν καινουριο....... και δεν ξερω αν ισχιει αλλα βαση νομου ο πωλητης δεν φταιει...... την εγγυηση την παρεχει η xiaomi και γυρναει και λεει του πωλητη για να το πει στον πελατη οτι επειδη σχεδον περασε το μηνα και το εξαμηνο η νομοθεσια λεει οτι εχει το δικαιωμα να επιστρεψει το 45 τα εκατο και οχι ολοκληρο το κινητο ασχετος αν δεν εγινε κακη χρηση............δεν ξερω για αυτο σας ρωτάω
 
καμία εγγύηση δεν προσφέρει η Xiaomi στην Ελλάδα αν το έχεις πάρει από άλλο κανάλι εκτός infoquest
δυστυχώς δεν θα βρεις το δίκιο σου εκτός και κυνηγήσεις το ίδιο το μαγαζί που το πήρες



Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cristofer9680 said:

Καλησπέρα 

Έχω το mi 10t pro και πρόσφατα πήρα ένα usb 128gb για το κινητό.

Θέλω να βγάλω time lapse video με φωτογραφίες ανά δευτερόλεπτο σε raw αρχείο.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως μπορώ οι φωτογραφίες να αποθηκεύονται στην εξωτερική μνήμη usb;

Για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό? Φτιάξτε το αρχείο που θες και μετέφερε το μετά στην εξωτερική μνήμη. 

Link to comment
Share on other sites

καμία εγγύηση δεν προσφέρει η Xiaomi στην Ελλάδα αν το έχεις πάρει από άλλο κανάλι εκτός infoquest
δυστυχώς δεν θα βρεις το δίκιο σου εκτός και κυνηγήσεις το ίδιο το μαγαζί που το πήρες



Ακριβώς. Πρέπει να κυνηγήσεις το μαγαζί. Λογικά θ είχε 2ετη εγγύηση αναγραφόμενη στο site του

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, MeddlingMageGR said:

Για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό? Φτιάξτε το αρχείο που θες και μετέφερε το μετά στην εξωτερική μνήμη. 

Γιατί το κινητό μου δεν έχει τόσο πολύ χώρο και οι raw φωτογραφία έχουν μέγεθος 50ΜΒ  και αυτό που θέλω να κάνω το video που τραβάω 1 με 2 φωτογραφία το δευτερόλεπτο και 360 με 500 φωτογραφίες την ώρα. Είναι πολλά GB και δεν ξέρω πόσα χρειάζομαι.  

Link to comment
Share on other sites

Πάντα ρωτάμε τα σκρουτζομαγαζα αν έχουν εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας. Τα περισσότερα δίνουν εγγύηση site (δηλαδή του μαγαζιού) οπότε και ακυρώνεις και πας αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα ρωτάμε τα σκρουτζομαγαζα αν έχουν εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας. Τα περισσότερα δίνουν εγγύηση site (δηλαδή του μαγαζιού) οπότε και ακυρώνεις και πας αλλού.
Σχετικό κι αυτό. Το θέμα όμως είναι από δω και πέρα τι γίνεται

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2021 at 11:40 ΠΜ, dukepapas said:

λοιπον παιδια ακουστε...... πριν 1.5 μηνα ξαφνικα το κινητο μου οπως σας ειχα πει ξαφνικα τα επαιξε.......το εκλεισα χωρις να το βαλω να φωρτισει και το πρωι δεν ανοιξε ξανα....... με 1000 ζόρια βρηκα το μαγαζι που το ειχα αγοράσει και το εστειλε στην xiaomi γερμανιας............ τα μαντατα οχι απλα κακα αλλα για πολλα μπινελίκια το κινητο το ειχα παρει ιανουαριο και επειδη εχει περασει το 6μηνο  ενω το ειχα αψεγάδιαστο στην πενα η αντιπροσωπεία xiaomi γερμανιας  λεει οτι ειχε προβλημα και οτι επειδη ξεπερναει το μηνα απο την εγγύηση και ειναι χρησιμοποιημένο δινει πισω τα 220 ευρω απο τα 430 που το ειχα αγοραασει κοινός ......... το 45% το εφαγα στον κ@Λο........... εγω δεν μπορω να το ξανα αγοράσω να βαλω αλλα τοσα..........τωρα τι θα κανω δεν ξερω......... παντως να ξέρετε οτι υπαρχει νομος και αν η ζημια ειναι μεγαλη οπως στην περιπτωση μου νομιζω πως έγινε  απο λογισμικο........εγω  προσωπικά δεν το πειραζω ουτε ρομ αλλαξα ουτε ρουτ ουτε τιποτα ..........αν και το σκεπτόμουνα....... οτι εγινε εγινε απο τις μαμα αναβαθμισεις και μαλλον τα επαιξε μητρικη........

Κοινός τον ηπιαμε........ τσάμπα η χαρα που πηρα.......... τωρα δεν ξερω τι θα γινότανε αν το επερνα απο ελλαδα γερμανο-public κλπ που εχουν την infoquest αλλα πιστευω πως θα γινότανε μια απο τα ιδια.... και με ενημέρωσε το παιδι εκει που εχει την επιχείρηση οτι το 70% των xiaomi οπως το πρωιν δικο μας και το ποκο βγαζουνε τρελα θέματα.............

τωρα δεν ξερω τι να κανω εχω ερθει σε απόγνωση γιατι ουτε 200 και μπορω να βαλω για να παρω το ιδιο..........ουτε να παρω υποδεέστερο συμφωνα με τα λεφτα που εδωσα...........

  Φίλε μου αυτά που σου λέει δεν βγάζουν λογική.

Και με την λογική να το σκεφτείς τους συμφέρει εκεί στην xiaomi   να στο φτιάξουν εάν όπως σου λέει ο καταστηματάρχης το έβγαλαν εκτός εγγύησης(αμφιβάλω ότι έχει βγει εκτός εγγύησης) για να βγάλουν κι άλλα από την επισκευή. Γιατί να σου επιστρέψουν το 45% και να κάνουν τι την συσκευή σου μετά!? 

Απλα θα σου δώσει 200€ αυτός από το κατάστημα και θα φτιάξει με ένα 50αρι την συσκευή σου το πολύ και θα την πουλήσει σαν ελαφρώς μεταχειρισμένο-αριστη κατάσταση. Είναι εγγυημένο ότι ποτέ δεν το έστειλε πουθενά το τηλέφωνο σου και άλλα σου λέει αρλούμπες. 

Και ΟΧΙ τα Xiaomi βγάζουν τα λιγότερα προβλήματα εγγυημένα!!!!

Εάν όντως βγάζουν προβλήματα γιατί δεν στο είπε αυτό όταν ήταν να αγοράσεις το τηλέφωνο ώστε να σε αποτρέψει? 

Έχοντας αλλάξει κάνω από 20 τηλέφωνα xiaomi τα τελευταία χρόνια ποτέ δεν είχα το παραμικρό θέμα με σέρβις!  

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

  Φίλε μου αυτά που σου λέει δεν βγάζουν λογική.
Και με την λογική να το σκεφτείς τους συμφέρει εκεί στην xiaomi   να στο φτιάξουν εάν όπως σου λέει ο > το έβγαλαν εκτός εγγύησης(αμφιβάλω ότι έχει βγει εκτός εγγύησης) για να βγάλουν κι άλλα από την επισκευή. Γιατί να σου επιστρέψουν το 45% και να κάνουν τι την συσκευή σου μετά!? 
Απλα θα σου δώσει 200€ αυτός από το κατάστημα και θα φτιάξει με ένα 50αρι την συσκευή σου το πολύ και θα την πουλήσει σαν ελαφρώς μεταχειρισμένο-αριστη κατάσταση. Είναι εγγυημένο ότι ποτέ δεν το έστειλε πουθενά το τηλέφωνο σου και άλλα σου λέει αρλούμπες. 
Και ΟΧΙ τα Xiaomi βγάζουν τα λιγότερα προβλήματα εγγυημένα!!!!
Εάν όντως βγάζουν προβλήματα γιατί δεν στο είπε αυτό όταν ήταν να αγοράσεις το τηλέφωνο ώστε να σε αποτρέψει? 
Έχοντας αλλάξει κάνω από 20 τηλέφωνα xiaomi τα τελευταία χρόνια ποτέ δεν είχα το παραμικρό θέμα με σέρβις!  
Έτσι ακριβώς!

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...