Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι 12.5.1 !! Την 12.1.5 την τελευταία πριν πάρουμε την 12.5 !!

 

Ερώτηση! Έχει πάρει κανείς στα system apps update για miui notifications?? (Ενημερώσεις)

 

Την 12.5.1 έχω από αρχές Ιουνίου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο φτιάχνουν άλλο χαλάνε.

 

Το ακριβότερο μοντέλο μήπως δεν έχει τα ίδια προβλήματα με την low budget σειρά που πήραμε εμείς ;

 

Μερικά προβλήματα είναι κοινά,λόγω miui.

Σκέψου όμως και το άλλο,εμείς δεν έχουμε πάρει την 12.5 ακόμα!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι εχετε δοκιμάσει με κάποιο Player να κανετε καστινκ στην τηλεόραση γιατι όποιων player και να βαλω δεν εμφανίζει υποτίτλους στο καστινκ που κανει στην τηλεόραση;;
Link to comment
Share on other sites

Όλα δουλεύουν κανονικά ποτέ δεν υπήρξε θέμα

 

Εγώ έχω ως dialer το κορυφαίο true phone το οποίο δεν έχω συναντήσει ποτέ πρόβλημα με το δεύτερο που ανέφερε το παλικάρι. Δουλεύει πάντα τέλεια όταν χρειαστεί να πατήσω κάποιον αριθμό και το κάνω πολλές φορές μέσα στην ημέρα λόγω δουλειάς.

Όσον αφορά το πρώτο το ότι ενώ κάνεις κάτι μέσα στο κινητό δεν φαίνεται η κλήση και εμένα μου το έχει κάνει αρκετές φορές και πρέπει να κατεβάσω την μπάρα των ειδοποιήσεων για να δω την εισερχόμενη κλήση. Όμως αυτό συμβαίνει σε συγκεκριμένες περιπτώσεις και όχι πάντα αλλά δεν θυμάμαι σε ποιες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι εχετε δοκιμάσει με κάποιο Player να κανετε καστινκ στην τηλεόραση γιατι όποιων player και να βαλω δεν εμφανίζει υποτίτλους στο καστινκ που κανει στην τηλεόραση;;
δοκίμασε με VLC

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει αρκετα αλλα τιποτα
παίζουν στο κινητό και όταν κάνεις casting δεν περνάνε οι υπότιτλοι?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε μένα περνάνε αλλά με κλειστή οθόνη του κινητού,έτσι κάνω δεν θέλω να παίζει και στην οθόνη του κινητού και στην sony για αυτό σου πρότεινα vlc,συνήθως όμως στέλνω το αρχείο στην τηλεόραση ασύρματα και παίζει από κει μαζί με τους υπότιτλους

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά τρίτη μέρα σήμερα με την αναβάθμιση και το κινητό στην κυριολεξία πετάει σε όλα. Την πρώτη μέρα φοβήθηκα πάρα πολύ την μπαταρία διότι έπεφτε σαν νεράκι σήμερα είναι σχεδόν μη πω και καλύτερη από πριν. Το κινητό ήταν και πριν πολύ γρήγορο τώρα όμως νιώθω ότι έχει γίνει σχεδόν ακαριαίο σε όλες τις αντιδράσεις. Έφτιαξε και το messenger και είμαστε σε όλα okay. Πραγματικά δεν μπορώ πλέον να βρω κανένα ψεγάδι.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το vlc τους μεφανιζει; εμενα παλι οχι.........

 

Εγώ πάντως ότι εφαρμογή δοκίμασα-και δοκίμασα πολλεεεές- δεν κατάφερα να κάνω casting τους υπότιτλους, και όσο και αν έψαξα στο διαδίκτυο -και έψαξα πολύ- δεν βρήκα κάποια λύση. Αν είναι ενσωματωμένοι στην ταινία αλλάζει το θέμα...ίσως έτσι να τους βλέπει ο φίλος με το vlc.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. 1η εβδομάδα χρήση με Xiaomi mi 10t και είμαι πολύ πιο ευχαριστημένος από το αναμενόμενο. Προερχόμενος από Samsung φοβόμουν την μετάβαση κυρίως λόγω περιβάλλοντος. Και όμως το λογισμικό του δεν με δυσκόλεψε καθόλου. Μου λείπουν μεν κάποιες δυνατότητες τροποποίησης αλλά όχι σε βαθμό που θα το εγκαταλείψω. Η αυτονομία του είναι εντυπωσιακή, όπως και τα 144hz.Μοναδική μου απορία αν κάποιος ξέρει, έχω μείνει στην έκδοση 12.1.4 και ενώ κάνω έλεγχο ενημέρωσης δεν μου δίνει νεότερη. Είναι αγορασμένο από Γερμανό. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ότι εφαρμογή δοκίμασα-και δοκίμασα πολλεεεές- δεν κατάφερα να κάνω casting τους υπότιτλους, και όσο και αν έψαξα στο διαδίκτυο -και έψαξα πολύ- δεν βρήκα κάποια λύση. Αν είναι ενσωματωμένοι στην ταινία αλλάζει το θέμα...ίσως έτσι να τους βλέπει ο φίλος με το vlc.
όχι δεν είναι τους κατεβάζω χωριστά η μέσα από τον player 20f2a55069a21e37e974c1fa9b5385ac.jpg

ένα άλλο κόλπο είναι να κατεβάστε το send files to tv και στο κινητό και στην στην τηλεόραση και κάνετε άνετα την δουλειάς

δεν χρειάζεται ίντερνετ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ με 12.5 , 7 λογαριασμοί στη συσκευή , 5 συσκευές ΒΤ συνδεδεμένες, 2 κάρτες σιμ, και πραγματικά πετάει, δεν καταλαβαίνει τίποτα !

 

Με την αναβάθμιση όμως έκανα ολική επαναφορά και στήσιμο από την αρχή

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι τους κατεβάζω χωριστά η μέσα από τον player 20f2a55069a21e37e974c1fa9b5385ac.jpg

ένα άλλο κόλπο είναι να κατεβάστε το send files to tv και στο κινητό και στην στην τηλεόραση και κάνετε άνετα την δουλειάς

δεν χρειάζεται ίντερνετ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

To send files θελει android η δικιά μου ειναι παλια tv

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Υπάρχει ένα γκρουπ στο Telegram που ανεβάζει καθημερινά μεμονωμένες εφαρμογές του Miui σε China και Global έκδοση σε μορφή APK.

Τις κάνουμε αυτές τις ενημερώσεις και εάν ναι σε τι έκδοση.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΘΡΥΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Υπάρχει ένα γκρουπ στο Telegram που ανεβάζει καθημερινά μεμονωμένες εφαρμογές του Miui σε China και Global έκδοση σε μορφή APK.

Τις κάνουμε αυτές τις ενημερώσεις και εάν ναι σε τι έκδοση.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οτιδήποτε δεν έχει έρθει από το updater του κινητού....εσύ παίρνεις το ρίσκο.

Υπάρχουν πολλές φορές εφαρμογές κινέζικες που δεν λειτουργον ή ακόμα δημιουργούν και θέματα στις global εκδόσεις...

Link to comment
Share on other sites

Μου την σπάει ώρες ώρες η δόνηση/ανάδραση που ακούγεται σαν ξεχαρβαλωμένο κάποιες φορές όταν πχ τραβάς screenshot ή πατάς το λουκέτο για να κλειδώσει η οθόνη από την μπάρα. Ίσως το καταλάβατε/ακούσετε εάν το έχετε αθόρυβο και τραβήξετε μερικά screenshot ότι η δόνηση που κάνει δεν είναι η ίδια κάθε φορά και κάποιες φορές ακούγεται σαν ξεχαρβαλωμένο.

Το ξέρω υπερβολικός αλλά αφού το παρατήρησα το λέω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος από σήμερα του mi 10t pro, έστειλα μήνυμα για ενεργοποίηση του 5g στην cosmote και μου έστειλαν απάντηση ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε μένα δεν δουλεύει σωστά, ο αισθητήρας εγγύτητας.

Κοίταξα σε γειτονικό forum, τα ίδια λένε.

Εσείς έχετε τέτοιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε μένα δεν δουλεύει σωστά, ο αισθητήρας εγγύτητας.

 

Κοίταξα σε γειτονικό forum, τα ίδια λένε.

 

Εσείς έχετε τέτοιο θέμα;

Όλοι το έχουμε. Κάπου είχα διαβάσει ότι δεν έχει τέτοιον αισθητήρα το κινητό μας.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος από σήμερα του mi 10t pro, έστειλα μήνυμα για ενεργοποίηση του 5g στην cosmote και μου έστειλαν απάντηση ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με κάρτα Vodafone δουλεύει κανονικά σε μένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Σε μένα δεν δουλεύει σωστά, ο αισθητήρας εγγύτητας.

Κοίταξα σε γειτονικό forum, τα ίδια λένε.

Εσείς έχετε τέτοιο θέμα;

 

Όταν λέτε δεν δουλεύει εννοείται ότι όταν το πλησιάζετε στο αυτί δεν σας σβήνει η οθόνη;; Διότι εμένα δουλεύει κανονικά αυτό. Αυτό που δεν δουλεύει (ευτυχώς πολύ λίγες) είναι όταν το απομακρύνω από το αυτί να μην ανοίγει η οθόνη και να θέλει διπλό ταπ εκείνη την στιγμή για να ανοίξει. Αυτό όμως μου το κάνει και το Samsung A52 5g που έχω ως δεύτερη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Κάτοχος mi 10t pro και θελω να ρωτήσω στην κάμερα στην Pro ρύθμιση που έχει αρχείο raw πως μπορω να βγαζω φωτογραφίες γρήγορα πχ 10-20 φωτο το δευτερόλεπτο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...