Jump to content

Επισκευή Nokia - που;


leosedf
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε Άλκη , ΙΝΚΑ η λύση . :)

Για δες κατι αναλογο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1425469#post1425469

 

Το έχω ήδη πράξει φιλε nervous!Έστειλα μαιλ σήμερα και τηλ κιολας!!!

Περιμένω να με καλέσουν άύριο!

http://www.fuelcell.gr

Ιστιοσελίδα εκπαιδευτικού περιεχομένου για τα Fuel Cells η μόνη στα ελληνικά!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω ήδη πράξει φιλε nervous!Έστειλα μαιλ σήμερα και τηλ κιολας!!!

Περιμένω να με καλέσουν άύριο!

 

Ωραία φίλε Άλκη ,είμαι σίγουρος ότι θα πάνε όλα καλά και

θα δικαιωθείς :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΟΙ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟ ΣΤΟ SERVICE ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ ΤΟΥΣ.

ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΒΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΝΟΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ-ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΧΛΕΥΑΣΤΙΚΑ-ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΤΕΧΝΙΚΟΙ:O .ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.

-ΟΠΟΙΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ACNS ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΛΙΓΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΤΟ ΠΕΛΑΤΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΚΑΚΟΠΛΗΡΩΝΕΣΕ Η ΟΧΙ Η ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ.ΑΓΟΡΑΣΕ ΚΑΤΙ ΕΠΩΝΥΜΟ Κ ΕΧΕΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ.

ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΧΕΤΕ ΜΑΘΕΙ ΕΤΣΙ ΟΣΟΥΣ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΕΔΩ.Ο ΧΑΛΑΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΕΣΤΑΤΟΣ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ.|ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΑΘΕ ΨΩΝΑΡΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΤΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΛΥΝΕΙ Η ΟΧΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ CNSP TOOL.

-KANENA MANUAL ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΙΝΚΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΕΝΤΟΣ 10 ΛΕΠΤΟΥ.

-ΚΑΚΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΚΑΚΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΕΙ ΑΓΟΡΑΣΑΝ ΕΝΑ ΑΚΡΙΒΟ(ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΤΣΕΠΗ)ΚΙΝΗΤΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ

ΜΑΝΑGAROYN ENA ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ.

-ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΕΙΔΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ.ΑΝ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΚ ΠΑΡΑΔΡΟΜΗΣ ΔΕΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ Η ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟΠΟ.ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΑΤΕ ΣΤΟΥΣ ΚΑΚΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΡΑΒΟΞΥΠΝΗΜΕΝΟΥΣ ΠΩΛΗΤΕΣ Η ΠΩΛΗΤΡΙΕΣ.ΜΙΛΗΣΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΛΥΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ : Έχετε κολλήσει κάποιοι επειδή έγραψα πιο πάνω ότι θέλω να με εξυπηρετούν σε 10 λεπτά.Ήταν τρόπος του λέγειν ξαναλέω,στο nokia center που έκανα αναβάθμιση πήρα το κινητό μου μετά από μια ώρα και όμως εδώ έγραψα τα καλλίτερα λόγια,γιατί πολύ απλά, μου ειπαν έλα σε μια ώρα και όντως σε μια ώρα ήταν έτοιμο το κινητό,δεν μου είπαν ξανάπαιρνα αύριο!Κατά τα αλλα συμφωνώ σε πολλά από αυτά που λες mcu!
:)
Link to comment
Share on other sites

Και όμως, πολλά καλόπαιδα μπορούν να πάνε σπίτι τους από 1 ή περισσότερες καταγγελίες αν αυτός που θα τις κάνει γνωρίζει πώς να χειριστεί το θέμα και πώς να το κάνει γνωστό... Ο καταναλωτής ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΗ !!! Όσο και αν αυτό δεν αρέσει σε κάποιος "τεχνικούς"/"υπαλλήλους" οι οποίοι τον θεωρούν άσχετο και έχουν βάλει τον εαυτό τους κριτή των απαιτήσεών του...

Πιστέψτε με, η πρώτη κίνηση μιας εταιρείας που έχει εκτεθεί δημόσια είναι να βρει τον υπέυθυνο και να τον "περιποιηθεί"...

Όσο για το αν "μασάει" η ΝΟΚΙΑ και η κάθε ΝΟΚΙΑ μπροστά στους καταναλωτές, ναι, μασάει... Αν αρχίσει μαζικά ο κόσμος να μην προτιμά τις συσκευές τους, να δείτε πόσα θα αλλάξουν. Και φυσικά θα κλείσουν και μερικά καταστήματα ώστε κάποιοι που θεωρούν τους εαυτούς τους αριστοκράτες ώστε να ασχοληθούν με τον ανίδεο και άσχετο καταναλωτή, να μπορέσουν να ασχοληθούν με υψηλότερου επιπέδου εργασίες...

 

ΥΓ: Και φυσικά ΑΓΝΟΗΣΤΕ τις οδηγίες που έχει δώσει η ΝΟΚΙΑ στα καταστήματά σας, εφόσον καταπατούν δικαιώματά σας! Αν θέλουν να μην κάνει ο κόσμος αναβαθμίσεις, ας μην βγάζουν 50 συσκευές το χρόνο ώστε να έχουν ώριμο λογισμικό... Είναι όμως καλύτερο να τα παίρνουμε από τον πελάτη και όταν έρθει για after sales service να κάνουμε το... γερμανό, έτσι ;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πήγα 1 κινητό στην Nokia της περιοχής μου που είναι εντός εγγύησης για αναβάθμιση και μου ζήτησαν 15 ευρώ!!! 2 μήνες πριν που είχα πάει το ίδιο κινητό δεν μου ζήτησαν τίποτα! Τι συμβαίνει;

ph4nt0m.is.a.hero.who.lives.southern.sun.to.an.

ocean.of.blue.with.his.supergirl.that.stings.him.red

Link to comment
Share on other sites

Πήγα 1 κινητό στην Nokia της περιοχής μου που είναι εντός εγγύησης για αναβάθμιση και μου ζήτησαν 15 ευρώ!!! 2 μήνες πριν που είχα πάει το ίδιο κινητό δεν μου ζήτησαν τίποτα! Τι συμβαίνει;

 

Τα έδωσες; (στα φάγανε δηλαδή; ) Αν δεν βαριέσαι πήγαινε να τους κάνεις φασαρία. Στην ανάγκη μπορείς να τηλεφωνήσεις και στα κεντρικά.

 

Ανάλογα με το κατάστημα, έχω και διαφορετικές εμπειρίες:

Πολύ καλές από Π.Φάληρο, Αγ.Παρασκευή και Θεσσαλονίκη (Εγνατία-Ιασωνίδου).

Τις χειρότερες από το κατάστημα στη Ν.Σμύρνη. 2 φορές έχω πάει και έφυγα χωρίς να καταφέρω να κάνω τη δουλειά μου. Σίγουρα δεν θα ξαναπατήσω.

 

 

edit-->

Mόλις κατέβασα και το .doc με τα καταστήματα και είδα ότι της Ν.Σμύρνης έκλεισε. (οπότε σίγουρα δεν θα ξαναπατήσω:p). Είναι τυχαίο που έκλεισε ένα από τα χειρότερα Nokia shop;

Πολύ ωραία προσπάθεια παιδιά. Επίσης, αν δεν είναι κόπος θα μπορούσαμε να βάλουμε δίπλα από κάθε κατάστημα τον αριθμό των καλών ή κακών εντυπώσεων που έχουν αναφερθεί.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Τα έδωσες; (στα φάγανε δηλαδή; ) Αν δεν βαριέσαι πήγαινε να τους κάνεις φασαρία. Στην ανάγκη μπορείς να τηλεφωνήσεις και στα κεντρικά.

 

Όχι βέβαια δεν το έδωσα... Πάλι καλά που μου το είπε πριν και δεν μου είπε να το αφήσω και να τα πληρώσω μετα...

ph4nt0m.is.a.hero.who.lives.southern.sun.to.an.

ocean.of.blue.with.his.supergirl.that.stings.him.red

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια δεν το έδωσα... Πάλι καλά που μου το είπε πριν και δεν μου είπε να το αφήσω και να τα πληρώσω μετα...

 

Ε εντάξει τότε, και αφού είσαι Βόλο και δεν έχεις επιλογή άλλου Nokia shop, πήγαινε πες τους πως ξέρεις ότι η αναβάθμηση εντός εγγύησης είναι δωρεάν. Αν συνεχίσουν το παραμύθι πες ότι αν δεν στην κάνουν θα πάρεις στα κεντρικά.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πιστευω οτι εκτος απο τα στραβα πρεπει να λεγονται και τα καλα, να αναφερω κι εγω την εμπειρια μου απο το Nokia Center της περιοχης μου(Ευοσμος Θεσσαλονικης).

 

Πηγα το N80 χθες, λογω του οτι ηθελα να γινει το slider πιο σφιχτο. Το τηλεφωνο ειναι 4-5 ημερων το πολυ και δεν ημουνα ευχαριστημενος απο το slider γιατι ανοιγε με το παραμικρο. Δεν ξερω αν ειναι ετσι σε ολα ή οχι, απλα επειδη εμαθα απο εδω μεσα οτι ειναι κατι επισκευασιμο ειπα να το παω απο εκει.

Το τηλεφωνο το παρεδωσα περι τις 11 το πρωι. Μιλησα με τον ιδιο τον τεχνικο του καταστηματος μιας και η πωλητρια ειχε αλλη δουλεια και του ειπα για το προβλημα μου. Του αφησα επισης ΚΑΙ το 6680 μου για να γινει μεταφορα των μηνυματων. Του ειπα οτι με την τελευταια εκδοση του PC Suite δεν καταφερα τιποτα και μου ειπε οτι θα το κοιταξει και αυτο.

Μου αναφερθηκε επισης οτι τα τηλεφωνα θα τα παραλαβω σημερα το πρωι προς μεσημερι. Δυστυχως λογω εργασιας, δεν θα μπορουσα σημερα να τα παραλαβω οποτε φτανοντας σπιτι τηλεφωνησα και παρακαλεσα αν ειναι εφικτο να τα παραλαβω την ιδια μερα.

Ετσι κι εγινε. Χθες στις 8.30 το απογευμα παρελαβα και τα 2 κινητα.

Δυστυχως το παλικαρι δεν καταφερε να κανει κατι με τα μηνυματα, μου ειπε ομως οτι θα μιλησει με τα κεντρικα και θα με παρει να μου πει τι μπορει να γινει.

Το slider απο το Ν80 εσφιξε ικανοποιητικα. Μου ειπε επισης οτι αν θελω να σφιξει παραπανω δυστυχως θα πρεπει να παει Αθηνα οπου και θα κανει 5 εργασιμες.

Χρεωση για τα παραπανω: 0 Ευρω.

 

Εμεινα απολυτα ικανοποιημενος. Οχι μονο απο τον χρονο αποπερατωσης του προβληματος που ηταν πολυ πιο λιγος απο τον αρχικο που μου αναφερθηκε, οσο απο το γεγονος οτι νοιαστηκαν και για τα 2 προβληματα μου αλλα και το οτι φανηκε οτι μιλουσα με ανθρωπους που γνωριζουν την δουλεια τους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απογοητεύτηκα πλήρως από το Nokia Shop της Γλυφάδας! Όταν, επιτέλους, αγόρασα το Nokia 7710 διαπίστωσα πως στο πακέτο μου υπήρχε ένα πενάκι ενώ σε άλλες χώρες υπάρχουν δύο (και ίσως σε μοντέλα που κυκλοφόρησαν αργότερα υπήρχαν και στην Ελλάδα μας)! Όταν λοιπόν έχασα το πενάκι μου κατέφυγα στο Nokia Shop της Γλυφάδας! Όταν μπήκα μέσα αντίκρυσα τον Χίτλερ ο οποίος νευρίασε κι όλας που έχασα το πενάκι μου! Για να έρθω όμως στο ζουμί, όταν του ζήτησα το πενάκι, και αφού νευρίασε, ανοίγει ένα συρτάρι που από το οποίο είχει περάσει τυφώνας μέσα και έβγαλε ένα πενάκι χωρίς θήκη, ψιλογραντζουνισμένο και μου ζήτησε € 10! Του τα έδωσα και αγόρασα το πενάκι με το φόβο ότι αλλού μπορεί να με ξεβράκωναν κι όλας!

Προηγούμενα κινητά:

Ericsson GA628i, Nokia 3210, Nokia 3310, Samsung N100, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7600, Nokia 6600 (2), Sony Ericsson K700i, Nokia 6600 (3), Sony Ericsson V800, Sony Ericsson K700i (2), Nokia 7710

Το κινητό μου:

Nokia N93

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To 3230 μου ξαφνικά πέταξε ενα error message "Menu Application has terminated" και από τότε σταμάτησε να bootάρει. Με το που το ανοίγω μένει σε λευκή οθόνη. 2 φίλοι που είχαν το ίδιο πρόβλημα το έλυσαν με software upgrade πληρώνοντας 15 ευρω (εκτος εγγυησης). Εκανα το λάθος και πήγα στο Nokia Service Ηλιούπολης, και το resume εχει ως εξής:

- το κοστος για την αναβαθμιση ειναι 20€, θα το ανοίξουμε όμως μηπως χρειάζεται και κανένα επι πλεον ανταλλακτικό ( !!! )

- θα ήθελα μόνο Upgrade, αν χρειάζεται κάτι επιπλεον παρακαλώ να με ενημερώσετε και να μην επισκευαστεί αν το κόστος ξεπερνάει τα 20 ευρω

- πρεπει να γνωρίζετε όμως ότι αν δεν αποδεχτείτε την επισκευή υπάρχει μια ελάχιστη χρεωση 6 ευρω για τον χρόνο εργασίας

-οκ

 

Να μην σας κουράζω, μου τηλεφωνησαν 1 ωρα αργότερα ότι χρειάζεται και αντικατάσταση της 1ης από τις 3 μνήμες και το κόστος θα ειναι 40 ευρω. Αρνηθηκα και τους ειπα οτι θα περάσω να το παρω (χανοντας τα 6 ευρω) και η απάντηση ήταν ότι "δεν το συζητάω να μην φτιαχτεί το τηλέφωνο σε καμιά περίπτωση, ειναι πολυ κριμα τετοιο καλό τηλέφωνο". Με το ζόρι παντρειά δηλαδή. Αφηστε με να το σκεφτώ και θα σας ενημερώσω απάντησα. Την επόμενη περασα να το πάρω και χωρίς να εχω εγκρίνει την επισκευή, με ενημέρωσαν ότι επισκευάστηκε αλλά μόνο με 25 ευρώ κόστος αφου "ο τεχνικός αλλαξε "καποια ανταλλακτικά" και το τηλέφωνό σας είναι τωρα οκ"

 

Επειδή βαριέμαι τα πολλά πολλά (εχουμε και αλλες δουλειές) πληρωσα τα 25 και εφυγα. Δυστυχώς όμως το τηλεφωνο ξεκίνησε για μια μονο φορά... Ξαναεβγαλε το ιδιο μηνυμα και ξανά τα ίδια. Και τό λεγα να μην ασχοληθώ καθόλου και να το πετάξω γιατι εχω ακουσει πολλά horror stories για το service της Νοκια..και τωρα ηρθε η σειρά μου.

 

Ας είναι, δεν με νοιάζουν τα 25 ευρω, ολα εδω πληρώνονται..

 

Μακριά κυριοι από το σερβις Ηλιουπολης (πλατεία Κανάρια).

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έπεσες σε υπάλληλο αρπάχτρα...

Προηγούμενα κινητά:

Ericsson GA628i, Nokia 3210, Nokia 3310, Samsung N100, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7600, Nokia 6600 (2), Sony Ericsson K700i, Nokia 6600 (3), Sony Ericsson V800, Sony Ericsson K700i (2), Nokia 7710

Το κινητό μου:

Nokia N93

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Nokia Shop Ελληνικού! Είναι πάρα πολύ εξυπηρετικοί οι υπάλληλοι και ποτέ δεν έχει γίνει κάτι στραβό.

 

Επιπλέον, είναι και πολλοί ενημερωμένοι και δεν πετάνε "διάφορα" όπως μερικοί άλλοι... :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έπεσες σε υπάλληλο αρπάχτρα...

 

το θέμα είναι ότι θα μπορούσε να μου έχει κάνει και το upgrade (αφου δεν του κοστίζει απολύτως τίποτα) και να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι. Τώρα δηλαδή τι κατάλαβε ο τύπος ?

 

Για να είμαστε δίκαιοι, πρέπει να συμπληρώσω το εξής: Σήμερα ξαναπήγα το κινητό μου στο ίδιο κατάστημα ζητώντας ευγενικά να ελεγξουν πάλι την συσκευή μου. Μου έκαναν upgrade χωρίς επιπλέον χρέωση και ευτυχώς το πρόβλημα λύθηκε συνεπώς τέλος καλό όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όπως έχω πει σε κάποιο member το service Ελληνικού είναι μακράν το καλύτερο...

Προηγούμενα κινητά:

Ericsson GA628i, Nokia 3210, Nokia 3310, Samsung N100, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7600, Nokia 6600 (2), Sony Ericsson K700i, Nokia 6600 (3), Sony Ericsson V800, Sony Ericsson K700i (2), Nokia 7710

Το κινητό μου:

Nokia N93

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να επισημάνω κάποια nokia centers πρός αποφυγή αφού πρόσφατα είχα περιπέτειες όταν το N70 μου παρουσίασε πρόβλημα..

 

ΓΑΛΑΤΣΙ

ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΔΑΚΗ 16-18,

τ.κ. 11147

Τηλ: 210-2914000,

Fax: 210-2914111

galatsi@alphacopy.gr

 

Ο τύπος εκεί βαριόταν που ζούσε..χρειάστηκε να ξαναπάω εκεί γιατί ξέχασε τελείως να κοιτάξει το κινητό.Τελικά δέν κατάφερε να κάνει τίποτα γιατί δέν ήξερε άν έφταιγε το κινητό μου ή το PC του που δέν μπορούσε να το "δεί"..

 

ΚΟΛΙΑΤΣΟΥ

ΠΑΤΗΣΙΩΝ 233,

τ.κ. 11256

Τηλ: 210-8674002,

Fax: 210-5060208

koliatsou@alphacopy.gr

 

Αφού πια έχω το κινητό μου εκεί πέρα στη αρχή για μία μέρα μετά για μία το πολύ δύο εβδομάδες σήμερα μετράω ένα μήνα και 5 ημέρες.Πέρνω τηλ και ένα ανάγωγος πωλητής μου λέει "δέν είναι έτοιμο..όποτε μας πεί νέα η NOKIA" - "δηλαδή άμα μας πεί σε ένα χρόνο νέα η NOKIA?" - "ε τότε σε ένα χρόνο.." ???!!!!

 

Πείτε μου τί να κάνω ρε παιδιά έχω φρικάρει με την πάρτη τους.. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Νόκια Shop Κατερίνης.:(

 

Μετά απο δική μου βλακεία, χαλάει το Νόκια 7650 που ούτος ή άλλως βρισκόταν εκτός εγγύησης. Φυσικά η πρώτη μου κίνηση ήταν να πάω στο προαναφερθέν κατάστημα. Στιν αρχή εντυπωσιάστηκα απο τον εσωτερικό χώρο αλλά και την εξυπηρέτηση του υπαλλήλου. Του εξήγησα το πρόβλημα και μετά την υπογραφή και παραλαβή του εγγράφου που ανέφερε ότι είχα ζητήσει να γίνει, έφυγα ήσυχος περιμένοντας τηλέφωνο μετά απο δύο ημέρες.

Σε αυτό το σημείο πρεπέι να σημειώσω πως στη Κατερίνη βρισκόμουν για διακοπές και μετά απο 5 ημέρες θα έφευγα για Αθήνα. Αυτό το γνωστοποίησα και στον υπάλληλο ο οποίος με διαβεβαίωσε πως σε δύο ημέρες θα έιναι έτοιμο:rolleyes: .

Περνάνε οι δύο ημέρες και δυστηχώς κανένα τηλέφωνο. Χωρίς δεύτερη σκέψη πηγαίνω ο ίδιος στο κατάστημα όπου μαθαίνω πως τα ανταλλακτικά θα καθυστερήσουν μια εβδομάδα περίπου. Άμεσως και φανερά εκνευρισμένος, ζήτησα το κινητό μου πίσω. Μετά απο 10' καθυστέρησης το παρέλαβα πληρώνοντας τα υποχρεωτικά 5 ή 6 ευρώ αν θυμάμαι καλά:mad: .

Όταν έφτασα σπίτι και κατάφερα να ανοίξω το κινητό για μερικά δευτερόλεπτα, διαπίστωσα πως δεν ακούγονταν οι ήχοι. Τελικά το ηχείο είχε καταστραφεί απο υπαιτιότητα του υπαλλήλου αφού το πρόβλημα που προκάλεσα εγώ ήταν να χαλάσω το κουμπί on/off και τίποτα άλλο.

Δυστηχώς δε προχώρησα σε παραπέρα κινήσεις αλλά πρόσφατα που ξαναπέρασα απο εκεί του έδειξα τη παλάμη μου σε έκταση:p .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κράτησαν ένα 6270 για δεκαέξι ώρες περίπου,κάνοντάς του πλήρη έλεγχο εξαιτίας ενός προβλήματος.

Δεν πήραν ούτε ένα ευρώ,αφού η συσκευή έπρεπε να σταλθεί στην Αθήνα για να επιδιορθωθεί.

 

Εν ολίγοις οι υπάλληλοι του καταστήματος είναι εξυπηρετικότατοι.Έχουν γνώσεις και βοηθούν ουσιαστικά τον πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να πω ότι για άλλη μια φορά που χρειάστηκα να πάω σε κάποιο Nokia shop και πήγα στην καμάρα δίπλα (στη θεσ/νίκη) είχα πάντα πολύ καλή εξυπηρέτηση! Και το παληκάρι και η κοπέλα (τελευταία δεν την είδα εκεί) είναι πολύ ενημερωμένοι και εξυπηρετικοι!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρωτοντας για ενα κινητο πηρα την εξης απάντηση:

 

Αξιότιμε κ.Παπαιωαννου,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως διαθεσιμότητα για το ΝΟΚΙΑ Ε50 θα υπάρξει από την επόμενη βδομάδα.

 

 

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνηση παρακαλώ μην διστάσετε να επικοικωνήσετε μαζί μας.

 

From: stayros32001@altecnet.gr [mailto:stayros32001@altecnet.gr]

Sent: Thursday, September 14, 2006 10:18 PM

_ _ _ _ _ _ _ _

σημερα τριτη εκανα αυτο που μου ειπε, επικινόνησα:

 

Αξιότιμη Κυρία Τσεμπελή Ελένη η μέρα είναι Τρίρη, παρακαλώ απαντήστε μου ηλικρινά και ακριβέστατα για το πότε θα υπάρξει διαθεσιμότητα για το ΝΟΚΙΑ Ε50, καθως και για την τιμη του.

 

From: Παπαϊωάννου Σταύρος [mailto:stayros32001@altecnet.gr]

Sent: Tuesday, September 26, 2006 2:04 PM

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 

η απαντηση: (που δεν μπορω να πω δεν άργησε)

 

Αξιότιμε κ.Παπαιωανου,

 

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η Microland έχει βάλει παραγγελιά στην Alpha Copy,όμως η Alpha Copy μας ενημερώνει μια μέρα πριν την παράδοση της παραγγελιάς μας καθώς επίσης κ για τα πόσα τεμάχια θα μας στείλει, όποτε δεν μπορώ να σας απαντήσω για την ακριβή διαθεσιμότητα του προϊόντος.

 

Η τιμή του είναι 271,32€ (με ΦΠΑ)

 

 

 

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνηση παρακαλώ μην διστάσετε να επικοικωνήσετε μαζί μας.

 

Sent: Τρι 26/9/2006 2:39 μμ

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

κατα την γνωμη μου το να τους ενημερονουν μια μερα πριν δεν ειναι οτι το καλήτερο. παντος μπραβο τους ειπαν την αλήθεια.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

Eixa ena Nokia 7610,2 xronwn kai teleytaia mou evgaze provlimata...Esvine mono tou kai otan me epernan til kollage merika deyterolepta kai ekleine merikes fores.To piga stin Alpha Copy na to episkeyasoun..meta apo mia vdomada kai xwris na me eidopoihsoun,tous pernw til na dw ti ginetai..Mou lene einai etoimo ela na to pareis...

 

O texnikos otan ton rwtisa ti eixe,mou leei kati epafes stin palketa kollisama,to katharisame kai tou kaname anavathmish(den mou eipe ti eixe)....Afou to xrisimopoisa mia mera,diapistwsa ta IDIA provlimata me ayta prin tis episkeyhs...Anavathmish den egine an kai tin plirwsa.....Ante vgale akrh esy twra....Na tous to ksanadwsw apokleietai dioti afou den kseroun ti exei den tha mporesoun pote na to ftiaksoun...Ase pou pithanotata den ftiaxnete kiolas

 

...Ksanapiga telika tin epomenh mera kai afou eksigisa ston texniko oti mou kanei ta idia provlimata me prin...mou leei ftaiei i mpataria...kala ti elenxo kai episkeyh kanane???...Xwris na kseroun to provlima episkeyazoun plaketes,othoni kai meta sou lene allh mpataria 30 eyrw,kai ta IDIA provlimata kai meta....To koryfaio omws einai me to filmware...To anavathmisa ton oktwmvri tou 2005 me tin teleytaia ekdosi gia 7610 pou vgike 02-06-2005...Tou lew prin to ferw gia episkeyh kai meta,tin idia ekdosi vlepw...Mou leei apokleietai i teleytaia vgike ton pasxa tou 2006 kai sto anavathmisame...Ma pws ginetai omws na exei to kinhto mou ekdosi 02-06-2005 kai [rin kia meta pou to piga???..Vgale akrh!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eixa ena Nokia 7610,2 xronwn kai teleytaia mou evgaze provlimata...Esvine mono tou kai otan me epernan til kollage merika deyterolepta kai ekleine merikes fores.To piga stin Alpha Copy na to episkeyasoun..meta apo mia vdomada kai xwris na me eidopoihsoun,tous pernw til na dw ti ginetai..Mou lene einai etoimo ela na to pareis...

 

O texnikos otan ton rwtisa ti eixe,mou leei kati epafes stin palketa kollisama,to katharisame kai tou kaname anavathmish(den mou eipe ti eixe)....Afou to xrisimopoisa mia mera,diapistwsa ta IDIA provlimata me ayta prin tis episkeyhs...Anavathmish den egine an kai tin plirwsa.....Ante vgale akrh esy twra....Na tous to ksanadwsw apokleietai dioti afou den kseroun ti exei den tha mporesoun pote na to ftiaksoun...Ase pou pithanotata den ftiaxnete kiolas

 

...Ksanapiga telika tin epomenh mera kai afou eksigisa ston texniko oti mou kanei ta idia provlimata me prin...mou leei ftaiei i mpataria...kala ti elenxo kai episkeyh kanane???...Xwris na kseroun to provlima episkeyazoun plaketes,othoni kai meta sou lene allh mpataria 30 eyrw,kai ta IDIA provlimata kai meta....To koryfaio omws einai me to filmware...To anavathmisa ton oktwmvri tou 2005 me tin teleytaia ekdosi gia 7610 pou vgike 02-06-2005...Tou lew prin to ferw gia episkeyh kai meta,tin idia ekdosi vlepw...Mou leei apokleietai i teleytaia vgike ton pasxa tou 2006 kai sto anavathmisame...Ma pws ginetai omws na exei to kinhto mou ekdosi 02-06-2005 kai [rin kia meta pou to piga???..Vgale akrh!!!!!

 

file mou apo ayta pou les katalava pos sou perasan kapoio diorthotiko paketo

"minor package" epano stin idi yparxoysa anavathmisi "data package" h opoia diorthonei provlimata ram svisimo-kollima kai loipa.oson afora tis epafes pithanon eixes kai ygrasia kai sou kollisan tous connectores tis battarias kai to boot tis mnimis logo palaiotitas ton kolliseon gia na freskaristoyn kai na apofgegontai svisimata.tora to pithanotero meta apo dyo xronia einai na xreiazesai kai bataria.exei ontos 32 euro alla pano apo 30 episkeyi pou einai to logiko gia osa eipa den tha pliroses.apla den sou eipane apo thn arxi oti tha thes kai bataria gia na ypologiseis ta lefta soy.omos 60 eyro gia na exeis alla 2 xronia tetoia syskeyh den mou fainontai polla......giati paraponiese?:O

Link to comment
Share on other sites

Να πάρουν έναν επαγγελματικό αναλυτή μπαταριών και όταν κάνουν έλεγχο να ελέγχουν και αυτοί (οχι οπως τους σαβουροαναλυτές του γερμανού).

Το τηλέφωνο δέν είχε τίποτα μόνο πρόβλημα στη μπαταρία. Σε 7610 το έχω τύχει πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...