Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Snapdragon έχω φαντάσου να είχα exynos τι θα γινόταν

 

Οτι και σε μενα μαλλον :lol:

 

Ειχες καποιο νεωτερο απο το service? Παρατηρησα οτι και εγω εχω χαμηλο σημα μεσα στο σπιτι οποτε ισως η καταναλωση να σχετιζεται

Link to comment
Share on other sites

1% drain σε 5 λεπτά οθονης με data δεν μου φαίνεται τόσο τραγικο. Ειδικά αν είσαι outdoor με φωτεινότητα ψηλά.
Link to comment
Share on other sites

Σήμα 4g plus έχοντας 1 η 2 γραμμές η και σχεδόν τίποτα οθόνη στο 1/10 η φωτεινότητα κατάσταση οικονομίας η μπαταρία dark mode και στο μενού και στις εφαρμογές δηλαδή τι άλλο να κάνω; περιορισμό έχω βάλει στον επεξεργαστή επίσης προσαρμογή μπαταρίας αδράνειες στις εφαρμογές και εννοείτε 60 hertz που σημαίνει ότι αν το βάλω κανονικά ζήτημα να βγάλω 2 ώρες οθόνη. Άρε Huawei που είσαι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νεότερο από service όχι ακόμα. Θα έχει φάση να μου πουν ότι το σήμα είναι εντάξει. Θα βάλω 2 κάρτες και θα πάω να δουν από κοντά ότι το Mate 9 πάντα 2 με 3 γραμμές παραπάνω σήμα. Samsung ποτέ ξανά γιατί και πριν 10 χρόνια είχα πάρει και πάλι θέμα η μπαταρία και είπα μετά από τόσα χρόνια θα έστρωσε αλλά τίποτα. Μόνο όνομα είναι αυτή η εταιρεία

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε security patch Ιουνίου.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε security patch Ιουνίου.

 

Thanks! Μόλις τσεκάρισα και την κατεβάζω ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το κινητό το έχω 8 μέρες. Είμαι ευχαριστημένος αν και αντιμετώπισα ένα πρόβλημα δύο φορές. Με καλούν, χτυπάει, απαντάω και δεν ακούω τίποτα. Έχω καρτα της cosmote Whats up. Δεν ξέρω αν φταίει το κινητό ή η Cosmote. Με το restart της συσκευής διορθώνεται το πρόβλημα. Γνωρίζει κανείς τι μπορείς να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το κινητό το έχω 8 μέρες. Είμαι ευχαριστημένος αν και αντιμετώπισα ένα πρόβλημα δύο φορές. Με καλούν, χτυπάει, απαντάω και δεν ακούω τίποτα. Έχω καρτα της cosmote Whats up. Δεν ξέρω αν φταίει το κινητό ή η Cosmote. Με το restart της συσκευής διορθώνεται το πρόβλημα. Γνωρίζει κανείς τι μπορείς να φταίει;

 

Το ιδιο θεμα ειχα και εγω στην δευτερη sim ειχα cosmote και οταν με καλουσαν το σηκωνα και δεν τους ακουγα ενω με ακουγαν.Δεν ξερω τι φταιει αλλα παει το μυαλο μου στο volte και wifi calling νομιζω με τα εκανε αυτα οταν ηταν το wifi ανοιχτο και εγραφε HD κληση

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζω να εχω τρομερο προβλημα με την μπαταρια.

30% αυτη τη στιγμη με 1ωρα και 7 λεπτα οθονη!! Πρωτο σε καταναλωση το google play services.

 

Ελεος ισως το χειροτερο κινητο που εχω παρει τιμη βαση τιμης

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο θεμα ειχα και εγω στην δευτερη sim ειχα cosmote και οταν με καλουσαν το σηκωνα και δεν τους ακουγα ενω με ακουγαν.Δεν ξερω τι φταιει αλλα παει το μυαλο μου στο volte και wifi calling νομιζω με τα εκανε αυτα οταν ηταν το wifi ανοιχτο και εγραφε HD κληση

 

Για αρχή θα δοκιμάσω να απενεργοποιήσω το wifi calling γιατί και τις 2 φορές που το έκανε ήμουν στο σπίτι και συνδεδεμένος με το wifi.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζω να εχω τρομερο προβλημα με την μπαταρια.

30% αυτη τη στιγμη με 1ωρα και 7 λεπτα οθονη!! Πρωτο σε καταναλωση το google play services.

 

Ελεος ισως το χειροτερο κινητο που εχω παρει τιμη βαση τιμης

 

Ρε παιδιά πως έχετε τόσο κακη αυτονομία; Εμένα είναι από τα καλύτερα που έχω πιάσει φέτος (και έχω δουλέψει πολλά).

 

Εκτός αν μιλάτε για το exynos. Εγώ είμαι με την έκδοση 5g. Αν και λογικά το πρόβλημα σας έχει να κάνει με τα gms. Ίσως ένα clear cache και wipe τα updates να το στρώσουν.

 

Ενδεικτικά δείτε το χθεσινό μου ss με 120hz, 3 emails να συγχρονίζουν, 9 ώρες δεδομένα και 40 λεπτά χάρτες

 

https://photos.app.goo.gl/2h571c5kXqyf3QGm9

 

Και το προχθεσινό μου που είχα πάλι παρόμοια χρήση αλλά με έξτρα 2 ώρες ομιλίας και ενώ ήμουν με δεδομένα για 13 ώρες.

 

https://photos.app.goo.gl/FMcBUCqd7q2cfpuF9

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως έχετε τόσο κακη αυτονομία; Εμένα είναι από τα καλύτερα που έχω πιάσει φέτος (και έχω δουλέψει πολλά).

 

Εκτός αν μιλάτε για το exynos. Εγώ είμαι με την έκδοση 5g. Αν και λογικά το πρόβλημα σας έχει να κάνει με τα gms. Ίσως ένα clear cache και wipe τα updates να το στρώσουν.

 

Ενδεικτικά δείτε το χθεσινό μου ss με 120hz, 3 emails να συγχρονίζουν, 9 ώρες δεδομένα και 40 λεπτά χάρτες

 

https://photos.app.goo.gl/2h571c5kXqyf3QGm9

 

Και το προχθεσινό μου που είχα πάλι παρόμοια χρήση αλλά με έξτρα 2 ώρες ομιλίας και ενώ ήμουν με δεδομένα για 13 ώρες.

 

https://photos.app.goo.gl/FMcBUCqd7q2cfpuF9

 

Εxynos εχω αλλα κατι αλλο φταιει τα reviews δινουν ενα 15/20% καλυτερη μπαταρια και οχι 400% !!

Wipe τα updates πως τα κανω?

Link to comment
Share on other sites

Εxynos εχω αλλα κατι αλλο φταιει τα reviews δινουν ενα 15/20% καλυτερη μπαταρια και οχι 400% !!

Wipe τα updates πως τα κανω?

 

Ε ναι. Κάτι με τα gms παίζει.

 

Δεν το έχω κάνει σε αυτό το κινητό αλλά δοκίμασε να πας ρυθμίσεις->εφαρμογές και στις εφαρμογές της google (υπηρεσίες και store) πήγαινε αποθήκευση, πάτα εκκαθάριση δεδομένων και μετά από αυτο στα καπάκια πάτα και απενεργοποίηση. Μετά ενεργοποίησε τες πάλι, περνά τους google λογαριασμούς σου αν στους ζητήσει και δες αν στρώσει.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

@Antrentng +1.000

Απίστευτα καλή απόδοση μπαταρίας, έχω κι εγώ το 5g (865) κάθε 50 ώρες φορτίζω περίπου με φορτίσεις συνήθως 30-88%. Το χρησιμοποιώ με δύο κάρτες SIM 50-50 data- WiFi και αρκετή χρήση εκτός και σε παραλίες τέρμα φωτεινότητα τουλάχιστον μιάμιση ώρα περιήγηση με data , Bluetooth πάντα ανοιχτό με hands free και αρκετές κλήσεις καθημερινά.

Εξαιρετική δουλειά η σαμμυ πέραν των συνεχών αναβαθμίσεων (patches) κάθε μήνα πάντοτε στην ώρα τους...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για καποιον μυστηριο λογο, η μπαταρια μου επανηλθε στα κανονικα της.

2ωρες και 40 λεπτα sot και ειμαι στο 50% πολυ καλα θα ελεγα (αλλαξα και την ανανεωση οθονης στα 60hz)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
@Antrentng +1.000

Απίστευτα καλή απόδοση μπαταρίας, έχω κι εγώ το 5g (865) κάθε 50 ώρες φορτίζω περίπου με φορτίσεις συνήθως 30-88%. Το χρησιμοποιώ με δύο κάρτες SIM 50-50 data- WiFi και αρκετή χρήση εκτός και σε παραλίες τέρμα φωτεινότητα τουλάχιστον μιάμιση ώρα περιήγηση με data , Bluetooth πάντα ανοιχτό με hands free και αρκετές κλήσεις καθημερινά.

Εξαιρετική δουλειά η σαμμυ πέραν των συνεχών αναβαθμίσεων (patches) κάθε μήνα πάντοτε στην ώρα τους...

 

Θα ήθελα και εγώ να συμφωνήσω πάνω σε αυτό. Πρώην κάτοχος s21 ultra, με 8 ώρες περίπου sot. Με την ίδια χρήση, λίγο πάνω από 6 ώρες με το fe. Αμελητέα διαφορά προσωπικά. Σε όλα τα υπόλοιπα, δε νιώθω πως μου λείπει το ultra. Ούτε καν στη φωτογραφία, αν εξαιρέσoυμε το ζουμ. Εξαιρετική συσκευή από τη samsung.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ να συμφωνήσω πάνω σε αυτό. Πρώην κάτοχος s21 ultra, με 8 ώρες περίπου sot. Με την ίδια χρήση, λίγο πάνω από 6 ώρες με το fe. Αμελητέα διαφορά προσωπικά. Σε όλα τα υπόλοιπα, δε νιώθω πως μου λείπει το ultra. Ούτε καν στη φωτογραφία, αν εξαιρέσoυμε το ζουμ. Εξαιρετική συσκευή από τη samsung.

 

Ποιες εκδοσεις εννοεις σε s21 ultra και s20 fe? Τις snapdragon ή exynos ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω αν το κινητό από τον παρακάτω σύνδεσμο είναι οκ για Ελλάδα ως προς sim, 5g μπάντες, κλπ.

 

https://www.amazon.de/-/en/Samsung-Android-Smartphone-Display-Battery-navy/dp/B08GPN5C3G/

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ να συμφωνήσω πάνω σε αυτό. Πρώην κάτοχος s21 ultra, με 8 ώρες περίπου sot. Με την ίδια χρήση, λίγο πάνω από 6 ώρες με το fe. Αμελητέα διαφορά προσωπικά. Σε όλα τα υπόλοιπα, δε νιώθω πως μου λείπει το ultra. Ούτε καν στη φωτογραφία, αν εξαιρέσoυμε το ζουμ. Εξαιρετική συσκευή από τη samsung.

Ευχαριστούμε, σημαντική η τοποθέτηση σου. Είχα την άνεση και την ευχέρεια για μετάβαση σε ultra 21 τον περασμένο Μάρτιο όμως με κούρασαν οι βαριές και ογκώδεις συσκευές, έτσι επέλεξα εξαρχής το fe 5g το οποίο θεωρώ ιδανικό, χρυσή τομή σε όλα. Καλό καλοκαίρι παίδες...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε, σημαντική η τοποθέτηση σου. Είχα την άνεση και την ευχέρεια για μετάβαση σε ultra 21 τον περασμένο Μάρτιο όμως με κούρασαν οι βαριές και ογκώδεις συσκευές, έτσι επέλεξα εξαρχής το fe 5g το οποίο θεωρώ ιδανικό, χρυσή τομή σε όλα. Καλό καλοκαίρι παίδες...

 

Το ζαχαρωνω ασχημα το ultra για το φθινοπωρο που θα χει πεσει και λιγο σε τιμη αλλα οντως το βαρος ειναι ενα θεμα.:X

Link to comment
Share on other sites

Το ζαχαρωνω ασχημα το ultra για το φθινοπωρο που θα χει πεσει και λιγο σε τιμη αλλα οντως το βαρος ειναι ενα θεμα.:X

 

Προσωπικά, μετά από τρεις μήνες, δεν κατάφερα να συνηθίσω το βάρος του...

Link to comment
Share on other sites

Usually dispatched within 1 to 2 months.

 

Καλημέρα το χω παραγγειλει ηδη και εχει αποσταλλει. Το ερωτημα μου ειναι αν η global εκδοση οπως αναφερεται θα ειναι οκ για ελλαδα σχετικα με 5g δικτυο κλπ.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...