Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιο λαθος πρεπει να κανουν, ο 865 ειναι 5g (παει πακετο με το Χ55 μοντεμ)

 

Πουλάνε τρεις διαφορετικές εκδόσεις με τρεις διαφορετικές τιμές. Exynos, snap και snap 5g.

 

Όσον αφορά το soc, από όσο καταλαβαίνω, είναι αναγκαια μεν αλλά όχι ικανή συνθήκη για 5g.

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας πρόσφατα ένα τουρ της Πελοποννήσου και σε συνθήκες καύσωνα όπως η υπόλοιπη Ελλάδα έχω να πω πως το κινητό δεν κατάλαβε τίποτα απολύτως από θερμοκρασίες, η μπαταρία του σούπερ με μόνιμα ανοιχτά τοποθεσίες Bluetooth δεδομένα και dual SIM χρήση και φυσικά η κάμερα του εξαιρετικη στις νυχτερινές λήψεις. Μπράβο στην σαμμυ για άλλη μια φορά. Έχω το μοντέλο 5g με τελευταία έκδοση ασφαλείας του Ιουνίου, λογικά σε λίγο θα μας έρθει και του Ιουλίου.

 

Με ανοιχτό το a/c του αυτοκινήτου ή κλειστό; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε.

S20 fe 5gce4fd03e46e8f0031411ae63a7294604.jpg

 

My S20 FE Snapdragon is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ✌️ σε ευχαριστούμε! Μόλις την κατεβάζω κι εγώ τώρα , μεγάλο αρχείο 773ΜΒ περίπου...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πουλάνε τρεις διαφορετικές εκδόσεις με τρεις διαφορετικές τιμές. Exynos, snap και snap 5g.

 

Όσον αφορά το soc, από όσο καταλαβαίνω, είναι αναγκαια μεν αλλά όχι ικανή συνθήκη για 5g.

 

Λοιπον , ειναι το G780G, ειναι με τον 865 και 4g μονο, 6 γιγα ραμ. Ερχεται με android 11, παει κροτιδα :lol:

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλα αν το δουλεψεις σε ζεστή παραλία, ενα throttling στη φωτεινοτητα της οθονης το εχει.

 

Σήμερα ήταν πιο εμφανές! Βγαίνοντας από την θάλασσα κάτω από ομπρέλα ενώ ξεκίνησα με 35 βαθμούς μόλις έφτασε τους 39 με 40 έπεσε η φωτεινότητα κατά την λειτουργία ήταν εμφανέστατη η πτώση...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά τελικά το κινητό το έστειλα πάλι για service Θεσσαλονίκη. Πάλι πρόβλημα στην πλακέτα μου βρήκαν. Η προηγούμενη πλακέτα κράτησε 1 ώρα. Αντε να δούμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρατηρήσετε τίποτα διαφορετικό με την αναβάθμιση. Εγώ πάντως όχι. Μάλλον αναφέρετε μόνο σε θέματα ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήταν πιο εμφανές! Βγαίνοντας από την θάλασσα κάτω από ομπρέλα ενώ ξεκίνησα με 35 βαθμούς μόλις έφτασε τους 39 με 40 έπεσε η φωτεινότητα κατά την λειτουργία ήταν εμφανέστατη η πτώση...

 

Ναι ριχνει. Βεβαια οσα κινητα ξερω με snap 865 και περα με amoled οθονη ανω των 600 nits, παρομοια συμπεριφορα εχω δει. Ειδικα το 1+8pro την εριχνε σε φίλο ακόμα και το Μάιο στο δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Αντε τόσο πολύ ε;...στο 1+ 7 pro που είχα πριν δεν είχα διαπιστώσει κάτι ,σε ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση. Σήμερα είναι κουφέτο όμως και η θερμοκρασία βέβαια είναι πολύ πιο χαμηλή στους 33 βαθμούς κι όχι 39+ που είχε με τον καύσωνα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο είστε ευχαριστημένοι στο θέμα φωτογραφία.

Έχω ένα Α72 το οποίο σκέφτομαι να δώσω και να πάω στο 20FE με τον 865.

Το θέμα του επεξεργαστή δε με απασχολεί και τόσο, με την έννοια ότι δεν παίζω παιχνίδια. Συνεπώς, καλός ο 865, αλλά και με τον 720 μια χαρά κάνω τη δουλειά μου.

Εκεί που εστιάζω περισσότερο, είναι στην κάμερα.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάει κάποιος στο μοντέλο 4g αλλά με τον snapdragon 865;

Στο πλαίσιο βγαίνει στα 400 ευρώ με επιστροφή eurobank.

500 έχει στο best price το μοντέλο 5g

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην ίδια φάση με εσένα είμαι από το πρωί.

Θεωρώ πως αξίζει.

Δε νομίζω ότι με την έλευση του 5G, αυτομάτως καθίστανται μη λειτουργικά και ξεπερασμένα τα 4G.

Θα περάσουν μερικά χρόνια για να γίνει κάτι τέτοιο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θα βγουν άχρηστες οι 4g συσκευές

Αλλά εμένα με προβληματίζει άλλο. Αυτή τη στιγμή στη 5g συσκευή μου δεν το βάζω στο 5g για εξοικονόμηση μπαταρίας. Και σκέφτομαι ότι και το 5g μοντέλο αν πάρω πάλι το ίδιο θα κάνω.:lol:

Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι σε περίπτωση μεταπώλησης το 5g μοντέλο θα φύγει πιο εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Αλλά εμένα με προβληματίζει άλλο. Αυτή τη στιγμή στη 5g συσκευή μου δεν το βάζω στο 5g για εξοικονόμηση μπαταρίας. Και σκέφτομαι ότι και το 5g μοντέλο αν πάρω πάλι το ίδιο θα κάνω.:lol:

Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι σε περίπτωση μεταπώλησης το 5g μοντέλο θα φύγει πιο εύκολα

Χα, χα.....κάπως έτσι κι εγώ με ένα Ρ40 που έχω. Ποτέ δεν έχω ενεργοποιήσει το 5G.

Τελικά μάλλον περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους το θέλουμε.:lol:

Όσο για το τελευταίο που είπες, ένα δίκιο το έχεις.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Με τον SD πάντως δεν υπάρχει κανέναν πρόβλημα όσο αφορά στη μπαταρία και τη διάρκεια της συσκευής με ανοιχτό το 5G.

Δεν ξέρω βέβαια τη χρήση κάνετε, αλλά προερχόμενος από τη ίδια φιλοσοφία (κλειστό 4G, κλειστά δεδομένα κλπ για εξοικονόμηση ενέργειας), με τον SD έχω βρει την υγειά μου......

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι η χρήση που κάνω δεν καμια τρελή.

2 σιμ δεδομένα πάντα ανοιχτα και Bluetooth με το mi band 5.λιγα τηλέφωνα και περιήγηση στο myphone.gr ινσομνια και λίγες ειδήσεις. Παιχνίδια δεν παίζω ποτέ.

Νομίζω ήρθε η ώρα να δοκιμάσω το s20fe απλά μπήκε τώρα σφήνα το πλαίσιο που χωρίς 5g παίζει στα 400ευρω

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάει κάποιος στο μοντέλο 4g αλλά με τον snapdragon 865;

Στο πλαίσιο βγαίνει στα 400 ευρώ με επιστροφή eurobank.

500 έχει στο best price το μοντέλο 5g

 

Τελη Σεπτεμβρίου η cosmote θα σταματήσει το 3g για να δώσει χώρο στο 5g. Το ίδιο θα ακολουθήσουν και οι άλλες εταιρείες του χρόνου. Οπότε για μένα πλέον είναι must το 5g.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι η χρήση που κάνω δεν καμια τρελή.

2 σιμ δεδομένα πάντα ανοιχτα και Bluetooth με το mi band 5.λιγα τηλέφωνα και περιήγηση στο myphone.gr ινσομνια και λίγες ειδήσεις. Παιχνίδια δεν παίζω ποτέ.

Νομίζω ήρθε η ώρα να δοκιμάσω το s20fe απλά μπήκε τώρα σφήνα το πλαίσιο που χωρίς 5g παίζει στα 400ευρω

 

400€????

...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τελη Σεπτεμβρίου η cosmote θα σταματήσει το 3g για να δώσει χώρο στο 5g. Το ίδιο θα ακολουθήσουν και οι άλλες εταιρείες του χρόνου. Οπότε για μένα πλέον είναι must το 5g.

Αυτό Αντρέα στην πράξη τι σημαίνει;

Άντε κι έγινε.....και;

Δε νομίζω ότι θα επηρεάσει τόσο άμεσα τα κινητά που δεν υποστηρίζουν 5G.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό Αντρέα στην πράξη τι σημαίνει;

Άντε κι έγινε.....και;

Δε νομίζω ότι θα επηρεάσει τόσο άμεσα τα κινητά που δεν υποστηρίζουν 5G.

 

Όπου έπιανε μόνο 3g πλέον θα έχει 4g ή 5g. Αν είναι το πρώτο έχει καλώς. Αν είναι ΜΟΝΟ το δεύτερο τότε θα πέφτεις σε edge.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...