Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!

Τσέκαρε σε χαμηλή φωτεινότητα με την εικόνα που ανέβασα σε φουλ σκοτεινό και σίγουρα κάτι θα βρεις.

Στο reddit είναι τίγκα στις αναρτήσεις με το συγκεκριμένο θέμα όπως και για όλη την σειρά S20 και note 20 ultra

 

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Τέρμα κάτω φωτεινότητα σε κλειστό μπάνιο το δοκίμασα χα χα χα

Είμαι και ψείρας θα το είχα δει από την πρώτη μέρα διότι περνάω πολλές ώρες βράδυ ακούγοντας μουσική και βίντεο. Ένας ακόμη από τους λόγους που το τελευταίο διάστημα ( κάνα δυο χρόνια περίπου) επιλέγω μεταχειρισμένα κινητά ημερών για να μπορώ να τεστάρω ή σφραγισμένα για μοντέλα που δεν έχουν εμφανίσει θέματα σοβαρά όπως το MI 10T που είχα πάρει για παράδειγμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως από τέρμα κάτω φωτεινότητα μέχρι το 40% που το πήγα ένα αχνό γκρι βλέπω ομοιόμορφα απλωμένο χρώμα δεν υπάρχει πρασινίλα πουθενά

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια βδομάδα τα είχα δίπλα δίπλα 1+ 7 pro, s20 fe 5g & MI 10T σε όλες τις συνθήκες μέρα νύχτα σκοτάδι ντάλα ήλιο μαζί με το άλλο παιδί που πήρε τελικά το 7 προ μου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω σε πιστεύω.

Με την εικόνα που ανέβασα το δοκίμασες?

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πρασινιλα έχω στα μενου της συσκευσης με πολυ χαμηλη φωτεινοτητα κατω στο 20 % και κατω( η οποια δεν ειναι ενοτνη στις φωτογραφιες φαινεται πιο εντονο) ελπιζω να φαινεται τωρα

https://prnt.sc/1277bcx 60hz

https://prnt.sc/1277dod 120 hz

Οσο αναφορα για την φωτογραφια που ανεβασε ο γιαννης και στα 60 και στα 120 πρασινιλα δεν βγαζει καθολου

https://prnt.sc/1277gcg 60hz

https://prnt.sc/1277hpv 120hz

Link to comment
Share on other sites

Πρασινιλα έχω στα μενου της συσκευσης με πολυ χαμηλη φωτεινοτητα κατω στο 20 % και κατω( η οποια δεν ειναι ενοτνη στις φωτογραφιες φαινεται πιο εντονο) ελπιζω να φαινεται τωρα

 

https://prnt.sc/1277bcx 60hz

 

https://prnt.sc/1277dod 120 hz

 

Οσο αναφορα για την φωτογραφια που ανεβασε ο γιαννης και στα 60 και στα 120 πρασινιλα δεν βγαζει καθολου

 

https://prnt.sc/1277gcg 60hz

 

https://prnt.sc/1277hpv 120hz

Τώρα φαίνεται!!

Βλέπω στα μενού πέρα από την πρασινιλα στο κάτω μέρος σα να κοκκινίζει.

Δεν είναι ομοιόμορφο....

 

 

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κόκκινο δεν έχει ξεγελάει η φωτογραφία. Δλδ σε εσάς είναι ακριβώς ίδιο και στις 2 περιπτώσεις; Δεν ψήνομαι τόσο να ασχολούμαι πάλι στείλε πίσω κτλ ίσως να μην ασχοληθώ. Edited by chris1908
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω σε πιστεύω.

Με την εικόνα που ανέβασα το δοκίμασες?

 

My S20 FE 5G Is Awesome

 

Ναι φυσικά με αυτήν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κόκκινο δεν έχει ξεγελάει η φωτογραφία. Δλδ σε εσάς είναι ακριβώς ίδιο και στις 2 περιπτώσεις; Δεν ψήνομαι τόσο να ασχολούμαι πάλι στείλε πίσω κτλ ίσως να μην ασχοληθώ.

Σύγκρινε το αν έχεις με κάποιο άλλο κινητό με amoled οθόνη , διαφορετικά αν δεν είναι ενοχλητικό κράτα το όπως λες.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κόκκινο δεν έχει ξεγελάει η φωτογραφία. Δλδ σε εσάς είναι ακριβώς ίδιο και στις 2 περιπτώσεις; Δεν ψήνομαι τόσο να ασχολούμαι πάλι στείλε πίσω κτλ ίσως να μην ασχοληθώ.
Πάντως δεν είναι ομοιόμορφο ετσι?

Και κάτω γκρι δεν έπρεπε να είναι?

Κοιτα άμα είναι λίγο και δεν φαίνεται πολύ κράτα το.

Το άλλο δεν ξες άμα είναι χειρότερο η καλύτερο.

 

Στην λειτουργία οθόνης το έχεις έντονη?

Εάν ναι κατέβασε το wb ένα κλικ πριν το κρυο και το πράσινο κόκκινο τέρμα κάτω

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι ομοιόμορφο ετσι?

Και κάτω γκρι δεν έπρεπε να είναι?

Κοιτα άμα είναι λίγο και δεν φαίνεται πολύ κράτα το.

Το άλλο δεν ξες άμα είναι χειρότερο η καλύτερο.

 

Στην λειτουργία οθόνης το έχεις έντονη?

Εάν ναι κατέβασε το wb ένα κλικ πριν το κρυο και το πράσινο κόκκινο τέρμα κάτω

 

My S20 FE 5G Is Awesome

 

Ναι έχει μια διαφορά στην κορυφή με το τέλος της οθόνης, απλά επειδή δεν είναι τόσο έντονο και κακά τα ψέματα είναι λοταρία λέω να το κρατήσω το επόμενο ίσως είναι χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει μια διαφορά στην κορυφή με το τέλος της οθόνης, απλά επειδή δεν είναι τόσο έντονο και κακά τα ψέματα είναι λοταρία λέω να το κρατήσω το επόμενο ίσως είναι χειρότερο.
Ε αυτό για..

Το κρατάς και μετά από αρκετούς μήνες το πας για μια αλλαγη οθόνης και τέλος.

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει μια διαφορά στην κορυφή με το τέλος της οθόνης, απλά επειδή δεν είναι τόσο έντονο και κακά τα ψέματα είναι λοταρία λέω να το κρατήσω το επόμενο ίσως είναι χειρότερο.
Τελικά το κράτησες φίλε μου?

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κράτησες φίλε μου?

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Μέχρι στιγμής το έχω κρατήσει. Το σκέφτομαι ακόμη αν και μάλλον κλείνω προς το να το κρατήσω, στο ίντερνετ είδα πολύ χειρότερες περιπτώσεις γενικά στα oled πάνελ δεν είναι μόνο στα s20. Αν το αλλάξω το επόμενο μπορεί να είναι καλύτερο μπορεί και χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής το έχω κρατήσει. Το σκέφτομαι ακόμη αν και μάλλον κλείνω προς το να το κρατήσω, στο ίντερνετ είδα πολύ χειρότερες περιπτώσεις γενικά στα oled πάνελ δεν είναι μόνο στα s20. Αν το αλλάξω το επόμενο μπορεί να είναι καλύτερο μπορεί και χειρότερο.
Καλημέρα.

Καλά στο ίντερνετ έχω δει τέρατα άστο...

Τραγικά πράματα..

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατεβάστε λίγο το Samsung info

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

 

Βάλτε τον σειριακό της συσκευής και πάτε στο personal και μετά usage history.

 

Ποσο battery health σας βγάζει?

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα βγάζει 93,8%
Κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω...

Ποσο καιρό το έχεις φίλε μου το κινητό?

Cycles πόσα σου δείχνει?

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω...

Ποσο καιρό το έχεις φίλε μου το κινητό?

Cycles πόσα σου δείχνει?

 

My S20 FE 5G Is Awesome

 

Το κινητό το έχω από τον 11/2020>

ΟΙ κύκλοι φόρτισης είνια 91

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Χρόνια Πολλά Χριστός ανέστη!

Εύχομαι χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!

Έχει πάρει κανείς security patch Μαΐου??

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Χρόνια Πολλά Χριστός ανέστη!

Εύχομαι χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!

Έχει πάρει κανείς security patch Μαΐου??

 

My S20 FE 5G Is Awesome

 

Αληθώς Ανέστη!

Χρόνια πολλά και από εμένα!

 

Τίποτε ακόμη (τηλέφωνο αγορασμένο από Κωτσό.... χωρίς να έχει "πειραχτεί"....)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά συνφορουμίτες. Έχοντας την συσκευή (5g) ενάμιση μήνα περίπου έχω να δηλώσω πως πια η διαχείριση της μπαταρίας του είναι εξαιρετική. Το τηλέφωνο είναι η βασική μου καθημερινή συσκευή (δουλεύω όμως ταυτόχρονα κι ένα Mi 10 T σπίτι κυρίως). Το φορτίζω περίπου ανά δύο μέρες χονδρικά πάντα με ασύρματη φόρτιση ( όσο κρατάει δροσερός ο καιρός) με ενδιάμεσες φορτίσεις συνήθως 30 με 85-88 τοίς εκατό. Η φωτεινότητα είναι στο αυτόματο, μόνιμα WiFi συγχρονισμός και Bluetooth ανοιχτά. Έχει πάρα πολύ καλό σήμα σε όλες τις λειτουργίες του εξαιρετικη εμβέλεια WiFi και όλες οι συνομιλίες άριστες είτε με ανοιχτή ακρόαση είτε κανονικά είτε και με τα τρία ζεύγη Bluetooth ακουστικών που χρησιμοποιώ. Μετά το πέρασμά μου για έναν χρόνο με το επίσης εξαιρετικό 1+ 7 προ και εδώ και μισό χρόνο περίπου με το Mi 10 T μαζί με το τελευταίο δίμηνο περίπου με το Fe 20 5g δηλώνω ότι το θεωρώ απίθανο να επιστρέψω σε επεξεργαστή exynos. Τούτο δω μπορεί να μην είναι η Wow συσκευή όμως τα κάνει όλα απλά γρήγορα και όμορφα. Έχει αυτά που μου έλειπαν ( ασύρματη φόρτιση και αίσθηση ασφάλειας με την πιστοποίηση της αδιάβροχο ποίησης και λιγότερο η λειτουργία της AOD) είναι μαζεμένο με καλή οθόνη και κάμερες άψογη μπαταρία και ελαφρύ. Τέρμα τα πεταμένα λεφτά για διπλάσια χρήματα από μένα ... δεν είναι καθαρόαιμο flagship όμως σου παρέχει πολλά απ'αυτά που θα βρεις σε ένα flagship κινητό οποιαδήποτε εταιρείας και με μεγάλη υποστήριξη πια. Να ήταν και όπως ήταν αρχικά το one UI (πιο λιτό το θεωρώ ) ακόμη καλύτερα αλλά μικρό το κακό.... αυτά από εμένα όπου σε λίγο κλείνω μαζί του δυο μήνες περίπου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά συνφορουμίτες. Έχοντας την συσκευή (5g) ενάμιση μήνα περίπου έχω να δηλώσω πως πια η διαχείριση της μπαταρίας του είναι εξαιρετική. Το τηλέφωνο είναι η βασική μου καθημερινή συσκευή (δουλεύω όμως ταυτόχρονα κι ένα Mi 10 T σπίτι κυρίως). Το φορτίζω περίπου ανά δύο μέρες χονδρικά πάντα με ασύρματη φόρτιση ( όσο κρατάει δροσερός ο καιρός) με ενδιάμεσες φορτίσεις συνήθως 30 με 85-88 τοίς εκατό. Η φωτεινότητα είναι στο αυτόματο, μόνιμα WiFi συγχρονισμός και Bluetooth ανοιχτά. Έχει πάρα πολύ καλό σήμα σε όλες τις λειτουργίες του εξαιρετικη εμβέλεια WiFi και όλες οι συνομιλίες άριστες είτε με ανοιχτή ακρόαση είτε κανονικά είτε και με τα τρία ζεύγη Bluetooth ακουστικών που χρησιμοποιώ. Μετά το πέρασμά μου για έναν χρόνο με το επίσης εξαιρετικό 1+ 7 προ και εδώ και μισό χρόνο περίπου με το Mi 10 T μαζί με το τελευταίο δίμηνο περίπου με το Fe 20 5g δηλώνω ότι το θεωρώ απίθανο να επιστρέψω σε επεξεργαστή exynos. Τούτο δω μπορεί να μην είναι η Wow συσκευή όμως τα κάνει όλα απλά γρήγορα και όμορφα. Έχει αυτά που μου έλειπαν ( ασύρματη φόρτιση και αίσθηση ασφάλειας με την πιστοποίηση της αδιάβροχο ποίησης και λιγότερο η λειτουργία της AOD) είναι μαζεμένο με καλή οθόνη και κάμερες άψογη μπαταρία και ελαφρύ. Τέρμα τα πεταμένα λεφτά για διπλάσια χρήματα από μένα ... δεν είναι καθαρόαιμο flagship όμως σου παρέχει πολλά απ'αυτά που θα βρεις σε ένα flagship κινητό οποιαδήποτε εταιρείας και με μεγάλη υποστήριξη πια. Να ήταν και όπως ήταν αρχικά το one UI (πιο λιτό το θεωρώ ) ακόμη καλύτερα αλλά μικρό το κακό.... αυτά από εμένα όπου σε λίγο κλείνω μαζί του δυο μήνες περίπου.

 

Kαλημερα και χρονια πολλα!

Ακριβως ετσι οπως τα λες φιλε μου!!

Συμφωνω σε ολα.

Δες λιγο το 895 post μου και πες μου ποσα cycles και ποσο health σου βγαζει η εφαρμογη.

Εχω περιεργια.

Σε ευχαριστω πολυ!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και η αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εδώ το ίδιο!

573 mb!

1d489af7e581be56869104a848965c14.jpg

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δες λιγο το 895 post μου και πες μου ποσα cycles και ποσο health σου βγαζει η εφαρμογη.

Εχω περιεργια.

Σε ευχαριστω πολυ!

 

18 κύκλους ( battery discharge cycles) & battery health 94.5 ...όλα αναμενόμενα κατά την γνώμη σύμφωνα με παλιότερη εμπειρία χρήσης μου της συγκεκριμένης εφαρμογής. Επίσης αν θυμάμαι καλά πάντα δούλευε καλύτερα στο προηγούμενο android, αν δηλαδή είχες λάβει πρόσφατα σχετικά το 9 έβγαζε κάτι ψιλό κουλά ενώ στο android 8 ήταν κομπλέ. Λογικά με τα updates θα λειτουργήσει καλύτερα πιθανολογώ αν και όσο προχώρα το android (10,11,12...) γίνεται πιο απαιτητικό ειδικά σε θέματα ασφάλειας και συγκατάθεσης αδειών παροχών κλπ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εδώ το ίδιο!

573 mb!

1d489af7e581be56869104a848965c14.jpg

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Βγήκε και στο δικό μου , αγορασμένο από Γερμανό. Μεγάλο όντως αρχείο στα 573ΜΒ με patches Μαΐου. Συνεπέστατη η σαμμυ στις ενημερώσεις της...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάνεις καλύτερο ρολάρισμα με χειρονομίες, σε σχέση με όσα λέγαμε πριν, με την αναβάθμιση;;

Νομίζω ότι πάει καλύτερα όντως.

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...