Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω 2.5 μήνες το S20 FE με τον Exynos 990 και το smartphone τα σπάει. Καταπληκτική οθόνη, ταχύτητες και ηχείο.Χάρηκα που μετά από 5 χρόνια στην Apple επέστρεψα στην Samsung και δεν θα φύγω ξανά. Με τα μισά χρήματα (670€) η συσκευή τα σπάει.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να εμφανίζονται οι ανοιχτές εφαρμογές θολωμένες? Δηλαδή, παίζεις κάποιο παιχνίδι του γιου σου :D και έρχεται και παραλίγο να σε πιάσει στα πράσα γιατί δεν θέλεις να σε δει, και κλείνεις γρήγορα γρήγορα το τηλέφωνο με το κεντρικό κουμπί, και μετά αν θέλει να δει τι έκανες και πατήσει το κουμπί για τις ανοιχτές εφαρμογές , εσύ θέλεις να σου εμφανίσει τις ανοιχτές εφαρμογές θολές ή αν γίνεται μόνο την συγκεκριμένη. Υπάρχει κάποια λειτουργία στο λειτουργικό ή κάποια τρίτη εφαρμογή? Edited by skepasti_21
Link to comment
Share on other sites

Και δεν υπάρχει η κλασσική stock εφαρμογή για αναπαραγωγή βίντεο? Εννοώ ότι μπορώ να αναπαράγω αρχεία στην συγκεκριμένη εφαρμογή αλλά δεν μπορώ να βρω τρόπο να την βρω για να την ανοίξω από μόνη της. Παράξενο....

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και δεν υπάρχει η κλασσική stock εφαρμογή για αναπαραγωγή βίντεο? Εννοώ ότι μπορώ να αναπαράγω αρχεία στην συγκεκριμένη εφαρμογή αλλά δεν μπορώ να βρω τρόπο να την βρω για να την ανοίξω από μόνη της. Παράξενο....

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει στο store της Samsung ! Δεν είναι παράξενο !

Link to comment
Share on other sites

Και δεν υπάρχει η κλασσική stock εφαρμογή για αναπαραγωγή βίντεο? Εννοώ ότι μπορώ να αναπαράγω αρχεία στην συγκεκριμένη εφαρμογή αλλά δεν μπορώ να βρω τρόπο να την βρω για να την ανοίξω από μόνη της. Παράξενο....

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει κανονικά, αν κάνεις μια αναζήτηση στο μενού.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο store της Samsung ! Δεν είναι παράξενο !
Είχα κάνει ήδη αναζήτηση αλλά...f73506f713f4accef8d80ff27ac35382.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νικο στο γερμανο δειχνει οτι τα δινει ναι https://www.germanos.gr/product/telephony/mobile/smartphones-all/samsung-galaxy-s20-fe-128gb/?productId=20398330

 

Και ηδη σκεφτομαι να απορριψω το s21..

 

Προσοχή μόνο γιατί στο Γερμανό ο τίτλος δεν αναφέρει το 5G (αν και αναφέρεται στις προδιαγραφές και το 5G και ο Snapdragon)

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να εμφανίζονται οι ανοιχτές εφαρμογές θολωμένες? Δηλαδή, παίζεις κάποιο παιχνίδι του γιου σου :D και έρχεται και παραλίγο να σε πιάσει στα πράσα γιατί δεν θέλεις να σε δει, και κλείνεις γρήγορα γρήγορα το τηλέφωνο με το κεντρικό κουμπί, και μετά αν θέλει να δει τι έκανες και πατήσει το κουμπί για τις ανοιχτές εφαρμογές , εσύ θέλεις να σου εμφανίσει τις ανοιχτές εφαρμογές θολές ή αν γίνεται μόνο την συγκεκριμένη. Υπάρχει κάποια λειτουργία στο λειτουργικό ή κάποια τρίτη εφαρμογή?

 

Πάλι η Samsung η ίδια έχει εφαρμογή για τον τρόπο που θέλεις να φαίνονται οι ανοιγμένες εφαρμογές σου. Δεν ξέρω αν έχει θολωμένο mode, αλλά έχει κάτι συμπυκνωμένα κ.α..

Δεν έχει γίνει ακόμη uipdate για το UI 3.0 (android11).

η εφαρμογή λέγεται Task Changer

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή μόνο γιατί στο Γερμανό ο τίτλος δεν αναφέρει το 5G (αν και αναφέρεται στις προδιαγραφές και το 5G και ο Snapdragon)

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Πάλι η Samsung η ίδια έχει εφαρμογή για τον τρόπο που θέλεις να φαίνονται οι ανοιγμένες εφαρμογές σου. Δεν ξέρω αν έχει θολωμένο mode, αλλά έχει κάτι συμπυκνωμένα κ.α..

 

Δεν έχει γίνει ακόμη uipdate για το UI 3.0 (android11).

 

η εφαρμογή λέγεται Task Changer

Βρήκα την χρήση του ασφαλή φακέλου ... ΟΚ.

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω θεματάκι με το facebook. Όταν μου έρχεται ειδοποίηση, μου βγαίνει μια φυσαλίδα στο κέντρο της οθόνης, την οποία αν πιάσω και την κάνω drag προς τα πάνω, εμφανίζεται κάδος απορριμμάτων, τη ρίχνω εκεί μέσα και η ειδοποίηση φεύγει.

 

Είναι θέμα του ίδιου του facebook, του Android, ή του One UI;

Πώς το απενεργοποιώ;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το έγραψε κανείς αλλά "ΠΉΡΑΜΕ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ 5G ΑΠΟ COSMOTE"

Αλλά θέλει να στείλετε μήνυμα το "5G" στο 1333 για να ενεργοποιηθεί

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα ότι έχουμε 5g εδώ Αγία Παρασκευή. Από ταχύτητες δεν ξέρω, δεν έχω προλάβει να μετρήσω.

Screenshot-20210209-125228-Nova-Launcher.jpg

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

3,4 GB από 8 GB σύνολο ελεύθερα μετά από εκκαθάριση? Είναι φυσιολογικό? Εσάς?

 

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας δεσμεύει ραμ καλό είναι ,η "λογική" για κοντά στα τέσσερα θα έπρεπε μετά από εκκαθάριση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 5g.εχεις.και dual.sim δυνατότητα?

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 5g.εχεις.και dual.sim δυνατότητα?

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εννοείς 5g και στις δυο καρτες ταυτοχρονα , δεν σε αφήνει. Αφήνει μόνο αυτή που έχεις ανοιχτά τα δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ η μία 5g και η άλλη χωρίς δεδομένα.

Να.ειναι.απλα ενεργή

Γιατί στα ΧΙΑΟΜΙ αν μπεις σε.5G στη μία η άλλη βγαίνει off.

 

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ η μία 5g και η άλλη χωρίς δεδομένα.

Να.ειναι.απλα ενεργή

Γιατί στα ΧΙΑΟΜΙ αν μπεις σε.5G στη μία η άλλη βγαίνει off.

 

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το έγραψε κανείς αλλά "ΠΉΡΑΜΕ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ 5G ΑΠΟ COSMOTE"

Αλλά θέλει να στείλετε μήνυμα το "5G" στο 1333 για να ενεργοποιηθεί

 

Σε ευχαριστούμε. Στο Χαιδάρι πιάνει 150-160 Μbps και σαφώς είναι ποίο γρήγογο απο το 4G.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου έστειλαν mail οτι εντος 10 εργάσιμων ημερών θα παραλάβω τα buds που ηταν στην προσφορά.. για να δούμε
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...