Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτά τα χρήματα νομίζω πως αξίζει και με το παραπάνω για καινούργια πάντοτε μιλάμε σφραγισμένη συσκευή. Ως καινούργια παρουσίαση η σειρά s21 θα είναι πολύ πιο ακριβή, αναμενόμενο φυσικά. Εξάλλου ο 865 snap dragon που έχει το s20 FE 5G είναι εξαιρετικός!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς κανένα πρόγραμμα για την μπαταρία (όπως έχει η Huawei ) για να "προστατεύεται " η μπαταρία όταν το φορτίζουμε all night?

 

Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό που θα σου γράψω αλλά το Accubattery έχει μια ρύθμιση οπου μπορέις να σταματήσεις την φόρτιση στο 80%(ή σε όποίο αλλό ποσοστό θες εσυ) .

Με αυτό το τρόπο προστατεύεις την μπαταρία του κινητού μια και η πλήρη φόρτιση μειώνει την χωτητικότητα της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό που θα σου γράψω αλλά το Accubattery έχει μια ρύθμιση οπου μπορέις να σταματήσεις την φόρτιση στο 80%(ή σε όποίο αλλό ποσοστό θες εσυ) .

Με αυτό το τρόπο προστατεύεις την μπαταρία του κινητού μια και η πλήρη φόρτιση μειώνει την χωτητικότητα της μπαταρίας.

 

Αυτό απο που ακριβώς μπορεις να το κανεις ??

Εννοω που ακριβώς βρίσκεται αυτή η ρύθμιση ?

Εχω και το gsam το οποίο με το UI 11, δεν μετραει καποια πράγματα, οποτε λεω να αλλαξω σε accubattery μιας κ συμβαίνει αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό απο που ακριβώς μπορεις να το κανεις ??

Εννοω που ακριβώς βρίσκεται αυτή η ρύθμιση ?

Εχω και το gsam το οποίο με το UI 11, δεν μετραει καποια πράγματα, οποτε λεω να αλλαξω σε accubattery μιας κ συμβαίνει αυτο!

 

Στο tab charging θα το βρεις (συγνώμη για τα αγγλικά αλλά εχω αγγλικο μενού)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πως ρυθμίζω την ανάλυση των φωτογραφιών στην φωτογραφική μηχανή. Για το βίντεο υπάρχει στις ρυθμίσεις, για την φωτογραφία υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πως ρυθμίζω την ανάλυση των φωτογραφιών στην φωτογραφική μηχανή. Για το βίντεο υπάρχει στις ρυθμίσεις, για την φωτογραφία υπάρχει;

 

Από το "κουμπί" που διαλέγεις την αναλογία.

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Από το "κουμπί" που διαλέγεις την αναλογία.

Έχεις κάπου επιλογή για μεγαπίξελ; Έχει 3:4, 1:1 , 9:16 , full. Τι σημαίνει ως προς την ανάλυση η κάθε επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Τον μεγιστο αριθμο pixels τον εχεις με το native 3:4 ratio. Ολα τα υπολοιπα ratios ειναι crop του 3:4

ratios.jpg

Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

κάποιο πολύ καλό κρύσταλλο προστασίας έχει να προτείνει κάποιος

κατά προτίμηση περιοχή Θεσσαλονίκης

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Τον μεγιστο αριθμο pixels τον εχεις με το native 3:4 ratio. Ολα τα υπολοιπα ratios ειναι crop του 3:4

ratios.jpg

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Δηλαδή να υποθέσω οτι καλύτερα να χρησιμοποιούμε την 3:4;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Δηλαδή να υποθέσω οτι καλύτερα να χρησιμοποιούμε την 3:4;

αν θέλεις να κάνεις προβολή σε τηλεόραση ευρειας γωνίας, όπως είναι σχεδόν όλες πλέον οι τηλεοράσεις,

οχι δεν ειναι καλό.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ευκολα να την κανεις crop αν τυχον χρειαζεσαι χωρις να χασεις λεπτομερειες
Link to comment
Share on other sites

Προς κατοχους S20 Fe αγορασμενα απο ΑΣΙΑ

 

ΑΝ υπαρχει καποιος με το S20 FE εκδοση Κινας ή και Γενικα Ασιας μπορει να μου επιβεβαιώσει πως η φωνητικη αναζητηση στα Ελληνικα λειτουργει κανονικα στο Google Maps και γενικα στο Google?

 

Eτοιμαζομαι να παραγγειλω το κινητο απο ΕGLOBAL αλλα φοβαμαι μηπως την πατησω οπως σε ενα LG V50 Korean Version που επειδη ΔΕΝ ειχε ελληνικα σαν αρχικη γλωσσα επιλογης, οι φωνητικες αναζητησεις Google Maps (και δυστυχως και Android Auto) δεν μπορουσαν να γινουν στα Ελληνικα με τιποτε!!

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα σήμερα sms στο 1333 - > 5G και η απάντηση ειναι

"Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΤΕ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ COSMOTE 5G ΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΑΣ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ cosmote.gr/5G"

Τιιιιι κάνουμε? Διαμαρτυρία στη Samsung?

Α και στη Vodafone σήμερα είδα οτι η συσκευή μας είναι οκ με το 5g "της"

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα σήμερα sms στο 1333 - > 5G και η απάντηση ειναι

"Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΤΕ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ COSMOTE 5G ΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΑΣ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ cosmote.gr/5G"

Τιιιιι κάνουμε? Διαμαρτυρία στη Samsung?

Α και στη Vodafone σήμερα είδα οτι η συσκευή μας είναι οκ με το 5g "της"

 

Ενεργοποιείς το 5G από άλλη συμβατή συσκευή και θα δουλεύει κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το 5g και τις εταιρίες κινητής.

https://techblog.gr/mobile/ta-symvata-5g-smartphones-se-cosmote-vodafone-kai-wind/

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναέστειλα πάλι sms στο 1333 (cosmote) και πάλι μου λέει τα ίδια. Τζίφος προς το παρόν το 5G. Δεν μπορω να καταλάβω τι γίνεται
Link to comment
Share on other sites

Ξαναέστειλα πάλι sms στο 1333 (cosmote) και πάλι μου λέει τα ίδια. Τζίφος προς το παρόν το 5G. Δεν μπορω να καταλάβω τι γίνεται

 

Εγω τους μίλησα στο chat και τους είπα ότι έχω Xiaomi mi10 με πειραγμένη rom αι δεν μου το ενεργοποιεί γιατί το βλέπει σαν μη συμβατή. κατι έκανε από εκει και ενεργοποιήθηκε

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους μίλησα στο chat και τους είπα ότι έχω Xiaomi mi10 με πειραγμένη rom αι δεν μου το ενεργοποιεί γιατί το βλέπει σαν μη συμβατή. κατι έκανε από εκει και ενεργοποιήθηκε

Λες? θα τους πάρω τηλ. αύριο πρωί πρωί. Αλλά η δικιά σου συσκευή είναι ήδη εγκεκριμένη από cosmote

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Λες? θα τους πάρω τηλ. αύριο πρωί πρωί. Αλλά η δικιά σου συσκευή είναι ήδη εγκεκριμένη από cosmote

 

Δεν είχα... ειπα οτι έχω :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για το 5G του κινητού μας. Πήρα τηλ. cosmote, διαμαρτυρήθηκα για το 5G του FE, μάλλον η κυρία δεν ήξερε τι της γίνονταν. Παραιτήθηκα και δεν ξαναπροσπάθησα. Πήρα Samsung με live chat. Τα πράγματα πολύ καλύτερα. Αφού μου το επιβεβαίωσαν ότι υποστηρίζει 5g τελικά είπαν ότι θα το ελέγξουν και θα με ενημερώσουν και το αίτημά μου το προώθησαν στο ανάλογο τμήμα της εταιρίας. Οπότε, περιμένουμε.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για το 5G του κινητού μας. Πήρα τηλ. cosmote, διαμαρτυρήθηκα για το 5G του FE, μάλλον η κυρία δεν ήξερε τι της γίνονταν. Παραιτήθηκα και δεν ξαναπροσπάθησα. Πήρα Samsung με live chat. Τα πράγματα πολύ καλύτερα. Αφού μου το επιβεβαίωσαν ότι υποστηρίζει 5g τελικά είπαν ότι θα το ελέγξουν και θα με ενημερώσουν και το αίτημά μου το προώθησαν στο ανάλογο τμήμα της εταιρίας. Οπότε, περιμένουμε.

 

Το περίεργα είναι οτι και στο eshop στα Χαρακτηριστικά του κινητου το εχουν οτι δεν υποστηρίζει 5G!

https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20398330&skuId=ger_20398330

 

ενω αντιστοιχα στην vodafone το εχουν κανονικά 5G Ready!

https://www.vodafone.gr/eshop/syskeues-axesouar/smartphones-axesouar/smartphones/samsung-mblph-sam-glx-s20fe128gb5gdsbluev/p-127170/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...