Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη αλλά αυτό δεν είναι πολύ λογικό. Δεν ξέρω τους λόγους που επιλέγεις τις συσκευές σου (αυτό είναι δική σου υπόθεση) αλλά το να θεωρεί κάποιος μια συσκευή καλύτερη από μια άλλη και να παίρνει την άλλη... Ε δε στέκει. Εκτός αν συντρέχει οικονομικός λόγος, αλλά για το reviewer που γίνεται η κουβέντα δε νομίζω να τίθεται τέτοιο θέμα. Το να τη θεωρεί την πιο value for money συσκευή είναι άλλο, δεν είπε όμως αυτό, είπε η καλύτερη.

 

Τώρα που το ξαναδιάβασα είπε "κινητό της χρονιάς". Αυτό μπορεί να ερμηνευθεί με πολλούς τρόπους, ένας απ' τους οποίους είναι και value for money. Στην περίπτωση αυτή έχει νόημα, αν όμως το θεωρούσε το καλύτερο και χρησιμοποιούσε άλλο κάτι δε θα κόλλαγε...

 

Τέλοσπάντων, λίγη σημασία έχουν αυτά, χρόνια πολλά και να 'μαστε καλά να χαιρόμαστε τους δικούς μας (πάνω απ' όλα) και τις συσκευές μας (κατά δεύτερον).

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά,με υγεία...Έχοντας και το Νote 8 αλλά και 10+ δεν θεώρησα ότι υπάρχει λόγος να πάω σε Note 20 ultra,αλλά σε Pixel 4XL,και ναι το θεωρώ την καλύτερη συσκευή της χρονιάς,με μόνο αρνητικό ίσως την μπαταρία...

Το ότι σχεδόν όλοι οι Reviewers έχουνε πολύ ψηλά το FE είναι λογικό μιας και προσφέρει ένα πολύ καλό πακέτο σε ανταγωνιστική τιμή...

Έχεις δίκιο το κινητό της χρονιάς,έχει πολλές ερμηνείες,αλλά και ακόμα έτσι επιμένω ότι οι περισσότεροι από τους Reviewers συνήθως έχουν iPhone,άσχετα τι υποστηρίζουν...Εδώ ο ιδιοκτήτης της Xiaomi έχει,δεν θα έχουν αυτοί;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χρόνια πολλά σε όλους.

θέλω να πω πως η συσκευή είναι ανάμεσα στις καλύτερες και σίγουρα η καλύτερη για τώρα στην τιμή - κατηγορίας της.

τα μηνύματα που έρχονται από διάφορες πηγές αυτό λένε.

https://www.gsmarena.com/best_phones_of_2020_the_winners-news-46794.php

https://www.techaholic.gr/2020/12/25/afta-einai-ta-kalytera-smartphones-gia-to-2020-symfona-me-ton-mkbhd/

https://www.etoren.com/blogs/news/the-7-best-smartphones-you-can-buy-in-2020

να και ένα μαγαζί με καλή τιμή στη χώρα μας.

581 ευρώ.

https://www.jmctech.gr/product/samsung-galaxy-s20-fe-g781-5g-dual-sim-128gb-navy-eu/?ref=bestprice.gr

 

Χωρίς επιλογή αντικαταβολής,για μένα που μένω επαρχία απλά το προσπερνω...Έχουμε διαβάσει πολλά τον τελευταίο χρόνο...

Αν κάποιος μπορεί να πάει στο κατάστημα ναι είναι τρομερή τιμή,αλλά για κατάθεση εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά,με υγεία...Έχοντας και το Νote 8 αλλά και 10+ δεν θεώρησα ότι υπάρχει λόγος να πάω σε Note 20 ultra,αλλά σε Pixel 4XL,και ναι το θεωρώ την καλύτερη συσκευή της χρονιάς,με μόνο αρνητικό ίσως την μπαταρία...

Το ότι σχεδόν όλοι οι Reviewers έχουνε πολύ ψηλά το FE είναι λογικό μιας και προσφέρει ένα πολύ καλό πακέτο σε ανταγωνιστική τιμή...

Έχεις δίκιο το κινητό της χρονιάς,έχει πολλές ερμηνείες,αλλά και ακόμα έτσι επιμένω ότι οι περισσότεροι από τους Reviewers συνήθως έχουν iPhone,άσχετα τι υποστηρίζουν...Εδώ ο ιδιοκτήτης της Xiaomi έχει,δεν θα έχουν αυτοί;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Χωρίς επιλογή αντικαταβολής,για μένα που μένω επαρχία απλά το προσπερνω...Έχουμε διαβάσει πολλά τον τελευταίο χρόνο...

Αν κάποιος μπορεί να πάει στο κατάστημα ναι είναι τρομερή τιμή,αλλά για κατάθεση εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα έτσι...

δεν έχεις άδικο και θα συμφωνήσω μαζί σου.

αν και η αντικαταβολή δε σου εξασφαλίζει πως το πακέτο που λαμβάνεις έχει μέσα τη συσκευή που αγόρασες.

για να πάει κάποιος στο μαγαζί είναι λίγο άβολο, μιας και είναι στο Καρπενήσι.

σχετικά με το συγκεκριμένο μαγαζί έχω δυο εμπειρίες φετινές.

δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα.

να σημειώσω όμως αν έχει κάποια αξία, πως και στις δύο περιπτώσεις έγινε η αγορά ως προτεινόμενο μαγαζί από το σκρούτζ.

προσωπικά θα ήθελα να υποστηρίζει paypal το θεωρώ πιο σίγουρο, ακόμη και από την αντικαταβολή.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις άδικο και θα συμφωνήσω μαζί σου.

αν και η αντικαταβολή δε σου εξασφαλίζει πως το πακέτο που λαμβάνεις έχει μέσα τη συσκευή που αγόρασες.

σχετικά με το συγκεκριμένο μαγαζί έχω δυο εμπειρίες φετινές.

δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα.

να σημειώσω όμως αν έχει κάποια αξία, πως και στις δύο περιπτώσεις έγινε η αγορά ως προτεινόμενο μαγαζί από το σκρούτζ.

 

Δεν έγραψα για το συγκεκριμένο μαγαζί,απλά είδαμε όλοι τι έγινε τους προηγούμενους μήνες... Σίγουρα η αντικαταβολή δεν σου εξασφαλίζει του,απλά σαν ένα μέτρο προφύλαξης... Υπάρχουν μαγαζιά με χαμηλές τιμές,που υπάρχουν και παραλαμβάνεις την παραγγελία σου,και δυστυχώς μαγαζιά που εκμεταλλεύονται αυτήν την δυνατότητα της χαμηλής τιμής...

Ο καθένας είναι ελεύθερος να επιλέγει πως και από πού θα κάνει τις αγορές του...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα η έκδοση Android 11.

Υπάρχουν κάποια γνωστά bugs, ώστε να ξέρω τι να περιμένω;

Πρέπει να κάνω reset πριν-μετά την αναβάθμιση;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα η έκδοση Android 11.

 

Υπάρχουν κάποια γνωστά bugs, ώστε να ξέρω τι να περιμένω;

 

Πρέπει να κάνω reset πριν-μετά την αναβάθμιση;

Κανένα bug ,το λειτουργικο είναι άψογο πλέον. Προσωπικά σε κάθε μεγάλο update έκανα επαναφορά και στήσιμο από την αρχή ώστε να μην υπάρχει έστω και 1% πιθανότητα να μην κάτσει κάτι σωστά. Οι περισσότεροι χρήστες την περνάνε απλά από πάνω και δεν έχουν προβλήματα.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, που μπορούμε να ρωτήσουμε στην cosmote αν "μπήκε" ή πότε θα "μπει" και το δικό μας κινητό στην λίστα με τα υποστηριζόμενα 5G κινητά? Ξέρει κανείς? Thanks
Link to comment
Share on other sites

Κανένα bug ,το λειτουργικο είναι άψογο πλέον. Προσωπικά σε κάθε μεγάλο update έκανα επαναφορά και στήσιμο από την αρχή ώστε να μην υπάρχει έστω και 1% πιθανότητα να μην κάτσει κάτι σωστά. Οι περισσότεροι χρήστες την περνάνε απλά από πάνω και δεν έχουν προβλήματα.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Έχει τσεκάρει κάποιος αν μπήκε ηχογράφηση κλήσεων στο dialer, να ξέρουμε αν υποστηρίζεται επίσημα;

Στο Android 10 δουλεύω τον Boldbeast Call Recorder και δουλεύει ρολόι, θα ήθελα να ξέρω αν θα δουλεύει και με την έκδοση 11.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κανένα bug ,το λειτουργικο είναι άψογο πλέον. Προσωπικά σε κάθε μεγάλο update έκανα επαναφορά και στήσιμο από την αρχή ώστε να μην υπάρχει έστω και 1% πιθανότητα να μην κάτσει κάτι σωστά. Οι περισσότεροι χρήστες την περνάνε απλά από πάνω και δεν έχουν προβλήματα.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

 

Και εγώ την πέρασα από πάνω και δεν εχω κανένα πρόβλημα. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι άλλαξε ο τόνος των χρωμάτων που είχα στο vivid.....

Επίσης το κινητό που δίνει την εντύπωση ότι έχει καλύτερη απόκριση από την προηγούμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα & χρονια πολλα!

 

Οσοι πηρατε την 11 έχετε τσεκαρει ξανα το θεματακι με την οθονη? Αν εχει υπαρξει καποια διορθωση ή εξαλειψη του touch? Με ενδιαφερει κυιριως αν ειναι υπαρκτο και αντιληπτο σε καθημερινη χρηση και σε pinch to zoom. Οχι τοσο σε παιχνιδια. Η συσκευη μ ενδιαφερει με τον σναπ καθαρα λογω του 5g και μονο κι επειδη θα την κρατησει καιρο (3-4 χρ) η συζυγος.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα χτες, χωρίς να κάνω επαναφορά.

 

Περιμένω να δω μπαταρία (ο καμένος με τον χυλό φυσάει το γιαούρτι...)

Με εξαίρεση τις ειδοποιήσεις, την οθόνη κλειδώματος και το μενού ρυθμίσεων δεν υπάρχουν σημαντικές αλλαγές στο περιβάλλον.

 

Θέλει λίγο διάβασμα το κείμενο των αλλαγών. Νέο manual δεν έχει βγει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Όταν πήρα το κινητό, το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να προμηθευτώ καλώδια type-c και αντάπτορες. Ένας από αυτούς ήταν λόγω του μοναδικού ίσως αρνητικού του τηλεφώνου που είναι η έλλειψη θύρας 3,5jack

Ο αντάπτορας (random από αγορά κίνας) δε δούλεψε και στην αρχή αγχώθηκα. Σήμερα έμαθα από τη Samsung ότι μόνο οι samsung αντάπτορες είναι συμβατοί και αναγνωρίζονται τα ακουστικά με jack.

Με 11.90 πήρα έναν original (4-5€ είχε ο china και είχα και την αναμονή).

 

Περισσότερα μετά τη δοκιμή για να ξέρετε και τι θα κάνετε αν χρειαστείτε κάτι αντίστοιχο....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Όταν πήρα το κινητό, το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να προμηθευτώ καλώδια type-c και αντάπτορες. Ένας από αυτούς ήταν λόγω του μοναδικού ίσως αρνητικού του τηλεφώνου που είναι η έλλειψη θύρας 3,5jack

Ο αντάπτορας (random από αγορά κίνας) δε δούλεψε και στην αρχή αγχώθηκα. Σήμερα έμαθα από τη Samsung ότι μόνο οι samsung αντάπτορες είναι συμβατοί και αναγνωρίζονται τα ακουστικά με jack.

Με 11.90 πήρα έναν original (4-5€ είχε ο china και είχα και την αναμονή).

 

Περισσότερα μετά τη δοκιμή για να ξέρετε και τι θα κάνετε αν χρειαστείτε κάτι αντίστοιχο....

Αυτός ο γνήσιος ο Samsung δουλεύει μια χαρά. Σ' αυτή την τιμή πήρα κι εγώ 2 τεμάχια από το e-shop.gr. Δουλεύει ρολόι, και μάλιστα συνέδεσα ένα παλιό ζευγάρι hands-free LG, αναγνωρίζει και μικρόφωνο όλα τα πλήκτρα.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο γνήσιος ο Samsung δουλεύει μια χαρά. Σ' αυτή την τιμή πήρα κι εγώ 2 τεμάχια από το e-shop.gr. Δουλεύει ρολόι, και μάλιστα συνέδεσα ένα παλιό ζευγάρι hands-free LG, αναγνωρίζει και μικρόφωνο όλα τα πλήκτρα.

 

 

Καλημέρα, χρόνια πολλά, δώστε λίγο τι έχετε πάρει για να μάθουμε, thaaaanks

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά, δώστε λίγο τι έχετε πάρει για να μάθουμε, thaaaanks

 

Καλημέρα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

 

Εγώ πήρα αυτό:

https://www.e-shop.gr/samsung-usb-c-to-35mm-headphone-jack-adapter-ee-uc10juw-white-p-TEL.064733

Δουλεύει τέλεια.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε:)

Κάτοχος εδώ και 2 ημέρες του 4G μοντέλου και τέρμα ευχαριστημένος μέχρι τώρα! Πήρε και κατευθείαν το Android 11 και δεν χρειάστηκα να κάνω reset για να κάτσει καλά! Πρόβλημα με το touch στην οθόνη ΔΕΝ έχω διαπιστώσει μέχρι τώρα, οπότε κάθομαι στα αυγά μου και δεν "ψάχνω" να βρώ κάτι...

Θεωρώ ότι το fe είναι ένα τίμιο (για τα λεφτά του) κινητό, ένα τσικ κάτω από τις ναυαρχίδες της samsung που όμως κοστολογούνται γύρω στο 1000αρικο!!!

Τώρα για τα ακουστικά χρησιμοποίησα ένα ανταπτοράκι που είχα πάρει από Κίνα και δούλευε με το xiaomi mi9 αλλά με το fe δεν δουλεύει. Ευτυχώς είχα πάρει σε ανύποπτο χρόνο ένα καλύτερο από Ελλάδα στα 4 ευρώ το οποίο και δουλέυει μια χαρά:) Ειναι αυτό εδώ

https://www.skroutz.gr/s/23884887/USB-C-male-3-5mm-female-JH-022.html

https://www.officestore.gr/shop/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/oem-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%AD%CE%B1%CF%82-usb-type-c-%CF%83%CE%B5-3-5mm-headphone-jack-jh-022/?ref=bestprice.gr

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Με τον παλιο τον χρονο εφυγαν μαζι και τα στατιστικα της μπαταριας :p

Δεν ξερω αν ειναι καποιο bug του UI 3.0. Δοκιμασα τα παντα και δυστυχως μονο ολικο reset επανηλθαν.

 

(Καλη Χρονια) :)

Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

Με τον παλιο τον χρονο εφυγαν μαζι και τα στατιστικα της μπαταριας :p

Δεν ξερω αν ειναι καποιο bug του UI 3.0. Δοκιμασα τα παντα και δυστυχως μονο ολικο reset επανηλθαν.

 

(Καλη Χρονια) :)

 

Το τσέκαρα μόλις τώρα ούτε εγώ έχω στατιστικά ενώ δούλευαν...bug του UI3.0 σίγουρα...

Reset , δεν παίζει να κάνω, θα περιμένω fix με update.

Με το Accubattery θα κάνετε δουλειά μέχρι να φτιάξουν τα στατιστικά...

Edited by mmathiou
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα στα σχεδια για ενα factory reset ετσι για να παει καλα ο νεος χρονος :lol:

Διαφορετικα και γω θα περιμενα για fix

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το θεμα διορθωθηκε σε μενα απλα και ευκολα :D

https://www.sammobile.com/news/one-ui-3-0-battery-stats-2021-bug-on-galaxy-phones-fix

 

παμε στις εφαρμογες ----> εμφανιση εφαρμογων συστηματος βρισκουμε το samsung device health manager service παταμε πανω του --->αποθηκευση και εκκαθαριση δεδομενων

 

και ολα κομπλε

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το θεμα διορθωθηκε σε μενα απλα και ευκολα :D

https://www.sammobile.com/news/one-ui-3-0-battery-stats-2021-bug-on-galaxy-phones-fix

 

παμε στις εφαρμογες ----> εμφανιση εφαρμογων συστηματος βρισκουμε το samsung device health manager service παταμε πανω του --->αποθηκευση και εκκαθαριση δεδομενων

 

και ολα κομπλε

 

Σωστός!Μόλις το έκανα και τα Στατιστικα επανηλθαν.

 

Σε :dance:ευχαριστούμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς κανένα πρόγραμμα για την μπαταρία (όπως έχει η Huawei ) για να "προστατεύεται " η μπαταρία όταν το φορτίζουμε all night?
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Το καθάρισμα δεδομένων ή και της cache είναι συχνά λύση, δεν είχα ιδέα ποιά εφαρμογή είναι υπεύθυνη όμως.

 

Παρατήρησα (και βρίσκω ενοχλητικό) ότι η διαχείριση μνήμης έχει πολύ επιθετικό ξεφόρτωμα εφαρμογών, κρατάει τις τελευταίες τέσσερις μόνο ζωντανές. Προτιμούσα το προηγούμενο σύστημα γιατί αν κάτι άφηνα στη μέση, ακόμα και ώρες μετά το συνέχιζα από εκεί που ήταν. Ξέρει κάποιος από που αλλάζει αυτό;

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα.

Ειμαι σε φαση αναζητησης νεας συσκευης και σχεδων εχω καταληξει στο S20 FE 5G.Ευτη τη περιοδο τρεχει μια προσφορα απο τα Public που δινει δωρο μαζι με το κινητο και τα ασυρματα ακουστικα της Samsung buds+.

Επισης να αναφερω οτι εχω επιδοτηση απο τη wind και οτι στην ουσια το κινητο θα μου βγει περιπου 450 ευρω μαζι με την απαλλαγη φπα.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης, αξιζει η αγορα του με δεδομενο οτι σε λιγες ημερες παρουσιαζεται η σειρα s21?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...