Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα πριν λίγη ώρα το παρέλαβα κι εγώ (6/128 4G could navy).

Οκ, εντυπωσιασμένος το λιγότερο. Φοβερή συσκευή.

Λίγο κάπως αργός μου φαίνεται ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων, πιθανολογώ ότι φταίει η εργοστασιακή ζελατίνα. Δε μπορώ πώς να το τσεκάρω ακόμα, αύριο μου έρχονται τα tempered glass και η θήκη, θα το δουλέψω έτσι σήμερα με προσοχή μην κάνω καμία ζημιά.

Και τα χρώματα μου φαίνονται κάπως. Στάνταρ είναι η ζελατίνα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πληκτρολογιο τηλεφωνου στο fe και γενικά στα samsung με ελληνικα ποιο χρησιμοποιείτε? υπάρχει περιπτωση για ελληνικα εκεί? Thanks
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά σε βρίσκω.

εγώ όταν έκανα τη παραγγελία μου έδινε επιλογή μόνο το πράσινο ανοιχτό και το λεβάντα.

παράγγειλα το πράσινο φυσικά, όμως στη συνέχεια έστειλα μαιλ και ζήτησα αν γίνεται αλλάγη να στείλουν μπλέ σκούρο.

τελικά μου απάντησαν χθές πως έχουν και θα μου το στείλουν.

το πιο αστείο είναι πως επειδή δε γνωρίζω αγγλικά, κάνω τις παραγγελίες και τις επικοινωνίες με τη βοήθεια της google.

μου είπαν πως το κείμενο που τους έστειλα ήταν για για γέλια, αλλά κατάλαβαν τι θέλω.

 

 

 

το αντίθετο, η exynos είναι που δεν είχε ράδιο ενώ η snapdragon έχει βάλει σε πάρα πολλά μοντέλα.

π.χ. το περσινό xiaomi mi note 10 που πήρα στη γυναίκα μου με snapdragon 730G έχει.

 

Μωρέ εμείς οι Έλληνες μια χαρά τα καταφέρνουμε και ας μην ξέρουμε αγγλικά.

 

Λοιπόν παρέλαβα, η συσκευή είναι από Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα και μέσα έχει UK φορτιστή.

Έτρεξα την πρώτη αναβάθμιση.

Η συσκευή είναι καινούργια όπως ακριβώς πωλείται και στην Ελλάδα. Μερικές αλλαγές στο κουτί όσο αφορά τους σειριακούς αριθμούς. Το δίκτυο του παρόχου είναι TRA . Κάρτα θα βάλω σε λίγο και θα ενημερώσω. Ελληνικά έχει κανονικά.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ εμείς οι Έλληνες μια χαρά τα καταφέρνουμε και ας μην ξέρουμε αγγλικά.

 

Λοιπόν παρέλαβα, η συσκευή είναι από Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα και μέσα έχει UK φορτιστή.

Έτρεξα την πρώτη αναβάθμιση.

Η συσκευή είναι καινούργια όπως ακριβώς πωλείται και στην Ελλάδα. Μερικές αλλαγές στο κουτί όσο αφορά τους σειριακούς αριθμούς. Το δίκτυο του παρόχου είναι TRA . Κάρτα θα βάλω σε λίγο και θα ενημερώσω. Ελληνικά έχει κανονικά.

Έβαλα δύο κάρτες Wind/Cosmote , παίζει άψογα.

Η πρώτη κάρτα είναι 5G/LTE/3G/2G και η δεύτερη LTE/3G/2G. VoLTE σε wind παίζει κανονικά VoLTE/VoWIFI σε Cosmote λειτουργεί κανονικά. Όλα καλά λοιπόν.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα δύο κάρτες Wind/Cosmote , παίζει άψογα.

Η πρώτη κάρτα είναι 5G/LTE/3G/2G και η δεύτερη LTE/3G/2G. VoLTE σε wind παίζει κανονικά VoLTE/VoWIFI σε Cosmote λειτουργεί κανονικά. Όλα καλά λοιπόν.

 

Τώρα πριν λίγη ώρα το παρέλαβα κι εγώ (6/128 4G could navy).

Οκ, εντυπωσιασμένος το λιγότερο. Φοβερή συσκευή.

Λίγο κάπως αργός μου φαίνεται ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων, πιθανολογώ ότι φταίει η εργοστασιακή ζελατίνα. Δε μπορώ πώς να το τσεκάρω ακόμα, αύριο μου έρχονται τα tempered glass και η θήκη, θα το δουλέψω έτσι σήμερα με προσοχή μην κάνω καμία ζημιά.

Και τα χρώματα μου φαίνονται κάπως. Στάνταρ είναι η ζελατίνα.

 

Καλορίζικό και στους 2!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικό και στους 2!

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Είναι όντως πολύ καλή συσκευή, τώρα σιγά σιγά το σκαλίζω και ανακαλύπτω τα πλεονεκτήματα του software της Samsung, που είναι μια νέα αρχή για μένα.

Ιδιαίτερα εντυπωσιάστηκα από τον ήχο του απ' τα ηχεία, ιδίως με τη χρήση του Dolby Atmos. Πάρα πολύ καλό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν το κάνουν αξιολόγιση στο https://www.dxomark.com/?s=Samsung+Galaxy+S20+FE+5G
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πριν λίγη ώρα το παρέλαβα κι εγώ (6/128 4G could navy).

Οκ, εντυπωσιασμένος το λιγότερο. Φοβερή συσκευή.

Λίγο κάπως αργός μου φαίνεται ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων, πιθανολογώ ότι φταίει η εργοστασιακή ζελατίνα. Δε μπορώ πώς να το τσεκάρω ακόμα, αύριο μου έρχονται τα tempered glass και η θήκη, θα το δουλέψω έτσι σήμερα με προσοχή μην κάνω καμία ζημιά.

Και τα χρώματα μου φαίνονται κάπως. Στάνταρ είναι η ζελατίνα.

Τιιι θήκη έβαλες και ποιο tempered glass?

Link to comment
Share on other sites

Τιιι θήκη έβαλες και ποιο tempered glass?

 

Δε μου ήρθαν ακόμα, έχουν κολλήσει στην ACS. Λογικά από βδομάδα. Δύο τζαμάκια Spigen παρήγγειλα, και μια θήκη wallet.

Αυτά εδώ:

https://www.skroutz.gr/s/25767612/Spigen-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Galaxy-S20-FE.html?from=account_favorites

https://www.skroutz.gr/s/25503542/Tech-Protect-Wallet-%CE%94%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S20-FE.html?from=account_favorites

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήραμε αναβάθμιση ασφάλειας, τα υπόλοιπα της σειράς 20 παίρνουν android 11 και UI3.0 από σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήραμε αναβάθμιση ασφάλειας, τα υπόλοιπα της σειράς 20 παίρνουν android 11 και UI3.0 από σήμερα.

Καλημέρα. Ιανουάριο θα πάρουμε android 11 και UI3.0 .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ιανουάριο θα πάρουμε android 11 και UI3.0 .

 

Το είδα στο μεταξύ και σε άλλα νέα. Μου φαίνεται περίεργο που η... fan έκδοση δεν είναι στην πρώτη γραμμή όπως θα περίμενε κανείς από το όνομά της, μικρό το κακό τελικά, θα έχουμε και τις πρώτες εντυπώσεις και bugs από τους άλλους. Ευχαριστώ, καλημέρα.

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μόλις έβαλα το το τζαμάκι της Spigen. Τρομερή διαφορά σε ποιότητα οθόνης και σε απόκριση. Και τώρα είδα όντως φαίνεται το πλεονέκτημα των 120 Hz. Το κινητό πάει βούτυρο. Ενεργοποίησα την επιλογή ευαισθησία οθόνης, για χρήση με τζαμάκι.

Έβαλα και την εφαρμογή που ελέγχει για το θέμα το με touch. Δεν μπόρεσα να το αναπαράγω, όσο γρήγορα κι αν έκανα την εναλλαγή γρήγορης κίνησης δεξιού-αριστερού αντίχειρα.

Ούτε μια γραμμή ανάμεσα δε μου έβγαλε. Άρα λογικά δεν υπάρχει θέμα.

 

Ερώτηση: θεωρείτε ότι χρειάζεται προστατευτικό τζαμάκι στην πίσω κάμερα, που κυκλοφορούν σε κάποια μαγαζιά;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα 120 hz είναι απόλαυση,να το ευχαριστηθείς! Στο δικό μου είχα τζαμακι πίσω στις κάμερες κι επειδή είναι σαν μεγαλούτσικο σαν πλακάκι σίγουρα θα νιώθεις περισσότερο ασφαλής τοποθετώντας το.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τα 120 hz είναι απόλαυση,να το ευχαριστηθείς! Στο δικό μου είχα τζαμακι πίσω στις κάμερες κι επειδή είναι σαν μεγαλούτσικο σαν πλακάκι σίγουρα θα νιώθεις περισσότερο ασφαλής τοποθετώντας το.

 

Η διαφορά με τα 60 Hz είναι μέρα με τη νύχτα. Το είχα σκαλίσει στο Public πριν την καραντίνα αλλά δε μου είχε φανεί τόσο εντυπωσιακό. Μάλλον ήταν η εργοστασιακή ζελατίνα που μπλοκάρει και την ποιότητα της οθόνης αλλά και το smoothness.

Όσον αφορά την θήκη, όντως σε σχέση και με το Nokia 8 αλλά και με το Redmi Note 9 Pro, που έχω βάλει wallet θήκες με αρκετό πάχος, μου φαίνεται πολύ εκτεθειμένη η κάμερα στο S20 FE. Μάλλον θα χτυπήσω και το τέρας την Terrapin leather wallet θήκη, που έχει και πιο πολύ βάθος μέχρι την κάμερα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι που με ξενέρωσε ήταν ότι σου δίνει μέγιστο μέχρι 3 αποτυπώματα. Έτσι είναι γενικά στο Android 10, ή μόνο εδώ; Θεωρώ ότι θα έπρεπε να έχει τουλάχιστον 5.

Και δεν έχω βρει ακόμα φόρμουλα να πιάνει γρήγορα ο αισθητήρας με κλειστή την οθόνη.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρκετά καλό το βλέπω το δακτυλικό

Φοράω ακόμα την εργοστασιακή μεμβράνη βέβαια . Δεν έχω σκοπό να την βγάλω .

Τώρα παραγγελία αυτόν το φορτιστή

Πολύ φτηνός μου φάνηκε για quick charge

https://www.phonegallerystore.gr/shop/accessory/mobile-phone-accessories/smartphone-chargers/xiaomi-mi-20w-wireless-charging-stand-μαύρο-gds4145gl/?skr_prm=WyI2ZGZjOGI1Mi00ODgwLTQ1MzktYmY2Zi1lM2JhZjNkMzMyNjQiLDE2MDczNjY0NDIyNzYseyJhcHBfdHlwZSI6Im5hdGl2ZSIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Link to comment
Share on other sites

Τα 120 hz είναι απόλαυση,να το ευχαριστηθείς! Στο δικό μου είχα τζαμακι πίσω στις κάμερες κι επειδή είναι σαν μεγαλούτσικο σαν πλακάκι σίγουρα θα νιώθεις περισσότερο ασφαλής τοποθετώντας το.

 

Το τζαμακι στην κάμερα δεν επηρεάζει την ποιότητα της φωτογραφίας;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν, μόλις έβαλα το το τζαμάκι της Spigen. Τρομερή διαφορά σε ποιότητα οθόνης και σε απόκριση. Και τώρα είδα όντως φαίνεται το πλεονέκτημα των 120 Hz. Το κινητό πάει βούτυρο. Ενεργοποίησα την επιλογή ευαισθησία οθόνης, για χρήση με τζαμάκι.

Έβαλα και την εφαρμογή που ελέγχει για το θέμα το με touch. Δεν μπόρεσα να το αναπαράγω, όσο γρήγορα κι αν έκανα την εναλλαγή γρήγορης κίνησης δεξιού-αριστερού αντίχειρα.

Ούτε μια γραμμή ανάμεσα δε μου έβγαλε. Άρα λογικά δεν υπάρχει θέμα.

 

Ερώτηση: θεωρείτε ότι χρειάζεται προστατευτικό τζαμάκι στην πίσω κάμερα, που κυκλοφορούν σε κάποια μαγαζιά;

 

Προσυπογράφω 100%. Είδες διαφορά με την επιλογή της ευαισθησίας?Εγώ δεν κατάλαβα διαφορά και το έχω off...

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν είχε το παραμικρό θέμα η τοποθέτηση του τζαμιού. Όσον αφορά την ευαισθησία επειδή φορούσε κρύσταλλο μπροστά η ενεργοποίηση της επιλογής βοήθησε πολύ στην περίπτωση μου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...