Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Etoren στέλνει από Ευρώπη;

 

ναι από αγγλία θα έρθει το δικό μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν ήταν οποιαδήποτε άλλη συσκευή, θα σου πρότεινα να το πάρεις με τη γενναία έκπτωση που το βρήκες. Επειδή μπορεί μία στις χίλιες να παίξει κάτι με την οθόνη (αν είναι hardware θέμα τελικά), δες μην τυχόν μείνεις χωρίς επισκευή/σέρβις.

 

πάνο, όπως έχω ξαναγράψει παραπάνω έχει εγγύηση ένα χρόνο

η αξιολόγιση του καταστήματος είναι πολύ καλή.

τωρα αν τύχει και βγάλει πρόβλημα μετά τον ένα χρόνο θα πληρώσω εγώ τη ζημιά

η οποία δε νομίζω να κοστίζει ΑΝ βγάλει ζημιά περισσότερο από τα λιγότερα χρήματα που δίνω τώρα.

επι του παρόντος η τιμή που το βρήκα είναι τουλάχιστον 150 ευρώ χαμηλότερη.

θα το ρισκάρω και ότι γίνει

ποτέ μου δεν ξεκίνησα να κάνω κάτι έχοντας στο μυαλό μου το κακό σενάριο.

κι αυτό που έχω τώρα το Samsung galaxy s8 duos, επειδή ήθελα δίκαρτο το παράγγειλα από χονκ κονκ και ήρθε επίσης από αγγλία τον ιούλιο του 2017

ακριβώς η ίδια με τώρα περίπτωση. για όσους δε γνωρίζουν δεν κυκλοφόρησε το galaxy s8 δίκαρτο στην ευρωπη.

και τότε μου λέγανε πως δεν θα υποστηρίζει όλες τις μπάντες 4G και δεν είχα ούτε έχω κανένα πρόβλημα ακόμη.

όμως και να μην υποστηρίζει κάποια από τις 5G μπάντες δε με πειράζει αν πιάνει μόνο 100+ mbits!!!

θα συμβιβαστώ.

επίσης έχει επιπλέον δυο γίγα ραμ.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

ναι από αγγλία θα έρθει το δικό μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πάνο, όπως έχω ξαναγράψει παραπάνω έχει εγγύηση ένα χρόνο

η αξιολόγιση του καταστήματος είναι πολύ καλή.

τωρα αν τύχει και βγάλει πρόβλημα μετά τον ένα χρόνο θα πληρώσω εγώ τη ζημιά

η οποία δε νομίζω να κοστίζει ΑΝ βγάλει ζημιά περισσότερο από τα λιγότερα χρήματα που δίνω τώρα.

επι του παρόντος η τιμή που το βρήκα είναι τουλάχιστον 150 ευρώ χαμηλότερη.

θα το ρισκάρω και ότι γίνει

ποτέ μου δεν ξεκίνησα να κάνω κάτι έχοντας στο μυαλό μου το κακό σενάριο.

κι αυτό που έχω τώρα το Samsung galaxy s8 duos, επειδή ήθελα δίκαρτο το παράγγειλα από χονκ κονκ και ήρθε επίσης από αγγλία τον ιούλιο του 2017

ακριβώς η ίδια με τώρα περίπτωση. για όσους δε γνωρίζουν δεν κυκλοφόρησε το galaxy s8 δίκαρτο στην ευρωπη.

και τότε μου λέγανε πως δεν θα υποστηρίζει όλες τις μπάντες 4G και δεν είχα ούτε έχω κανένα πρόβλημα ακόμη.

όμως και να μην υποστηρίζει κάποια από τις 5G μπάντες δε με πειράζει αν πιάνει μόνο 100+ mbits!!!

θα συμβιβαστώ.

επίσης έχει επιπλέον δυο γίγα ραμ.

Αν έχεις όλες τις μπάντες 4G είσαι άρχοντας. Πόση παραπάνω ταχύτητα να σου δώσει το 5G. Η συσκευή έχει Cat19 4G modem, δηλαδή 5CA. Και μέχρι να έρθει σε αξιοπρεπή κάλυψη το 5G, ξημερώσαμε, θα έχουμε αλλάξει 2-3 συσκευές μέχρι τότε.

Κι εγώ τις επόμενες μέρες θα το παραγγείλω το 6/128 4G μοντέλο, να τελειώνει αυτή η δουλειά. Έχει πέσει σε ανεκτά πλέον επίπεδα η τιμή του στο Best Price.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, ίσως λίγο χαζή: Το WiFi calling θα παίζει κανονικά;

 

φυσικά, γιατί να μην παίζει;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

πω πω ρε φίλε, αρμαγεδονας είσαι. :lol:

τόσα χρόνια που ψωνίζω από το εξωτερικό δεν είχα πρόβλημα, τώρα θα μου τύχουν όλα αυτά που γράφεις;

δε πειράζει επειδή το θέλω τώρα και δεν θέλω να δώσω τουλάχιστον 150 ευρώ παραπάνω θα το ρισκάρω.

περίμενα να το ρίξουν στη μαύρη παρασκευή, όμως δε το έκαναν.

τώρα πότε θα ξανακατέβει στα 545 ευρώ και να τύχει να το πετύχω δεν έχω την υπομονή να περιμένω.

άλλωστε εγώ το πήρα ακόμη πιο κάτω στα 500.

 

Έχω καεί στον χυλό....οποτε πλεόν προσέχω αρκετα.

Σε όσους παραγγείλουν/παράγγειλαν εύχομαι καλορίζικο και φυσικά περιμένουμε τις εντυπώσεις τους.(και απο το μαγαζί και απο το κινήτο)

 

Αν έχεις όλες τις μπάντες 4G είσαι άρχοντας. Πόση παραπάνω ταχύτητα να σου δώσει το 5G. Η συσκευή έχει Cat19 4G modem, δηλαδή 5CA. Και μέχρι να έρθει σε αξιοπρεπή κάλυψη το 5G, ξημερώσαμε, θα έχουμε αλλάξει 2-3 συσκευές μέχρι τότε.

Κι εγώ τις επόμενες μέρες θα το παραγγείλω το 6/128 4G μοντέλο, να τελειώνει αυτή η δουλειά. Έχει πέσει σε ανεκτά πλέον επίπεδα η τιμή του στο Best Price.

 

Απο οτι βλέπω το ασιάτικο έχει 5G BANDS 5G Sub-6 FDD: N1(2100) / 5G Sub-6 TDD: N78(3500),N79(4500)

Με κάθε επιφυλάξη, έχοντας διαβασει την δημόσια διαβούλευση για το 5G , στις πόλεις μεσα θα έχουμε N1 και Ν 78 και στην επαρχία θα έχουμε τα 700.|

Οπότε λογικά (και με κάθε επιφύλαξη) θα έχετε σήμα στις πόλεις.

Πιστεύω οτι στο τέλος του 2021 όλες οι μεγάλες πόλεις θα εχουν πλήρη κάλυψη 5G

Edited by mmathiou
Link to comment
Share on other sites

ναι από αγγλία θα έρθει το δικό μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πάνο, όπως έχω ξαναγράψει παραπάνω έχει εγγύηση ένα χρόνο

η αξιολόγιση του καταστήματος είναι πολύ καλή.

τωρα αν τύχει και βγάλει πρόβλημα μετά τον ένα χρόνο θα πληρώσω εγώ τη ζημιά

η οποία δε νομίζω να κοστίζει ΑΝ βγάλει ζημιά περισσότερο από τα λιγότερα χρήματα που δίνω τώρα.

επι του παρόντος η τιμή που το βρήκα είναι τουλάχιστον 150 ευρώ χαμηλότερη.

θα το ρισκάρω και ότι γίνει

ποτέ μου δεν ξεκίνησα να κάνω κάτι έχοντας στο μυαλό μου το κακό σενάριο.

κι αυτό που έχω τώρα το Samsung galaxy s8 duos, επειδή ήθελα δίκαρτο το παράγγειλα από χονκ κονκ και ήρθε επίσης από αγγλία τον ιούλιο του 2017

ακριβώς η ίδια με τώρα περίπτωση. για όσους δε γνωρίζουν δεν κυκλοφόρησε το galaxy s8 δίκαρτο στην ευρωπη.

και τότε μου λέγανε πως δεν θα υποστηρίζει όλες τις μπάντες 4G και δεν είχα ούτε έχω κανένα πρόβλημα ακόμη.

όμως και να μην υποστηρίζει κάποια από τις 5G μπάντες δε με πειράζει αν πιάνει μόνο 100+ mbits!!!

θα συμβιβαστώ.

επίσης έχει επιπλέον δυο γίγα ραμ.

 

Την Πέμπτη θα παραλάβω από DHL, 498€ με τα μεταφορικά.

Σχετικά με τον αν στέλνεται για επισκευή απευθείας στη Σιγκαπούρη από τον ιδιοκτήτη ή όχι , η απάντηση μπορεί αν δωθεί μόνο μετά από αίτημα επισκευής καθώς μόνο τότε ενημερώνεσαι για τον προορισμό. Ενδέχεται λοιπόν να σταλεί σε κάποιο υποκατάστημα εντός ΕΕ και στην συνέχεια να προωθηθεί στη Σιγκαπούρη για την τελική επισκευή. Πάντως τιμή 498€ με μεταφορικά , 5G και 8GB δεν νομίζω να δούμε ποτέ Ελλάδα.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη θα παραλάβω από DHL, 498€ με τα μεταφορικά.

Σχετικά με τον αν στέλνεται για επισκευή απευθείας στη Σιγκαπούρη από τον ιδιοκτήτη ή όχι , η απάντηση μπορεί αν δωθεί μόνο μετά από αίτημα επισκευής καθώς μόνο τότε ενημερώνεσαι για τον προορισμό. Ενδέχεται λοιπόν να σταλεί σε κάποιο υποκατάστημα εντός ΕΕ και στην συνέχεια να προωθηθεί στη Σιγκαπούρη για την τελική επισκευή. Πάντως τιμή 498€ με μεταφορικά , 5G και 8GB δεν νομίζω να δούμε ποτέ Ελλάδα.

αντε με το καλό να έρθει να μας πεις εντυπώσεις.

απο χρωματάκι τι διάλεξες;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλό να έρθει να μας πεις εντυπώσεις.

απο χρωματάκι τι διάλεξες;

Την αντρίλα Cloud Navy. Και η Λεβάντα είναι ωραία αλλά φοβήθηκα το κράξιμο :)

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Το φαντάστηκα .... Thanks

 

Δύσκολο να βρεις σε Qualcomm chipset ραδιόφωνο, πρέπει να πας αρκετές γενιές πίσω, αν θυμάμαι καλά ήταν το 821 το τελευταίο , σε flagship τσιπακι, που είχε ραδιόφωνο.

Αν θες οπωσδήποτε ραδιόφωνο νομίζω ότι η exynos έκδοση έχει ραδιόφωνο αν δεν κάνω λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να βρεις σε Qualcomm chipset ραδιόφωνο, πρέπει να πας αρκετές γενιές πίσω, αν θυμάμαι καλά ήταν το 821 το τελευταίο , σε flagship τσιπακι, που είχε ραδιόφωνο.

Αν θες οπωσδήποτε ραδιόφωνο νομίζω ότι η exynos έκδοση έχει ραδιόφωνο αν δεν κάνω λάθος...

Το s10 lite με snapdragon 855 είχε ραδιόφωνο ! Ούτε η έκδοση με exynos έχει...

Link to comment
Share on other sites

Την αντρίλα Cloud Navy. Και η Λεβάντα είναι ωραία αλλά φοβήθηκα το κράξιμο :)

μια χαρά σε βρίσκω.

εγώ όταν έκανα τη παραγγελία μου έδινε επιλογή μόνο το πράσινο ανοιχτό και το λεβάντα.

παράγγειλα το πράσινο φυσικά, όμως στη συνέχεια έστειλα μαιλ και ζήτησα αν γίνεται αλλάγη να στείλουν μπλέ σκούρο.

τελικά μου απάντησαν χθές πως έχουν και θα μου το στείλουν.

το πιο αστείο είναι πως επειδή δε γνωρίζω αγγλικά, κάνω τις παραγγελίες και τις επικοινωνίες με τη βοήθεια της google.

μου είπαν πως το κείμενο που τους έστειλα ήταν για για γέλια, αλλά κατάλαβαν τι θέλω.

 

Δύσκολο να βρεις σε Qualcomm chipset ραδιόφωνο, πρέπει να πας αρκετές γενιές πίσω, αν θυμάμαι καλά ήταν το 821 το τελευταίο , σε flagship τσιπακι, που είχε ραδιόφωνο.

Αν θες οπωσδήποτε ραδιόφωνο νομίζω ότι η exynos έκδοση έχει ραδιόφωνο αν δεν κάνω λάθος...

 

το αντίθετο, η exynos είναι που δεν είχε ράδιο ενώ η snapdragon έχει βάλει σε πάρα πολλά μοντέλα.

π.χ. το περσινό xiaomi mi note 10 που πήρα στη γυναίκα μου με snapdragon 730G έχει.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Το s10 lite με snapdragon 855 είχε ραδιόφωνο ! Ούτε η έκδοση με exynos έχει...

 

το αντίθετο, η exynos είναι που δεν είχε ράδιο ενώ η snapdragon έχει βάλει σε πάρα πολλά μοντέλα.

π.χ. το περσινό xiaomi mi note 10 που πήρα στη γυναίκα μου με snapdragon 730G έχει.

 

Σωστά εχετε δίκαιο. Έκανα λάθος το αντίστροφο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει ενα της Spigen. Απολυτα ικανοποιημενος :)

 

Spigen Full Face Tempered Glass Black (Galaxy S20 FE)

 

Μόλις μου ήρθε και την εγκατεστησα και πραγματικά είναι παρα πολύ καλή.Εχω την εντύπωση ότι το κινητό ανταποκρίνεται ποιο καλά και μόλις τωρα έκανα το τεστ και πλέον δεν μπορώ να κανω αναπαραγωγή το θέμα με το touch.Το έχεις δοκιμάσει?

Σίγουρα ποιο μετά θα κάνω και άλλα τεστ για επιβεβαίωση...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το περιμένω κι εγώ αύριο-μεθαύριο (6/128 4G σε Cloud Navy), κι έχω παραγγείλει το ίδιο spigen tempered glass, χρειάζεται κάποια ρύθμιση για να δουλέψει σωστά ο αισθητήρας fingerprint με το τζαμάκι;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το περιμένω κι εγώ αύριο-μεθαύριο (6/128 4G σε Cloud Navy), κι έχω παραγγείλει το ίδιο spigen tempered glass, χρειάζεται κάποια ρύθμιση για να δουλέψει σωστά ο αισθητήρας fingerprint με το τζαμάκι;

 

Οχι αλλά η αλήθεια είναι ότι παρατήρησα μια μικρή καθυστέρηση στην αναγνώριση του δακτυλικου αποτυπώματος και απλά έσβησα τα 2 που είχα και τα ξαναπέρασα και έχει την ίδια ακριβώς απόκριση αν όχι καλύτερη από πριν.

 

Αν μπορείς δοκίμασε να κάνεις το touch test με την εργοστασιακή μεμβράνη αλλα και με την Spigen και πες μας τι βγάζεις ...

Εγώ συνεχίζω να έχω καλύτερη απόκριση απο την εργοστασιακή...

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλά η αλήθεια είναι ότι παρατήρησα μια μικρή καθυστέρηση στην αναγνώριση του δακτυλικου αποτυπώματος και απλά έσβησα τα 2 που είχα και τα ξαναπέρασα και έχει την ίδια ακριβώς απόκριση αν όχι καλύτερη από πριν.

 

Αν μπορείς δοκίμασε να κάνεις το touch test με την εργοστασιακή μεμβράνη αλλα και με την Spigen και πες μας τι βγάζεις ...

Εγώ συνεχίζω να έχω καλύτερη απόκριση απο την εργοστασιακή...

 

Οκ. Άρα όταν παραλάβω θα δοκιμάσω απόκριση με τη ζελατίνα που θα έχει πάνω, μετά με γυμνή την οθόνη και μετά με το τζάμι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και την εγκατεστησα και πραγματικά είναι παρα πολύ καλή.Εχω την εντύπωση ότι το κινητό ανταποκρίνεται ποιο καλά και μόλις τωρα έκανα το τεστ και πλέον δεν μπορώ να κανω αναπαραγωγή το θέμα με το touch.Το έχεις δοκιμάσει?

Σίγουρα ποιο μετά θα κάνω και άλλα τεστ για επιβεβαίωση...

Απο την αρχη δεν ειχα το παραμικρο προβλημα με την οθονη. Εχω δοκιμασει οτι υπαρχει στα ιντερνετς αλλά δεν εχω καταφερει να αναπαραγαγω τα προβληματα που υπαρχουν σε αλλους(και ναι παιζω αρκετα παιχνιδια) :)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά το θέμα με το touch το προκαλεί η εργοστασιακή ζελατίνα;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα την εβγαλα αμεσως. Θεωρησα πως ηταν μια απλη προστατευτικη ζελατινα και τιποτα αλλο.

Οσον αφορα τωρα τα προβληματα αλλων χρηστων με την οθονη νομιζω πως καποια ή καποιες παρτιδες βγηκαν προβληματικες. Δεν ειναι η πρωτη φορα και δεν θα ειναι η τελευταια. Ευχομαι να καταφερουν να ελαχιστοποιησουν το προβλημα μεσω software update.

 

Το δικο μου παντως οπως εγραψα ηταν μια χαρα και πριν τα updates(5g, αγορασμενο απο Κωστοβολο)

Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Άρα όταν παραλάβω θα δοκιμάσω απόκριση με τη ζελατίνα που θα έχει πάνω, μετά με γυμνή την οθόνη και μετά με το τζάμι.

 

Σωστα, αν και και με γυμνή την οθόνη δεν μου έκοψε να δοκιμάσω:( υπάρχει η πιθανότητα πάντως να μην έχεις καν το πρόβλημα μια και δεν το παρουσιάζουν όλες οι συσκευές....

 

Να προσθέσω οτι και τα χρώματα βελτιώθηκαν μετά την αφαίρεση της εργοστασιακής μεμβράνης...πραγματικά ντροπή για την Samsung για την ποιότητα της μεμβράνης σε μια τόσο ακριβή συσκευη.

 

Καλορίζικό και πραγματικά είναι μια υπέροχη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...