Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eglobal central eu

(Gray market)

Και στο fnac

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

 

Ευχαριστω!

Νομίζω ότι αγορες από το Eglobal δεν καλύτπονται σε εγγύηση απο την Samsung εδώ.

αν γνωρίζει κάποιος ας μας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ρώτησα τη Samsung Hellas για κάποια μοντέλα 8/256 4G που κυκλοφορούν στο Best Price και μου είπαν πριν αγοράσω να τους στείλω IMEI για να δουν αν υπάρχει κάλυψη από την πανευρωπαϊκή εγγύηση.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Νομίζω ότι αγορες από το Eglobal δεν καλύτπονται σε εγγύηση απο την Samsung εδώ.

αν γνωρίζει κάποιος ας μας ενημερώσει.

 

Το Eglobal έχει κάκιστες κριτικές και πολλά παράπονα στο Trustpilot , οπότε πριν αγοράσετε κάντε μια βόλτα από εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Επειδη με ενδιαφερει η προοπτικη αγορας της συγκεκριμενης συσκευης θα ηθελα να σας κανω 2 ερωτησεις:1)Σε λευκο χρωμα το 5g με snapdragon στο skroutz γιατι ειναι τοσο ακριβοτερο?Λογω χαμηλης διαθεσιμοτητας ή παιζει και κατι αλλο?2)Αν περιμενω μεχρι τις γιορτες ποσο πιστευετε βαση εμεπειριας σας θα εχει πεσει η τιμη του και γενικοτερα βαση εμπειριας χρησης και σε σχεση με τον ανταγωνισμο απο ποια τιμη και κατω θεωρειτε την αγορα του σιγουρα value for money?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Επειδη με ενδιαφερει η προοπτικη αγορας της συγκεκριμενης συσκευης θα ηθελα να σας κανω 2 ερωτησεις:1)Σε λευκο χρωμα το 5g με snapdragon στο skroutz γιατι ειναι τοσο ακριβοτερο?Λογω χαμηλης διαθεσιμοτητας ή παιζει και κατι αλλο?2)Αν περιμενω μεχρι τις γιορτες ποσο πιστευετε βαση εμεπειριας σας θα εχει πεσει η τιμη του και γενικοτερα βαση εμπειριας χρησης και σε σχεση με τον ανταγωνισμο απο ποια τιμη και κατω θεωρειτε την αγορα του σιγουρα value for money?

 

1) Λογικα λόγω διαθεσιμότητας, τα κινητά πάντως δεν έχουν κάποια διαφορά εκτός από το χρώμα.

 

2) Δε νομίζω να δούμε σύντομα χαμηλότερη τιμή από αυτή που έπαιξε πριν λίγο καιρό για μια Τέταρτη μόνο κοντά στα 550 ευρώ το 5g.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Στο eshop.gr έχει το s20 FE στα 670€. Θέλω να μου πείτε είναι έμπιστο σαν κατάστημα η όχι;;;

 

Επίσης έχει το s20 το απλό με 729€ ανάμεσα στο s20 FE και στο s20 το απλό πιο λέτε ότι αξίζει περισσότερο;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Στο eshop.gr έχει το s20 FE στα 670€. Θέλω να μου πείτε είναι έμπιστο σαν κατάστημα η όχι;;;

 

Επίσης έχει το s20 το απλό με 729€ ανάμεσα στο s20 FE και στο s20 το απλό πιο λέτε ότι αξίζει περισσότερο;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Ναι είναι έμπιστο site .

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που αναφέρετε το συγκεκριμένο κατάστημα, το e-shop.gr δεν ακούστηκε παλιότερα για παραεισαγωγές;

Τα κινητά που φέρνει προορίζονται για Ευρώπη τουλάχιστον, ώστε να υπάρχει εγγύηση;

Κι αυτό που γράφει γενικά σε όλα τα κινητά ότι η συσκευή διαθέτει ελληνική και αγγλική γλώσσα, δεν είναι λίγο άκυρο με το Android; Δεν είναι multilingual πλέον όλες οι global ROMs;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει προφανώς το γράφει για τον κόσμο που δεν είναι σχετικός και θέλει να ξέρει ότι υποστηρίζονται οι συγκεκριμένες γλώσσες.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά, για μένα είναι εξαιρετική συσκευή το S20 FE. Το έχω μόλις 13 ημέρες, και όμως έχω κιόλας δεθεί συναισθηματικά μαζί του! Δεν θα το έδινα για κανένα "πρόβλημα", εφόσον μου δίνει την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήσης. Για μένα παίρνει 10/10 σε όλα (δεν παίζω παιχνίδια, ούτε είμαι ιδιαίτερα απαιτητικός σε φωτογραφίες/βίντεο). Το συγκρίνω με το S9+ που είχα το 2018 (το S10+ δε μου άρεσε ποτέ, για κάποιον ανεξήγητο λόγο). Να επιτέλους ένα S9+, με εξαιρετική αυτονομία και ταχύτατο επεξεργαστή (έχω την 5G έκδοση με τον Snapdragon 865).
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ σκέφτομαι για τη συσκευή, τα 6GB RAM φτάνουν σε καθημερινή χρήση;

Δηλαδή σενάριο, να έχεις έναν browser ανοιχτό με 3-4 καρτέλες, ένα p2p να κατεβάζει κάτι (torrent κλπ), και να επεγεργάζεσαι και κανένα έγγραφο στο Office, όσο ακούς μουσική ή κανένα podcast στο παρασκήνιο.

Φτάνουν τα 6GB για κάτι τέτοιο ή θα έχω συχνά app reloads;

 

Αξίζει να πάω στο μοντέλο 8GB/256GB (με τον Exynos 990) δεδομένης της τιμής του, και με ό,τι ρίσκο έχει σε θέμα εγγύησης κλπ;

Δε με ενδιαφέρει τόσο πολύ ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος, εξάλλου τα 128GB είναι υπεραρκετά και έτσι κι αλλιώς θα κουμπώσω microSD επάνω, αλλά πιο πολύ η RAM.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Με exynos?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ σκέφτομαι για τη συσκευή, τα 6GB RAM φτάνουν σε καθημερινή χρήση;

Δηλαδή σενάριο, να έχεις έναν browser ανοιχτό με 3-4 καρτέλες, ένα p2p να κατεβάζει κάτι (torrent κλπ), και να επεγεργάζεσαι και κανένα έγγραφο στο Office, όσο ακούς μουσική ή κανένα podcast στο παρασκήνιο.

Φτάνουν τα 6GB για κάτι τέτοιο ή θα έχω συχνά app reloads;

 

Αξίζει να πάω στο μοντέλο 8GB/256GB (με τον Exynos 990) δεδομένης της τιμής του, και με ό,τι ρίσκο έχει σε θέμα εγγύησης κλπ;

Δε με ενδιαφέρει τόσο πολύ ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος, εξάλλου τα 128GB είναι υπεραρκετά και έτσι κι αλλιώς θα κουμπώσω microSD επάνω, αλλά πιο πολύ η RAM.

 

Όλα τα παραπάνω τα έχω κάνει ταυτόχρονα εκτος απο το να κατεβάζω torrent απο το κινητό?? (έχω ενα rasberry με transmission (web interface) που αποθηκευει στον εξωτερικό μου σκληρο που τον εχω στον router πάνω για αυτην την δουλεια ) χωρίς πρόβλημα και νομίζω είχα και pdf που έκανα copy/paste στο document χωρις πρόβλημα.

 

Για μένα όπως έχω γράψει ξανά το 5G με τον Snapdragon είναι μονοδρομος, η διαχείριση της μπαταρίας δεν παιζεται με τίποτα. Άνετα 1 με μιαμιση ημερα και με ποιο χαλαρή χρήση φτάνω τις 2 μέρες! (χώρις παίχνιδια)

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παραπάνω τα έχω κάνει ταυτόχρονα εκτος απο το να κατεβάζω torrent απο το κινητό?? (έχω ενα rasberry με transmission (web interface) που αποθηκευει στον εξωτερικό μου σκληρο που τον εχω στον router πάνω για αυτην την δουλεια ) χωρίς πρόβλημα και νομίζω είχα και pdf που έκανα copy/paste στο document χωρις πρόβλημα.

 

Για μένα όπως έχω γράψει ξανά το 5G με τον Snapdragon είναι μονοδρομος, η διαχείριση της μπαταρίας δεν παιζεται με τίποτα. Άνετα 1 με μιαμιση ημερα και με ποιο χαλαρή χρήση φτάνω τις 2 μέρες! (χώρις παίχνιδια)

Ευχαριστώ, άρα κατά πάσα πιθανότητα θα με καλύψουν τα 6 GB RAM.

Όσο για το μοντέλο με τον SD865, νομίζω ότι το όποιο κέρδος σε διαχείριση μπαταρίας δε δικαιολογεί τα 120+ € στην τιμή. Για μένα πάντα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Black Friday προσφορά ή κάτι αντίστοιχο με αυτό πριν ένα μήνα για το sd 5g δεν θα βγάλουν? πότε περιμένουν να το πουλήσουν? στις γιορτές και μετά τον ίδιο μήνα που θα κάνει release το s21?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ σκέφτομαι για τη συσκευή, τα 6GB RAM φτάνουν σε καθημερινή χρήση;

Δηλαδή σενάριο, να έχεις έναν browser ανοιχτό με 3-4 καρτέλες, ένα p2p να κατεβάζει κάτι (torrent κλπ), και να επεγεργάζεσαι και κανένα έγγραφο στο Office, όσο ακούς μουσική ή κανένα podcast στο παρασκήνιο.

Φτάνουν τα 6GB για κάτι τέτοιο ή θα έχω συχνά app reloads;

 

Αξίζει να πάω στο μοντέλο 8GB/256GB (με τον Exynos 990) δεδομένης της τιμής του, και με ό,τι ρίσκο έχει σε θέμα εγγύησης κλπ;

Δε με ενδιαφέρει τόσο πολύ ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος, εξάλλου τα 128GB είναι υπεραρκετά και έτσι κι αλλιώς θα κουμπώσω microSD επάνω, αλλά πιο πολύ η RAM.

Για το μοντέλο 8GB/256GB με τον Exynos 990, σε ποιο "ρίσκο σε θέμα εγγύησης" αναφέρεσαι? Η συγκεκριμένη έκδοση έρχεται κανονικά και επίσημα Ελλάδα. Ρίσκο έχει το μοντέλο 8GB/256GB με τον Snapdragon 865 που δεν έρχεται καθόλου Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Για το μοντέλο 8GB/256GB με τον Exynos 990, σε ποιο "ρίσκο σε θέμα εγγύησης" αναφέρεσαι? Η συγκεκριμένη έκδοση έρχεται κανονικά και επίσημα Ελλάδα. Ρίσκο έχει το μοντέλο 8GB/256GB με τον Snapdragon 865 που δεν έρχεται καθόλου Ευρώπη.

 

Σίγουρο αυτό; Δεν το πήρε το μάτι μου στην επίσημη ιστοσελίδα της Samsung Hellas.

 

Edit:

Άκυρο, το έχει. Άρα όλα οκ. Θενξ.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προτιμούμε snapdragon από exynos?

Εννοείται! Ανόμοια η σύγκριση, τόσο σε διαχείριση ενέργειας, όσο και σε ταχύτητα/επιδόσεις. Έφυγα από το μήλο και ξαναγύρισα στην Samsung το Φεβρουάριο, όταν έφερε επιτέλους για πρώτη φορά δύο συσκευές της ανώτερης κατηγορίας με επεξεργαστή Snapdragon. Τώρα πλέπω ότι αυτή η τακτική συνεχίζεται, πράγμα πολύ θετικό για μένα. Αν αργότερα το σταματήσει και επαναφέρει την αποκλειστικότητα του Exynos στις ναυαρχίδες, έχω φύγει ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες και εγώ full snapdradon... και η ram του μια χαρά απλά για τον φόβο των Ιουδαίων έσβησα ότι σκουπίδια ήταν προεγκατεστημένα και αφορούσαν το fb σχεδόν πάντα 2,5 με 3 gb ελεύθερα πάντως η διαφορά του με με το exynos είναι και το 5g...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, άρα κατά πάσα πιθανότητα θα με καλύψουν τα 6 GB RAM.

Όσο για το μοντέλο με τον SD865, νομίζω ότι το όποιο κέρδος σε διαχείριση μπαταρίας δε δικαιολογεί τα 120+ € στην τιμή. Για μένα πάντα.

 

Εγω πάντως το 5G το πήρα 540 σε προσφορά του κωτσόβολου οπότε δεν υπήρχαν 120+ ευρώ διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως το 5G το πήρα 540 σε προσφορά του κωτσόβολου οπότε δεν υπήρχαν 120+ ευρώ διαφορά...

 

Τώρα όμως υπάρχει η διαφορά. Και γενικά δε βλέπω κάποια σούπερ προσφορά γενικά στη Black Friday.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20 FE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...