Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ γω το πουλάω σφραγισμένο για να πάρω tablet τελικά.

Εγώ το πήρα για να το έχω αντί καμερας.

Με τρομάζει που το δίνετε όλοι εγώ το είχα σε εκτίμηση αν εξαιρέσεις τη σελφι που δεν έχω ματαιοδοξία κ δεν τη χρησιμοποιώ :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απλή απορία, όσοι θα το δώσετε σφραγισμένο, θα το δώσετε στην τιμή της προσφοράς ή με το γνωστό καπελο;

 

Sent from my PH-1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όσοι το δίνουν στην τιμή που το πήραν και θέλουν να εξυπηρετήσουν κάποιον που δεν το πρόλαβε στην προσφορά και πραγματικά το ήθελε, καλό θα είναι να το αναφέρει εδώ.

 

Όσοι το πήραν για να το πουλήσουν με κέρδος, ας το βάλουν στις αγγελίες και ότι ψάρια πιάσουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω λίγο πρόνλημα με τα μικρά γράμματα. Όταν τα μεγαλώνω είναι μεν πιο ευδιάκριτα, αλλά δε μου αρέσει η συνολική εικόνα, αφού τα γράμματα φαίνονται μεγάλα σε σχέση με τα υπόλοιπα, οπότε τα αφήνω μικρά.

Λοιπόν υπάρχει λύση και είναι η εξής

πας DISPLAY

FONTS

1. Μεγαλώνεις 1 μέγεθος τα fonts και

DISPLAY SIZE

2. Βάζεις Large

 

και είναι όνειρο το Sony

 

Ειδικά σε κάμερα με EIS/σταθεροποίηση δεν υπάρχει καλύτερο.. ειδικά σε θέμα ριπής για κινούμενα θέματα (π.χ παιδάκια, ζώα, κτλ)

Και σας το λέει χομπίστας φωτογράφος με ακριβούς φακούς/μηχανές, έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά οι μηχανικοί απο το τμήμα της φωτογραφίας της Sony.

Edited by sokos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δίνω σφραγισμένο.

Ζελατίνα

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι παραλάβατ, περιέχει ακουστικά η συσκευασία; Έχω δει κάποια unboxing στα οποία έχει και κάποια στα οποία δεν έχει

 

Sent from my PH-1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα παίξει άραγε καμιά προσφορά στην επερχόμενη Black Friday ;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παραλάβατ, περιέχει ακουστικά η συσκευασία; Έχω δει κάποια unboxing στα οποία έχει και κάποια στα οποία δεν έχει

 

Sent from my PH-1 using Tapatalk

 

Μόνο φορτιστή έχει μέσα τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

To trial του Tidal (90 μέρες), το έχει πάρει κάποιος;

Κάνοντας εγγραφή μου δίνει 30 μέρες.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη συσκευασία των ακουστικών έχει ένα free trial 360 reality audio. Μέσω του συγκεκριμένου μπορείς να πάρεις τις 90 μέρες στο Tidal.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν την μανίσια Sony εφαρμογή για τα email, δουλεύει τέλεια στο 5ii

 

https://www.apkmirror.com/apk/sony-mobile-communications/sony-email-2/sony-email-2-16-0-a-0-12-release/sony-email-16-0-a-0-12-android-apk-download/download/

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν την μανίσια Sony εφαρμογή για τα email, δουλεύει τέλεια στο 5ii

 

https://www.apkmirror.com/apk/sony-mobile-communications/sony-email-2/sony-email-2-16-0-a-0-12-release/sony-email-16-0-a-0-12-android-apk-download/download/

 

Ωραίος, εγώ ακόμα χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο της Sony, μακράν το καλύτερο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

https://www.apkmirror.com/apk/sony-mobile-communications/album/

 

Δοκιμάστε τοτε και το αλμπουμ για όσους σας λείπει . Η έκδοση που εχω εγω στο xz1 και λογικά οσοι μείναμε με αυτο και η τελευταία του ειναι η 98Α08 .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Μετα από λίγες μέρες χρήσης μπορώ να πω πως είναι πολύ καλό τηλέφωνο (το περίμενα άλλωστε).

Απλά φοβάσαι να το κρατήσεις χωρίς θήκη και τζαμακι (τα περιμένω και αυτά),η ποιότητα κατασκευής του είναι πραγματικά πάρα πολύ καλή. Εδω θα πω για την συσκευασία που δεν αρμόζει με το κινητό,ούτε μια ζελατίνα,μια θηκουλα,σαν να ανοίγεις ένα redmi 9!!!

Στις φωτογραφίες μπορώ και εγώ να διακρίνω "flair" στον ήλιο αλλά νομίζω θα το ανεχτώ.Οι υπόλοιπες φωτογραφίες νομίζω είναι σε πολύ καλό επίπεδο και αν ασχοληθείς λίγο παραπάνω το απογειώνεις,στο βίντεο λίγο που ασχολήθηκα είναι άλλο επίπεδο!!!

Ήχος πολύ ποιοτικός πραγματικά.

Αυτό που δεν μου αρέσει, όπως και πολλούς φαντάζομαι είναι το κουμπί του Google assistant που το πατάς καταλάθος πολλές φορές.

Η οθόνη είναι χάρμα οφθαλμών.

Νομίζω κάναμε καλή αγορά

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις?\

Σιχτίριζα με το google photos μέχρι να το φέρω στα μέτρα μου!:lol:

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, εγώ ακόμα χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο της Sony, μακράν το καλύτερο

 

Που το βρίσκουμε αυτό? Κριμα πάντως που η Sony δεν έβαλε αρκετές εφαρμογές της οπως π.χ το Music

Φαγωθήκατε με τα bloatware και σας λένε τα Τζαπόνια φάτε τώρα Vanilla-Android :D

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου λείπει το πληκτρολόγιο τής Sony

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα το ανεβάσω σε κάποιο cloud, το έχω στο pc μη χαθεί γιατί αντε βρες το

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1. Night mode έχει?

2. Η πλάτη είναι πλαστική?

3. Έχει εφαρμογή dual apps/dual space?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

1) αναγνωρίζει νυχτερινό περιβάλλον και ρίχνει το κλείστρο.

Έχει διάφορα συγκριτικά και εδώ και στο ΝΕΤ για να καταλάβεις

 

2) πλαστική πλάτη? όχι βέβαια.

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγκριτικό με το 1ii και το s20 ultra,pixel p40 Pro φαντάζομαι ίδια αποτελέσματα έχει και το 5 ii

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1) αναγνωρίζει νυχτερινό περιβάλλον και ρίχνει το κλείστρο.

Έχει διάφορα συγκριτικά και εδώ και στο ΝΕΤ για να καταλάβεις

 

2) πλαστική πλάτη? όχι βέβαια.

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγκριτικό με το 1ii και το s20 ultra,pixel p40 Pro φαντάζομαι ίδια αποτελέσματα έχει και το 5 ii

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dual space/dual apps υπάρχουν?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω αυτό, δηλαδή να έχεις 2 accounts σε κάποιο app όπως το Facebook για παράδειγμα??

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...