Jump to content

[Επίσημο] Nokia N90


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεί να μην βγάζει 1 εργάσιμη μέρα αλλά μπορεί να βγάζει 2 αργίες... LOL

Anyway

 

Τάσο όντως πολύ καλύτερη η φωτογραφία από το 6630 κάτι παίζει

με τις ρυθμίσεις για δοκίμασε με διαφορετικές ρυθμίσεις!

Μπορείς να ανεβάσεις μερικές ακόμα φωτογραφίες;

 

Ευχαριστώ

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 813
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν είχα κάτι αρχεία midi στο Νokia 7610 τα οποία μου τα είχαν στείλει.

Όταν πήρα το Ν90 τα πέρασα με bluetooth χωρίς πρόβλημα.

Όταν όμως πήγα να τα στείλω μου βγάζει μήνυμα "Αδυναμία αποστολής κλειδωμένων αντικειμένων"

Ξέρει κανείς τι γίνεται; Μπορώ να τα ξεκλειδώσω;

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως όσα έχω αναφέρει περί αυτονομίας μέχρι τώρα είναι για GSM.

 

killing_you2 μου φαίνεται ότι η φωτό από το 6630 είναι καλύτερη από το Ν90.

Μήπως φταίνε οι ρυθμίσεις που έβαλες στο Ν90;

Για παράδειγμα δεν μου φαίνεται να έχει και τόσο ηλιοφάνεια. Μήπως η ρύθμιση για ηλιοφάνεια δεν ήταν η κατάλληλη; δοκίμασες και στο αυτόματο;

Εκτος απο το χρωμα αν κοιταξεις προσεκτικα θα δεις οτι η αναλυση του Ν90 ειναι πολυ καλυτερη απο το 6630 ;)

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το χρωμα αν κοιταξεις προσεκτικα θα δεις οτι η αναλυση του Ν90 ειναι πολυ καλυτερη απο το 6630 ;)

 

Ναι σίγουρα η φωτό από το N90 είναι μεγαλύτερη (λόγω 2 Μp) αλλά στο 6630 είναι πιο καθαρή και με καλύτερα χρώματα. Αυτό έλειπε να ήταν και μεγαλύτερη. Θα πήγαινα να ζητήσω τα Megapixel μου πίσω :p

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα χρωματα ειναι μειονεκτιμα για το n90. Τα δειχνει πιο σκουρα τα χρωματα και λιγο μουντα. Ελπιζω νε βελτιωθει σε μελλοντικο firmware.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά, τώρα το κατάλαβες ότι είμααστε 20 μέρες πίσω από την Αθήνα σε όλα?

Γιατί δεν το παίρνεις από ένα e-shop? Τα περισσότερα δουλεύουν με αντικαταβολή και δεν χρει΄ζεται η πιστωτική.

Δές εδώ http://www.eml.gr/public/free/ViewProduct.aspx?id=10682

και εδώ http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000151

Ελληνικά και τα δύο:)

Link to comment
Share on other sites

re paidia na kanw mia erwthsh apo 8essalonikh to xei parei kaneis opou paw kai rwtaw me eipan oti to perimenoun!!kserei kanis tpt??

 

Όπως ανέφερα και πιο πάνω εγώ το πήρα από το κατάστημα της Nokia Εγνατία και Ιασωνίδου την Παρασκευή 26 Αυγούστου.

Απλά δεν ξέρω αν έχει άλλα κομμάτια

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

όλα καλά με *+3+ πρασινο ακουστικο και power on το μολυβάκι πού κολλαει όμως ?

 

Sorry παραπληροφορηση, εχω να χρησιμοποιησω το 6600 κατι μηνες και το ξεχασα. Παω να το διορθωσω. :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia na kanw mia erwthsh apo 8essalonikh to xei parei kaneis opou paw kai rwtaw me eipan oti to perimenoun!!kserei kanis tpt??

 

Χθες παραλάβαμε ακόμη ένα και είναι ετοιμοπαράδοτο... :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ενα ενα τα φερνουν; Ειπαμε ειναι κομματακι βαρυ το τηλεφωνο αλλα οχι και ετσι :) :lol:

Aναβαθμιση ηρθε;Ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου που εχετε ili;

Να φανταστω πως το τηλεφωνακι ειναι κλειστο.....γιατι πηγα σε ενα νοκια και πηγαν να μου πουλησουν ενα "μεταχειρησμενο" ,το κουτι ηταν ανοιχτο σε αντιθεση με το 6600 που εχω αγορασει προ διετιας οπου ειχε και ζελατινα και ενα αυτοκολλητο Νοκια ασφαλειας.

Τα χρηματα τα εχω ............το κινητο ομως δεν με επεισε αντε η δονηση να παει στο κορακα, αλλα οι διπλες ενωσεις ,η οχι και τοσο σουπερ καμερα, η μαπα μπαταρια (ιδια θα εχουν και τα αλλα Ν-series???) και το μουφα ζοομ , με αποτρεπουν.......

Απο την αλλη εχω φαει κολλημα και εχω βαρεθει το 6600.............ili τι ωρα ανοιγετε το πρωι;;;;;;;;;;; :)

Να φανταστω τιμη στα 652..............;;;;;;;;;;;;;;;;

 

Επισης τι μνημες παιρνει, ειδικες σαν το 6630 ή ολες σαν το 7610;

Τα βιντεακια τα παιζει καλα;

Απαντηστε παρακαλω γρηγορα να παω να ελαφρυνω τον ili!!!!!!!!!1 :D

Link to comment
Share on other sites

Επισης τι μνημες παιρνει, ειδικες σαν το 6630 ή ολες σαν το 7610;

Τα βιντεακια τα παιζει καλα;

Απαντηστε παρακαλω γρηγορα να παω να ελαφρυνω τον ili!!!!!!!!!1 :D

 

Οι ερωτησεις σου εχουν απαντηθει αρκετες φορες στις προηγουμενες σελιδες. Εχουν γραφτει αρκετα σχολια απο τα παιδια που το αγορασαν :rolleyes:

Αλλη μια λοιπον : Παιρνει καρτες dv-rsmmc σαν του 6630/6680 .

Το βιντεο του ειναι παρα πολυ καλο.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

DV-rsmms δηλαδη Dual Volt,τo 6630 ειχα ακουσει οτι παιρνει καρτες στα 1,8Volt (ενω οι κανονικες ειναι στα 3,0) και οτι το Ν90 παιρνει απο ολες ειτε 3,0 ,ειτε 1,8Volt αληθευει?

Δεν εννοω το βιντεο που τραβαει αλλα που παιζει, πχ το 6600 με το smartmovie γονατιζει ,το Ν90;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοω το βιντεο που τραβαει αλλα που παιζει, πχ το 6600 με το smartmovie γονατιζει ,το Ν90;;;;;;;;;;;;

 

Διαβασε το αναλογο θεμα για τις dual voltage rs-mmc για περισσοτερα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=50039&page=1

 

Το 6600 εχει επεξεργαστη αν δεν κανω λαθος στα 104 MHz

Το Ν90 οπως και τα 6630/6680 εχει επεξεργαστη 220 ΜΗz.

Δεν νομιζω να μπορουν να συγκριθουν τα 6600/Ν90 τοσο με τον επεξεργαστη οσο και με την ελευθερη μνημη :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εχει πιο πολλα χρωματα και διαφορετικη αναλυση στη οθονη

 

Eπισης καποιος αναφερε κατι για αλλαγη καρτας sim διοτι δεν αναγνωριζει τις ψηλο παλιες....αληθευει???

Link to comment
Share on other sites

Μερικές απορίες κι από μένα. Αν και αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι τα Νόκια, βαρέθηκα να περιμένω το πολυαναμενόμενο Ρ1000, ή όπως αλλιώς θα το λένε, της Sony Ericsson.

1. Λειτουργεί σε περιβάλλον 3G(UMTS); Γιατί δεν είδα πουθενά να γίνεται λόγος για UMTS στα χαρακτηριστικά της συσκευής.

2.Αν είδα καλά, δεν υπάρχει δεύτερη κάμερα για βιντεοκλήσεις. Με ποιον τρόπο γινεται τότε η βιντεοκλήση; Να υποθέσω ότι περιστρέφεις την κάμερα, ώστε να εισαι μπροστά στον φακό ή μόνο βλέπεις αυτόν που σε καλεί χωρίς αυτός να βλέπει εσένα;

3.Ποια είναι η τιμή του αυτή τη στιγμή και ποια καταστήματα το διαθέτουν;

 

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό, θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα

που ήδη έχει την συσκευή στα χέρια του.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μερικές απορίες κι από μένα. Αν και αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι τα Νόκια, βαρέθηκα να περιμένω το πολυαναμενόμενο Ρ1000, ή όπως αλλιώς θα το λένε, της Sony Ericsson.

1. Λειτουργεί σε περιβάλλον 3G(UMTS); Γιατί δεν είδα πουθενά να γίνεται λόγος για UMTS στα χαρακτηριστικά της συσκευής.

2.Αν είδα καλά, δεν υπάρχει δεύτερη κάμερα για βιντεοκλήσεις. Με ποιον τρόπο γινεται τότε η βιντεοκλήση; Να υποθέσω ότι περιστρέφεις την κάμερα, ώστε να εισαι μπροστά στον φακό ή μόνο βλέπεις αυτόν που σε καλεί χωρίς αυτός να βλέπει εσένα;

3.Ποια είναι η τιμή του αυτή τη στιγμή και ποια καταστήματα το διαθέτουν;

 

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό, θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα

που ήδη έχει την συσκευή στα χέρια του.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Eιναι 3G και τη βιντεοκληση την κανεις περιστρεφοντας την καμερα σε εσενα. Οπως ακριβως ειπες :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (3.45.113) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Μερικές απορίες κι από μένα. Αν και αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι τα Νόκια, βαρέθηκα να περιμένω το πολυαναμενόμενο Ρ1000, ή όπως αλλιώς θα το λένε, της Sony Ericsson.

1. Λειτουργεί σε περιβάλλον 3G(UMTS); Γιατί δεν είδα πουθενά να γίνεται λόγος για UMTS στα χαρακτηριστικά της συσκευής.

2.Αν είδα καλά, δεν υπάρχει δεύτερη κάμερα για βιντεοκλήσεις. Με ποιον τρόπο γινεται τότε η βιντεοκλήση; Να υποθέσω ότι περιστρέφεις την κάμερα, ώστε να εισαι μπροστά στον φακό ή μόνο βλέπεις αυτόν που σε καλεί χωρίς αυτός να βλέπει εσένα;

3.Ποια είναι η τιμή του αυτή τη στιγμή και ποια καταστήματα το διαθέτουν;

 

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό, θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα

που ήδη έχει την συσκευή στα χέρια του.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το κινητό είναι 3g και με την βοήθεια της περιστρεφόμενης κάμερας και οθόνης μπορείς να βλέπεις αυτόν που μιλάς. Το ηχείο του είναι πολύ καλό και αυτό που μου κάνει τρομερή εντύπωση είναι η φωνητικές εντολές όπου είναι ήδη ηχογραφημένες (κάτι σαν το office στον υπολογιστή,με ηλεκτρονική ανάγνωση) και έχει ποσοστό λανθασμένης επιλογής 10-15%. Κλίση μπορείς να κανείς και με κλειστό το folder με φωνητική εντολή και ανοιχτή ακρόαση. Η τιμή του είναι στα 650 με 675 και μπορείς να το βρεις σε nokia shop,Germanos και ΟΤΕ Shop.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε το πηρα και εγω..........Ειναι τεραστιο αλλα τελειο ,οι ενωσεις ομως με κανουν να ανησυχω για την ζωη του.......!!!!!Τις καλυπτει η εγγυηση των 2 ετων;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...