Jump to content

[OnePlus] Φήμες για μελλοντικές συσκευές


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβγαλαν και σελίδα για το 3 και έχει άλλη αντίστροφη μέτρηση.

https://oneplus.net/gr/3

Βέβαια δείχνει ώρα Νέας Υόρκης αλλά η αντίστροφη μέτρηση μετράει κανονικά. Εκτός και αν παίρνει ώρα από λάθος σέρβερ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν λίγο ανέβηκε...

http://www.gsmarena.com/amazon_reveals_the_oneplus_3_here_is_everything_you_need_to_know-news-18818.php

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 133
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3000mah η μπαταρία μάλλον...

No go ...

H μπαταρία είναι από τα λίγα που ΔΕΝ γράφτηκε κάπου επίσημα (στιςς αφίσες/φωτό που βγαίνουν συνέχεια) - δεν νομίζω να είναι μόνο 3000mAh...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία είναι από τα λίγα που ΔΕΝ γράφτηκε κάπου επίσημα (στιςς αφίσες/φωτό που βγαίνουν συνέχεια) - δεν νομίζω να είναι μόνο 3000mAh...

 

Του gsmarena το άρθρο διάβασα.

Μακάρι να ειναι μεγαλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δει την παρουσίαση μέσω του app να μπει play store και να κάνει ενημέρωση την εφαρμογή.

Για την ακρίβεια εδώ το post

https://forums.oneplus.net/threads/get-ready-for-the-oneplus-3-first-global-vr-shopping-experience.447425/page-205#post-14948997

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο ότι κατάλαβα είναι μονο για γυαλιά VR.

Μπορούμε να την δούμε κάπου σαν βίντεο;

Πέρυσι η εφαρμογή δούλευε και χωρίς γυαλιά. Δεν ξέρω για φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει και το cardboard που πήραμε πέρυσι (και τα αντιστοιχα Google)

Εγω έκανα την διαδικασία, πήρα token για να το αγοράσω αλλα αναλυτικές προδιαγραφές δεν είδα ακόμη (περα από AMOLED, Fast Charge και Smile for Selfie που έδειξε εντός VR), οπότε αναμένω...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει και το cardboard που πήραμε πέρυσι (και τα αντιστοιχα Google)

Εγω έκανα την διαδικασία, πήρα token για να το αγοράσω αλλα αναλυτικές προδιαγραφές δεν είδα ακόμη (περα από AMOLED, Fast Charge και Smile for Selfie που έδειξε εντός VR), οπότε αναμένω...

https://oneplus.net/gr/3/specs

Link to comment
Share on other sites

Οπότε με ξεκάθαρα specs πλεον, πάμε στο νεο νήμα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=437246

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς άκυρο για τις δικές μου απαιτήσεις 64gb και 3000mah. Δυστυχώς φέτος πάμε για αλλά.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:dance:

Μόλις έφυγε η παραγγελία!(399€). Estimated dispatch date June 17

και το πρώτο review για όσους βιάζονται...https://youtu.be/BoprMp7tL3o?t=107

Delivery by 29 Jun 2016.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Πριν καμια ωρα εφυγε κι η δικη μου παραγγελια.

Επελεξα standard shipping, οποτε τωρα μπολικη αναμονη...

Δικαρτο με 2 nano sim, οποτε τικαρει όλα τα check boxes, που ειχα θεσει, εκτος φυσικα από τη μπαταρια. Μενει να το δουμε στην πραξη...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μια έκδοση θα κυκλοφορήσει;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης ναι η 6/64 σε 2 χρωματα.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να'χει ΤΕΛΕΙΑ κάμερα για να με πείσει να το πάρω.. με τέτοια μπαταρία, όχι ευχαριστώ. Κρατάω και το One. Αν ήθελα να δώσω απλά τα λεφτά μου, δίνω κ κάτι παραπάνω κ πάω στο s7 edge και τέλος.
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια από τα ίδια, προς το παρόν μενω με το one Και όταν βγει η έκδοση 4gb ανάλογα την τιμή θα το σκεφτώ. Αναμενω πλέον και το Apollo lite

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ότι ξέρω γω ο ανταγωνισμός, s7, g5, htc 10, mi5 κλπ κλπ έχουν 3500mah ξέρω γω και αυτό έχει μικρή.ας το πάρουμε απόφαση ότι θα θυσιάζουν την μπαταρία για πολλούς λόγους.

 

μόνο που έχω την ελευθερία να το πειράξω χωρίς απώλεια εγγύησης μου αρκεί.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

S7 3000mah

G5 2800mah

HTC 10 3000mah

Mi5 3000mah

 

Βέβαια αν πάρουμε κινητά πιο κοντά στο μέγεθος του OP3 τότε έχουμε

S7 Edge 3600mah

Mi5 Plus 3500mah

Xperia Z5 Premium 3430mah

Huawei P9 Plus 3400mah

Επίσης και το G5 είναι πολύ κοντά σε μέγεθος αλλά έχει ακόμα μικρότερη μπαταρία.

 

Το θέμα είναι να γίνεται και καλή διαχείριση της μπαταρίας. Προσωπικά εάν μου βγάζει την μέρα δεν θέλω τίποτα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει mi5 plus, εδώ δεν βγήκε το απλό ακόμα το πλας μας μάρανε.τα υπόλοιπα έχουν 200 ευρώ παραπάνω, δεν υπάρχει σύγκριση για μένα.με 30 ευρώ αγοράζεις ένα powerbank με qc και τέλος.

 

 

μια απορία που έχω είναι ότι δεν γίνεται το 2ο sim slot να πάρει sd όπως σε άλλα?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει mi5 plus, εδώ δεν βγήκε το απλό ακόμα το πλας μας μάρανε.τα υπόλοιπα έχουν 200 ευρώ παραπάνω, δεν υπάρχει σύγκριση για μένα.με 30 ευρώ αγοράζεις ένα powerbank με qc και τέλος.

 

 

μια απορία που έχω είναι ότι δεν γίνεται το 2ο sim slot να πάρει sd όπως σε άλλα?

Να με σχωράτε για το plus. Το είχα κρατήσει σαν πληροφορία.

Επίσης, άσχετα το πόσο κοστίζουν δεν μπορείς να συγκρίνεις κινητά με αρκετή διαφορά μεγέθους. Είναι σαν να μου λες το iPohne SE γιατί έχει μια σταγόνα μπαταρία ενώ κοστίζει περισσότερο από το OP3; Η χωρητικότητα της μπαταρίας έχει να κάνει λίγο και με το μέγεθος του κινητού. Κάπου πρέπει να χωρέσει και αυτή. ;)

Και όσο για το powerbank μπορεί σε κάποιους να βολεύει αλλά για μένα είναι η έσχατη λύση. Δεν μου αρέσει να το έχω με καλώδιο και να φορτίζει ενώ κάνω οτιδήποτε. Μακάρι να είχαν όλα αποσπώμενη μπαταρία και να κουβαλούσα μία 2η πάνω μου.

Πάντως η διάρκεια ζωής της μπαταρίας πιστεύω θα είναι πολύ καλή αν λάβουμε υπόψιν το σύνολο του hardware και το πόσο ενεργοβόρο μπορεί να είναι.

Και για την sd δυστυχώς δεν γίνεται. Έχει 2 θύρες μόνο για nano sim ακριβώς όπως και το OP2. Λύση σε αυτό μόνο otg στικάκι για αρχεία που δεν χρειάζεσαι οπωσδήποτε μόνιμα μέσα στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

αν σου έβαζε όλα όσα θες πχ να χωρέσει την μπαταρία 3.500 ενδεχομένως να ανέβαζε το πάχος τα μπεζελ την τιμή κλπ κλπ.θα κράζαμε για άλλους λόγους μετά. καλός η κακώς η τιμή θα μπαίνει πάντα στην ζυγαριά.

 

μου αρκούν τα 64gb απλά λέω μήπως και.τώρα 32 έχω και έχω και περίσσευμα.

 

όπως έχω ξαναπεί θα το πάρω επειδή είναι high end ναυαρχίδα σε πολύ καλή τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό και δεν έχω περιορισμό στο ξεκλείδωμα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Από τη στιγμή που πλέον η συσκευη ειναι επίσημη... συνεχίζουμε σε νέο θέμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=437246

 

Το παρόν... :lock:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ένα σωστό μέγεθος, κρίμα που θα βγει τσιμπιμένο γιατί το "παραφόρτωσαν" μνήμη...

 

OnePlus 3 Mini Shows Up on GFXBench: 4.6” Screen, 6GB RAM, 64GB Storage

 

Before the OnePlus 3 launch, many of us thought the company would release multiple variants of the device but surprisingly, only one model of the OP3 exists. It seems that is about to change as a device that is rumoured to be the OnePlus 3 Mini was spotted on GFXBench. This is still a speculation as it is possible that it might be a different device entirely.

http://www.gizmochina.com/wp-content/uploads/2016/08/OnePlus-3-Mini.png

 

The device has a 4.6” FHD screen, 6GB of RAM, 64GB of built-in storage, and a snapdragon 820 processor clocked at 2.2GHz. It is also sporting a 13MP primary camera that can shoot 4K videos and an 8MP front facing camera for selfies and video calls. The OnePlus 3 Mini has also got NFC (for Android Pay), a single SIM slot, and runs Android 6.0 Marshmallow.

 

RELATED: OnePlus 3 Sales Temporarily Halted in 24 Countries

 

Pretty impressive specs, most especially the 4.6” screen (those pixels are going to be crazy).

 

OnePlus already announced that they wouldn’t be releasing a new OnePlus X device as the line has been scrapped. The OnePlus 3 Mini might just be the successor and it will surely be a great buy especially if the price is right.

http://www.gizmochina.com/2016/08/04/oneplus-3-mini-shows-gfxbench-4-6-screen-6gb-ram-64gb-storage/

NB: OnePlus, if you do release the OnePlus 3 Mini, can we please get it in green and red? Because it seems it is going to be an endless wait for those colours on the OP3.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus] Φήμες για μελλοντικές συσκευές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...