Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για το θέμα της "νερομπογιάς" σε φώτο με χαμηλό φωτισμό ή φωτισμό δωματίου, εχουμε να πούμε τπτ;
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της "νερομπογιάς" σε φώτο με χαμηλό φωτισμό ή φωτισμό δωματίου, εχουμε να πούμε τπτ;

 

Αναβεις ΟΛΑ τα φωτα ,κανεις το σταυρο σου κι ο Θεος βοηθος! :lol::lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προτάσεις για θήκες;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο σκρουτζ

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?from=autocomplete&keyphrase=note+20+ultra&o=note+20+ultra+%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5%CF%82

 

ξεχωριζω SPIGEN ,RINGE και UAG μαζι με τις επισημες της Samsung.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Αναβεις ΟΛΑ τα φωτα ,κανεις το σταυρο σου κι ο Θεος βοηθος! :lol::lol::lol::lol:

 

 

 

Σωστά!!! πώς και δεν έβαλε αυτές τις συστάσεις η Sammy στα tutorials για τη camera. Ειδικά με τη Θεική επίκληση δεν έχει τπτ να φοβάσαι :lol::lol::lol::lol:

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά ανά την Ευρώπη το snapdragon παιδιά???

 

 

Sent from my iPad Pro 10.5

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Ενδιαφέρομαι πάρα πολύ για το Note 20 Ultra αλλά προτιμώ τον Snapdragon. Εχω 2 ερωτήσεις οποιος ξέρει

 

1. Στο wondamobile το έχει στα 1230 Ευρω με δωρο Type-C OTG Adapter και Phone to Full-size USB. To site ειναι αξιοπιστο; Γιατι λεει πως η τιμή ειναι τελική με το τελωνειο included. Μη μου ερθει η συσκευη και ζητανε κανα 300αρι εξτρα.

 

2. OK ξέρω οτι εγγυηση δεν θα εχω. Αλλά τι παιζει με συμβατοτητα; Θα εχω οποιοδήποτε θεμα με την χρηση του κινητου; Απο σημα, 4G κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά ανά την Ευρώπη το snapdragon παιδιά???

 

 

Sent from my iPad Pro 10.5

Μπα Νικόλα μόνο κάνα πωλητής σε ebay αν πετύχεις που να το έχει και να στέλνει Ελλάδα ή αργότερα κάνα σκρουτζομαγαζο αν φέρει.

 

Αλλιώς μονόδρομος Amazon com και τα τελωνείακα κόστη τα προ πληρώνεις σε Amazon και εσύ απλά παραλαμβάνεις σπίτι σου.

Δεν ξέρω αν βέβαια dual sim ρώτησε.

 

Αλλιώς wonda mobile αλλά από Σεπτέμβρη θα το έχουν διαθέσιμο.

https://www.amazon.com/Samsung-Electronics-Unlocked-Smartphone-Long-Lasting/dp/B08BX7N9SK/ref=sr_1_3?crid=1DC52WM5KW9ZC&dchild=1&keywords=note+20+ultra&qid=1598079440&sprefix=note+20+u%2Caps%2C315&sr=8-3

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Ενδιαφέρομαι πάρα πολύ για το Note 20 Ultra αλλά προτιμώ τον Snapdragon. Εχω 2 ερωτήσεις οποιος ξέρει

 

 

 

1. Στο wondamobile το έχει στα 1230 Ευρω με δωρο Type-C OTG Adapter και Phone to Full-size USB. To site ειναι αξιοπιστο; Γιατι λεει πως η τιμή ειναι τελική με το τελωνειο included. Μη μου ερθει η συσκευη και ζητανε κανα 300αρι εξτρα.

 

 

 

2. OK ξέρω οτι εγγυηση δεν θα εχω. Αλλά τι παιζει με συμβατοτητα; Θα εχω οποιοδήποτε θεμα με την χρηση του κινητου; Απο σημα, 4G κτλ;

Από ότι ξέρω, εάν σου έρθει τελωνείο θα στο καλύψει το site. Μου έχει συμβεί στο παρελθόν. Τους στείλεις μετά ένα screen shot και σου επιστρέφουν τα χρήματα.

 

Στο UK παίζει σωστά με 4G και 5G. Για Ελλάδα δεν ξέρω. Λογικά αυτοί φέρνουν έκδοση Hong Kong που είναι συμβατή με τα ευρωπαϊκά δίκτυα. Παίζει ρόλο και ο πάροχος σου βέβαια.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί προφανώς δε δουλεύει στα 120..με s20 ultra μια φορά έβαλα 120 και δεν έβγαλε μέρα.

Ηταν 20 με 30% κάτω. Εδώ και εγώ το έχω στο 120 αλλα θεωρώ ότι παίζει κάτω από 60 συνέχεια αφού κάνω browsing και social όσο αφορά την οθόνη. Με τέτοια μπαταρία αν είχε φιξ 120 δε θα βγάζαμε ούτε 2 ωρες χρήσης

 

Δεν είναι μόνιμα στα 120 . Γιαυτό το λέει adaptive . Πάνω από 60 παίζει σχεδόν παντού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνιμα στα 120 . Γιαυτό το λέει adaptive . Πάνω από 60 παίζει σχεδόν παντού.

Ακριβως. Ασε που κανει μπαμ η διαφορά απο τα 60 στα 120.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ακόμα πεισθεί αν κάποιος κάτοχος νοτε 10 + πρέπει να αναβαθμίσει ή όχι.

νομίζω ότι οι ιδέες πια έχουν πιάσει ταβάνι. αναπαραγωγη ποηγουμενων μοντέλων με κάποιες διαφοροποιήσεις.

μόνη εξέλιξη είναι τα fold

όπως δεν έχω καταλάβει γιατί να αγόρασε κάποιος το νοτε 20 ουλτρα και να το έχει στα 60 ή το τηλέφωνο να προσαρμόζει την χρήση αναμεασ στα 10-120.

το αγοράζω για τα 120 να το χαρώ ακόμα και αν είναι ρουφήχτρα ενέργειας.

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ακόμα πεισθεί αν κάποιος κάτοχος νοτε 10 + πρέπει να αναβαθμίσει ή όχι.

νομίζω ότι οι ιδέες πια έχουν πιάσει ταβάνι. αναπαραγωγη ποηγουμενων μοντέλων με κάποιες διαφοροποιήσεις.

μόνη εξέλιξη είναι τα fold

όπως δεν έχω καταλάβει γιατί να αγόρασε κάποιος το νοτε 20 ουλτρα και να το έχει στα 60 ή το τηλέφωνο να προσαρμόζει την χρήση αναμεασ στα 10-120.

το αγοράζω για τα 120 να το χαρώ ακόμα και αν είναι ρουφήχτρα ενέργειας.

 

Για καποιον που εχει note10 plus και δεν εχει το μικροβιο της αλλαγης, δεν υπαρχει λογος να αναβαθμισει στο 20 Ultra.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που εχει note10 plus και δεν εχει το μικροβιο της αλλαγης, δεν υπαρχει λογος να αναβαθμισει στο 20 Ultra.

 

Τα τελευταία χρόνια αυτό ισχύει για όλες τις ναυαρχίδες για ολες τις εταιρείες. Για να δεις πραγματικά σημαντικές διάφορες θέλει 2 χρόνια τουλάχιστον

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρεστε για snap έχετε δει τί παίζει από Κύπρο; Θυμάμαι ένα παλαιότερο μοντέλο ή s7 ή s8 μπορούσαμε να το βρούμε με διαφορετικά χαρακτηριστικά (ήταν τότε που βγήκαν τα 8πύρηνα αν θυμάμαι καλά) από αυτά που είχε το μοντέλο που κυκλοφορούσε Ελλάδα.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνιμα στα 120 . Γιαυτό το λέει adaptive . Πάνω από 60 παίζει σχεδόν παντού.

 

Δηλαδή στο chrome που χαζεύω, στα social κτλ παιζει πάνω από 60? Δε νομίζω, και απορώ που βλέπετε τη διαφορά, στα γράμματα που ειναι ακίνητα?

Επίσης μπαταρία μου βγάζει παραπάνω από το 60 φιξ, εντός αν η άλλη ρύθμιση δεν είναι φιξ τιμή στο 60.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο chrome που χαζεύω, στα social κτλ παιζει πάνω από 60? Δε νομίζω, και απορώ που βλέπετε τη διαφορά, στα γράμματα που ειναι ακίνητα?

Επίσης μπαταρία μου βγάζει παραπάνω από το 60 φιξ, εντός αν η άλλη ρύθμιση δεν είναι φιξ τιμή στο 60.

 

Νικόλα τσοπάνη η διαφορά δεν είναι όταν η οθόνη είναι "ακινητη" αλλα όταν σκρολλαρεις πάνω και κάτω.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα είδα σήμερα την συσκευή από κοντά, Έβγαλα μερικές φωτογραφίες όταν κάνεις κροπ πραγματικά οι φωτογραφίες έχουνε πολλή λεπτομέρεια 22 μεγκαμπάιτ κάθε φωτογραφία Τώρα από κει και μετά δεν πρόσεξα κάτι άλλο δε με διαφέρει , το θέμα είναι ότι ήταν πολύ ζέστη συσκευή ενώ είχαν και το S 20 plus το οποίο δεν ήτανε ζεστο τώρα από κει και μετά τι να πω δεν ξέρω θα δείξει η πορεία πως θα πάει η συσκευή και πως όχι δεν ξέρω άμα αξίζει γενικά η αναβάθμιση . Ο φακός μου φάνηκε πάρα πολύ μεγάλος σαν μάτια κουζίνας κεραμικής αλλά τελοσπάντων αυτό είναι αδιάφορο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αρκετά random restarts της συσκευής. Έχει κάποιος αντιμετωπίσει το ιδιο;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αρκετά random restarts της συσκευής. Έχει κάποιος αντιμετωπίσει το ιδιο;
2η μέρα κανένα θέμα ...

Μονο θέμα (άσχετο) ότι μέσω Samsung members ακόμα δεν δέχεται το αίτημα για buds από την προπαραγγελία

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τη μερα τη βγαζει η μπαταρια;

 

Σε μενα ανετα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το fingerprint ti γίνεται, είναι πολύ εκνευριστικό, αργεί πολύ να ανοίξει η είναι ιδέα μου ,άσε που δε πιάνει πάντα και σου λέει ξανά βάλε το δάχτυλο, και το νετφλιξ δε παίζει 4κ???έχω το premium πρόγραμμα και φτάνει μέχρι FHD..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το fingerprint ti γίνεται, είναι πολύ εκνευριστικό, αργεί πολύ να ανοίξει η είναι ιδέα μου ,άσε που δε πιάνει πάντα και σου λέει ξανά βάλε το δάχτυλο, και το νετφλιξ δε παίζει 4κ???έχω το premium πρόγραμμα και φτάνει μέχρι FHD..

 

Κανένα θέμα δεν έχω εγώ. 9/10 πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...