Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν μπορούμε να δούμε νετφλιξ σε 4κ ανάλυση??προσπάθησα αρκετές φορές αλλα μόνο σε HDR mou βγάζει. Στο YouTube παίζει κανονικά σε 4κ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι έχουμε καταδικάσει τη συσκευή και νομίζω άδικα. Κανονικά η κυκλοφορία είναι για σήμερα. Εμείς το έχουμε από την Δευτέρα/Τρίτη. Ήδη η μπαταρία έστρωσε αρκετά με το πρώτο update . Η κάμερα του είναι μια χαρά, είναι άνετα στις 3 καλύτερες. Εξάλλου το θέμα κάμερα είναι αρκετά περίπλοκο και δε συμφωνώ με κανένα site και κανένα review. Το μόνο ελάττωμα είναι ο επεξεργαστής που μερικές φορές ζεσταίνεται, μετά το update δύσκολα ανεβάζει θερμοκρασίες .... Μέχρι στιγμής εγώ δεν είδα κανένα απολύτως lag ... Τώρα τι νούμερα βγάζει στα benchmark δε με απασχολεί καθόλου, η εμπειρία χρήσης μετράει για εμένα προσωπικά.

 

Αν το μετάνιωσα που το αγόρασα;; ΟΧΙ

 

Αν αξίζει η μετάβαση από το 10 Plus στο 20 Ultra ;; Αξίζει όσο αξίζει το να πας από τη μια ναυαρχίδα στην επόμενη...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχουμε καταδικάσει τη συσκευή και νομίζω άδικα. Κανονικά η κυκλοφορία είναι για σήμερα. Εμείς το έχουμε από την Δευτέρα/Τρίτη. Ήδη η μπαταρία έστρωσε αρκετά με το πρώτο update . Η κάμερα του είναι μια χαρά, είναι άνετα στις 3 καλύτερες. Εξάλλου το θέμα κάμερα είναι αρκετά περίπλοκο και δε συμφωνώ με κανένα site και κανένα review. Το μόνο ελάττωμα είναι ο επεξεργαστής που μερικές φορές ζεσταίνεται, μετά το update δύσκολα ανεβάζει θερμοκρασίες .... Μέχρι στιγμής εγώ δεν είδα κανένα απολύτως lag ... Τώρα τι νούμερα βγάζει στα benchmark δε με απασχολεί καθόλου, η εμπειρία χρήσης μετράει για εμένα προσωπικά.

 

Αν το μετάνιωσα που το αγόρασα;; ΟΧΙ

 

Αν αξίζει η μετάβαση από το 10 Plus στο 20 Ultra ;; Αξίζει όσο αξίζει το να πας από τη μια ναυαρχίδα στην επόμενη...

 

Αρχίζω και έχω την ίδια άποψη. Είμαι με 2 ώρες οθόνη με 67% μπαταρία όταν χθες παίζει να ειχα 45% με ίδιο χρόνο οθόνης. Ίσως έστρωσε και το ίδιο το κινητό αλλά και να βοηθησε η αναβάθμιση. Επισης η θερμοκρασία του είναι σαφώς καλύτερη. Από χθες είναι δροσερό σε απλή χρήση ενώ πριν ήταν λίγο ζεστό. Θεωρω ότι θα έρθει σε ένα καλό επίπεδο. Δεν έχω μεγάλες προσδοκίες, αρκεί να βγάζει τη μέρα άνετα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα για την απαράδεκτη τιμολογιακή πολιτική της εταιρίας ΑΛΛΑ τι θα πει ποιοι είστε; ποιοι δηλαδή πρέπει να τιμολογουν έτσι; η Apple στα 1600 τι είναι; η 1+ στα 1100;η Huawei χωρίς gaps 1150. Η xiaomi στα 1100;

Η Samsung τουλάχιστον σε σχέση με τον ανταγωνισμό έχει και 5 επιχειρήματα για να ανεβάσει την τιμή (κάμερες, λογισμικό, οθόνη, service, πένα) και πολλά άλλα.

 

Για ολους πηγαινει το σχολιο,εχω την ιδια ακριβως αποψη με εσενα!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα λεγόμενα του Νίκου για τη μπαταρία φαίνεται να είναι σωστά.

Τρομερά αποκαρδιωτικά τα πρώτα δείγματα!!

 

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα λεγόμενα του Νίκου για τη μπαταρία φαίνεται να είναι σωστά.

Τρομερά αποκαρδιωτικά τα πρώτα δείγματα!!

 

 

μηπως το τεστ ειναι πριν το update που λενε πιο πανω δυο φιλοι?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα λεγόμενα του Νίκου για τη μπαταρία φαίνεται να είναι σωστά.

Τρομερά αποκαρδιωτικά τα πρώτα δείγματα!!

 

 

Αυτό το βίντεο αποδεικνύει ξεκάθαρα ότι τα περισσότερα reviews ειναι φτιαχτα!!!!Ειμαι πρωην κατοχος του Note 10 plus και τωρα ειμαι κατοχος του 11 pro max.Σε οποιαδηποτε διαδικασια αν το note 10 plus ξεπερασει το 11 pro max, τοτε εγω το σπαω ή το χαριζω!!!!!Δεν υπαρχει ουτε 1 πιθανοτητα σε 1 εκατομμυριο!!!!

Επίσης είναι ξεκάθαρο ότι το 20 ultra το εχουν στα 120 hz και ανοιχτο το 5G!!!Οποτε απολυτως λογικο να τελειωνει πρωτη η μπαταρια!!!!Με τις ιδιες συνθηκες φαινεται οτι ειναι καλυτερο απο το 10+!!!Και σχεδον ισαξιο με το S20.Σαφεστατα δεν μπορει να πλησιασει το iPhone, αλλα δεν ειναι οσο χαλια θελουν να το παρουσιασουν!!!Με τις επομενες αναβαθμισεις να ειναι οπως ολοι το περιμενουμε....Υπομονη και μην πιστευετε τα φτιαχτα βιντεο εντυπωσιασμου.

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το βίντεο αποδεικνύει ξεκάθαρα ότι τα περισσότερα reviews ειναι φτιαχτα!!!!Ειμαι πρωην κατοχος του Note 10 plus και τωρα ειμαι κατοχος του 11 pro max.Σε οποιαδηποτε διαδικασια αν το note 10 plus ξεπερασει το 11 pro max, τοτε εγω το σπαω ή το χαριζω!!!!!Δεν υπαρχει ουτε 1 πιθανοτητα σε 1 εκατομμυριο!!!!

Επίσης είναι ξεκάθαρο ότι το 20 ultra το εχουν στα 120 hz και ανοιχτο το 5G!!!Οποτε απολυτως λογικο να τελειωνει πρωτη η μπαταρια!!!!Με τις ιδιες συνθηκες φαινεται οτι ειναι καλυτερο απο το 10+!!!Και σχεδον ισαξιο με το S20.Σαφεστατα δεν μπορει να πλησιασει το iPhone, αλλα δεν ειναι οσο χαλια θελουν να το παρουσιασουν!!!Με τις επομενες αναβαθμισεις να ειναι οπως ολοι το περιμενουμε....Υπομονη και μην πιστευετε τα φτιαχτα βιντεο εντυπωσιασμου.

 

Μόνο και μόνο από το αποτέλεσμα που βγάζουν με το iPhone φαίνεται πόσο αξιόπιστα είναι αυτά τα τεστ γιαυτό έχω πει δεκάδες φορές, πάρτε τη γνώμη των χρηστών εδώ, που μπορείτε να ρωτήσετε πως το έχουν στήσει που δεν έχουν συνήθως λόγο να θάψουν κάποιο...

Το κινητό από χθες πάει καλύτερα με το update ή απλά επειδή έστρωσε, έγινε το optimizing

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το εχω για λιγες ωρες στα χερια μου, ωραιο το χρωμα, πολυ μεγαλο η καμερα απο πισω (το τετραγωνο), θελει οπωςδηποτε θηκη.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα λεγόμενα του Νίκου για τη μπαταρία φαίνεται να είναι σωστά.

Τρομερά αποκαρδιωτικά τα πρώτα δείγματα!!

 

 

Δυστυχώς ανάπηρο. Σίγουρα θα βελτιωθεί αλλά και πάλι δεν......

Μόνο snap είναι η λύση με όποιες "παρενέργειες".....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημαντική βελτίωση η μπαταρία μετά το update πάντως. Να τα λέμε και αυτά. Νομίζω κοντά στο note 10 plus είναι. Άντε λίγο χειρότερο αλλά μην ξεχνάμε είναι αρχή ακόμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταφέρατε να εγγραφείτε μέσω Samsung members για τα buds???? Μου βγάζει ότι δεν έχω δικαίωμα για κάποιο δώρο

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημαντική βελτίωση η μπαταρία μετά το update πάντως. Να τα λέμε και αυτά. Νομίζω κοντά στο note 10 plus είναι. Άντε λίγο χειρότερο αλλά μην ξεχνάμε είναι αρχή ακόμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στα 120hz η οθονη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καταφέρατε να εγγραφείτε μέσω Samsung members για τα buds???? Μου βγάζει ότι δεν έχω δικαίωμα για κάποιο δώρο

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειναι προπαραγγελια το κινητο σου?εγω τα παρελαβα σημερα Οπως και αλλοι

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά.... κάνατε αίτηση μέσω samsung members?

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά.... κάνατε αίτηση μέσω samsung members?

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι,κανονικα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε προωθητική για μείον 100€. Μου ήρθε μήνυμα από Cosmote. Για αγορά έως 30/9.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε προωθητική για μείον 100€. Μου ήρθε μήνυμα από Cosmote. Για αγορά έως 30/9.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Χωρις buds ομως,σωστα?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μετά το update το ζουμ πάνω από 10χ έγινε χειρότερο. Δεν είμαι σίγουρος αλλά έβγαλα σήμερα τα παιδιά στη θάλασσα και ηταν εντελώς παστέλ. Λες και είχες βάλει εφέ. Με s20 ultra μέχρι 30χ ηταν οκ και με note επίσης λίγο κατώτερες. Τωρα μου φάνηκαν χάλια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στα 120hz η οθονη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι προπαραγγελια το κινητο σου?εγω τα παρελαβα σημερα Οπως και αλλοι

 

Ναι ,εγώ στα 120 το έχω και είμαι σε επίπεδα Note 10 plus .

 

Και εγώ τα παρέλαβα σήμερα. Απλά σήμερα έχει θέμα και η εφαρμογή για να κάνεις αίτηση. Δοκιμάστε από αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,εγώ στα 120 το έχω και είμαι σε επίπεδα Note 10 plus .

 

Αν ΔΕΝ παιζεις παιχνιδια υπαρχει λογος για 120 ???? Η παιζει ρολο στο YOUTYBE π.χ...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,εγώ στα 120 το έχω και είμαι σε επίπεδα Note 10 plus .

 

Και εγώ τα παρέλαβα σήμερα. Απλά σήμερα έχει θέμα και η εφαρμογή για να κάνεις αίτηση. Δοκιμάστε από αύριο.

Γιατί προφανώς δε δουλεύει στα 120..με s20 ultra μια φορά έβαλα 120 και δεν έβγαλε μέρα.

Ηταν 20 με 30% κάτω. Εδώ και εγώ το έχω στο 120 αλλα θεωρώ ότι παίζει κάτω από 60 συνέχεια αφού κάνω browsing και social όσο αφορά την οθόνη. Με τέτοια μπαταρία αν είχε φιξ 120 δε θα βγάζαμε ούτε 2 ωρες χρήσης

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κάνεις αν άνοιξε το functionality του sync του snote με το onenote της ms? Χρησιμοποιώ τις εφαρμογές της ms καθολικά (onenote, onedrive, teams, Skype, Outlook) και η νέα εποχή συνεργασίας της Samsung με την ms είναι πολύ σημαντικη εξέλιξη...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κάνεις αν άνοιξε το functionality του sync του snote με το onenote της ms? Χρησιμοποιώ τις εφαρμογές της ms καθολικά (onenote, onedrive, teams, Skype, Outlook) και η νέα εποχή συνεργασίας της Samsung με την ms είναι πολύ σημαντικη εξέλιξη...
Δεν το λέω με σιγουριά αλλά νομίζω ότι προς Νοέμβρη θα δοθεί.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ΔΕΝ παιζεις παιχνιδια υπαρχει λογος για 120 ???? Η παιζει ρολο στο YOUTYBE π.χ...

 

Τα 120hz δεν κάνουν διαφορά στα games γιατί πολύ δύσκολα τα κινητά ξεπερνούν τα 60fps στα games.

Τα 120hz κάνουν τη διαφορά στο web browsing και σε οτιδήποτε έχει σχέση με scroll όπως στο μενού της συσκευής κτλ.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...