Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας εχει ερθει καμια ανανεωση λογισμικου;εμενα ειναι στου Ιουλιου

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κρίμα είναι τέτοια κινητά να τα έχουμε στην εξοικονόμηση..

 

Εγώ το έχω υψηλή επίδοση αλλα φωτεινότητα την έχω εκεί που θέλω όχι παραπάνω και ανάλυση fhd.

 

 

 

Η απορία μου είναι αν ο ρυθμός ανανέωσης οθόνης μπει στην ρύθμιση για 60, είναι σταθερός ή αν και εκεί παίζει από χαμηλά μέχρι ταβάνι τα 60..

 

Χθες το είχα στο 60 λοιπόν , σήμερα το έβαλα στα 120 όπου σίγουρα παίζει από χαμηλά να δω τι διαφορά θα έχει.

 

Γενικά έβγαλα τη μέρα λίγο οριακά με 8% και 4,5 ώρες οθόνη αλλά όπως έχω πει με κάκιστο σήμα και buds πάνω. Με s20 ultra είχα από 20 έως 40% συνήθως. Περιμένω τις επόμενες μέρες να δω εντυπώσεις γιατί αν είναι μεγάλη η διαφορά έχουμε θέμα

Το θεμα ειναι καθαρα ψυχολογικο γιατι ο επεξεργαστης εχει δυναμη συνολικα ....στην διαχείριση ενεργειας χωλαινει....

 

Βαλτο για λιγο στην εξοικονομηση απελευθέρωσε την φωτεινότητα (auto) για να εισαι και εκει ανετος και συγκρινε την αποδοση στην καθημερινοτητα σου....

 

Πιστευω οτι δεν θα δεις διαφορα....

 

Εκτος βεβαια αν παιζεις παιχνιδια που εκει αλλαζει...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι καθαρα ψυχολογικο γιατι ο επεξεργαστης εχει δυναμη συνολικα ....στην διαχείριση ενεργειας χωλαινει....

 

Βαλτο για λιγο στην εξοικονομηση απελευθέρωσε την φωτεινότητα (auto) για να εισαι και εκει ανετος και συγκρινε την αποδοση στην καθημερινοτητα σου....

 

Πιστευω οτι δεν θα δεις διαφορα....

 

Εκτος βεβαια αν παιζεις παιχνιδια που εκει αλλαζει...

 

Θα το δουλέψω όπως όλα τα κινητά μου σε υψηλή απόδοση και βλέπουμε. Φωτεινότητα πάντα αυτόματο το έχω, απλα στην υψηλή απόδοση δεν κόβει διεργασίες στο παρασκήνιο και δουλεύει στο μέγιστο ο επεξεργαστής κάτι που προτιμώ. Ακόμα και ένα fb να ανοίξεις όταν δεν δουλεύει στο μέγιστο ίσως έχει lag. Παιχνίδια δεν παίζω αλλα δε θέλω να τον κόβω. Επίσης ανάλυση έχω fhd όπως πάντα καθώς δε με ενδιαφέρει το 2κ. Επομένως θα το πάω έτσι και βλέπουμε, πάντως έχω ήδη 71% από τις 8 το πρωί

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα το δουλέψω όπως όλα τα κινητά μου σε υψηλή απόδοση και βλέπουμε. Φωτεινότητα πάντα αυτόματο το έχω, απλα στην υψηλή απόδοση δεν κόβει διεργασίες στο παρασκήνιο και δουλεύει στο μέγιστο ο επεξεργαστής κάτι που προτιμώ. Ακόμα και ένα fb να ανοίξεις όταν δεν δουλεύει στο μέγιστο ίσως έχει lag. Παιχνίδια δεν παίζω αλλα δε θέλω να τον κόβω. Επίσης ανάλυση έχω fhd όπως πάντα καθώς δε με ενδιαφέρει το 2κ. Επομένως θα το πάω έτσι και βλέπουμε, πάντως έχω ήδη 71% από τις 8 το πρωί

 

Κανενα lag ΠΟΥΘΕΝΑ πραγματικα, διπλα fb- messenger , 4 λογαριασμοι instagram , tapatalk , ολα πανε Μπαλα

καμια καθυστερηση, κανενας δισταγμος, ειτε μεμονωμένα ειτε με εναλλαγες ολα ακαριαια

 

μια ολιγολεπτη δοκιμη νομιζω ...θα σε πεισει....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Κανενα lag ΠΟΥΘΕΝΑ πραγματικα, διπλα fb- messenger , 4 λογαριασμοι instagram , tapatalk , ολα πανε Μπαλα

καμια καθυστερηση, κανενας δισταγμος, ειτε μεμονωμένα ειτε με εναλλαγες ολα ακαριαια

 

μια ολιγολεπτη δοκιμη νομιζω ...θα σε πεισει....

 

Απο τωρα λες να το ενεργοποιησω?ή μετα την εκμαθηση μοτιβων ?ουτε εγω παιζω παιχνιδα.καμια αλλαγη δεν καταλαβαινεις?στο βιντεο που ποσταρες εχει με bixby ta 120hz.το εεβαλες κ αυτο?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα lag ΠΟΥΘΕΝΑ πραγματικα, διπλα fb- messenger , 4 λογαριασμοι instagram , tapatalk , ολα πανε Μπαλα

καμια καθυστερηση, κανενας δισταγμος, ειτε μεμονωμένα ειτε με εναλλαγες ολα ακαριαια

 

μια ολιγολεπτη δοκιμη νομιζω ...θα σε πεισει....

 

Θα το αφήσω έτσι και θα αποφασίσω σε 1 εβδομάδα. Αφού σκέφτομαι μήπως κρατήσω το s20 τελικά. Κάτι η κάμερα κάτι η μπαταρία κάτι το σήμα που είναι χειρότερο ξεκάθαρα σε μένα, έχω ξενερώσει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απο τωρα λες να το ενεργοποιησω?ή μετα την εκμαθηση μοτιβων ?ουτε εγω παιζω παιχνιδα.καμια αλλαγη δεν καταλαβαινεις?στο βιντεο που ποσταρες εχει με bixby ta 120hz.το εεβαλες κ αυτο?
Οποτε θες το βαζεις....

Φτιαχνεις την ρουτινα και μετα οταν ανοιγεις το τηλεφωνο ξεκιναει αυτοματα

..δεν ξανασχολεισαι....

Εγω δεν βλεπω καμια διαφορα ....

Με μια ολιγολεπτη δοκιμη θα καταλαβεις αμεσα την συμπεριφορα.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Θα το αφήσω έτσι και θα αποφασίσω σε 1 εβδομάδα. Αφού σκέφτομαι μήπως κρατήσω το s20 τελικά. Κάτι η κάμερα κάτι η μπαταρία κάτι το σήμα που είναι χειρότερο ξεκάθαρα σε μένα, έχω ξενερώσει

 

Προσωπικα μου αρεσει πολυ το note!απλα ειχα ξεσυνηθισει το μεγεθος που ειναι τεραστιο αλλα οντως το s20 ηταν πιστεύω το ιδανικο μεγεθος και για μενα.Οποτε μολις βγει το s21 με amd επεξεργαστει σε αυτες τις ιντσες,ισως παω εκει.μεχρι τοτε,εδω με τρελα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το αφήσω έτσι και θα αποφασίσω σε 1 εβδομάδα. Αφού σκέφτομαι μήπως κρατήσω το s20 τελικά. Κάτι η κάμερα κάτι η μπαταρία κάτι το σήμα που είναι χειρότερο ξεκάθαρα σε μένα, έχω ξενερώσει

 

Επισης και το s20 ππυ ειχα το πηρα καινουριο ξεροντας πως δεν εχει καλη μπαταρια.απλα μετα απο καποιες φορτισεις τα πηγαινε πολυ καλυτερα.πιστευω κατο τετοιο θα συμβει και εδω.αντε και με κανενα update.οποτε μην ξενερωνεις

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Θα το αφήσω έτσι και θα αποφασίσω σε 1 εβδομάδα. Αφού σκέφτομαι μήπως κρατήσω το s20 τελικά. Κάτι η κάμερα κάτι η μπαταρία κάτι το σήμα που είναι χειρότερο ξεκάθαρα σε μένα, έχω ξενερώσει

 

Σε καμια περιπτωση μη βιαστεις να το δωσεις, για τη μπαταρια. Θα δεις πολύ καλυτερη διαχειριση το επομενο διάστημα...

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια περιπτωση μη βιαστεις να το δωσεις, για τη μπαταρια. Θα δεις πολύ καλυτερη διαχειριση το επομενο διάστημα...

 

Με κρατάει η ωραία πλάτη, το έχω χωρίς θήκη 3 μέρες και δεν το χορταίνω. Επίσης η καλή εστίαση, πιάνω με την 1η τα παιδιά μου όταν με το άλλο έχανα λήψεις. Μπαταρία έχω θέμα αλλά θα περιμένω μια εβδομάδα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα μου αρεσει πολυ το note!απλα ειχα ξεσυνηθισει το μεγεθος που ειναι τεραστιο αλλα οντως το s20 ηταν πιστεύω το ιδανικο μεγεθος και για μενα.Οποτε μολις βγει το s21 με amd επεξεργαστει σε αυτες τις ιντσες,ισως παω εκει.μεχρι τοτε,εδω με τρελα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επισης και το s20 ππυ ειχα το πηρα καινουριο ξεροντας πως δεν εχει καλη μπαταρια.απλα μετα απο καποιες φορτισεις τα πηγαινε πολυ καλυτερα.πιστευω κατο τετοιο θα συμβει και εδω.αντε και με κανενα update.οποτε μην ξενερωνεις

 

Με το s20 ultra εννοώ....

Amd θα έχει μόνο το αντίστοιχο ultra που θα βγει.

Ίσως είναι το τελευταίο που θα πάρω και θα αράξω αν δώσει κάτι καλύτερο σε διαστάσεις από το s20 ultra, πχ πιο λεπτό και ελαφρύ ή αν το μεσαίο που θα βγει πχ αν έχει και αυτό καλά specs. Πλέον οι κάμερες πιάνουν ταβάνι και αυτές οποτε νομίζω ότι παραμένει αδιάφορη και ασύμφορη η κάθε αναβάθμιση πια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι η συσκευή μου έχει θέματα.

 

Η οθόνη μου δεν είναι τόσο vivid όσο του Note 10 Plus .

 

Η μπαταρία μου είναι απογοητευτική. Απο τις 10 και 30 το πρωί έφτασα στο 17% στις 6 το απόγευμα....

 

Δεν έκανα σκληρή χρήση. Ίσα ίσα σήμερα το είχα χαλαρά. Μόνιμα συνδεδεμένο το ρολόι, 2 email ,fb ,insta 20 λεπτά κλήση .

 

Η μπαταρία με έχει ξενερώσει. Περιμένω το update μπαε και διορθωθεί η κατάσταση. Σε κάποιες χώρες έχουν δώσει update απο τις 16 του μηνός . Θέλω να πιστεύω ότι την Παρασκευή θα δώσει update .

Link to comment
Share on other sites

Τι στον κόρακα σκεφτόταν οι κορεατες όταν αποφάσισαν να βάλουν αυτή την μπαταρία??

Μιλάμε για την απόλυτη επαγγελματική συσκευή κι αντί να βάλουν μια μεγαλύτερη από το s20 Ultra, αυτοί επέλεξαν μικρότερη.

Έλεος. Να θες να τους δώσεις τα λεφτά σου και να μη τα θέλουν.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tο είδα και το δουλεψα πριν λίγη ώρα σε μαγαζι.πολυ ωραία συσκευή .μου άφησε άριστες εντυπωσεις.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Τι στον κόρακα σκεφτόταν οι κορεατες όταν αποφάσισαν να βάλουν αυτή την μπαταρία??

 

Μιλάμε για την απόλυτη επαγγελματική συσκευή κι αντί να βάλουν μια μεγαλύτερη από το s20 Ultra, αυτοί επέλεξαν μικρότερη.

 

Έλεος. Να θες να τους δώσεις τα λεφτά σου και να μη τα θέλουν.......

Το battery bank έπρεπε να το δίνουν δώρο με αυτό το κινητό και όχι με το ρολόι. Πιο πολύ τόπο θα έπιανε
Link to comment
Share on other sites

Τι στον κόρακα σκεφτόταν οι κορεατες όταν αποφάσισαν να βάλουν αυτή την μπαταρία??

Μιλάμε για την απόλυτη επαγγελματική συσκευή κι αντί να βάλουν μια μεγαλύτερη από το s20 Ultra, αυτοί επέλεξαν μικρότερη.

Έλεος. Να θες να τους δώσεις τα λεφτά σου και να μη τα θέλουν.......

 

Άσε στην άκρη το μέγεθος της μπαταρίας. Το πρόβλημα είναι το optimization. Κάθε χρόνο μεγαλώνει η μπαταρία αλλά η διάρκεια παραμένει ίδια η γίνεται χειρότερη... Ειλικρινά φοβάμαι να ακουμπήσω το κινητό... Θέλω να πιστεύω ότι με το update θα στρώσει... Ίσως και να μην έκατσε κάτι σωστά κατά το στήσιμο;;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως και να μην έκατσε κάτι σωστά κατά το στήσιμο;;

 

καντου ρε παιδι μου μια επαναφορα...τωρα που ειναι αρχη.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Άσε στην άκρη το μέγεθος της μπαταρίας. Το πρόβλημα είναι το optimization. Κάθε χρόνο μεγαλώνει η μπαταρία αλλά η διάρκεια παραμένει ίδια η γίνεται χειρότερη... Ειλικρινά φοβάμαι να ακουμπήσω το κινητό... Θέλω να πιστεύω ότι με το update θα στρώσει... Ίσως και να μην έκατσε κάτι σωστά κατά το στήσιμο;;
Δεν έχει θέμα η μπαταρία παιδιά. Τα έχουμε ξαναπεί ...ο 990 φταίει. "Περσινό" chipset με εξακριβωμένα θέματα στο stand by, celiular και optimization.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά και το μέγεθος της μπαταρίας παίζει κι αυτό το ρόλο του. Όσο optimization και να ρίξεις σε μικρότερη μπαταρία τους χρόνους μιας μεγαλύτερης με αντίστοιχο optimization δε θα τους πιάσει. Ειδικά εφόσον εδώ έχουμε και extra functionality με spen.
Link to comment
Share on other sites

καντου ρε παιδι μου μια επαναφορα...τωρα που ειναι αρχη.

 

Θα περιμένω να βγει πρώτα το update και μετά θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει θέμα η μπαταρία παιδιά. Τα έχουμε ξαναπεί ...ο 990 φταίει. "Περσινό" chipset με εξακριβωμένα θέματα στο stand by, celiular και optimization.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

Δηλαδή έχει το s20 5000mah και το κορυφαίο μοντέλο το δίνει με 4500mah και φταίει ο επεξεργαστής (που είναι ο ίδιος...)? Όχι, φταίει η βλακεια τους και η τσιγκουνιά τους. Με άφησαν χωρίς note οι πανιβλακες.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχει το s20 5000mah και το κορυφαίο μοντέλο το δίνει με 4500mah και φταίει ο επεξεργαστής (που είναι ο ίδιος...)? Όχι, φταίει η βλακεια τους και η τσιγκουνιά τους. Με άφησαν χωρίς note οι πανιβλακες.......
Η αλήθεια είναι ότι κάνουν τα πάντα για να πάρει ο κόσμος iPhone. Έχω και το 11pro max. Δεν συγκρίνονται σε μπαταρία τουλάχιστον ούτε καν. 50% και κάτω
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχει το s20 5000mah και το κορυφαίο μοντέλο το δίνει με 4500mah και φταίει ο επεξεργαστής (που είναι ο ίδιος...)? Όχι, φταίει η βλακεια τους και η τσιγκουνιά τους. Με άφησαν χωρίς note οι πανιβλακες.......
Θα έπεφτες από τα σύννεφα εάν έβαζες το Note20ultra με τον αναβαθμισμένο snap δίπλα δίπλα με το S20Ultra με 990 lol... Και ας έχουν 500mah διαφορά.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα έπεφτες από τα σύννεφα εάν έβαζες το Note20ultra με τον αναβαθμισμένο snap δίπλα δίπλα με το S20Ultra με 990 lol... Και ας έχουν 500mah διαφορά.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

εχεις πηγες για αυτο ? σε πιστευω,απλα θελω να το ερευνησω λιγο.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...