Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπορουσες ενα πμ σε παρακαλω??

 

Ok!το βρηκα..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

 

Το διαβασες το αρθρο ή μονο τον τιτλο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι μαρκετιγκ Νικο? Αφου λεει 5x optical.

 

Γιάννη τα πιο πολλά κινητά λένε 2 και 3x οπτικό και είναι 1.1 ο φακός που με επεξεργασία βγαίνει το 2 και το 3. Το s20 ultra αρχικά είχε πλασαριστει ως 5x optical το ζουμ του και εν τέλει αποδείχτηκε ότι ήταν 4x αλλά λόγω mp κτλ έλεγε 5x αφού υποτίθεται ότι δεν είχε απώλεια. Όμως ο φακός δεν ήταν 5x. Γιαυτό ρωτάω και εδώ σε τι mm ακριβώς αντιστοιχεί να ξέρουμε γιατί εδώ έχουμε λίγα mp σε σχέση με ultra και δεν ξέρω τι συνέπειες θα έχει σε λεπτομέρεια αλλά και βραδινές αν πούμε ότι έκανε pixel binning και ο ζουμ φακός

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τι αρχίσαμε;

Που είναι το περίεργο στο πρώτο OTA update;

Σε όλες μα σε όλες τις συσκευές γίνεται πλέον.

Έχουν διαπιστώσει κάποια bugs και για να μη χάσουν την ημερομηνία κυκλοφορίας γίνεται αυτό.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

 

Πραγματικά άσχετος ο τίτλος με το κείμενο... Τι να πει κανείς.... Καταρχάς πιο πολύ με το Note 20 ασχολείται, όχι με το Ultra... Διαβάζουμε τα πάντα παιδιά χωρίς βιασύνη...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη τα πιο πολλά κινητά λένε 2 και 3x οπτικό και είναι 1.1 ο φακός που με επεξεργασία βγαίνει το 2 και το 3. Το s20 ultra αρχικά είχε πλασαριστει ως 5x optical το ζουμ του και εν τέλει αποδείχτηκε ότι ήταν 4x αλλά λόγω mp κτλ έλεγε 5x αφού υποτίθεται ότι δεν είχε απώλεια. Όμως ο φακός δεν ήταν 5x. Γιαυτό ρωτάω και εδώ σε τι mm ακριβώς αντιστοιχεί να ξέρουμε γιατί εδώ έχουμε λίγα mp σε σχέση με ultra και δεν ξέρω τι συνέπειες θα έχει σε λεπτομέρεια αλλά και βραδινές αν πούμε ότι έκανε pixel binning και ο ζουμ φακός
Για να δουμε λοιπον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το διαβασες το αρθρο ή μονο τον τιτλο?
Προφανώς. Ίσως εγώ δεν ήμουν σαφής. Για την παραπληροφόρηση μιλούσα.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς. Ίσως εγώ δεν ήμουν σαφής. Για την παραπληροφόρηση μιλούσα.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Α, οκ. Παραπληροφορηση φουλ εννοειται!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ ακριβό και έχει αρκετά μείον. Πχ μικρότερη μπαταρία, επεξεργαστή που υπολείπεται από την έκδοση της Βορείου Αμερικής (Και παρόλα αυτά, αν και είναι της ίδιας της Samsung και θα μπορούσε να κόψει κάτι από τη τιμή κοστολογεί και τις δύο εκδόσεις το ίδιο.) Επίσης πιο αργή φόρτιση από το S20 ultra;

Επίσης δεν είδα έκδοση με 512 GB;

 

Θα μείνω στο note 9 dual sim με 512 GB για φέτος και του χρόνου βλέπουμε.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ ακριβό και έχει αρκετά μείον. Πχ μικρότερη μπαταρία, επεξεργαστή που υπολείπεται από την έκδοση της Βορείου Αμερικής (Και παρόλα αυτά, αν και είναι της ίδιας της Samsung και θα μπορούσε να κόψει κάτι από τη τιμή κοστολογεί και τις δύο εκδόσεις το ίδιο.) Επίσης πιο αργή φόρτιση από το S20 ultra;

Επίσης δεν είδα έκδοση με 512 GB;

 

Θα μείνω στο note 9 dual sim με 512 GB για φέτος και του χρόνου βλέπουμε.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Μια χαρα μπορεις να μεινεις στο n9 και φετος.

Εκδοση με 512 υπαρχει στο ultra παντως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος p30 pro και θέλω να επιστρέψω σε note (ειχα το 9) για το πενάκι. Το 20 ultra νομίζω δεν αξίζει τα λεφτά του και από το απλό νομίζω το 10 plus είναι καλύτερο. Και μεταχειρισμένο άψογο το βρίσκεις αρκετα πθο φθηνό. Πείτε καμία γνώμη

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ... ή καλύτερα να περιμένεις του χρόνου, λέγεται ότι θα έχει πολύ καλύτερο επεξεργαστή

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή είναι η επίσημη σελίδα για το note 20 ultra; Το είδα και εγώ σήμερα στο Media Mark.καλο είναι οθοναρα και καλή κάμερα που τράβηξα καμία δύο φωτό και το σύγκρινα με το pixel4xl

 

Σε ποιο Media Markt;

Link to comment
Share on other sites

Εκανες κινηση?

 

Μα φυσικα!!το ειδα απο κοντα χθες!κοιτα,ολοι μας εχουμε φτασει σε τετοιο σημειο με τοσες αλλαγες κινητων και απο την αλλη δεν υπαρχει και κατι συγκλονιστικο στα κινητα πλεον,τι αλλο να εχουν επανω?μ αρεσε πολυ αλλα ως εκει.το παιρνω γιατι ειμαι νοτακιας.αν και το s20 ξαναλεω που ειχα για 3 εβδομαδες ειναι το ιδανικο απο ολες τις αποψεις

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικα!!το ειδα απο κοντα χθες!κοιτα,ολοι μας εχουμε φτασει σε τετοιο σημειο με τοσες αλλαγες κινητων και απο την αλλη δεν υπαρχει και κατι συγκλονιστικο στα κινητα πλεον,τι αλλο να εχουν επανω?μ αρεσε πολυ αλλα ως εκει.το παιρνω γιατι ειμαι νοτακιας.αν και το s20 ξαναλεω που ειχα για 3 εβδομαδες ειναι το ιδανικο απο ολες τις αποψεις

 

Το μονο που εχει κατι πραγματικα φρεσκο να δωσει και να δημιουργησει συναισθηματα unboxing εποχων sonyericsson P800, Nokia 7650, Communicator 9500 κλπ κλπ, είναι το Fold 2. Αυτή είναι η αληθεια. Προσωπικα δε θα κανω ακομα κινηση για fold, λογω ελλειψης spen, που πλεον θελω κάθε smartphone/tablet/tablet pc, που αγοραζω να εχει (active digitizer δηλαδή).

Το Note 20 Ultra, είναι απλα μια εθιμοτυπικη αγορα, καθως το note 10 plus με καλυπτει απολυτα… :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που εχει κατι πραγματικα φρεσκο να δωσει και να δημιουργησει συναισθηματα unboxing εποχων sonyericsson P800, Nokia 7650, Communicator 9500 κλπ κλπ, είναι το Fold 2. Αυτή είναι η αληθεια. Προσωπικα δε θα κανω ακομα κινηση για fold, λογω ελλειψης spen, που πλεον θελω κάθε smartphone/tablet/tablet pc, που αγοραζω να εχει (active digitizer δηλαδή).

Το Note 20 Ultra, είναι απλα μια εθιμοτυπικη αγορα, καθως το note 10 plus με καλυπτει απολυτα… :lol:

 

Να ξέρεις ότι με το όρο έθιμο τυπική αγορά απλά ένα δάκρυ κύλησε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από το Public εδώ στην επαρχία που βρίσκομαι γιατί είδαν στα αρχεία τους ότι έχω πάρει όλα τα S series και Note από αυτούς να με ενημερώσουν αν θέλω να προβώ στην αγορά του Note 20 που δίνει δώρο και τα Buds Live, καθώς ότι υπάρχει και η δυνατότητα για να κρατήσουν το Note 10+.

Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό στα τόσα χρόνια και είναι δείγμα ότι έχει πάει άπατο από προπαραγγελίες!

Επίσης, το Note 10+ το κρατάνε 418€ (γελάμε).

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από το Public εδώ στην επαρχία που βρίσκομαι γιατί είδαν στα αρχεία τους ότι έχω πάρει όλα τα S series και Note από αυτούς να με ενημερώσουν αν θέλω να προβώ στην αγορά του Note 20 που δίνει δώρο και τα Buds Live, καθώς ότι υπάρχει και η δυνατότητα για να κρατήσουν το Note 10+.

Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό στα τόσα χρόνια και είναι δείγμα ότι έχει πάει άπατο από προπαραγγελίες!

Επίσης, το Note 10+ το κρατάνε 418€ (γελάμε).

 

το ίδιο τηλ.δεχτηκε ο αδερφός μου και εκείνος επαρχία .δεν του είπαν για επιστροφής τησ συσκευής του

απλά ότι είναι προσφορά με τα buds,μαλιστα σε ερωτηση του γιατι εγινε αυτο πρωτη φορα η απαντηση που πηρε ειναι οτι ειναι καλος πελατης.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι με το όρο έθιμο τυπική αγορά απλά ένα δάκρυ κύλησε!!!!

Ε ναι ρε Γιανναρε, δεν εχει κατι νέο να πει, εχουν τελματωσει ασχημα οι εταιριες, απλα σε δουλεια (κι εξοδα) να βρισκόμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που εχει κατι πραγματικα φρεσκο να δωσει και να δημιουργησει συναισθηματα unboxing εποχων sonyericsson P800, Nokia 7650, Communicator 9500 κλπ κλπ, είναι το Fold 2. Αυτή είναι η αληθεια. Προσωπικα δε θα κανω ακομα κινηση για fold, λογω ελλειψης spen, που πλεον θελω κάθε smartphone/tablet/tablet pc, που αγοραζω να εχει (active digitizer δηλαδή).

Το Note 20 Ultra, είναι απλα μια εθιμοτυπικη αγορα, καθως το note 10 plus με καλυπτει απολυτα… :lol:

 

εσυ τελικα θα το παρεις???εδω ελεγα να παρω το Ν10+ σναπδραγον.αλλα να παρω ενα μοντελο πισω???δεν μ παει η καρδια..:lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ε ναι ρε Γιανναρε, δεν εχει κατι νέο να πει, εχουν τελματωσει ασχημα οι εταιριες, απλα σε δουλεια (κι εξοδα) να βρισκόμαστε...

 

ααααυτο ακριβως..!!!!:rolleyes::rolleyes::ninja:

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

εσυ τελικα θα το παρεις???εδω ελεγα να παρω το Ν10+ σναπδραγον.αλλα να παρω ενα μοντελο πισω???δεν μ παει η καρδια..:lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ααααυτο ακριβως..!!!!:rolleyes::rolleyes::ninja:

 

Φυσικά θα το πάρω και πιθανότατα φέτος να πάρω ταυτόχρονα exynos και Snapdragon έκδοση να δοκιμάσω με τα ίδια μου τα μάτια τις οποίες διαφορες...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...