Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλευοντας σημερα με ακριβως τον ιδιο τροπο με s20 ultra ειμαι ηδη στο 68% μπαταρια. Η διαφορα των mha φαινεται εντονα ηδη. Εδω που βρισκομαι εχω ελαχιστο σημα τοσο σε δεδομενα οσο και wifi. σε χρηση οθονης ισως να ερχονται κοντα τα 2 κινητα αλλα σε αλλες χρησης οπου δεν εξαρταται απο την οθονη η καταναλωση ηδη βλεπεις διαφορα. Σιγουρα το κινητο θελει μερες να στρωσει και δε μιλαω οριστικα, αλλα μονο σαν πρωτη εικονα.

ΟΣο αφορα τις καμερες, μες το δωματιο πηρα καλυτερες ληψεις απο την βασικη καμερα του νοτε, πολυ καλυτερα εστιασμενες, ειδικα τα παιδια μου.. οπου και δεν εχω θολουρες αλλα και πιο ευκολα αποτελεσματα. ΠΧ με σ20 ειχα πολλες φορες κακη εστιαση σε κοντινες.

Στη ζουμ, δοκιμασα να βγαλω πορτραιτα τα παιδια και εβγαλε αμεσα πολυ καλες εξω στο φως. Μεσα στο δωματιο ειχα παραπανω θορυβο αλλα καλυτερη λεπτομερεια στα περισσοτερα σημεια.

 

Υποψιν οτι δεν εχω παρει αναβαθμιση μιας και ειχε δωσει μια νομιζω πριν μερες.

ΘΕωρω οτι αν καποιος θελει καμερα και αυτονομια, καθεται και με το s20 ultra. εχουν διαφορετικα αποτελεσματα το καθε ενα και στο πολυ ζουμ νομιζω μονο το σ20 υπερτερει λογω αισθητηρα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έρχομαι στην παρέα τώρα το παρήγγειλα από Κωτσόβολο.ο

Πρόλαβα και τα ακουστικά ε; Πήρα το λευκό. Θα κάνω τεστ με το pixel 4xl xaxaxa

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα να το δω στο public. Το module της κάμερας έκτος του ότι δεν μου άρεσε καθόλου γιατί εξέχει πολύ, μου φάνηκε ότι έχει και ένα μικρο κενό μεταξύ αυτού και του σώματος του κινητού. Το έχει προσέξει κανείς άλλος?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το 512. Τελικά Βαγγέλη τα δίνει και τα 512 κανονικά. Το δικό μου το είχαν από την Παρασκευή στο κατάστημα..
Link to comment
Share on other sites

Τωρα στηνω!το μαυρο χρωμα παντως τα σπαει.με γεια μας!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το 512. Τελικά Βαγγέλη τα δίνει και τα 512 κανονικά. Το δικό μου το είχαν από την Παρασκευή στο κατάστημα..

Καλησπέρα.Μπορείς να μας πείς από πιό κατάστημα το παρέλαβες και σε ποιά τιμή γιατί το συγκεκριμένο κινητό υποτίθεται ότι θα διατεθεί από 21/08/20.

Link to comment
Share on other sites

Από Public Καστοριάς. Μου ήρθε μήνυμα. Έχει σπάσει το release date από χθες .
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησατε πως στο πισω μερος της συσκευης κατω γραφει ‘DUBLIN’ και γραφει και τον IMEI.?

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.Μπορείς να μας πείς από πιό κατάστημα το παρέλαβες και σε ποιά τιμή γιατί το συγκεκριμένο κινητό υποτίθεται ότι θα διατεθεί από 21/08/20.

 

Και γω απο Public παρελαβα.απο χθες με ειδοποιησαν

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσοι σκέφτεστε να κάνετε κίνηση για το Μαύρο....

 

Μάλλον πρέπει να ξαναριξετε μια ματιά στο καλύτερο Λευκό της Αγοράς....

 

 

 

Σαν ψυγείο είναι :X

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Έκανε κάποιος σύγκριση την κάμερα με note 10 plus ; Όπως και την οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ σήμερα. Χωρίς θήκη το εξόγκωμα της κάμερας δεν παλεύεται. Τουλάχιστον να αξίζει γιατί και με το 10+ οι φώτο είναι εξαιρετικές

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το 512. Τελικά Βαγγέλη τα δίνει και τα 512 κανονικά. Το δικό μου το είχαν από την Παρασκευή στο κατάστημα..

 

Καλοριζικο και σε σένα! Πήρες τη μπόμπα έκδοση, άψογος!

Περιμένουμε εντυπώσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα στηνω!το μαυρο χρωμα παντως τα σπαει.με γεια μας!

 

Καλορίζικο!!!

Για πρώτη φορά φέτος 3 διαφορετικά χρώματα και το ένα είναι καλύτερο από το άλλο.

.

Link to comment
Share on other sites

Ένας mod ας κάνει τον κόπο να ανοίξει και το νέο dedicated νημα για το note 20 ultra...
Βαγγέλη η μπαταρία είναι χάλια. Χειρότερη από note 10+..Άστα καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη η μπαταρία είναι χάλια. Χειρότερη από note 10+..Άστα καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν και πρώτη μέρα χρήσης με στήσιμο κτλ θα συμφωνήσω. Αφού κατέβασα τις εφαρμογές και κάποια αρχεία, έβαλα να ακούσω λίγο Spotify, πιο πολύ για να ακούσω τα ηχεία. Το κινητό το είχα στην πρίζα και όταν έκλεισα τη μουσική είχε 94%....Σε 15 λεπτά περίπου έφτασε στο 79%! Έπαθα σοκ . Μετά είδα στις ειδοποιήσεις ότι το Spotify προσπαθεί να συνδεθεί....

 

Δε ξέρω τι έγινε. Πολύ φοβάμαι όμως ότι η μπαταρία είναι χάλια....

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη η μπαταρία είναι χάλια. Χειρότερη από note 10+..Άστα καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δημήτρη τότε με βλέπω κατευθείαν με Snapdragon έκδοση... :lol:

Σε κάθε περίπτωση δωσε του λίγο χρόνο να κάνει settle τη rom και να cachαρει πράγματα, να δούμε κατα πόσο μπορεί να βελτιωθεί...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια: εμενα δεν μου φαινεται κακη.οταν το ανοιξα ειχα 63% μπαταρια και μετα απο στησιμο με πολλες εφαρμογες κατεβασμα,συγχρονισμο μετα με ρολοι και ανοιχτο gps,εφτασα 16% με 2 ωρες και 12’ sot.αυτα με την μπαταρια που ειχε.δεν ειναι ασχημα νομιζω.οπως επισης ειχα για 3 εβδομαδες το s20,αθλιο στην αρχη αλλα μετα απο 4-5 φορτισεις,μια χαρα.επισης,9% της μπαταριας το καταναλωσε η εφαρμογη bluemail και 5% το viber.με την εκμαθηση μοτιβων,θα ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα.επισης ποτε δεν ειχα sot 6 και 8 ωρες που περιμενουν πολλοι.θεωρω πιο πολυ ψυχαναγκαστικο ειναι το θεμα της μπαταριας,που το εχω και γω.Προσωπικα,κανενα note δεν με αφησε ποτε απο μπαταρια.αλλα και να χρειαστει,μεσα στη μερα θα βρεις μια πριζα για 5’ φορτισης.επισης τα sot ειναι σχετικα πιστευω.ειχα σε 3ωρο ταξιδι το spotify στο s20 και ειχα sot Οριακα πανω απο 4 ωρες,που δυσκολα παιζει αν μιλας πολυ,σεργαρεις,βιντεο κλπ Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλετε εξοικονομηση ενεργειας και κανετε το τρικ με την ρουτινα στην bixby θα έχετε στα 120hz πανω απο 5 ωρες sot σταθερα χωρις εμφανεις απώλειες στην καθημερινη χρηση (εκτος αν παιζεται παιχνιδια ισως). Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλετε εξοικονομηση ενεργειας και κανετε το τρικ με την ρουτινα στην bixby θα έχετε στα 120hz πανω απο 5 ωρες sot σταθερα χωρις εμφανεις απώλειες στην καθημερινη χρηση (εκτος αν παιζεται παιχνιδια ισως).

 

Τρικ???ποιο ακριβως?δεν το γνωριζω...:worry:ποτε δεν ειχα εξοικονομηση ενεργειας.μια χαρα ηταν.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Τρικ???ποιο ακριβως?δεν το γνωριζω...:worry:ποτε δεν ειχα εξοικονομηση ενεργειας.μια χαρα ηταν.

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες!

Το πηρα κι εγω χτες σε bronze και τελειωσα με το στησιμο.

Πρωτες εντυωσεις: δεν εχω καμια αστοχια με το ξεκλειδωμα του δακτυλικου και μου εχει κανει εντυπωση.

Οθονη, ηχος, ταχυτητα, κορυφη δεν το συζηταμε.

Στα γρηγορα εβγαλα χτες απογευματακι μερικες φωτο που ηταν εξαιρετικες. Το βραδυ εβγαλα μερικες με και χωρις night mode και ηταν απογοητευτικές για καποιο λογο. Θα το ξανατσεκαρω σημερα με το απαραιτητο vs με το 11 Pro Max.

Μπαταρια, σιγουρα χειροτερη απο S20 Ultra, αλλα οχι και πολυ χειροτερη νομιζω.

Το συνδυασα και με το Watch 3.

Σαν σχημα μου αρεσει πολυ γιατι ειναι πιο φαρδυ απο το S20 Ultra και το χρωμα τα σπαει.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω!!θα το δοκιμασω μετα την εκμαθηση μοτίβων.φαινεται πολυ καλο!?:D:D

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλετε εξοικονομηση ενεργειας και κανετε το τρικ με την ρουτινα στην bixby θα έχετε στα 120hz πανω απο 5 ωρες sot σταθερα χωρις εμφανεις απώλειες στην καθημερινη χρηση (εκτος αν παιζεται παιχνιδια ισως).

 

Κρίμα είναι τέτοια κινητά να τα έχουμε στην εξοικονόμηση..

Εγώ το έχω υψηλή επίδοση αλλα φωτεινότητα την έχω εκεί που θέλω όχι παραπάνω και ανάλυση fhd.

 

Η απορία μου είναι αν ο ρυθμός ανανέωσης οθόνης μπει στην ρύθμιση για 60, είναι σταθερός ή αν και εκεί παίζει από χαμηλά μέχρι ταβάνι τα 60..

Χθες το είχα στο 60 λοιπόν , σήμερα το έβαλα στα 120 όπου σίγουρα παίζει από χαμηλά να δω τι διαφορά θα έχει.

Γενικά έβγαλα τη μέρα λίγο οριακά με 8% και 4,5 ώρες οθόνη αλλά όπως έχω πει με κάκιστο σήμα και buds πάνω. Με s20 ultra είχα από 20 έως 40% συνήθως. Περιμένω τις επόμενες μέρες να δω εντυπώσεις γιατί αν είναι μεγάλη η διαφορά έχουμε θέμα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο η 60άρα ανανέωση είναι ως γνωρίζαμε. Καρφωμένη στο 60.

 

Η Addaptive είναι η μεταβαλλόμενη από 10-120Hz αν θυμάμαι καλά.

 

Αν θες τη γνώμη μου, εγώ θα ήθελα να δίνεται η μόνιμη επιλογή των 120Hz.

 

Με συγχωρείς Samsung αλλά τη μια δεν με αφήνεις να έχω 120Hz & 2K ανάλυση και τώρα δεν με αφήνεις να έχω ούτε μόνιμα 120Hz & 1080p ανάλυση; Γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Νίκο η 60άρα ανανέωση είναι ως γνωρίζαμε. Καρφωμένη στο 60.

 

Η Addaptive είναι η μεταβαλλόμενη από 10-120Hz αν θυμάμαι καλά.

 

Αν θες τη γνώμη μου, εγώ θα ήθελα να δίνεται η μόνιμη επιλογή των 120Hz.

 

Με συγχωρείς Samsung αλλά τη μια δεν με αφήνεις να έχω 120Hz & 2K ανάλυση και τώρα δεν με αφήνεις να έχω ούτε μόνιμα 120Hz & 1080p ανάλυση; Γιατί;

 

Αν η εμπειρία θέασης τώρα είναι καλύτερη τότε πάσο αλλά συμφωνώ ότι έπρεπε να σου δίνει επιλογή. Βέβαια δε θα είχες ούτε 3 ώρες οθόνη να ξέρεις. Το έβαλα στη μεταβαλλομενη σήμερα να δούμε τι θα κάνει.

Επίσης το σήμα μου φαίνεται χειρότερο και από σ20 . Δε μπορώ να βγάλω κλήση με τίποτα όταν μέχρι προχθές με το άλλο δεν είχα θέμα, οριακό μεν αλλά οκ.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...