Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νικόλα τσοπάνη η διαφορά δεν είναι όταν η οθόνη είναι "ακινητη" αλλα όταν σκρολλαρεις πάνω και κάτω.

 

Εκει πάει μέχρι 60 ρε γιδοβοσκε. 120 πάει σε συγκεκριμένες καταστάσεις όπως ταινίες κτλ είπαν. Εκτος αν ήταν και το μενού και δεν το ανεφεραν

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εκει πάει μέχρι 60 ρε γιδοβοσκε. 120 πάει σε συγκεκριμένες καταστάσεις όπως ταινίες κτλ είπαν. Εκτος αν ήταν και το μενού και δεν το ανεφεραν

 

Ανάποδα τα λες. Δεν υπάρχει λόγος να πάει στις ταινίες στα 120hz γιατι από όσο ξέρω καμια ταινία δεν έχει γυριστεί με 120fps.

Σε ταινίες/YouTube videos παραμένει 60hz.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ τα εξηγεί όλα:

 

Samsung has implemented an “Adaptive” refresh rate switching, also known as variable refresh rate. This allows the display to seamlessly switch between the refresh rate values, for example to:

 

-120Hz for normal operations in the UI such as scrolling within and/or launching apps,

-120Hz, 60Hz, or 30Hz for gaming — depending on the maximum frame rate supported by the game,

- 24Hz for movies to match the cinematic frame rate, and

- 10Hz while reading static content.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Εδώ τα εξηγεί όλα:

 

Samsung has implemented an “Adaptive” refresh rate switching, also known as variable refresh rate. This allows the display to seamlessly switch between the refresh rate values, for example to:

 

-120Hz for normal operations in the UI such as scrolling within and/or launching apps,

-120Hz, 60Hz, or 30Hz for gaming — depending on the maximum frame rate supported by the game,

- 24Hz for movies to match the cinematic frame rate, and

- 10Hz while reading static content.

 

Αρα όσο κάνω browsing και γράφω εδώ είναι στο 10 αλλα αν σκρολαρω απότομα, πχ μια αναζήτηση στο skroutz γυρνάει σε 120?

Θεωρώ ότι θα ήταν ιδανικό να γίνεται αυτό και με τη ρύθμιση των 60 τοτε, καθώς εγώ στο σκρολ δε θέλω 120.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ανάποδα τα λες. Δεν υπάρχει λόγος να πάει στις ταινίες στα 120hz γιατι από όσο ξέρω καμια ταινία δεν έχει γυριστεί με 120fps.

Σε ταινίες/YouTube videos παραμένει 60hz.

 

Λεπτομέρειες. Μάθε να στήνεις πρώτα κινητό εσύ :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομέρειες. Μάθε να στήνεις πρώτα κινητό εσύ :p

 

Κινητό μπορει να μην ξέρω να στήνω, αλλά ξέρω πώς δουλεύει ο ρυθμός ανανέωσης οθόνης!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

,παιδιά ερώτηση..έκανα παραγγελία το εργαλείο στης 18 Αυγούστου τηλεφωνικά γιατί είμαι διακοπές κω.απο Κωτσόβολο η παραγγελία έγινε και μου στείλανε να υπογράψω τα χαρτιά των δόσεων το πήρα με άτοκες.τα χαρτιά έγραφαν επάνω.18 Αυγούστου. Τώρα που θα πάω Αθήνα και θα παραλάβω το κινητό η απόδειξη θα γράφει άλλη ημερομηνία; Γιατί αν η απόδειξη γράφει 26 που θα το παραλάβω μετά χάνω τα ακουστικά.εχετε καμιά ιδέα;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

,παιδιά ερώτηση..έκανα παραγγελία το εργαλείο στης 18 Αυγούστου τηλεφωνικά γιατί είμαι διακοπές κω.απο Κωτσόβολο η παραγγελία έγινε και μου στείλανε να υπογράψω τα χαρτιά των δόσεων το πήρα με άτοκες.τα χαρτιά έγραφαν επάνω.18 Αυγούστου. Τώρα που θα πάω Αθήνα και θα παραλάβω το κινητό η απόδειξη θα γράφει άλλη ημερομηνία; Γιατί αν η απόδειξη γράφει 26 που θα το παραλάβω μετά χάνω τα ακουστικά.εχετε καμιά ιδέα;

 

Σου ζητάνε το κουπόνι της προπαραγγελιας στη Samsung που έχει έρθει με mail. Αν έχεις αυτό λογικά είσαι οκ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σου ζητάνε το κουπόνι της προπαραγγελιας στη Samsung που έχει έρθει με mail. Αν έχεις αυτό λογικά είσαι οκ

Μόνο τα χαρτιά από την παραγγελία έχω αυτά που λλει ότι αγόρασα το τηλέφωνο στης 18 αυγούστου.βεβαια δεν έχει επάνω IMEI συσκευής λέει μόνο ότι αγόρασα το κινητό την ασφάλεια για ένα χρόνο και της δώσεις

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα χαρτιά από την παραγγελία έχω αυτά που λλει ότι αγόρασα το τηλέφωνο στης 18 αυγούστου.βεβαια δεν έχει επάνω IMEI συσκευής λέει μόνο ότι αγόρασα το κινητό την ασφάλεια για ένα χρόνο και της δώσεις

 

Μια χαρα θα εισαι!αυτο που εισαι ειμαι ο φιλος παραπανω!σ ζητανε φωτο απο την αποδειξη αγορας αλλα και φωτο απο αποδεικτικο προπαραγγελιας

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, σήμερα προσπάθησα αρκετές φορές να περάσω τ αποδεικτικά για τ ακουστικά στο Samsung members και δεν γίνεται δεκτό... μου βγάζει μήνυμα ότι δεν δικαιούμαι την προσφορά. Υποθέτω ότι είναι πρόβλημα στη σελίδα της Samsung.

.έχετε και οι υπόλοιποι το ίδιο πρόβλημα..??

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Αγόρασα το κινητό προχθές ( έκδοση Note 20 Ultra 512Gb ) και παρατηρώ ότι δεν εμφανίζεται το εικονίδιο του 4G αλλά ούτε και το όνομα του παρόχου ( Vodafone ).Θα ήθελα να ξέρω άν έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ή άν ξέρει τι μπορεί να φταίει.Ευχαριστώ.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Αγόρασα το κινητό προχθές ( έκδοση Note 20 Ultra 512Gb ) και παρατηρώ ότι δεν εμφανίζεται το εικονίδιο του 4G αλλά ούτε και το όνομα του παρόχου ( Vodafone ).Θα ήθελα να ξέρω άν έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ή άν ξέρει τι μπορεί να φταίει.Ευχαριστώ.:confused:
Mobile internet έχεις κανονικά;

Το όνομα δεν είναι απαραίτητο να το αναγράφει. Είναι θέμα ρυθμίσεων να το προσθέσεις αν θες.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Αγόρασα το κινητό προχθές ( έκδοση Note 20 Ultra 512Gb ) και παρατηρώ ότι δεν εμφανίζεται το εικονίδιο του 4G αλλά ούτε και το όνομα του παρόχου ( Vodafone ).Θα ήθελα να ξέρω άν έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ή άν ξέρει τι μπορεί να φταίει.Ευχαριστώ.:confused:

 

Το όνομα παρόχου το βλέπεις όταν τραβήξεις κάτω την κουρτίνα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Αγόρασα το κινητό προχθές ( έκδοση Note 20 Ultra 512Gb ) και παρατηρώ ότι δεν εμφανίζεται το εικονίδιο του 4G αλλά ούτε και το όνομα του παρόχου ( Vodafone ).Θα ήθελα να ξέρω άν έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ή άν ξέρει τι μπορεί να φταίει.Ευχαριστώ.:confused:
Το ίδιο θέμα κ γω. Μίλησα μαζί τους κ μ είπαν να δοκιμάσω ξανά σε 2 με 3 μέρες

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Αγόρασα το κινητό προχθές ( έκδοση Note 20 Ultra 512Gb ) και παρατηρώ ότι δεν εμφανίζεται το εικονίδιο του 4G αλλά ούτε και το όνομα του παρόχου ( Vodafone ).Θα ήθελα να ξέρω άν έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ή άν ξέρει τι μπορεί να φταίει.Ευχαριστώ.:confused:

 

Στην οθονη κλειδωματος πανω αριστερα δεν σ εμφανιζεται?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Στην οθονη κλειδωματος πανω αριστερα δεν σ εμφανιζεται?

 

Ναι έχεις δίκιο στην οθόνη κλειδώματος εμφανίζεται αλλά δεν ανάβει το 4G.Την κάρτα SIM την είχα στο Note 9 και δούλευε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεν κάνω λάθος, στην έκδοση με τον Snapdragon, είδα στα unboxing ότι η έκδοση που πωλείται σε αυτά τα region, είναι 128GB αποθηκευτικού χώρου, δεν τοποθετεί εργοστασιακή μεμβράνη, δεν δίνει ακουστικά στη συσκευασία και δεν έχει ανταλλακτικά για το πενάκι.

 

Υποτίθεται όλα αυτά στην τιμή που εμείς παίρνουμε το Ευρωπαϊκό N20ultra με 256GB χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεν κάνω λάθος, στην έκδοση με τον Snapdragon, είδα στα unboxing ότι η έκδοση που πωλείται σε αυτά τα region, είναι 128GB αποθηκευτικού χώρου, δεν τοποθετεί εργοστασιακή μεμβράνη, δεν δίνει ακουστικά στη συσκευασία και δεν έχει ανταλλακτικά για το πενάκι.

 

 

 

Υποτίθεται όλα αυτά στην τιμή που εμείς παίρνουμε το Ευρωπαϊκό N20ultra με 256GB χώρο.

Μα ούτε εμείς έχουμε ανταλλακτικά για το πενακι

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα ούτε εμείς έχουμε ανταλλακτικά για το πενακι

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλιστα. Άρα τα σταμάτησε. Μεταξύ μας, μικρό το κακό. Ποτέ δεν μου είχε χρειαστεί...

 

Αλλά ο διπλάσιος αποθηκευτικός χώρος, τα AKG type-c ακουστικά και η εργοστασιακή μεμβράνη, είναι κάτι για το οποίο κράζουν τη Samsung αυτοί που έχουν την έκδοση με τον 865+.

 

Και τελικά φέτος κατάφερε να την κράζουν από παντού!

Link to comment
Share on other sites

Το όνομα παρόχου το βλέπεις όταν τραβήξεις κάτω την κουρτίνα

 

Στην κουρτίνα δεν εμφανίζεται αλλά ούτε και στο Note 10+ που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Άρα τα σταμάτησε. Μεταξύ μας, μικρό το κακό. Ποτέ δεν μου είχε χρειαστεί...

 

 

 

Αλλά ο διπλάσιος αποθηκευτικός χώρος, τα AKG type-c ακουστικά και η εργοστασιακή μεμβράνη, είναι κάτι για το οποίο κράζουν τη Samsung αυτοί που έχουν την έκδοση με τον 865+.

 

 

 

Και τελικά φέτος κατάφερε να την κράζουν από παντού!

Σε China /Hong Kong variant μια χαρά πουλάνε 256αρια.

https://www.t-dimension.com/de_de/top-cell-phones/top-android-phones/samsung-galaxy-note20-ultra-5g-n9860-dual-sim-12-256gb-bronze.html

https://www.wondamobile.com/samsung-galaxy-note-20-ultra-dual-256-gb-n9860-lte-mobile-phone-sim-free-and-unlocked.html

 

Και αξίζουν περισσότερο από τα 128αρια σε ΗΠΑ που μάλιστα είναι και με κλειδωμένους bootloader και single sim ενώ τα ασιατικά το αντίθετο.

 

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το note 20 ultra από ότι διάβασα υποστηρίζει esim. Η ερώτηση είναι μπορώ να έχω μια esim (cosmote) μια κανονική κάρτα και μια sd card?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Αγόρασα το κινητό προχθές ( έκδοση Note 20 Ultra 512Gb ) και παρατηρώ ότι δεν εμφανίζεται το εικονίδιο του 4G αλλά ούτε και το όνομα του παρόχου ( Vodafone ).Θα ήθελα να ξέρω άν έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ή άν ξέρει τι μπορεί να φταίει.Ευχαριστώ.:confused:

 

Τελικά έκλεισα το WiFi και τότε εμφανίστηκε κανονικά το 4G ενώ όταν άνοιξα ξανά το WiFi έσβησε.Δεν ξέρω άν είναι σωστή αυτή η λειτουργία γιατί στο Note 10+ που επίσης έχω εμφανίζεται κανονικά το 4G και με το WiFi αναμμένο.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκλεισα το WiFi και τότε εμφανίστηκε κανονικά το 4G ενώ όταν άνοιξα ξανά το WiFi έσβησε.Δεν ξέρω άν είναι σωστή αυτή η λειτουργία γιατί στο Note 10+ που επίσης έχω εμφανίζεται κανονικά το 4G και με το WiFi αναμμένο.:confused:

 

Σωστη ειναι!αναλαμβανει το wifi οπου συνδεεται για εξοικονομηση δεδομενων.και στη σειρα s20 ετσι ειναι

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...