Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι,εαν ξερει καποιος να μου απαντησει?

Εαν παρω 100gb χωρο απο google photos ωστε να αενεβασω εκει τις φωτο και τα βιντεο που εχω στην sd card,πως τον διαχειριζεται το google photos τον χωρο?δηλ,τα 170 gb που εχω τωρα σε βιντεο και φωτο,ποσο χωρο πιανει οταν τα ανεβαζεις στο google photos?λιγοτερο?τον ιδιο?η ποιοτητα??επισης,για να βλεπεις τις φωτο και βιντεο π εχεις ανεβασει,πρεπει να εισαι με 4G?ή γινεται να βλεπεις και offline ολοκληρο τον φακελο google photos?αν πρεπει μα εισαι onlineκαταναλωνει πολλα δεδομενα?

Πολλες ερωτησεις αλλα επειδη δεν εχω ιδεα,αν καποιος μπορει να με διαφωτισει κ δεν βαριεται...τον ευχαριστω!διοτι θελω να δω αν μπορω να αποφυγω την αγορα του 512 s21 ultra και να παω σε μικροτερο

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παρ'όλες τις φωνες :) ο φιλος ΚΕΚ με βρισκει απολυτα συμφωνο οπως και πολλα αλλα παιδια οπως montoya κλπ, η samsung δυστυχως εχει αρχισει και χανει την μπαλα (εχει ξεκινησει καιρο τωρα) απλα τη δεδομενη στιγμή και απο δω και περα, αυτο φαινεται ακομα παραπανω. Δυστυχως κι εγω που ειμαι notakias χρονια τωρα, δεν νομιζω να την ακολουθησω αφου ετσι κι αλλιως το πολυ 1 μοντελο ακομα να βγαλει και αν, το οποιο θα ειναι και αυτο πετσοκομμενο και ΥΠΕΡκοστολογημενο.

Ειναι apple wannabe και διαρκως ξεφτιλιζεται με την στρατηγικη της,

1. τη μια κραζει την επομενη κανει τα ιδια και χειροτερα

2. καθε χρονο πετσοκοβει (οπως ειπαν και παραπανω απο radio,ir, jack, microsd φορτιστες ακουστικα κλπ κλπ κλπ)

3. η τιμολογιακή της πολιτικη ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ

4. βγαζει 100 μοντελα (τροπος του λεγειν) το χρονο εκ των οποιων καμμια 10αρια "ναυαρχιδες" διαφορων ταχυτητων (με θρασος να μας κοροιδευει στα μουτρα βλ. exynos vs snap σε ιδια τιμη κλπ), ΤΡΑΓΙΚΟ επίσης, θα επρεπε να βγαζει 10 μοντελα το χρονο με 2-3 ναυαρχιδες max. και οχι ultra, lite, fan edition, klain edition, turbo intercooler, plus, ex plus a κλπ. ΕΛΕΟΣ

5. ζηταει 1 και 1,5Κ για συσκευες οι οποιες επρεπε να πωλουνται κατω απο τα μισα. Το δε θρασος της γινεται ακομα πιο προκλητικο οταν χρησιμοποιει υλικά κατασκευης με πλαστικές πλατες του ενος ευρω και σου χρεωνει την συσκευη με FHD αναλυση 60hz και Gglass 5 σε αρχικη τιμη 1Κ (προσφατο παραδειγμα note20)

 

και πολλα ΠΟΛΛΑ ακομα, οποτε το χαιρομαι πραγματικα που αν συνεχισει έτσι, αργα ή γρήγορα θα την πάθει απο τους κινεζους και ευχομαι να παθει οτι και η ΝΟΚΙΑ.

Η στρατηγική-πολιτική της ειναι προκλητικα αλαζονικη και αν δεν αλλαξει κατι στο προσεχες μελλον, πιστευω (και ευχομαι) οτι θα πεσει πολυ.

 

Ο μονος λογος που παραμενω ειναι το Ν20 ultra (το οποιο ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ΔΕΝ αξιζει τα λεφτα που ζηταει) επειδη περισσοτερο ειμαι συνηθισμενος και ισως και εθισμενος στα note λογω pen και design, και πληρως ικανοποιημενος απο την smartec. Αλλα ετσι οπως το παει η samsung πολυ πιθανο να ειναι και η τελευταια μου samsung συσκευη - οπως και σε πολλους ακομα πιστευω.

 

θεωρω πως κανενα κινητο δεν αξιζει να πληρωνουμε πανω απο 1000αρικο!

 

ερώτηση!με τιμή πχ 980 πως θα χαρακτήριζες αγορά ενός Note 20 Ultra?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι,εαν ξερει καποιος να μου απαντησει?

Εαν παρω 100gb χωρο απο google photos ωστε να αενεβασω εκει τις φωτο και τα βιντεο που εχω στην sd card,πως τον διαχειριζεται το google photos τον χωρο?δηλ,τα 170 gb που εχω τωρα σε βιντεο και φωτο,ποσο χωρο πιανει οταν τα ανεβαζεις στο google photos?λιγοτερο?τον ιδιο?η ποιοτητα??επισης,για να βλεπεις τις φωτο και βιντεο π εχεις ανεβασει,πρεπει να εισαι με 4G?ή γινεται να βλεπεις και offline ολοκληρο τον φακελο google photos?αν πρεπει μα εισαι onlineκαταναλωνει πολλα δεδομενα?

Πολλες ερωτησεις αλλα επειδη δεν εχω ιδεα,αν καποιος μπορει να με διαφωτισει κ δεν βαριεται...τον ευχαριστω!διοτι θελω να δω αν μπορω να αποφυγω την αγορα του 512 s21 ultra και να παω σε μικροτερο

 

Επειδή πληρώνω χώρο στο cloud της Google θα σου πω ότι έχεις 2 επιλογές.

Η μια είναι να είναι συμπιεσμένα τα video και οι φωτό σου άρα θα σου φτάσουν τα 100 gb

και η άλλη είναι να τα αφήσεις ως έχουν σε μέγεθος και ποιότητα άρα θα χρειαστείς περισσότερο χώρο στο cloud.

Δεν χρειάζονται δεδομένα ή wi fi για να δεις ή να επεξεργαστείς τα δεδομένα σου, μόνο για να κάνεις upload κάτι που θέλεις.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα ενδιαφερουσα η συζητηση και οι αποψεις στο μεγαλυτερο ποσοστο ταυτιζονται..

Ειμαι κι εγω κατοχος αρκετων συσκευων galaxy και εχω παρακολουθησει ολη την εξελιξη τους ωστε να φτασουν σε ενα πληρες πακετο πια. Η Samsung ομως μαλλον "βαρεθηκε" να δινει το πληρες.. Και επειδη πριν λιγο καιρο δοκιμασα και το IOS το οποιο "δυστυχως" δε μπορει να μου ταιριαξει με τιποτα στα θελω μου επεστρεψα παλι εδω.

Ειμαι κι εγω σε αναζητηση συσκευης επειδη το S20+ θα παει στην συζυγο που εχει ακριβως οτι ζηταει απο μια συσκευη και θα μεινει με αυτο τουλαχιστον μια 3ετια (ηδη 2χρ+ με ενα P20). Τις γυναικες δεν της ενοχλουν κιολας τα "σαπακια" εξυνος:lol:

Η αληθεια λοιπον ειναι οτι κι εγω δε χαρηκα με την παρουσιαση των S21 (οι λογοι εχουν ηδη αναφερθει με εξαιρεση οτι δε με ενοχλει που θα ερθει παλι με exynos γιατι ο 2100 οσο και να θελουν καποιοι "σαπακι" δεν ειναι..). Εξαιρω το ultra γιατι δεν εχω σκοπο να κουβαλαω ενα ταμπλετ μαζι μου και το ιδανικο για μενα ειναι 6 εως 6.5 max.

Επειδη υπαρχει η ερωτηση εκτος απο Samsung τι αλλο .. θα ελεγα οτι το κοντινοτερο και ισως και καλυτερο περιμενοντας τη νεα σειρα ειναι η Oneplus. Και πιστευω οτι και η Xiaomi οταν θα σοβαρευτει το SW κομματι της και σταθεροποιηθει. Η Hua δυστυχως για την ωρα εχει βγει "εκτος" αλλα αν επιστρεψει (αρση ban) τοτε να δειτε πως θα επιστρεψουν και sd cards κι οτι αλλο..

Προσωπικα 2 λογοι υπαρχουν για να παω στο S21: 1) να ειναι overpriced και πολυ πετσοκομενο σε specs το Oneplus 9 σε σχεση με την Pro version του. 2) Στην σειρα Galaxy S λογω της εταιρειας που εργαζομαι μπορω να εχω μια εκπτωση 30-35% περιπου στην επισημη τιμη της day 1 κυκλοφοριας. Αλλα φετος θα περιμενω την Oneplus.. (και στο βαθος ισως και Μι 11)

 

ασχέτως αν θα θέλαμε όλοι δικαιολογημένα ίδιες επίδοσης με 865 ,ούτε τον exynos 990 τον λες σαπακι!εγω που ερχομαι απο νοτε 9 ειμαι ιδιαιτερα ευχαριστημενος και θα ξαναπω για παρηγορια σε ολους,οτι σε επιδοσεις ειναι καλυτερος απο τον 855

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πληρώνω χώρο στο cloud της Google θα σου πω ότι έχεις 2 επιλογές.

Η μια είναι να είναι συμπιεσμένα τα video και οι φωτό σου άρα θα σου φτάσουν τα 100 gb

και η άλλη είναι να τα αφήσεις ως έχουν σε μέγεθος και ποιότητα άρα θα χρειαστείς περισσότερο χώρο στο cloud.

Δεν χρειάζονται δεδομένα ή wi fi για να δεις ή να επεξεργαστείς τα δεδομένα σου, μόνο για να κάνεις upload κάτι που θέλεις.

 

Αν τα εχεις συμπιεσμενα,καταλαβαινεις μεγαλη διαφορα στην ποιοτητα στην οθονη του κινητου?για upload,μπορεις να ορισεις να γινεται μονο οταν συνδεεσε σε wifi?αν τα εχεις συμπιεσμενα,μπορεις να τα κατεβασεις μετα σε υπολογιστη σε κανονικη/αρχικη ποιοτητα!να εισαι καλα!

Και κατι τελευταιο..μπορω με τη μια να συγχρονισω και τα 170gb?θα παρει καποιο χρονο αλλα γινεται,σωστα?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα εχεις συμπιεσμενα,καταλαβαινεις μεγαλη διαφορα στην ποιοτητα στην οθονη του κινητου?για upload,μπορεις να ορισεις να γινεται μονο οταν συνδεεσε σε wifi?αν τα εχεις συμπιεσμενα,μπορεις να τα κατεβασεις μετα σε υπολογιστη σε κανονικη/αρχικη ποιοτητα!να εισαι καλα!

Και κατι τελευταιο..μπορω με τη μια να συγχρονισω και τα 170gb?θα παρει καποιο χρονο αλλα γινεται,σωστα?

 

Απο το τέλος προς την αρχή.

Θα πάρει χρόνο μέχρι να συγχρονίσει και να "ανεβάσει" 170gb

Ανάλογα και την συσκευή που έχεις βέβαια.

Για upload μόνο με wifi δεν ξέρω αν γίνεται.

Νομίζω ότι υπάρχει επιλογή στο google photos.

Αναφορικά με την ποιότητα και ιδίως σε οθόνη κινητού δεν θα δεις διαφορές, όταν λέμε συμπιεσμένα δεν είναι όπως το να στέλνεις μια φωτό ή ένα video μέσω viber. προσωπικά το ορίζω να ανεβάζει στην αρχική ποιότητα που τραβάει η συσκευή.

Αν θες την ταπεινή μου άποψη, αγόρασε παραπάνω απο τα 100gb.

Πήγαινε στα 200gb που έχει για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κουμάντο ο καθένας κάνει στην τσέπη του αλλά το note 20 ultra είναι κίνητρα!!!! Το έχω ευχαριστηθεί τόσο πολύ που με βλέπω για πολύ καιρό εδώ, άσε η κάμερα, δεν υπάρχει!!! Ερχόμενος από ios δεν περίμενα τέτοια συσκευή... Ίδωμεν!!!

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλες τις φωνες :) ο φιλος ΚΕΚ με βρισκει απολυτα συμφωνο οπως και πολλα αλλα παιδια οπως montoya κλπ, η samsung δυστυχως εχει αρχισει και χανει την μπαλα (εχει ξεκινησει καιρο τωρα) απλα τη δεδομενη στιγμή και απο δω και περα, αυτο φαινεται ακομα παραπανω. Δυστυχως κι εγω που ειμαι notakias χρονια τωρα, δεν νομιζω να την ακολουθησω αφου ετσι κι αλλιως το πολυ 1 μοντελο ακομα να βγαλει και αν, το οποιο θα ειναι και αυτο πετσοκομμενο και ΥΠΕΡκοστολογημενο.

Ειναι apple wannabe και διαρκως ξεφτιλιζεται με την στρατηγικη της,

1. τη μια κραζει την επομενη κανει τα ιδια και χειροτερα

2. καθε χρονο πετσοκοβει (οπως ειπαν και παραπανω απο radio,ir, jack, microsd φορτιστες ακουστικα κλπ κλπ κλπ)

3. η τιμολογιακή της πολιτικη ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ

4. βγαζει 100 μοντελα (τροπος του λεγειν) το χρονο εκ των οποιων καμμια 10αρια "ναυαρχιδες" διαφορων ταχυτητων (με θρασος να μας κοροιδευει στα μουτρα βλ. exynos vs snap σε ιδια τιμη κλπ), ΤΡΑΓΙΚΟ επίσης, θα επρεπε να βγαζει 10 μοντελα το χρονο με 2-3 ναυαρχιδες max. και οχι ultra, lite, fan edition, klain edition, turbo intercooler, plus, ex plus a κλπ. ΕΛΕΟΣ

5. ζηταει 1 και 1,5Κ για συσκευες οι οποιες επρεπε να πωλουνται κατω απο τα μισα. Το δε θρασος της γινεται ακομα πιο προκλητικο οταν χρησιμοποιει υλικά κατασκευης με πλαστικές πλατες του ενος ευρω και σου χρεωνει την συσκευη με FHD αναλυση 60hz και Gglass 5 σε αρχικη τιμη 1Κ (προσφατο παραδειγμα note20)

 

και πολλα ΠΟΛΛΑ ακομα, οποτε το χαιρομαι πραγματικα που αν συνεχισει έτσι, αργα ή γρήγορα θα την πάθει απο τους κινεζους και ευχομαι να παθει οτι και η ΝΟΚΙΑ.

Η στρατηγική-πολιτική της ειναι προκλητικα αλαζονικη και αν δεν αλλαξει κατι στο προσεχες μελλον, πιστευω (και ευχομαι) οτι θα πεσει πολυ.

 

Ο μονος λογος που παραμενω ειναι το Ν20 ultra (το οποιο ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ΔΕΝ αξιζει τα λεφτα που ζηταει) επειδη περισσοτερο ειμαι συνηθισμενος και ισως και εθισμενος στα note λογω pen και design, και πληρως ικανοποιημενος απο την smartec. Αλλα ετσι οπως το παει η samsung πολυ πιθανο να ειναι και η τελευταια μου samsung συσκευη - οπως και σε πολλους ακομα πιστευω.

 

Καλησπέρα σε όλους.Παιδιά μην το κουράζουμε άλλο το συγκεκριμένο θέμα.Τα πάντα στην αγορά είναι ζήτημα προσφοράς και ζήτησης.Από την στιγμή που η Samsung και η κάθε Samsung πουλάει τις συσκευές της με όλες τις παραπάνω ελλείψεις ( από εδώ και στο εξής δεν θα υπάρχει στην συσκευασία ούτε φορτιστής αλλά ούτε και ακουστικά ) και μάλιστα από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας με προπαραγγελίες άρα υπάρχει ζήτηση είναι ευνόητο ότι θα συνεχίζει με την ίδια πρακτική.Στον αντίποδα άν δεν αγόραζε κανείς τις συσκευές της ή έστω πολύ λίγοι τότε αυτομάτως και οι τιμές αγοράς θα έπεφταν και οι αφαιρεμένες δυνατότητες ( τουλάχιστον οι περισσότερες ) θα επέστρεφαν.:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ παίρνω Note ξεκινώντας από το 2 και μετά ,με τη σειρά,3,4,8,9,20,σας θυμίζω ότι παλιά είχε και αισθητήρα θερμοκρασίας εξωτερικού χώρου τον οποίον και κατήργησε από το 8 νομίζω.Και ράδιο βεβαίως βεβαίως...

 

... και υγρασιόμετρο, και uv meter, και μέτρηση καρδιακών παλμών , οξυγόνου αίματος και άγχους, και ir blaster, και hands free call answering, και πολλά photo modes, και ταυτόχρονη φώτο με τις 2 κάμερες μπρός πίσω, και surround photo, και δυνατότητα να κρατάς σημειώσεις με s pen πίσω από τις φώτο και link to action της προκοπής και group play music & video....

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Αν τα εχεις συμπιεσμενα,καταλαβαινεις μεγαλη διαφορα στην ποιοτητα στην οθονη του κινητου?για upload,μπορεις να ορισεις να γινεται μονο οταν συνδεεσε σε wifi?αν τα εχεις συμπιεσμενα,μπορεις να τα κατεβασεις μετα σε υπολογιστη σε κανονικη/αρχικη ποιοτητα!να εισαι καλα!

Και κατι τελευταιο..μπορω με τη μια να συγχρονισω και τα 170gb?θα παρει καποιο χρονο αλλα γινεται,σωστα?

 

Τελικά ναι γίνεται να κάνεις upload μόνο όταν συνδέεσαι με wi-fi χωρίς να χρησιμοποιείς τα δεδομένα σου

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ναι γίνεται να κάνεις upload μόνο όταν συνδέεσαι με wi-fi χωρίς να χρησιμοποιείς τα δεδομένα σου

 

Σ’ευχαριστω παρα πολυ.μολις μου ανεφερε φιλος πως πρεπει να εισαι συνδεδεμενος το internet για να δεις φωτο κ βιντεο.αλλιως οχι.φυσικα δεν εχει προγραμμα.εχει το free

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου λάθος.

Αν θες να δεις φωτό και video από το κινητό σου δεν χρειάζεται να είσαι στο ίντερνετ.

Αν θες να συνδεθείς από άλλο μέσο όπως desktop η laptop τότε ναι χρειάζεται σύνδεση.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου λάθος.

Αν θες να δεις φωτό και video από το κινητό σου δεν χρειάζεται να είσαι στο ίντερνετ.

Αν θες να συνδεθείς από άλλο μέσο όπως desktop η laptop τότε ναι χρειάζεται σύνδεση.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ισχύει guy. Κάνε restart και μπες χωρίς δεδομένα να δεις φωτογραφίες. Θα τις βλέπεις θολές και μόλις ενεργοποιήσεις τα δεδομένα θα καθαρίσει η εικόνα.

 

Τουλάχιστον σε μένα με την free επιλογή έτσι συμπεριφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Όσες φωτογραφίες είναι και στην συσκευή τις βλέπεις χωρίς internet, όσες είναι μόνο στο cloud λογικό είναι να τις βλέπεις θολές, εκεί θες Ίντερνετ για να τις δεις.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όσες φωτογραφίες είναι και στην συσκευή τις βλέπεις χωρίς internet, όσες είναι μόνο στο cloud λογικό είναι να τις βλέπεις θολές, εκεί θες Ίντερνετ για να τις δεις.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς γι αυτό το cloud δεν μπορεί να αντικαταστήσει την sd. Θέλεις να δεις ένα βίντεο και περιμένεις να φορτώσει. Θες να επεξεργαστείς και πρέπει να το κατεβάσεις. Αν είσαι και σε περιοχή με μέτριο ή κακό σήμα τότε τέλος....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορούσα να έχω κινητό χωρίς sd χρησιμοποιώ και cloud σαν δεύτερη ασφάλεια αλλά η sd είναι αναντικατάστατη, ευτυχώς ακόμα υπάρχουν και πιστεύω θα υπάρχουν για αρκετά χρόνια ακόμα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όσες φωτογραφίες είναι και στην συσκευή τις βλέπεις χωρίς internet, όσες είναι μόνο στο cloud λογικό είναι να τις βλέπεις θολές, εκεί θες Ίντερνετ για να τις δεις.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό μπράβο!

όσες είναι στην συσκευή και προφανώς και στο cloud μπορεί κάποιος να τις δει χωρίς internet.

όσες είναι μόνο cloud χρειάζεται σύνδεση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θα μπορούσα να έχω κινητό χωρίς sd χρησιμοποιώ και cloud σαν δεύτερη ασφάλεια αλλά η sd είναι αναντικατάστατη, ευτυχώς ακόμα υπάρχουν και πιστεύω θα υπάρχουν για αρκετά χρόνια ακόμα.

 

Και εγώ αλλά επειδή μια sd να χαλάσει πάντα μα πάντα νιώθω ασφαλής με το cloud!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

... και υγρασιόμετρο, και uv meter, και μέτρηση καρδιακών παλμών , οξυγόνου αίματος και άγχους, και ir blaster, και hands free call answering, και πολλά photo modes, και ταυτόχρονη φώτο με τις 2 κάμερες μπρός πίσω, και surround photo, και δυνατότητα να κρατάς σημειώσεις με s pen πίσω από τις φώτο και link to action της προκοπής και group play music & video....

 

όλα αυτά η έστω τα περισσότερα είναι software παντως!με καποιον τροπο θα μπορουσαν ξανα!

 

επίσης να πω,οτι για θερμοκρασία εξωτερικου χώρου,κατεβασα app και μια χαρα λεει εξω και μεσα?αρα?

σχετικά με την διπλή κάμερα κι εγώ θα ήθελα ξανά αυτη την επιλογή και αφού είναι σίγουρα θέμα software ,πρεπει να μας το ξαναφερουν!

Edited by NasosMazdaspeed6

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αλλά επειδή μια sd να χαλάσει πάντα μα πάντα νιώθω ασφαλής με το cloud!

 

Γι αυτό λέμε ότι το cloud είναι μόνο για ασφάλεια. Όχι για χρήση ως "κανονικού" αποθηκευτικού χώρου.

Υ. Γ. Προσωπικά τα κρατάω και σε ένα εξωτερικό σκληρό για σιγουριά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς γι αυτό το cloud δεν μπορεί να αντικαταστήσει την sd. Θέλεις να δεις ένα βίντεο και περιμένεις να φορτώσει. Θες να επεξεργαστείς και πρέπει να το κατεβάσεις. Αν είσαι και σε περιοχή με μέτριο ή κακό σήμα τότε τέλος....

 

Γι αυτό λέμε ότι το cloud είναι μόνο για ασφάλεια. Όχι για χρήση ως "κανονικού" αποθηκευτικού χώρου.

Υ. Γ. Προσωπικά τα κρατάω και σε ένα εξωτερικό σκληρό για σιγουριά.

 

Για αυτους τους 2 λογους ακριβως δεν ηθελα το cloud. τα ειχα σε SD Και 2 σκληρους δισκους σπιτι οπου εχω ολο το αρχειο μου, ωστε αν παθει κατι ο ενας να υπαρχει ο αλλος. Καθε 5 χρονια παιρνω εναν νεο μηχανικο και βαζω τον παλιο σε καποιο αλλο pc ή τον χαριζω. Εχω παντα νεο σχετικα δισκο λοιπον ο οποιος εξαλλου δουλευει μονο ως αποθηκη και στα 23 χρονια που εχω pc δεν εχω χαλασει δισκο. ο πιο παλιος που εχω ειναι του 2004 νομιζω οι πρωτοι sata που δουλεουν ακομα και τους εχω σε pc των γονιων μου.

Επομενως το cloud ειναι ακριβο για να το εχεις για ασφαλεια, ενω δεν ειναι βολικο για μοναδικη λυση ακομα και αν ηταν κοντα στο κοστος των δισκων.

πρωτη φορα θα παω σε cloud και εχω ξενερωσει ηδη ποου το εβαλα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι με το cloud σώθηκα.

Ούτε μεταφορές σε σκληρούς και όπου είμαι σε όποιον υπλογιστή εχω με τον κωδικο μου όλα μου τα αρχεία!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ενα πιθανο bug που εχω παρατηρησει να μου πειτε αν το εχετε και εσεις.

Οταν ειμαι σε λειτουργια μην ενοχλειτε και με καλεσει ενας απ τους αγαπημενους αριθμους ναι μεν χτυπαει ηχος αλλα δεν αναβει καν η οθονη.

Απλα ακουγεται ηχος και πρεπει να ξεκλειδωσεις την οθονη με αποτυπωμα κανονικα και μετα να τραβηξεις απο πανω την μπαρα για να απαντησεις.Σας το κανει και εσας?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για αυτους τους 2 λογους ακριβως δεν ηθελα το cloud. τα ειχα σε SD Και 2 σκληρους δισκους σπιτι οπου εχω ολο το αρχειο μου, ωστε αν παθει κατι ο ενας να υπαρχει ο αλλος. Καθε 5 χρονια παιρνω εναν νεο μηχανικο και βαζω τον παλιο σε καποιο αλλο pc ή τον χαριζω. Εχω παντα νεο σχετικα δισκο λοιπον ο οποιος εξαλλου δουλευει μονο ως αποθηκη και στα 23 χρονια που εχω pc δεν εχω χαλασει δισκο. ο πιο παλιος που εχω ειναι του 2004 νομιζω οι πρωτοι sata που δουλεουν ακομα και τους εχω σε pc των γονιων μου.

Επομενως το cloud ειναι ακριβο για να το εχεις για ασφαλεια, ενω δεν ειναι βολικο για μοναδικη λυση ακομα και αν ηταν κοντα στο κοστος των δισκων.

πρωτη φορα θα παω σε cloud και εχω ξενερωσει ηδη ποου το εβαλα.

 

Το cloud μπορεί να αποδειχτεί σωτήριο αν πχ είσαι διακοπές οπότε ανεβαίνουν οι φωτογραφίες/βίντεο ΑΜΕΣΑ οπότε αν συμβεί κάτι στη συσκευή ή στην κάρτα, εσύ θα έχεις σώσει τις φωτογραφίες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι με το cloud σώθηκα.

Ούτε μεταφορές σε σκληρούς και όπου είμαι σε όποιον υπλογιστή εχω με τον κωδικο μου όλα μου τα αρχεία!

 

Προσωπικά δε με ενδιαφέρει να τα έχω παντού με online διαδικασία. Με ενδιαφέρει να τα έχω στο κινητό μου και back up στο pc μου μόνο. Μου αρκούν

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το cloud μπορεί να αποδειχτεί σωτήριο αν πχ είσαι διακοπές οπότε ανεβαίνουν οι φωτογραφίες/βίντεο ΑΜΕΣΑ οπότε αν συμβεί κάτι στη συσκευή ή στην κάρτα, εσύ θα έχεις σώσει τις φωτογραφίες.

 

Άμα είναι στις διακοπές, την τελευταία μέρα που θα έχω όλο υλικό, να χάσω το κινητό, καλά κρασιά, το τελευταίο που θα με νοιάζει είναι αυτές οι φωτογραφίες....άσε που με τη μπαταρία του note το άμεσα γίνεται βράδυ δίπλα από την πρίζα , ή για άλλους εφόσον έχουν data παντού. Ειδικά σε μαγαζιά δεν περιμένεις να βρεις 200άρα ταχύτητα όλη για πάρτη σου για να ανεβάσεις κάνα βίντεο από διακοπές εύκολα. Γιαυτό λέμε ότι η sd είναι αναντικαταστατη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...