Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρισκομαστε στην 74η σελιδα στα περιπου 1100 post. Τα 1050 αφορουν την μπαταρια, και οχι αυτη καθ'αυτου αλλα κυριως παραπονα γιατι δεν ειναι 5K mah και το εθαψε η samsung και blah blah bla blah. Σαν παρατηρητης notακιας γιατι καποια στιγμη εχω σκοπο να το παρω και γω, βρισκομαι στην δυσαρεστη θεση να παρακολουθω το topic αυτο, και λεω δυσαρεστη γιατι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ εχει κουρασει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ αυτη η ανακυκλωση με το θεμα της μπαταριας-αυτονομιας-SOTμπλαμπλα και ειμαι σιγουρος πως δεν ειμαι ο μονος που εχει κουραστει.

 

It is what it is, με το να ανακυκλωνετε ορισμενοι ΣΥΝΕΧΕΙΑ τα ιδια, δεν προκειται να αλλαξει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα, τουναντιον κουραζετε ολο και περισσοτερο τους αναγνωστες-παρατηρητες.

 

Νομιζω οτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα πρεπει να προχωρησουμε παρακατω.

 

Ποιό θέμα να ψάξω; Γράφεις σε κάθε σελίδα αυτού του θέματος πως είναι τραγικό να έχει το S20U 5000mAh και το note 4500. Σου εξηγώ ακριβώς γιατί συμβαίνει αυτό και συνεχίζεις. Το να επαναφέρεις τι έγινε πριν 3 χρόνια είναι εκτός τόπου και χρόνου.

 

Κάτι που για εμένα δεν είναι πρόβλημα μπορεί να είναι για εσένα. Η εταιρία έκρινε -σωστά ή λάθος- πως ο κόσμος προτιμά μια πιο λεπτή συσκευή από το s20u και αυτό έδωσε. Στο συγκεκριμένο σασί, μεγαλύτερη μπαταρία δεν μπαίνει.

 

Τέλος, δεν υπάρχει υποχρεωτικότητα στην αγορά μιας συσκευής. Καλά να είναι η αγορά, υπάρχει πληθώρα. Αγοράζεις ότι σε καλύπτει. Ο κόσμος που επιθυμεί spen οπωσδήποτε θα την αγοράσει.

 

πειτε τα γιατι εχω γινει γραφικος τοσο καιρο να Τα λεω μονος μου και να μη μιλατε και οι αλλοι...

 

Για όσους κουράστηκαν (κι εγώ κουράστηκα να διαβάζω πως η μπαταρία είναι μια χαρά) υπάρχει το ΕΠΙΣΗΜΟ θέμα. γιατί κουράζεστε άδικα????

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=485442

 

 

 

Δεν διάβασες όμως το ποστ.....

Έδωσες μια απάντηση ότι ίσως δεν χωρούσε και σου είπα πως ΟΛΕΣ οι συσκευές note στο παρελθόν ήταν ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ από τα s. Γιατί τώρα δεν μπορούσε να είναι μεγαλύτερη και να χωρέσει μια αξιοπρεπή και αντάξια του βασιλιά μπαταρία????? Τι δεν κατάλαβες σε αυτό???

 

ρε συ Κωστα ελεος πια.

1ον το νημα παραπανω αφορα το απλο νοτε και 2ον αυτο εδωσε, το να μας λες οτι παντα εδινε πιο μεγαλες ειναι απλα για να βασανιζεσαι εσυ, αλλα αυτο ειναι το κινητο. και να στο πω κια αλλιως, πλεον το μεγεθος επιασε ταβανι, δε μεγαλωσε, 2ον ειδε οτι και το παχος του s20 ultra δεν παλευεται και το μαζεψε λιγο.

Απο εκει και περα, δεν ειμαστε εμεις η samsung, Ολα θεωριες ειναι. Ομως ας τελειωνουμε, ειτε το παιρνεις μεταχειρισμενο, χανεις λιγα και βλεπεις αν σου κανει, και καταληγεις αν το θες και καινουριο μετα ειτε δεν το παιρνεις και πας παρακατω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νέο update. Κυπριακή συσκευη

 

300ΜΒ, βελτίωση και στην κάμερα λέει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...ασχολείστε με έναν τύπο που 2 μήνες τώρα μάς λέει τι...καλό και ωραίο είναι το δικό του κινητό....S20U... και τι προβληματικό είναι το κινητό των άλλων...note20ultra....τι μπ@#$δέλο μπαταρία έχει και γιατί δεν το κάνανε πιό χοντρό για να βάλουν πιό μεγάλη μπαταρία, και γιατί η μπαταρία του s είναι μεγαλύτερη από του note...και πού είναι ο βασιλιάς?? και η ...βασίλισσα

 

Εν ολίγοις....κάντε επιτέλους το note20ultra λίγο πιό άσχημο και χοντροκομμένο σαν το δικό μου σάς παρακαλώ!!..να νιώσω και γω λίγο καλύτερα.

 

Αν έχει τόσο μεγάλο πρόβλημα....να κάνουμε έναν έρανο εδώ τα μέλη να του πάρουμε ένα note.

 

Εσύ πρέπει να είσαι αυτός με τις 8 ώρες sot που όταν του ζήτησα χθεσινό sot και όχι κάποιο "στοχευμενο" χάθηκε??? Θα πάρεις κανέναν στον λαιμό σου και θα απορεί που είναι το 8ωρο.....

Τέλος, πρώτη φορά βρέθηκα με s (μετά από κάποια χρόνια) και δυστυχώς η Sammy μας καθήλωσε εκεί. Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ φυσικά.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2ον αυτο εδωσε, το να μας λες οτι παντα εδινε πιο μεγαλες ειναι απλα για να βασανιζεσαι εσυ, αλλα αυτο ειναι το κινητο. και να στο πω κια αλλιως, πλεον το μεγεθος επιασε ταβανι, δε μεγαλωσε, 2ον ειδε οτι και το παχος του s20 ultra δεν παλευεται και το μαζεψε λιγο.

 

Ναι Νίκο, συμφωνώ πως αυτό είναι και τέλος (δυστυχώς). Το να σου γράφει ο άλλος για μύθο περί μπαταρίας ή για 8ωρα sot συγνώμη αλλά θα απαντήσω. Το ίδιο μπορούσες να κάνεις κι εσύ ως έμπειρος χρήστης. Να πεις πχ ότι με τυπική χρήση Note, 8ωρο sot δεν υπάρχει ούτε στα όνειρα αλλά παραδόξως το κατάπιες σαν να το πιστεύεις και ο ίδιος.....

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προς το παρών συμβαίνει το αντίθετο : έχετε πάρει στο λαιμό σας πολλούς normal users που το θέλανε day1 με ότι συνεπάγεται αυτό, φοβούμενοι ότι η μπαταρία δεν κρατάει ούτε μισή μέρα
Link to comment
Share on other sites

Πάντως προς το παρών συμβαίνει το αντίθετο : έχετε πάρει στο λαιμό σας πολλούς normal users που το θέλανε day1 με ότι συνεπάγεται αυτό, φοβούμενοι ότι η μπαταρία δεν κρατάει ούτε μισή μέρα

 

Για νορμάλ χρήση την βγάζει την μέρα. Έστω με κάποιο άγχος στο τέλος. Σκέψου όμως πως κα μια μέτρια χρήση μπορεί να πέσει πχ σε περιοχή με κακό σήμα κι εκεί πιέζεται η κατάσταση.

Επίσης, αυτό που εγώ έχω τονίσει πολλές φορές είναι πως η σειρά Note απευθύνεται στους πιο απαιτητικούς χρήστες (πέραν όλων των άλλων) και γι αυτό είναι φάουλ αυτή η αυτονομία. Γι αυτό βλέπεις εδώ δύο απόψεις. Αυτή που λέει ότι η αυτονομία εινσι οκ και αυτή που λέει ότι δεν βγάζει μέρα (και αρκετοί αναγκάστηκαν να το δώσουν). Δεν λέει κάποιος ψέματα. Απλά οι δύο "πλευρές" έχουν άλλες απαιτήσεις. Όμως η σειρά Note είναι εδώ για ΟΛΕΣ τις χρήσεις. Είναι η κορυφαία πρόταση της εταιρίας και όταν δεν καταφέρνει να καλύψει το κοινό στο οποίο κυρίως απευθύνεται τότε κάτι έκανε λάθος.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πρέπει να είσαι αυτός με τις 8 ώρες sot που όταν του ζήτησα χθεσινό sot και όχι κάποιο "στοχευμενο" χάθηκε??? Θα πάρεις κανέναν στον λαιμό σου και θα απορεί που είναι το 8ωρο.....

Τέλος, πρώτη φορά βρέθηκα με s (μετά από κάποια χρόνια) και δυστυχώς η Sammy μας καθήλωσε εκεί. Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ φυσικά.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι Νίκο, συμφωνώ πως αυτό είναι και τέλος (δυστυχώς). Το να σου γράφει ο άλλος για μύθο περί μπαταρίας ή για 8ωρα sot συγνώμη αλλά θα απαντήσω. Το ίδιο μπορούσες να κάνεις κι εσύ ως έμπειρος χρήστης. Να πεις πχ ότι με τυπική χρήση Note, 8ωρο sot δεν υπάρχει ούτε στα όνειρα αλλά παραδόξως το κατάπιες σαν να το πιστεύεις και ο ίδιος.....

 

Δεν καταπια τίποτα,αντίθετα έδωσα τα δικά μου νούμερα αρκετές φορές και έδειξα ότι ούτε χάλι υπάρχει ούτε υπεραποδοση αυτονομίας. Βγάζει άνετα μια απαιτητική μέρα ενός επαγγελματία εκτός αν η δουλειά του είναι μα κρατάει το κινητό όλη μέρα στο χέρι ανοιχτό..τότε ας μην το πάρει.

Κατά τα άλλα και δύσκολες μέρες με κακό σήμα σε βγάζει. Όλα αυτά με υποχώρηση στα 60hz που αναφέρω πάντα και που αντίστοιχα τα 120 είναι ένα είδος πολυτελείας, βάλε το αν σε βγάζει... Δεν είναι φωτεινότητα που σου λέω να παίξεις χαμηλά και να μειώσεις την εμπειρία χρήσης. Αυτά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν το θέμα της μπαταρίας είναι κουραστικό και όλοι εσείς οι υπόλοιποι περιμένετε το 2021 να πάρετε 5000mA και Exynos 1000 παραβλέποντας το μεγάλο πρόβλημα που έχει δημιουργήσει η επιλογή της Sammy σε πάρα πολούς ας αναφερθούμε και σε θέματα προστιθέμενης αξίας.

 

Α) Έχετε βρεί κανένα αξιόπιστο τζαμάκι που να μπορέι να διαβάσει το δαχτυλικό αποτύπωμα χωρίς πρόβλημα; Αν ναι ποιο και από που.

Β) Έχετε βρεί κανένα τζαμάκι για τη camera που να έχει τρύπες και να μήν είναι solid επιφάνεια; Αν ναι ποιο και από που.

Γ) Έχετε δουλέψει το Call & text in other devices;

Δ) Αν έχετε smart watch (και ιδίως της Sammy) έχετε δουλέψει μεταφορά κλήσης από το κινητό στο ρολόι ακόμα και αν δεν είστε συνδεμένοι με bluetooth και είστε σε άλλο χώρο;

Ε) Έχετε δουλέψει χωρίς πρόβλημα το link to windows;

 

Η εισαγωγή είναι με πίκρα αλλά οι ερωτήσεις με πολύ καλή διάθεση απορία. Παρακαλώ την συνεισφορά σας.

 

ΤΝΧ

 

Αφού λοιπόν εδώ μέσα έχουμε χωριστεί σε μπαταριλάτρες και μπαταριομάχους, και αισίως φτάσαμε τις 76 σελίδες και γενικά η Sammy περί άλλων τυρβάζει και δε λέει να πάρει θέση, ούτε με το πολυαναμενόμενο update, θα παρακαλούσα αν κάποιος μπορεί να απαντήσει στις παραπάνω ερωτήσεις, και ειδικά για τις Γ, Δ και Ε τόσο για τη λειτουργικότητα τους όσο και για την απόδοση της μπαταρίας με τη χρήση αυτών. Επίσης αν κάποιος μπορεί να εξηγήσει τι σημαίνει "σταθερότητα κάμερας"

 

ΤΝΧ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν εδώ μέσα έχουμε χωριστεί σε μπαταριλάτρες και μπαταριομάχους, και αισίως φτάσαμε τις 76 σελίδες και γενικά η Sammy περί άλλων τυρβάζει και δε λέει να πάρει θέση, ούτε με το πολυαναμενόμενο update, θα παρακαλούσα αν κάποιος μπορεί να απαντήσει στις παραπάνω ερωτήσεις, και ειδικά για τις Γ, Δ και Ε τόσο για τη λειτουργικότητα τους όσο και για την απόδοση της μπαταρίας με τη χρήση αυτών. Επίσης αν κάποιος μπορεί να εξηγήσει τι σημαίνει "σταθερότητα κάμερας"

 

ΤΝΧ

 

για τα πρωτα, αν μενεις αθηνα θα σου ελεγα να κατσεις απλα με μια θηκη (εχω την γνησια δερματινη) και καθε 4-5 μηνες να αλλαζεις την μεμβρανη με γνησια στη smartec. 1ον γιατι δεν θα το χοτραινεις το κινητο και 2ον γιατι θα φορας μονιμως γνησια με τελεια τοποθετηση. Εγω σκεφτομαι να το αφησω και χωρις μεμβρανη τωρα που δεν παω παραλια.

Το Link to windows δουλευει αριστα, με εχει βολεψει για μεταφορα αρχειων και χειρισμο γενικα. Σε ενδιαφερει κατι συγκεκριμενο?

Επισης το ρολοι δουλευει αψογα, ομοιως και η μεταφορα κλησεων με ΒΤ. με wifi δεν το δουλευω προσωπικα αλλα αν θες να κανω μια δοκιμη. Νομιζα οτι με wifi εχεις μονο ειδοποιηση οχι και δυνατοτητα να μιλησεις πχ και το κλεινω καθως το δουλευω κυριως οταν ειμαι εξω απο το σπιτι σαν ρολοι αρα με ΒΤ μου αρκει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν εδώ μέσα έχουμε χωριστεί σε μπαταριλάτρες και μπαταριομάχους, και αισίως φτάσαμε τις 76 σελίδες και γενικά η Sammy περί άλλων τυρβάζει και δε λέει να πάρει θέση, ούτε με το πολυαναμενόμενο update, θα παρακαλούσα αν κάποιος μπορεί να απαντήσει στις παραπάνω ερωτήσεις, και ειδικά για τις Γ, Δ και Ε τόσο για τη λειτουργικότητα τους όσο και για την απόδοση της μπαταρίας με τη χρήση αυτών. Επίσης αν κάποιος μπορεί να εξηγήσει τι σημαίνει "σταθερότητα κάμερας"

 

ΤΝΧ

 

για το Α , θεωρω οτι δεν χρειαζεται..αν φθαρει θα αντικαταστησω την μεμεβρανη για το Β δε το εχω ψαξει αλλα προσωπικη μου αποψη δεν το χρειαζεται για το Γ δεν ξερω τι ειναι αυτο και το Δ θα σου πω οτι μόλις προσθες ξεχασα το κινητο στο σπίτι και το συνηδητοποιησα στην καφετερια που ειχα παει...συνδέθηκα με το wifi της καφετεριας(μεσα από το ρολόι) και πράγματι έλαβα κλήση στο ρολόι αλλά έκανα κλήση από το ρολόι (galaxy 3)..Eννοειτε ότι κινητο ήταν συνδεδεμενο στο wifiτου σπιτιού..δεν το εχω τεστάρει για δυνατότητα σύνδεσης μέσω δεδομένων...κάπου είχα δει την ρύθμιση αλλά δεν θυμάμαι

Παραδόξως τα airpods 2 που έχω δουλεύουν καλύτερα από τα buds live της samsung...σε μένα τουλάχιστον χειριζομαι πιο εύκολα το spotify, και δε εχω αποσυνδέσεις...με τα buds εχω θεματάκι και το για το Ε συνδεομαι κανονικοτατα στελνω αρχεια λαμβανω αρχεια διαχεριζομαι το κινητο απο τον υπολογιστη και μιλαω απο τον υπολογιστη..

Edited by gmak
προσθετα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες παραγγελνω σημερα το δικο μου. Ξερουμε αν δινει ακομα τα Buds η να τα βαλω στο καλαθι;

 

No buds...

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παραγγελνω σημερα το δικο μου. Ξερουμε αν δινει ακομα τα Buds η να τα βαλω στο καλαθι;

Να τα βάλεις στο καλάθι, αξίζουν τα χρήματα τους!!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

για τα πρωτα, αν μενεις αθηνα θα σου ελεγα να κατσεις απλα με μια θηκη (εχω την γνησια δερματινη) και καθε 4-5 μηνες να αλλαζεις την μεμβρανη με γνησια στη smartec. 1ον γιατι δεν θα το χοτραινεις το κινητο και 2ον γιατι θα φορας μονιμως γνησια με τελεια τοποθετηση. Εγω σκεφτομαι να το αφησω και χωρις μεμβρανη τωρα που δεν παω παραλια.

Το Link to windows δουλευει αριστα, με εχει βολεψει για μεταφορα αρχειων και χειρισμο γενικα. Σε ενδιαφερει κατι συγκεκριμενο?

Επισης το ρολοι δουλευει αψογα, ομοιως και η μεταφορα κλησεων με ΒΤ. με wifi δεν το δουλευω προσωπικα αλλα αν θες να κανω μια δοκιμη. Νομιζα οτι με wifi εχεις μονο ειδοποιηση οχι και δυνατοτητα να μιλησεις πχ και το κλεινω καθως το δουλευω κυριως οταν ειμαι εξω απο το σπιτι σαν ρολοι αρα με ΒΤ μου αρκει.

 

Ευχαριστώ, Δε μένω Αθήνα οπότε δεν υπάρχει η επιλογή που λές. Πρέπει να βρώ τζαμάκι δε βασίζομαι να αφήσω την οθονάρα γυμνή. Η μαμίσια η πλαστικούρα μας εγκατέληψε. Μεγάλο παλούκι αυτό με το δαχτυλικό αποτύπωμα που μπλοκάρει με τα τζαμάκια. και επίσης μεγάλο παλούκι που τα τζαμακια της κάμερας είναι solid και χαλάνε τις φώτο. Με ΒΤ δουλεύει πολύ καλά το όλο σύστημα GW3 + τηλέφωνο: μυνήματα , ομιλία όλα. Χωρίς BT έχω θέματα.

 

για το Α , θεωρω οτι δεν χρειαζεται..αν φθαρει θα αντικαταστησω την μεμεβρανη για το Β δε το εχω ψαξει αλλα προσωπικη μου αποψη δεν το χρειαζεται για το Γ δεν ξερω τι ειναι αυτο και το Δ θα σου πω οτι μόλις προσθες ξεχασα το κινητο στο σπίτι και το συνηδητοποιησα στην καφετερια που ειχα παει...συνδέθηκα με το wifi της καφετεριας(μεσα από το ρολόι) και πράγματι έλαβα κλήση στο ρολόι αλλά έκανα κλήση από το ρολόι (galaxy 3)..Eννοειτε ότι κινητο ήταν συνδεδεμενο στο wifiτου σπιτιού..δεν το εχω τεστάρει για δυνατότητα σύνδεσης μέσω δεδομένων...κάπου είχα δει την ρύθμιση αλλά δεν θυμάμαι

Παραδόξως τα airpods 2 που έχω δουλεύουν καλύτερα από τα buds live της samsung...σε μένα τουλάχιστον χειριζομαι πιο εύκολα το spotify, και δε εχω αποσυνδέσεις...με τα buds εχω θεματάκι και το για το Ε συνδεομαι κανονικοτατα στελνω αρχεια λαμβανω αρχεια διαχεριζομαι το κινητο απο τον υπολογιστη και μιλαω απο τον υπολογιστη..

 

Α! ρε τυχερέ αυτό θέλω να πετύχω. Οχι για καφετέρια αλλά από ένα γραφείο σε άλλο με τι ίδιο δίκτυο χωρίς να κουβαλάω πάντα το κινητό. Βέβαια εκεί παίζουν ρόλο και οι περιορισμοί του εταιρικού δικτύου αλλά ποιός μπορεί να τα βάλει με τους ΙΤ.

 

 

Τελικά η "σταθερότητα κάμερας" στο νέο update τι σημαίνει;

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2020/10/05/galaxy-note20-ultra-apogoiteyei-sto-dxomark-molis-sti-10i-thesi/

Τόσο χάλια; Δεν είιδα εδώ αναφορές από κατόχους σχετικά με τις φωτό

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2020/10/05/galaxy-note20-ultra-apogoiteyei-sto-dxomark-molis-sti-10i-thesi/

Τόσο χάλια; Δεν είιδα εδώ αναφορές από κατόχους σχετικά με τις φωτό

 

Τι να την κάνεις την κάμερα αν έχει μείνει από μπαταρία ? Ανούσια κουβέντα φίλε μου

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2020/10/05/galaxy-note20-ultra-apogoiteyei-sto-dxomark-molis-sti-10i-thesi/

Τόσο χάλια; Δεν είιδα εδώ αναφορές από κατόχους σχετικά με τις φωτό

 

“ Ισχυρή συγχώνευση αντικειμένων σε λήψεις μεσαίου και κοντινού εύρους”

Dafuq?

Μια χαρα καμερα εχει ο βασιλιας, μη δινετε σημασια στο dxomark, δυστυχως εχει αποδειχθει αναξιοπιστο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να την κάνεις την κάμερα αν έχει μείνει από μπαταρία ? Ανούσια κουβέντα φίλε μου

 

:lol:Ε δεν νομιζω πια τοσο χαλια:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

“ Ισχυρή συγχώνευση αντικειμένων σε λήψεις μεσαίου και κοντινού εύρους”

Dafuq?

Μια χαρα καμερα εχει ο βασιλιας, μη δινετε σημασια στο dxomark, δυστυχως εχει αποδειχθει αναξιοπιστο.

 

Αφου τα κινεζικα εχουν την πρωτια παντου...γιατι να εχει η σαμυ...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έβαλα σήμερα τζάμι dome τούμπανο και τα σχετικά αλλα... όταν πήγα να ξαναπεράσω το δαχτυλικο ...πίτσες ούτε καν ξεκινάει να το διαβάσει. Έχει άλλος ανάλογη εμπειρία?Εννοείται ότι με το εργοστασιακό μπήκε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες θα προχωρήσω στην αγορά του κινητού απλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει για το χρώμα... Black or Bronze
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες θα προχωρήσω στην αγορά του κινητού απλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει για το χρώμα... Black or Bronze

 

Bronze να ευχαριστηθεις ματ... Αρκεί να το έχεις χωρίς θήκη, έστω μετά από καιρό αν τα κρατάς χρόνια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Bronze να ευχαριστηθεις ματ... Αρκεί να το έχεις χωρίς θήκη, έστω μετά από καιρό αν τα κρατάς χρόνια

 

Έτσι λέω να κάνω και εγώ χωρίς θήκη γιατί μετά κρίμα για τόσο ωραίο χρώμα

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέω να κάνω και εγώ χωρίς θήκη γιατί μετά κρίμα για τόσο ωραίο χρώμα

 

Εγώ έχω σκοπό να πάω στο σ21 αν είναι βελτιωμένο σε ομορφιά και πάχος από σ20. Αν όμως δεν έχει βελτίωση, βγάζω θήκη και το χαίρομαι όσο αντέξει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...