Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια το κινητο τελικα με μυνηματα στα ελληνικα ποσοθς χαρακτηρες στελνει? μονο με κεφαλαια στελνει το μεγιστο αριθμο και αν ενεργοποιησεισ το Τ9 ποσα στελνει μπορει καποιος να απαντησει με βεβαιοτητα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για πειτε μου λιγο απο κλειδωματα το 8310 πως τα παει?

 

1)Την sim την βλεπει κανονικα?

2)Homescreens για wm5 παιρνει κανονικα?

3)Το start menu μπορειτε να το κανετε οπως θελετε ή τα εικονιδια απο τα προγραμματα των windows δεν μεταφεροντε π.χ μεσα σε φακελο?

4)Στην registry μπορειτε να αλλαξετε values?

 

Kαι τελικα office υπαρχει στην final εκδοση που φοραει το 8310?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οπως και να το βαλω 70 στελνει.

 

για μενα δυστυχως ειναι ο μεγαλυτερος αποτρεπτικος παραγοντας για το κινητο αυτο !!!!μηπως λυνεται αυτο το προβλημα με αναβαθμιση του κινητου ?

 

ΕΔΙΤ-μπορει να τρεξει το skype που ειναι για WI-FI εναβλεδ συσκευες?το εχει δοκιμασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

1.Τη σιμ ναι. Εχω VF together και ειναι οκ.

2. Ναι

3. Νομιζω ναι ειχε αναφερει ο psybill πριν κατι σελιδες το πως

4. Ναι

 

Skype exei ena beta WM5 το κατεβασα και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

να πω οτι για τα εικονιδια χρησιμοποιησα αυτη τη λυση, με ετοιμα εικονιδια. δεν ασχοληθηκα να φτιαξω δικο μου resource file γιατι δεν ξερω, ετσι τα εικονιδια δεν ειναι ουτε πολυ καλης ποιοτητας αλλα ουτε και ποικιλια υπαρχει.

αν καποιος μπορει να ετοιμασει τετοιο αρχειο με εικονιδια ή ξερει αλλη λυση ας μας την πει..

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο μπαταρια ειναι γαιδουρι. Δεν λεει να αδειασει. Θελω να το φορτισω και δεν μπορω.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα ιδια με το psybill. Κρισιμη απορια: Ξυπνηηρι με κλειστο τηλεφωνο δουλευει η πρεπει να το αφησω σε flight mode;

Έχω την εντύπωση πως το ξυπνητήρι δεν δουλεύει με κλειστό το κινητό (τουλάχιστον, στα WM2003 έτσι δουλεύει, δε νομίζω να το άλλαξαν στα WM2005) :(

Namasté,

 

george

Link to comment
Share on other sites

για μενα δυστυχως ειναι ο μεγαλυτερος αποτρεπτικος παραγοντας για το κινητο αυτο !!!!μηπως λυνεται αυτο το προβλημα με αναβαθμιση του κινητου ?

Φαντάζομαι πως αυτά που θα κυκλοφορήσουν από την ACE Hellas θα έχουν κάποιο έξτρα προγραμματάκι για να στέλνουν κανονικά ελληνικά SMS (όπως το "SMS160" που είχε βάλει η ACE στα 8010 & 8020).

 

Τώρα, το αν αξίζει να πληρώσεις τόσα πολλά παραπάνω που ζητάει η ACE γι' αυτό και μόνο, δεν ξέρω...

Namasté,

 

george

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως το ξυπνητήρι δεν δουλεύει με κλειστό το κινητό (τουλάχιστον, στα WM2003 έτσι δουλεύει, δε νομίζω να το άλλαξαν στα WM2005) :(

 

Psybill μηπως εσυ το εχεις τσεκαρει;

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως αυτά που θα κυκλοφορήσουν από την ACE Hellas θα έχουν κάποιο έξτρα προγραμματάκι για να στέλνουν κανονικά ελληνικά SMS (όπως το "SMS160" που είχε βάλει η ACE στα 8010 & 8020).

 

Τώρα, το αν αξίζει να πληρώσεις τόσα πολλά παραπάνω που ζητάει η ACE γι' αυτό και μόνο, δεν ξέρω...

 

Ε, μαλλον δεν αξιζει τη διαφορα... Ασε που προτιμω τη Ρομ απο τον κατασκευαστη οπως ειναι και οχι σκαλισμενη απο τον ενα και τον αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως αυτά που θα κυκλοφορήσουν από την ACE Hellas θα έχουν κάποιο έξτρα προγραμματάκι για να στέλνουν κανονικά ελληνικά SMS (όπως το "SMS160" που είχε βάλει η ACE στα 8010 & 8020).

 

Τώρα, το αν αξίζει να πληρώσεις τόσα πολλά παραπάνω που ζητάει η ACE γι' αυτό και μόνο, δεν ξέρω...

ο καθενας πρεπει να το κρινει μονος του αν αξιζει να δωσει 150€ παραπανω μονο γι αυτο το λογο.οπως ειπα και σε προηγουμενο post μπορει μεχρι τωρα να αξιζε να παρεις παρεις smartphone απο την ace γιατι δεν υπηρχε κανενας αλλος τροπος εισαγωγης ελληνικου κειμενου εκτος απο το interkey. τωρα ομως που τα ελληνικα περιλαμβανονται στο λειτουργικο και εχεις ολες τις δυνατοτητες εισαγωγης κειμενου(abc,t9) βρισκω οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να δωσεις τα παραπανω χρηματα. ποσα απο τα sms που στελνετε ξεπερνανε τους 70 χαρακτηρες και ποσο παραπανω να χρεωθεις πια?:confused:

και για να μην πειτε οτι εχω κατι με την ace. μπορει να μην εχω αγορασει κανενα απο τα 3 win mobiles μου απο εκει, αλλα εχω δωσει τα καλα μου τα ευρω για 2 ppc phone. εκει πιστευω οτι αξιζει τον κοπο και ειδικα τωρα με το wizard εχω 3 διαφορετικες επιλογες για να γραφω ελληνικα(hardware keyboard, softkeyboard, phone pad) χωρις να χρειαζεται να ασχοληθω με αλλες λυσεις.

Link to comment
Share on other sites

Psybill μηπως εσυ το εχεις τσεκαρει;

να σου πω την αληθεια δεν το εχω τσεκαρει, γιατι πολυ απλα τα κινητα μου ειναι παντα ανοιχτα!! παντως δεν νομιζω να γινεται κατι διαφορετικο απο οτι γινοταν μεχρι τωρα. το ξυπνητηρι σε κινητα με λειτουργικο δεν ανοιγει οταν η συσκευη ειναι κλειστη. πρεπει να συμβιβαστεις με το fligh mode.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου στειλει τα αρχεια απο το ελληνικο t9 και (αν ξερει πια ειναι) τα αρχειο της ελληνικης γλωσσας, ή της γλωσσας γενικα?

razor_h333@yahoo.com, ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου στειλει τα αρχεια απο το ελληνικο t9 και (αν ξερει πια ειναι) τα αρχειο της ελληνικης γλωσσας, ή της γλωσσας γενικα?

razor_h333@yahoo.com, ευχαριστω πολυ.

σου μαζεψα οτι αρχειο νομιζω οτι ειναι σχετικο με το t9 μαζι βεβαια και το t9greekldb, και θα στα στειλω.(λογικα αγργα σημερα)

ωραια ιδεα να το ψαξω και γω αν μπορω να κανω κατι με το sda που δεν εχει ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

σου μαζεψα οτι αρχειο νομιζω οτι ειναι σχετικο με το t9 μαζι βεβαια και το t9greekldb, και θα στα στειλω.(λογικα αγργα σημερα)

ωραια ιδεα να το ψαξω και γω αν μπορω να κανω κατι με το sda που δεν εχει ελληνικα.

 

Φιλε psybill ευχαριστω για τον κοπο σου, νομιζω οτι θα πετυχει, για ενα και μονο λογο, αν θυμασε στα 2003 οταν εβαζες ενα αρχειο στον φακελο windows π.χ εναν ηχο ή οτιδηποτε χανονταν σε καθε restart (αν θυμασε πολλοι που βαζανε skins για τον media player και καθε φορα που ανοιγαν το κινητο κανανε copy paste τα αρχεια ξανα) τελος παντων αυτο δεν ισχυει στα wm5.0 ακομα και στο mpx200 που τα "τρεχω".

Link to comment
Share on other sites

Φιλε psybill ευχαριστω για τον κοπο σου, νομιζω οτι θα πετυχει, για ενα και μονο λογο, αν θυμασε στα 2003 οταν εβαζες ενα αρχειο στον φακελο windows π.χ εναν ηχο ή οτιδηποτε χανονταν σε καθε restart (αν θυμασε πολλοι που βαζανε skins για τον media player και καθε φορα που ανοιγαν το κινητο κανανε copy paste τα αρχεια ξανα) τελος παντων αυτο δεν ισχυει στα wm5.0 ακομα και στο mpx200 που τα "τρεχω".

στα 2003 δεν ηταν μονο εκει το προβλημα. αυτο ετσι κι αλλιως μπορουσες να το ξεπερασεις βαζωντας τα αρχεια σε αλλο φακελο και απλα αλλαζες στη registry το path για το αρχειο. το προβλημα ειδικα με το ελληνικο τ9 που ειχαμε παρει απο τηλεφωνα της ace ηταν οτι ειχε προφανως καποια κλειδωματα και το κινητο ενω το εβλεπε σαν αρχειο και το προσθετε στις γλωσσες τ9 δεν μπορουσες να γραψεις με τιποτα. ειχα προσπαθησει πολυ τοτε και ακομα περισσοτερο ο panoz απο τα Motorola! παντα βεβαια με βαση αυτον τον οδηγο, που φανταζομαι τον ξερεις...

ας μην πουμε αλλα εδω ομως γιατι ειμαστε εκτος. θα σου στειλω τα αρχεια και τα λεμε με pms!!

@911 δεν χρησιμοποιω ποτε ανοιχτη ακροαση και δεν μπορω να βοηθησω στο ερωτημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Χρόνια πολλά

δείκτη SAR κανένας; Επίσης, γιατί σε όλες τις λίστες με τιμές SAR βλέπω όλες τις μάρκες πλην qtek? (ακόμα και στο myphone?!) :)

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

0,695 kai to grafei sto kouti tou.

 

 

Μα δεν το εχω αγοράσει ακόμα, πριν το αγοράσω θέλω να το μάθω!

Σε ευχαριστώ

πολύ μου φαίνεται πάντως....

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν το εχω αγοράσει ακόμα, πριν το αγοράσω θέλω να το μάθω!

Σε ευχαριστώ

πολύ μου φαίνεται πάντως....

 

Ειναι λιγο παραπανω... Handsfree θελει.

Link to comment
Share on other sites

Τα mms δουλευουν με το 8310?, αληθεια πιο προγραμμα εχει τωρα η qtek?

φυσικα και δουλευουν. Arcsoft v3.0.1.25!!

αληθεια βρε razor γιατι δεν αλλαζεις συσκευη και καθεσαι και πεδευεσαι με το motorola??:p

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και δουλευουν. Arcsoft v3.0.1.25!!

αληθεια βρε razor γιατι δεν αλλαζεις συσκευη και καθεσαι και πεδευεσαι με το motorola??:p

 

Περιμενω να τελειωσει η συνδεση moy να κανω αλλη και να ερθει επισημα στην Ελλαδα να το παρω με επιδοτηση. Επισεις καλο θα ειναι να ωριμασει λιγο το νεο λειτουργικο, το 8310 ειναι και qvga και απο εφαρμογες πρεπει να ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα.

 

Anyway δεν μπορω να καταλαβω τα mms γιατι δεν τα ενσωματωνει επιτελους στα windows, τι φοβατε μην την κατηγορησουν για μονοπωλιο???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...