Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 8310 μου πλέον είναι παρελθόν (εκλάπη προ ενός έτους), αλλά το tutorial . . . ισχύει!

Το έχει χρησιμοποιήσει κανένας από εδώ να δώσει feedback?

Tonto el que no entienda!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

HTC V1240 99 Euro στο Saturn

 

Δεν το γράφω ούτε σαν υπερπροσφορά ούτε για να τρέξουν να το πάρουν όλοι.

 

Το κινητό αυτό αποτελούσε πάντα μια ιδιαίτερα εξειδικευμένη αγορά.

 

Απλά πάντως ακόμα και σήμερα δεν μπορώ να κρύψω την απέραντη συμπάθεια προς αυτό το λιληπούτιο πολυχρηστικό αυτό εργαλείο.

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

HTC V1240 99 Euro στο Saturn

 

Δεν το γράφω ούτε σαν υπερπροσφορά ούτε για να τρέξουν να το πάρουν όλοι.

 

Το κινητό αυτό αποτελούσε πάντα μια ιδιαίτερα εξειδικευμένη αγορά.

 

Απλά πάντως ακόμα και σήμερα δεν μπορώ να κρύψω την απέραντη συμπάθεια προς αυτό το λιληπούτιο πολυχρηστικό αυτό εργαλείο.

 

Innersense που το βρήκες;Καλλιθέα ή Γέρακα.

Πες μου να προλάβω.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Innersense που το βρήκες;Καλλιθέα ή Γέρακα.

Πες μου να προλάβω.

 

 

Πήγα και τα είδα, αλλά νομίζω ότι δεν αξίζει ο κόπος. Να τα είχαν 60 EUR, να τα έπαιρνα... Αλλά 100? Μου φαίνεται ακριβό. Είναι πλέον απαρχαιωμένο κινητό.

Τονίζω ότι πρόκειται για εκδόσεις της vodafone. Αυτό σημαίνει ότι:

1. Το κινητό δεν είναι μάυρο ασημί , αλλά σκέτο ασημί

2. Η ROM που φοράει είναι της vodafone.

3. Στην όψη, αλλά και πίσω υπάρχει το logo της vodafone τυπωμένο πάνω στην συσκευή

4. Δεν ξέρω αν είναι σφραγισμένες οι συσκευές.Τα κουτιά πάντως της vodafone φαίνονται ανοιγμένα.

 

Όλα αυτά για 100EUR. Σας φαίνεται τζάμπα; Πάντως έχουν φέρει πάρα πολλά κομμάτια. Προσωπικά πιστεύω ότι θα τους μείνουν και θα αναγκαστούν να τα μειώσουν και άλλο. Οπότε ίσως είναι η κατάλληλη στιγμή τότε να ορμήσουμε.

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και τα είδα, αλλά νομίζω ότι δεν αξίζει ο κόπος. Να τα είχαν 60 EUR, να τα έπαιρνα... Αλλά 100? Μου φαίνεται ακριβό. Είναι πλέον απαρχαιωμένο κινητό.

Τονίζω ότι πρόκειται για εκδόσεις της vodafone. Αυτό σημαίνει ότι:

1. Το κινητό δεν είναι μάυρο ασημί , αλλά σκέτο ασημί

2. Η ROM που φοράει είναι της vodafone.

3. Στην όψη, αλλά και πίσω υπάρχει το logo της vodafone τυπωμένο πάνω στην συσκευή

4. Δεν ξέρω αν είναι σφραγισμένες οι συσκευές.Τα κουτιά πάντως της vodafone φαίνονται ανοιγμένα.

 

Όλα αυτά για 100EUR. Σας φαίνεται τζάμπα; Πάντως έχουν φέρει πάρα πολλά κομμάτια. Προσωπικά πιστεύω ότι θα τους μείνουν και θα αναγκαστούν να τα μειώσουν και άλλο. Οπότε ίσως είναι η κατάλληλη στιγμή τότε να ορμήσουμε.

 

Τα κριτήρια είναι υποκειμενικά.Για μένα αξίζει.Να φανταστείς ότι ήμουν έτοιμος να δώσω τα ίδια χρήματα για μεταχειρισμένο.Για αυτά που αναφέρεις:

1. Δεν με απασχολεί

2. Ας είναι καλά ο NiTroGen

3. Δεν με απασχολεί

4. Αυτό είναι εύκολο να το διαπιστώσεις

 

Αλλά δεν μου είπες.Σε ποιό κατάστημα το βρήκες;

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Τα κριτήρια είναι υποκειμενικά.Για μένα αξίζει.Να φανταστείς ότι ήμουν έτοιμος να δώσω τα ίδια χρήματα για μεταχειρισμένο.Για αυτά που αναφέρεις:

1. Δεν με απασχολεί

2. Ας είναι καλά ο NiTroGen

3. Δεν με απασχολεί

4. Αυτό είναι εύκολο να το διαπιστώσεις

 

Αλλά δεν μου είπες.Σε ποιό κατάστημα το βρήκες;

 

Καλλιθέα!!!

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και τα είδα, αλλά νομίζω ότι δεν αξίζει ο κόπος. Να τα είχαν 60 EUR, να τα έπαιρνα... Αλλά 100? Μου φαίνεται ακριβό. Είναι πλέον απαρχαιωμένο κινητό.

Τονίζω ότι πρόκειται για εκδόσεις της vodafone. Αυτό σημαίνει ότι:

1. Το κινητό δεν είναι μάυρο ασημί , αλλά σκέτο ασημί

2. Η ROM που φοράει είναι της vodafone.

3. Στην όψη, αλλά και πίσω υπάρχει το logo της vodafone τυπωμένο πάνω στην συσκευή

4. Δεν ξέρω αν είναι σφραγισμένες οι συσκευές.Τα κουτιά πάντως της vodafone φαίνονται ανοιγμένα.

 

Όλα αυτά για 100EUR. Σας φαίνεται τζάμπα; Πάντως έχουν φέρει πάρα πολλά κομμάτια. Προσωπικά πιστεύω ότι θα τους μείνουν και θα αναγκαστούν να τα μειώσουν και άλλο. Οπότε ίσως είναι η κατάλληλη στιγμή τότε να ορμήσουμε.

Kαλησπέρα,

εαν βρεις κινητό με wifi , wm 6 (αφου φλασαρεις την εκδοση του nitrogen), 2,2 ιντσες οθονη και βολικό μεγεθος συσκευής με 100 ευρώ το συζητάμε.

Best money for value.

Πηρα και εγω ενα να μου βρισκεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα,

εαν βρεις κινητό με wifi , wm 6 (αφου φλασαρεις την εκδοση του nitrogen), 2,2 ιντσες οθονη και βολικό μεγεθος συσκευής με 100 ευρώ το συζητάμε.

Best money for value.

Πηρα και εγω ενα να μου βρισκεται.

 

Μιας και το χτύπησες, το κουτί ήταν ανοιγμένο, ή σφραγισμένο (sealed?). Το ίδιο θα ήθελα να ξέρω και για την οθόνη (είχε to αυτοκολλητάκι, ναι ή όχι?)

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το χτύπησες, το κουτί ήταν ανοιγμένο, ή σφραγισμένο (sealed?). Το ίδιο θα ήθελα να ξέρω και για την οθόνη (είχε to αυτοκολλητάκι, ναι ή όχι?)

Τα κουτιά όταν ειναι Vodafone δεν ειναι σφραγισμένα αλλα ολα τα σωθικά τους (+ δερματινη θηκη που εχει μεσα στην συσκευασια) ειναι στα σακουλακια τους.

Στην οθονη υπαρχει ζελατινα κανονικά και το κινητό δεν εχει την παραμικρή αμιχή.

Το μενου Vodafone ειναι ελληνικό αλλα σε μενα "εζησε" μονο 5 λεπτα (το αναβαθμισα αμεσως)

Οτι βοηθεια θες πες μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα κουτιά όταν ειναι Vodafone δεν ειναι σφραγισμένα αλλα ολα τα σωθικά τους (+ δερματινη θηκη που εχει μεσα στην συσκευασια) ειναι στα σακουλακια τους.

Στην οθονη υπαρχει ζελατινα κανονικά και το κινητό δεν εχει την παραμικρή αμιχή.

Το μενου Vodafone ειναι ελληνικό αλλα σε μενα "εζησε" μονο 5 λεπτα (το αναβαθμισα αμεσως)

Οτι βοηθεια θες πες μου.

 

Έτσι ακριβώς έχουν τα πράγματα.

Ευτυχής κάτοχος του 8310 για δεύτερη φορά.(Οι μεγάλοι έρωτες δεν ξεχνιούνται)

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

ήξερα τι έκανα όταν είπα να ενημερώσω... τρελή αγάπη το άτιμο...

 

όντως μέχρι 200 euro δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε WM και αυτό λέει πολλά.

 

εύγε!

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
HTC V1240 99 Euro στο Saturn

77 Euro στον νεο κατάλογο του Saturn στη Συγγρού

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Loipon paidia, egw pira tin suskevi apo to saturn me 70€.

Me exei psiloswsei giati emeina xwris internet kai toulaxiston vlepw ta mail mou kai xrisimopoiw to skype (wifi me 70€?)

Omws prospathisa na valw kati programatakia pou einai gia WM5, kai den mou ta dexetai.

1)to flash player.

2)Gia kapoia alla leei oti to framework .net einai pio palaias ekdosis.

 

Katevasa ta windows mobile 6 nitrogen (gia HTC tornado) alla, aplws kanw egkatastasi?Tha xei provlima pou einai to vodafone (v1240)?

 

Eimai ligo axristi se kati tetoia, kai den thelw na to katastrepsw vazontas logismiko pou den proorizetai gia auto.

 

Sorry gia to priksimo.... :O

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το ίδιο (v1240) πριν λίγους μήνες, δεύτερο χέρι από συμφορουμίτη. Είχε προηγουμένως περάσει εκείνος τη ROM του Nitrogen. Το χρησιμοποιώ ως 2ο (ή 3ο ή 4ο :) ) τηλέφωνο τα Σ/Κ και λειτουργεί ΑΨΟΓΑ σε όλα του.

 

ΟΜΩΣ: Δεν στερείται κινδύνων (κάθε) εγκατάσταση μη-original ROM. Προχώρησε, αν έχεις εμπειρία ή αν έχεις διαβάσει προηγουμένως προσεκτικά τις οδηγίες ή αν... αναλαμβανεις το ρίσκο! Έχω κάνει τη διαδικασία πολλές φορές σε άλλα κινητά (MPX200, Qtek 8010, HTC S710, LG KS20 - στο τελευταίο με... "σοβαρές επιπλοκές" ;) ), αλλά όχι στο 8310 / v1240, για να σου πω λεπτομέρειες.

 

Ίσως άλλοι χρήστες μπορούν να σου πουν λεπτομέρειες!...

Link to comment
Share on other sites

Loipon paidia, egw pira tin suskevi apo to saturn me 70€.

Me exei psiloswsei giati emeina xwris internet kai toulaxiston vlepw ta mail mou kai xrisimopoiw to skype (wifi me 70€?)

Omws prospathisa na valw kati programatakia pou einai gia WM5, kai den mou ta dexetai.

1)to flash player.

2)Gia kapoia alla leei oti to framework .net einai pio palaias ekdosis.

 

Katevasa ta windows mobile 6 nitrogen (gia HTC tornado) alla, aplws kanw egkatastasi?Tha xei provlima pou einai to vodafone (v1240)?

 

Eimai ligo axristi se kati tetoia, kai den thelw na to katastrepsw vazontas logismiko pou den proorizetai gia auto.

 

Sorry gia to priksimo.... :O

λοιπον εδω ειναι τα προγραμματα που χρησιμοποιω εγω δοκιμασμενα και δουλευουν.

http://rapidshare.com/files/270904530/programs.rar.html

το win mob 6 το εβαλα καποτε απο nitrogen αλλα δεν ηταν σταθερο σε μενα.αλλοι ηταν πολυ ευχαριστημενοι.οχι δεν εχεισ προβλημα επειδη ειναι vodafone να το βαλεις

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εδω ειναι τα προγραμματα που χρησιμοποιω εγω δοκιμασμενα και δουλευουν.

http://rapidshare.com/files/270904530/programs.rar.html

το win mob 6 το εβαλα καποτε απο nitrogen αλλα δεν ηταν σταθερο σε μενα.αλλοι ηταν πολυ ευχαριστημενοι.οχι δεν εχεισ προβλημα επειδη ειναι vodafone να το βαλεις

 

Ευχαριστώ πολύ.......:D:D:D:DΘα τα περάσω λίαν συντόμως....

Για τα λεφτά της (70€), η συσκευούλα είναι άψογη....

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

sorry που ξεθαβω το θεμα αλλα επειδη θα αναγκαστω να χρησιμοποιησω το 8310 δε μπορω να απενεργοποιησω το 3G,,,,καμια ιδεα;;;;

thaaaaaaaaaaaaaaaaanx

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Καταρχήν το 8310 δεν εχει 3G. Αν εννοείς το GPRS τότε βάλε το "nodata" για να το απενεργοποιήσεις.
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
sorry που ξεθαβω το θεμα αλλα επειδη θα αναγκαστω να χρησιμοποιησω το 8310 δε μπορω να απενεργοποιησω το 3G,,,,καμια ιδεα;;;;

 

Λοιπόν καλύφτηκες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...