Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωχ, ελπίζω να είναι καλύτερο από αυτό του 8020...

 

Pantos egw gia 2meres pou to xrisimopiw eimai kata efxaristimenos!! sinithia einai to joystick an kai meta apo ligo kairo kinise sta perisotera menu me ta noumera.

 

Kati asxeto gia autous pou exoun to 8310 sta xeria tous...

..i mpataria sas pia eteria tin exei kataskevasei???

..i diki mou einai kataskevasmeni apo tin Samsung kai einai modelo ST26A kanonika sta 1150mAh

O logos pou rwtaw eiani giati pio panw stin prwti selida tis enotitas autis dixni tin mpataria na einai kataskevasmeni apo tin Celzpart kai na exei modelo ST26B

 

http://www.mobile-review.com/pda/review/image/htc/tornado/pic05.jpg

 

Eseis ti exete??:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sinithia einai to joystick an kai meta apo ligo kairo kinise sta perisotera menu me ta noumera.

Ετσι ακριβώς. ;)

..i mpataria sas pia eteria tin exei kataskevasei???

..i diki mou einai kataskevasmeni apo tin Samsung kai einai modelo ST26A kanonika sta 1150mAh

Sanyo, ST26C.

Τώρα αν υπάρχουν διαφορές ανάμεσα σε κατασκευαστές ή/και μοντέλα, θα σε γελάσω.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου υποδείξετε κάποιο link με το manual για το 8310;

 

Ευχαριστώ :)

 

Εδώ είναι στα αγγλικά του imate SP5,οπότε θα είναι το ίδιο με το 8310.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα ένα. Το θέμα από τις λίγες ματιές που του έριξα ότι δεν μπορώ να γράψω μήνυμα 160 χαρ. με ή χωρίς Τ9...

Κάνω κάτι λάθος;

 

Ωραίο κινητάκι αλλά πάσχει λίιιγο στο joystick...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασες το ελληνικό μοντέλο της Qtek από

το Πλαίσιο;

:)

Μεγιά!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρω...όχι από το Πλαίσιο αλλά από ένα κατάστημα στην Αγία Παρασκευή.

Μάλλον είναι από εξωτερικό...:(

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Όταν έβαλες την SIM, έκανε από μόνο του τις απαραίτητες ρυθμίσεις (GPRS, MMS, κλπ) του δικτύου?
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο στο Σύνταγμα έιδα εχθές ένα ..

Ήταν το πρώτο που έφεραν και η τιμή του θα είναι γύρω στα 500 ευρώ με ΦΠΑ.. Για επιδοτήσεις δεν είχαν ακόμα κάτι..

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Στο play247.gr κοστίζει 549€

 

Με το sms των 70 χαρ. τι κάνουμε; Αυτό που είχε κάποτε βγει για το Motorola MPx200 λέτε να κάνει;

 

http://www.myphone.gr/software/file-285.html

 

Επίσης στο sleep mode μπορούμε να βάλουμε να μας δείχνει το ρολόι;

 

Sorry αλλά το manual είναι στα γερμανικά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το 8310 έχει ελληνικό μενου και ελληνικό Τ9 απ' όπου και αν το πάρεις.

 

Δέχεται και στέλνει ελληνικούς χαρακτήρες κανονικά.

 

Το μοναδικό του πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να στείλει παραπάνω από 70 Ελληνικούς χαρακτήρες σε ένα μήνυμα.

 

Αυτό λύνεται μόνο με το firmware της ACE, το οποίo δυστυχώς δεν θα μπορέσεις να περάσεις αν δεν έχεις αγοράσει την συσκευή από Ελλάδα. Τίποτα άλλο.

 

Και για να έχω 160 χαρακτήρες πρέπει να δώσω +120€...;:rolleyes: :wacko:

Ασε μια χαρά είμαι και με 70...i think!:worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο στο The Mall είχε ένα με το οποίο μπορούσες να "παίξεις" κιόλας.

Τιμούλα; 549 τελική με το κλειδί στο χέρι. Τζάμπα πράμα.

(Με σύνδεση στο Voda 240 είχε νομίζω 380κάτι).

 

Το αστείο; Μπαίνω στα μηνύματα να δω τι έκανε η Ace 4 μήνες που καθυστέρησε να το βγάλει στην κυκλοφορία, πάω να γράψω ένα μήνυμα... 70 χαρακτήρες στα ελληνικά! :lol:

 

Δεν ξέρω αν θέλει κάποια ειδική ρύθμιση για την ενεργοποίηση των ελληνικών στα SMS, πάντως εμένα μου φάνηκε ότι δεν είχε καμία διαφορά από το δικό μου (εκτός βέβαια από τα 190 ευρώ που κάνει παραπάνω ;) )

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Speedy ξέρεις μιας και το έχεις...εάν μπορούμε να βλέπουμε το ρολόι όταν είναι σβηστή η οθόνη στην αναμονή όπως στα υπόλοιπα κινητά;
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο στο The Mall είχε ένα με το οποίο μπορούσες να "παίξεις" κιόλας.

Τιμούλα; 549 τελική με το κλειδί στο χέρι. Τζάμπα πράμα.

(Με σύνδεση στο Voda 240 είχε νομίζω 380κάτι).

 

Το αστείο; Μπαίνω στα μηνύματα να δω τι έκανε η Ace 4 μήνες που καθυστέρησε να το βγάλει στην κυκλοφορία, πάω να γράψω ένα μήνυμα... 70 χαρακτήρες στα ελληνικά! :lol:

 

Δεν ξέρω αν θέλει κάποια ειδική ρύθμιση για την ενεργοποίηση των ελληνικών στα SMS, πάντως εμένα μου φάνηκε ότι δεν είχε καμία διαφορά από το δικό μου (εκτός βέβαια από τα 190 ευρώ που κάνει παραπάνω ;) )

 

Στο site δεν το εχει ακομα.

 

Καλα ειναι σοβαροι? Το καψαν το κινητο με τετοια τιμη, δεν θα τo παρει κανενας, γιατι μπορει με τα ιδια λεφτα να παρει ppc phone. Εγω υπολογιζα, να παει κατω απο 300ε με συνδεση στο 120 ωστε να το χτυπησω, αλλα μαλλον θα παρω κανα mpx220 στο τελος.

Α ρε ace μας μαμισες. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Speedy ξέρεις μιας και το έχεις...εάν μπορούμε να βλέπουμε το ρολόι όταν είναι σβηστή η οθόνη στην αναμονή όπως στα υπόλοιπα κινητά;

Μπορείς αν "κλειδώσεις" τα πλήκτρα είτε αυτόματα (με το Automatic Keylock το οποίο σου δείχνει και άλλες πληροφορίες όπως % μπαταρίας και σήματος, όπως και αναπάντητες και SMS), είτε χειροκίνητα πατώντας παρατεταμένα το "κόκκινο ακουστικό". Εννοείται πως είτε αυτόματα, είτε χειροκίνητα, θα πρέπει μετά να πατήσεις κάποιο πλήκτρο για να ανάψει η οθόνη και να σου δείξει την ώρα. :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αν "κλειδώσεις" τα πλήκτρα είτε αυτόματα (με το Automatic Keylock το οποίο σου δείχνει και άλλες πληροφορίες όπως % μπαταρίας και σήματος, όπως και αναπάντητες και SMS), είτε χειροκίνητα πατώντας παρατεταμένα το "κόκκινο ακουστικό". Εννοείται πως είτε αυτόματα, είτε χειροκίνητα, θα πρέπει μετά να πατήσεις κάποιο πλήκτρο για να ανάψει η οθόνη και να σου δείξει την ώρα. :)

 

Δεν γίνεται τίποτα ...εννοώ το ρολογάκι που βγάζουν τα 6230i, Κ750 όταν έχουν σβηστή οθόνη στην αναμονή.

Eπίσης όταν το χρησιμοποιείς και το αφήσεις αυτό κάνει αρκετή ώρα να σβήσει ο φωτισμός του. Κοίταξα από τις ρυθμίσεις αλλά κάτω από 1 λεπτό δεν έχει. Η μήπως υπάρχει; :worry: :rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εχω επίσης ένα πρόβλημα.

Οταν σύνδεσα για πρώτη φορά το 8310 με το laptop μου για να ξεκινήσω να το συγχρονίζω αυτό μετά κόπων και βασάνων το είδε αλλά μόλις ξεκίνησε...μου έβγαλε μία μπλε οθόνη με κινέζικα και μου έκανε restart.

Αυτό μου κάνει πάντα...τι στο δ@ολο φταίει; :mad:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εχω επίσης ένα πρόβλημα.

Οταν σύνδεσα για πρώτη φορά το 8310 με το laptop μου για να ξεκινήσω να το συγχρονίζω αυτό μετά κόπων και βασάνων το είδε αλλά μόλις ξεκίνησε...μου έβγαλε μία μπλε οθόνη με κινέζικα και μου έκανε restart.

Αυτό μου κάνει πάντα...τι στο δ@ολο φταίει; :mad:

 

 

Τι Windows έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Εχω επίσης ένα πρόβλημα.

Οταν σύνδεσα για πρώτη φορά το 8310 με το laptop μου για να ξεκινήσω να το συγχρονίζω αυτό μετά κόπων και βασάνων το είδε αλλά μόλις ξεκίνησε...μου έβγαλε μία μπλε οθόνη με κινέζικα και μου έκανε restart.

Αυτό μου κάνει πάντα...τι στο δ@ολο φταίει; :mad:

εδω δεν εχω ακουσει κανενα να διαμαρτυρεται για προβλημα με το activesync, αλλα αν δεις στο ppc forum υπαρχουν αρκετοι.

συνηθως φταινε καποια antivirus και firewalls, και πιο πολυ απ΄ολα το Kaspersky!!! εχεις κανενα τετοιο software εγκατεστημενο???

Link to comment
Share on other sites

Εχω Win XP και Antivir 7 με Κaspersky AntiHacker...

Mε το Ιmate Jam δεν μου δημιουργούσε πρόβλημα...

 

Πολλές ερωτήσεις...αλλά πως αντιγράφω τις επαφές μου στο τηλέφωνο;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...