Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το 1 αναφέρθηκε μάλλον αφού δεν έγραψε poco 2.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Ε δε νομίζω να ψάχνει δύο χρόνια μετά για το πρώτο Poco :) άσε που εάν ήταν να βάλω το Poco f2 σαν πιθανή επιλογή, θα κοιτούσα καλύτερα το OnePlus 7T.

 

Πάντως αυτά τα φαινόμενα έχουν αρχίσει να παρατηρούνται γενικότερα σε συσκευές με υψηλότερο ρυθμό ανανέωσης στην οθόνη. Και σε Samsung τα βλέπουμε πλέον και στα Pixels σε κάποιες περιπτώσεις είχαν παρατηρηθεί και στην OnePlus. Και δεν δέχομαι δηλώσεις της OnePlus που απαντά σαν μεγάλη κυρία με μεγάλη μύτη, ότι δεν έχουν κάτι να διορθώσουν και είναι φυσιολογικό.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ε δε νομίζω να ψάχνει δύο χρόνια μετά για το πρώτο Poco :) άσε που εάν ήταν να βάλω το Poco f2 σαν πιθανή επιλογή, θα κοιτούσα καλύτερα το OnePlus 7T.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Αν είναι Σε σχέση με f2 προτιμώ το xiaomi και ας δεν γουστάρω miui διότι αυτά τα μάτια της κουκουβάγιας ούτε ζωγραφιστά να τα βλέπω δεν θέλω και παπάδες να κάνει :lol:

 

Αντικειμενικά πάντως το poco f2 θα υπερτερεί κατά πολύ σε μπαταρία ελεω 60hz και 4700 μπαταρία, καλύτερο φινίρισμα, ντιζάιν, full screen experience και ποιότητα κατασκευής βλέπε αλουμίνιο και γυαλί, έχει και θύρα ακουστικών μαζί με υπέρυθρες, σίγουρα πιο ισχυρό soc 865 vs 765.

 

Από εκεί και πέρα το λογισμικό όπως είπα είναι βασική διαφορά μεταξύ τους

 

Edit: είμαι πολύ περίεργος με 8t/9 σειρά τι θα κάνει στα των οθονών η αίσθηση μου ότι θα εξαλειφθουν η περιοριστούν σε σημαντικό βαθμό και αυτό θα αποτελεί την καλύτερη απάντηση της ίδιας της OnePlus στον εαυτό της:p

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για το 1 αναφέρθηκε μάλλον αφού δεν έγραψε poco 2.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

 

Ναι σωστά, για το 1 αναφέρθηκα που έχω τώρα.

Γενικά θέλω να δοκιμάσω το oxygen OS που έχω ακούσει τόσο καλά λόγια, παρόλο που με το MIUI δεν έχω κανένα θέμα 1,5 χρόνο που έχω την συσκευή.

Ακόμα και με τις φωτό ευχαριστημένος είμαι. Δεν είμαι κανένας τρελός φαν της φωτογραφίας.

Οπότε καταλαβαίνω αξίζει φουλ σαν αναβάθμιση το Nord.

Ευχαριστώ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά, για το 1 αναφέρθηκα που έχω τώρα.

 

Γενικά θέλω να δοκιμάσω το oxygen OS που έχω ακούσει τόσο καλά λόγια, παρόλο που με το MIUI δεν έχω κανένα θέμα 1,5 χρόνο που έχω την συσκευή.

 

Ακόμα και με τις φωτό ευχαριστημένος είμαι. Δεν είμαι κανένας τρελός φαν της φωτογραφίας.

 

Οπότε καταλαβαίνω αξίζει φουλ σαν αναβάθμιση το Nord.

 

Ευχαριστώ παιδιά!

Ε τότε αλλάζει το πράγμα. Πάντως την δεδομένη στιγμή το OnePlus 7T το θεωρώ καλύτερη επιλογή. Δεν ξέρω εάν η εμπειρία χρήσης του Nord είναι η ίδια με τις ναυαρχίδες της.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε αλλάζει το πράγμα. Πάντως την δεδομένη στιγμή το OnePlus 7T το θεωρώ καλύτερη επιλογή. Δεν ξέρω εάν η εμπειρία χρήσης του Nord είναι η ίδια με τις ναυαρχίδες της.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Ξεφεύγει πολύ η τιμή του 7Τ... Πάει 6 κατοσταρικα..

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεφεύγει πολύ η τιμή του 7Τ... Πάει 6 κατοσταρικα..

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λέω επειδή θες να δοκιμάσεις OnePlus και Oxygen OS, ότι το Nord μπορεί να σου χαλάσει την γενικότερη εικόνα για τα OnePlus, μιας και θεωρώ πως δεν θα έχει την καλύτερη εμπειρία χρήσης. Το 7T μπορείς να το βρεις και σε χαμηλότερες τιμές.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, μόλις διάβασα αυτο http://9to5Google: OnePlus phones will ship with Facebook services that can’t be removed.

https://9to5google.com/2020/08/05/oneplus-phones-will-ship-with-facebook-services-that-cant-be-removed/ και ξενέρωσα κομματάκι...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

 

 

Όπως εδώ και χρόνια η Samsung.. Μπορείς φυσικά να τα απενεργοποιήσεις, αλλά δεν ταιριάζει καθόλου στην φιλοσοφία της 1+ αυτό το πράγμα..

Link to comment
Share on other sites

Όπως εδώ και χρόνια η Samsung.. Μπορείς φυσικά να τα απενεργοποιήσεις, αλλά δεν ταιριάζει καθόλου στην φιλοσοφία της 1+ αυτό το πράγμα..

 

Ένας από τους λόγους που σταμάτησα να παίρνω Samsung.

Ισχύει ότι μπορώ να το απενεργοποιήσω. Αναμενόμενο θα μου πεις, εταιρεία είναι, αλλά με αυτό το νέο κάτι "έσπασε" μέσα μου :cry:

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Για τι πράγμα μιλάμε επειδή δεν ανοίγει το link.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για τι πράγμα μιλάμε επειδή δεν ανοίγει το link.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Sorry, το πόσταρα από το κινητό και μάλλον κάτι έκανα λάθος.

Για δες εδώ, τώρα πρέπει να είσαι ΟΚ.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Sorry, το πόσταρα από το κινητό και μάλλον κάτι έκανα λάθος.

 

Για δες εδώ, τώρα πρέπει να είσαι ΟΚ.

Α μάλιστα, το είχα διαβάσει κι εγώ τις προάλλες.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά βλέπω και το mi 10 lite 5G 64GB στα 310€ τιμή Ελλάδας και δεν βλέπω τρομερές διάφορες για να δικαιολογήσουν τα 140€ επιπλέον.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά βλέπω και το mi 10 lite 5G 64GB στα 310€ τιμή Ελλάδας και δεν βλέπω τρομερές διάφορες για να δικαιολογήσουν τα 140€ επιπλέον.

 

Στο οποίο όπως έχουμε ξαναπεί μιας και δεν έρχεται επίσημα, μένεις με την όποια εγγύηση δίνει το κατάστημα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο απο σημερα φαινεται διαθεσιμο και σε ορισμενα καταστηματα του Κωτσοβολου (Πειραιας, Χανια, Κορυδαλλος) για οποιον ενδιαφερεται - λεω να παω αυριο Πειραια για ενα hands on να δω λιγο μεγεθος στο χερι κλπ

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο απο σημερα φαινεται διαθεσιμο και σε ορισμενα καταστηματα του Κωτσοβολου (Πειραιας, Χανια, Κορυδαλλος) για οποιον ενδιαφερεται - λεω να παω αυριο Πειραια για ενα hands on να δω λιγο μεγεθος στο χερι κλπ

 

Το έχει 393€ ο Κωτσόβολος

https://www.kotsovolos.gr/collection/static/big-bang/big-bang-telecoms

Link to comment
Share on other sites

Παίδες φαίνεται ότι λίγες ώρες παίζει προσφορά στον Κωτσόβολο

Το 8/128 ( το γαλάζιο ) για 393.93 € !! ( Έχει και άτοκες )

Εγώ σε αυτή τη τιμή το παραγγειλα

Όποιος ενδιαφέρεται δείτε το άμεσα .. ..

Link to comment
Share on other sites

Ήταν για 14 ώρες η προσφορά..

Δε ξέρω , ίσως έληξε.. και γω το είδα στις 9.00 το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

449 τα βλέπω και τα 2 χρώματα.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Πας τηλεφωνία και μετά στο oneplus

https://www.kotsovolos.gr/bigbang?adhocPriceActive=true&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=14-200808-P5455-GENERIC-NLBB-VARIOUS_BIG_BANG

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Εν τω μεταξυ αν δεν ακολουθησεις το direct link του φιλου, στην αρχικη σελιδα οσο κι αν εψαξα δεν φαινεται πουθενα αυτο το "Big Bang" προσφορων που ειναι μονο για online αγορες μεχρι τις 12 σημερα το βραδυ και για ορισμενα προιοντα...!

Λες και ειναι κρυφο μονο για επιλεκτα μελη ενα πραγμα :blink::X

Τεσπα η προσφορα ειναι εξαιρετικη και μπραβο στα παιδια που το βρηκαν γιατι εγω το πρωι ειχα γραψει μονο για την κανονικη πλεον διαθεσιμοτητα της συσκευης :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Με έψηνε πολύ τώρα, αλλά δυστυχώς προέχουν αλλά έξοδα

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες φαίνεται ότι λίγες ώρες παίζει προσφορά στον Κωτσόβολο

Το 8/128 ( το γαλάζιο ) για 393.93 € !! ( Έχει και άτοκες )

Εγώ σε αυτή τη τιμή το παραγγειλα

Όποιος ενδιαφέρεται δείτε το άμεσα .. ..

 

Επειδή είμαι στην αναζήτηση νέας συσκευής, αξίζει η αγορά του για "αναβάθμιση" από το p20 pro?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...