Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Πωπω, πάντα πονάει η ψυχή μου όταν τα βλέπω αυτά... Έχει και protective case μέσα η συσκευασία απ ότι είδα? Ή ειναι ειδική περίπτωση επειδή του το έστειλαν για review?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

έχει και θήκη μέσα η συσκευασία ναι.

Προσωπικά μου έκοψε τα φτερά μιας και σκεφτόμουν την αγορά της, αλλά δυστυχώς με πλαστικό περίβλημα το λύγισμα δεν το γλυτώνει (τσέπες κλπ)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

έχει και θήκη μέσα η συσκευασία ναι.

Προσωπικά μου έκοψε τα φτερά μιας και σκεφτόμουν την αγορά της, αλλά δυστυχώς με πλαστικό περίβλημα το λύγισμα δεν το γλυτώνει (τσέπες κλπ)

Τσεκαρε και το Moto G 5G.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε και το Moto G 5G.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

168 x 74 x 9 mm και πλαστικό frame; αυτό κ αν θα λυγίζει, άσε που είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ!

ήδη δεν θέλω να πάω πάνω απο 155mm σε τηλέφωνο αλλά πλέον δεν βρίσκεις τίποτα με σοβαρό λογισμικό (Android One κυρίως, η στροφή για Oxygen OS είναι για τα 2 ετη αναβαθμισεων 3 ετη αναβαθμίσεις ασφαλείας όπως και στο Android One)

Απ ότι βλέπω πάντως απο σημερινά βίντεο, ούτε και η κάμερα είναι κάτι το τρομερό.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

168 x 74 x 9 mm και πλαστικό frame; αυτό κ αν θα λυγίζει, άσε που είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ!

 

ήδη δεν θέλω να πάω πάνω απο 155mm σε τηλέφωνο αλλά πλέον δεν βρίσκεις τίποτα με σοβαρό λογισμικό (Android One κυρίως, η στροφή για Oxygen OS είναι για τα 2 ετη αναβαθμισεων 3 ετη αναβαθμίσεις ασφαλείας όπως και στο Android One)

 

Απ ότι βλέπω πάντως απο σημερινά βίντεο, ούτε και η κάμερα είναι κάτι το τρομερό.

Τότε περιμένεις για Pixel 4a η για το πολύ ακριβότερο Pixel 5.

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τότε περιμένεις για Pixel 4a η για το πολύ ακριβότερο Pixel 5.

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Τα οποία δεν έχουν εγγύηση εδω πέρα δυστυχώς. Θα είχα ήδη πάει για το 3XL εδώ και καιρό υπο άλλες συνθήκες.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Τα οποία δεν έχουν εγγύηση εδω πέρα δυστυχώς. Θα είχα ήδη πάει για το 3XL εδώ και καιρό υπο άλλες συνθήκες.
Από Amazon τα έχεις όλα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα μαζί με δώρο τα buds.6c18699984150391e9fc2a6ab224bdbb.jpg

709756d17477487d7a860dc22a170fcf.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Καλοδουλευτο,περιμένουμε εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα μαζί με δώρο τα buds.6c18699984150391e9fc2a6ab224bdbb.jpg

709756d17477487d7a860dc22a170fcf.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Καλημέρα καλορίζικο εύχομαι

Link to comment
Share on other sites

Πως και δίνουν τόσο ακριβό δώρο; Ή απλά η τιμή στο επίσημο είναι εξωπραγματικη;

 

Είναι γι αυτούς που είχαν προλάβει και το παρήγγειλαν τις συγκεκριμένες ημέρες που είχαν ανοίξει τις προπαραγγελίες.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα μαζί με δώρο τα buds.6c18699984150391e9fc2a6ab224bdbb.jpg

709756d17477487d7a860dc22a170fcf.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Καλορίζικο!!! Περιμένουμε εντυπώσεις!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://9to5google.com/2020/07/29/oneplus-nord-display-issues/

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, δεν τα τεσταρουν πριν τα βγαλουν σε μαζικη παραγωγη;
Link to comment
Share on other sites

Καλα, δεν τα τεσταρουν πριν τα βγαλουν σε μαζικη παραγωγη;
Δεν ξέρω και μάλιστα λένε πως είναι φυσιολογικό αυτό στις amoled και πως δεν επηρεάζει αρνητικά κάπου.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω και μάλιστα λένε πως είναι φυσιολογικό αυτό στις amoled και πως δεν επηρεάζει αρνητικά κάπου.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Όλες η amoled το κάνουν τσέκαρα και στο p30 pro τώρα τα ίδια κάνει απλά σε αρκετά μικρότερο βαθμό
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία βλέπω αρκετά θέματα με τις οθόνες και αυτό ξεκίνησε από 8 pro και η εξηγήσεις της OnePlus δεν με πείθουν αν ήταν έτσι όπως λέει όλες παρτίδες θα είχαν ίδια συμπεριφορά, όταν όμως βλέπεις διαφορές μεταξύ τους άρα κάτι κάτι άλλο συμβαίνει.

Σε 7 Pro δεν έχω τέτοια θέματα πάντως, καμία παραμόρφωση χρώματος σε low brightness σε γκρι η μαύρο φόντο.

 

Φαντάζομαι η OnePlus και εδώ θα προβεί στο γνωστό μακιγιάζ κόλπο να κρύψουμε το πρόβλημα με το να αυξήσουμε Minimum brightness και ούτε γάτα ούτε ζημιά :lol:

 

Έτσι δεν θα μπορεί γίνεται αντιληπτό το πρόβλημά.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο,περιμένουμε εντυπώσεις...

 

Καλορίζικο! Πως είναι η αίσθηση του πλαστικου στην πλατη και περιμετρικα?

 

Ανέβασε 2-3 φωτογραφίες ακόμα φίλε μου...:):)

Καλορίζικο!

Το κινητό είναι αρκετά όμορφο και η αίσθηση που σου δίνει είναι για ακριβότερη συσκευή, το πλαστικό περιμετρικά δεν ενοχλεί

καθόλου, δεν το καταλαβαίνεις καν. Η οθόνη του είναι αρκετά φωτεινή και σίγουρα γρήγορη με τα 90hz.

Ο ήχος αν και μονοφωνικός δεν ενοχλεί και η ποιότητα κλήσεων είναι αρκετά καλή.

Γενικά είναι μια vfm συσκευή, αρκετά γρήγορη ένεκα oxygen os και μου άρεσε ότι επέλεξαν flat οθόνη,

τις κυρτές δεν τις συμπαθώ ιδιαίτερα..

Τα buds είναι αρκετά καλά, η εφαρμογή τους είναι λίγο πιο μεγάλα από τα airpods, αλλά δεν νομίζω να δημιουργήσουν σε κάποιον πρόβλημα,

συνδέθηκαν άψογα και με το xs μου μια χαρά δεν υπήρξε πρόβλημα.

Το πρόβλημα με την οθόνη δεν το εντόπισα αλλά θα το ξαναδώ και θα σας πω.

Δεν έχω αποφασίσει αν θα το κρατήσω, πάντως είναι μια καλη συσκευή.

Edited by ro33ck
iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το pocophone πως το βλέπετε παιδιά;

Γενικά θέλω να πάω σε OnePlus συσκευή αλλά τα 400€ είναι ταβάνι

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το pocophone πως το βλέπετε παιδιά;

Γενικά θέλω να πάω σε OnePlus συσκευή αλλά τα 400€ είναι ταβάνι

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η βασική διαφορά αφορά το λογισμικό miui vs oxygen αλλά και την οθόνη lcd 60hz vs oled 90hz.

Λογικά και στην κάμερα πρέπει να έχει ουσιώδη διαφορά υπέρ του OnePlus μιας και 2 έτη νεότερη συσκευή με πιο εξελιγμένο hardware camera.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η βασική διαφορά αφορά το λογισμικό miui vs oxygen αλλά και την οθόνη lcd 60hz vs oled 90hz.

Λογικά και στην κάμερα πρέπει να έχει ουσιώδη διαφορά υπέρ του OnePlus μιας και 2 έτη νεότερη συσκευή με πιο εξελιγμένο hardware camera.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Και το Poco f2 amoled οθόνη έχει. Απλά δεν έχει 90Hz.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και το Poco f2 amoled οθόνη έχει. Απλά δεν έχει 90Hz.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Για το 1 αναφέρθηκε μάλλον αφού δεν έγραψε poco 2.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...