Jump to content

Xiaomi Mi Note 10 Lite


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Είμαι κάτοχος περίπου 10 μέρες. Με αρκετή χρήση scrolling και 4g σχεδόν πάντα ανοιχτά μέσα στη μέρα... βγάζει άνετα 1.5 μέρα. Δακτυλικο αποτύπωμα έχει τα θεματακια του, βελτιώθηκε αρκετά, βάζοντας το ίδιο δακτυλικό σαν 2 διαφορετικά όπως έχει αναφερθεί και πιο πάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά,

 

Έχω παρατηρήσει τουλάχιστον από σταθερό τηλέφωνο,όταν με καλούν το κινητό αρχίζει να χτυπάει (οθόνη,ήχος,δόνηση) μετά το 1ο μπιπ.

Έχει δηλαδή μια καθυστέρηση 2-3 δευτερόλεπτα.

Επίσης δεν έχει έρθει ακόμα miui 12,σωστά?

Για gcam έχουμε κάποιο link?

 

ευχαριστώ

 

https://www.cyanogenmods.org/mi-note-10-lite-gcam/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλημέρα, μετά από μέρες χρήσης του κινητού, έχετε βγάλει συμπεράσματα για την μπαταρία του κινητού? Ήθελα να μάθω από τους κατόχους του συγκεκριμένου κινητου για την μπαταρία γιατι είμαι ανάμεσα σε αυτό το κινητό και το RN9 PRO και κλείνω προς το συγκεκριμένο κινητό αλλά ενώ αυτό το κινητό έχει περισσότερη χωρητικότητα μπαταρίας, διαβάζω ότι δεν έχει και την καλύτερη διαχείριση σε σχέση με το RN9 PRO.

Επίσης πως βλέπετε το δακτυλικό αποτύπωμα γιατί δεν διαβάζω και τα καλύτερα.

 

Μη σε απασχολεί η μπαταρία . Δε θα βρεις πιο καλή

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση των 8 γκιγκα είναι International ή μόνο κινεζική;;;; . Στην Αγγλία που είμαι η xiaomi UK δεν το έχει

Όντως, έχει μόνο την 6GB RAM με 64GB ή 128GB flash. Την πρώτη την έχει προσφορά μέχρι αύριο στα £239, ενώ η δεύτερη είναι στα £299. Και τις δύο μπορείς να τις πάρεις με 3 άτοκες δόσεις. Πριν 2-3 ώρες αγόρασα την 64αρα έκδοση μια και η μπαταρία στο ZUK Z1 παρέδωσε πνεύμα. Θα φτάσει από βδομάδα πια (το στοκ τους είναι στη Γαλλία απ' ότι μου είπαν στο τηλέφωνο).

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Όντως, έχει μόνο την 6GB RAM με 64GB ή 128GB flash. Την πρώτη την έχει προσφορά μέχρι αύριο στα £239, ενώ η δεύτερη είναι στα £299. Και τις δύο μπορείς να τις πάρεις με 3 άτοκες δόσεις. Πριν 2-3 ώρες αγόρασα την 64αρα έκδοση μια και η μπαταρία στο ZUK Z1 παρέδωσε πνεύμα. Θα φτάσει από βδομάδα πια (το στοκ τους είναι στη Γαλλία απ' ότι μου είπαν στο τηλέφωνο).

 

Με το καλό να παραλάβεις, αναμένουμε εντυπώσεις!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις, αναμένουμε εντυπώσεις!

Ευχαριστώ, άντε να δούμε γιατί με το ζόρι κάνω δουλειά εδώ και 2-3 μέρες.

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα παραγγελία το Λευκό Χρώμα από Amazon Ισπανίας μιας και το βρήκα στα 280€. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, αν η International Version που αναγράφεται, είναι η Global. Συγκεκριμένα έχει Ισπανική Version και International. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να είναι σαν αυτά των Gearbest που ήταν τα κινέζικα μοντέλα με φλασαρισμένη μία ψευτοglobal ROM.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο μόνο σε global και eu έκδοση βγαίνει. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το έχει πάρει κανείς απο ελλάδα?

το 6-128 θέλω, απο κανένα σκρουτζομάγαζο, δε μπορώ να περιμένω μήνες απ'έξω...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από το γνωστό σκρουτζομάγαζο δίπλα στα Hondos Center στην Ομόνοια. (Δεν ξέρω αν μπορώ να πω όνομα)

Όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Για προστασία από τις γρατσουνιές έχω βάλει εδώ και τέσσερις μερες την ringke dual easy full cover και έχει τέλεια εφαρμογή!

Καλύπτει πίσω από την οθόνη στα πλάγια και μέσα στην θήκη!

Υπό γωνια και στην αντανάκλαση έχουν δημιουργηθεί γραμμές αλλά στο δάκτυλο δεν είναι αισθητές καθόλου και γενικά το δάκτυλο δεν καταλαβαίνω διαφορα,είναι σαν να μην έχω βάλει κάτι επάνω στην οθόνη!

Σίγουρα πετυχημένη αγορά για εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Για προστασία από τις γρατσουνιές έχω βάλει εδώ και τέσσερις μερες την ringke dual easy full cover και έχει τέλεια εφαρμογή!

Καλύπτει πίσω από την οθόνη στα πλάγια και μέσα στην θήκη!

Υπό γωνια και στην αντανάκλαση έχουν δημιουργηθεί γραμμές αλλά στο δάκτυλο δεν είναι αισθητές καθόλου και γενικά το δάκτυλο δεν καταλαβαίνω διαφορα,είναι σαν να μην έχω βάλει κάτι επάνω στην οθόνη!

Σίγουρα πετυχημένη αγορά για εμένα!

 

Link ?..........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ έχω βάλει και θήκη και tempered glass της nillkin. Η θήκη είναι άριστη, σαν αυτή που έχει το κινητό..όχι λαστιχένια και με σκληρή,αντιολισθιτικη υφή. Το tempered glass έχει στο ύψος του δακτυλικου, λιγότερη ενίσχυση...με αποτέλεσμα να το κάνει περίπου 10-15% πιο αργό από όταν δε φόραγε,όχι απαγορευτικό. Την θήκη την προτείνω με κλειστά μάτια...για το tempered glass...εσείς αποφασίζετε.. πάντως έχει τέλεια εφαρμογή και την πέρασαν στο κατάστημα χωρίς καμμία φουσκάλα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την ζελατίνα την έβαλα μονος,είναι παιχνιδάκι,ξέχασα να γράψω ότι το βρήκα ως ζελατίνα για το mi note 10 αλλά εφόσον έχουμε την ίδια οθόνη κ.τ.λ.

Λινκ δεν βαζω,μια απλή αναζήτηση θα σας βγάλει το αποτέλεσμα!

 

Υ.Γ.:Η συσκευασία έχει δύο ζελατίνες μέσα!

Edited by kosnic2
Link to comment
Share on other sites

Όντως, έχει μόνο την 6GB RAM με 64GB ή 128GB flash. Την πρώτη την έχει προσφορά μέχρι αύριο στα £239, ενώ η δεύτερη είναι στα £299. Και τις δύο μπορείς να τις πάρεις με 3 άτοκες δόσεις. Πριν 2-3 ώρες αγόρασα την 64αρα έκδοση μια και η μπαταρία στο ZUK Z1 παρέδωσε πνεύμα. Θα φτάσει από βδομάδα πια (το στοκ τους είναι στη Γαλλία απ' ότι μου είπαν στο τηλέφωνο).

Ναι ρε γτμ. Η μόνη έκδοση σε 8/128 που βρίσκω είναι μεν από άλλα αγγλικά σαιτ αλλά λένε αποστολή από Hong-Kong. Βέβαια λένε για 1 ή 2 έτη εγγύηση παρόλα αυτά δε διαθέτουν μαγαζί εντός του νησιού. Παρόλα αυτά έχω 99% αποφασίσει ότι αυτό μου κάνει σαν κινητό

Link to comment
Share on other sites

το έχει πάρει κανείς απο ελλάδα?

το 6-128 θέλω, απο κανένα σκρουτζομάγαζο, δε μπορώ να περιμένω μήνες απ'έξω...

 

καλημέρα, το πήρα απο μπεστπραις απο μαγαζί που έχει ίδιο όνομα με την εταιρεία του κινητού, έκανα παραγγελία 15:30(επιβεβαίωσα διαθεσιμότητα και αυθημερόν αποστολή τηλεφωνικά) και την επόμενη ημέρα παρέλαβα στην επαρχία,όλα ήταν εντάξει

:X
Link to comment
Share on other sites

Από χτες έχω βάλει την ελληνική ρομ και απαλαχθηκα αποτ ον άθλιο Google dialer

Έχει βγει ένα twrp που φενεται να δουλεύει οκ

Κατά τα άλλα μετά από 1 μήνα και βάλε συνολικό χρόνο χρήσης στις δύο φορές που το έχω πάρει μπορώ να πω ότι το κινητό αξίζει κάθε ευρώ. Στο μεσοδιάστημα δοκίμασα το mi10 lite . Γύρισα εδώ πάλι . Για εμένα το mi10 lite είδα μόνο λίγο πιο σβελταδα .

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο απο miui 12 ?? πολυ αργησε μου φενεται....

gcam παιδια παιζει τιποτα? υπαρχει καμια που να εχει διαφορα απο την στοκ?

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο απο miui 12 ?? πολυ αργησε μου φενεται....

gcam παιδια παιζει τιποτα? υπαρχει καμια που να εχει διαφορα απο την στοκ?

 

Λίγο υπομονή παιδιά, γιατί μετά με τα bugs θα γκρινιάζουμε ομαδικώς.

Δες εδώ εάν το επιθυμείς, και πες μου εντυπώσεις!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο απο miui 12 ?? πολυ αργησε μου φενεται....

gcam παιδια παιζει τιποτα? υπαρχει καμια που να εχει διαφορα απο την στοκ?

 

Εγώ έβαλα αυτήν από το 1ο ποστ της προηγούμενης σελίδας.

Είμαι άσχετος με ρυθμίσεις και γενικά από φωτογραφίες, παρόλα αυτά την νύχτα έχει διαφορά.

http://imgur.com/gallery/8rnEdKX

Edited by Bin
:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα το κινητό σήμερα και παλεύω εδώ και 3 ώρες να βγάλω άκρη με το AOD. Εκτός από το μαμίσιο AOD (μέσα από τις ρυθμίσεις), Έχει καταφέρει κάποιος να κάνει να παίζει σωστά με τις ειδοποιήσεις τρίτη εφαρμογή AOD, πχ:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomer.alwayson

 

Μετά από τόσες ώρες που παλεύω είμαι πεπεισμένος ότι μόνο το μαμά AOD παίζει σωστά.

Edited by hellion13
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα το κινητό σήμερα και παλεύω εδώ και 3 ώρες να βγάλω άκρη με το AOD. Εκτός από το μαμίσιο AOD (μέσα από τις ρυθμίσεις), Έχει καταφέρει κάποιος να κάνει να παίζει σωστά με τις ειδοποιήσεις τρίτη εφαρμογή AOD, πχ:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomer.alwayson

 

Μετά από τόσες ώρες που παλεύω είμαι πεπεισμένος ότι μόνο το μαμά AOD παίζει σωστά.

Τελικά το βρήκα. Ήταν θέμα permissions (Show on lock screen). Με αυτό οι ειδοποιήσεις με τη συγκεκριμένη εφαρμογή (Always on AMOLED) φαίνεται να δουλεύουν σωστά.

 

Γενικά πολύ κουραστικό αυτό το πράγμα με τα 100 διαφορετικά permissions που πρέπει να ελέγχεις για κάθε εφαρμογή για να παίζουν όλα σωστά. Έξυνα το κεφάλι μου κάνα τέταρτο για να βρω τι φταίει με τα widgets στο Nova Launcher. Όταν πάταγα πάνω σε κάποιο από αυτά δεν άνοιγε η αντίστοιχη εφαρμογή. Έπρεπε να επιτρέπω την εξής επιλογή: Display pop-up windows while running in the background (συγνώμη, τα έχω όλα στα Αγγλικά και δεν ξέρω πώς το έχουν μεταφράσει στα Ελληνικά).

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα.

 

Βρίσκομαι ανάμεσα στο Redmi Note 9 Pro και το Mi Note 10 Lite. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η φωτεινότητα της οθόνης λόγω πολλών ωρών σε εξωτερικούς χώρους.

 

Διάβασα και όλοι έλεγαν ότι είναι φωτεινότερη του 10 αλλά σε τεστ του gsm arena δείχνει άλλο πράγμα.

https://www.gsmarena.com/x...iew-2122p3.php

 

Έχει κάποιος μέτρο σύγκρισης από κοντά για να με βοηθήσει?

Σαν ποιότητα οθόνης σίγουρα είναι καλύτερο το 10 αλλά από άποψη φωτεινότητας ?

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα.

 

Βρίσκομαι ανάμεσα στο Redmi Note 9 Pro και το Mi Note 10 Lite. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η φωτεινότητα της οθόνης λόγω πολλών ωρών σε εξωτερικούς χώρους.

 

Διάβασα και όλοι έλεγαν ότι είναι φωτεινότερη του 10 αλλά σε τεστ του gsm arena δείχνει άλλο πράγμα.

https://www.gsmarena.com/x...iew-2122p3.php

 

Έχει κάποιος μέτρο σύγκρισης από κοντά για να με βοηθήσει?

Σαν ποιότητα οθόνης σίγουρα είναι καλύτερο το 10 αλλά από άποψη φωτεινότητας ?

 

Από όσο ξέρω τα Nits μετράνε στην φωτεινότητα, όπου το Redmi Note 9 Pro έχει 460 και το Mi note 10 lite 600. Γενικώς δεν έχω κρατήσει κινητό και με φουλ φωτεινότητα να μην φαίνεται καθαρά η οθόνη σε εξωτερικό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...