Jump to content

Xiaomi Mi Note 10 Lite


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει τσεκάρει κάποιος που το έχει αν υποστηρίζει το WiFi Calling της Cosmote;
Ναι υποστηρίζει και της cosmote και της Vodafone

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδιά μια ερώτηση. Πώς γίνεται να απενεργοποιήσω από τις ειδοποιήσεις την δόνηση ;

 

Στην μπάρα εργαλείων πάνω έχει για απενεργοποίηση και ενεργοποίηση δόνησης. Δεν ξέρω αν σε ικανοποιεί

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει η αναμονή κλήσης στην ίδια σιμ.Ενω πριν σε mi9 ειχα κανονικα αναμονή σε wind ,τώρα πάει να χτυπήσει ενώ μιλάω και κλείνει κατευθείαν τη καινούρια κλήση .Στον καλών φαίνεται ότι του το κλείνω στα μούτρα.Τι μπορει να φταιει?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει σε κάποιο κατάστημα το ίδιο ή το Mi Note 10 για να το δούμε από κοντά πρώτα; Σε Κωτσόβολο/Pubic/Plaisio που κοίταξα, έχει εξαντληθεί.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει σε κάποιο κατάστημα το ίδιο ή το Mi Note 10 για να το δούμε από κοντά πρώτα; Σε Κωτσόβολο/Pubic/Plaisio που κοίταξα, έχει εξαντληθεί.

MI store ,το πήρα χθες 321€ χωρίς ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει σε κάποιο κατάστημα το ίδιο ή το Mi Note 10 για να το δούμε από κοντά πρώτα; Σε Κωτσόβολο/Pubic/Plaisio που κοίταξα, έχει εξαντληθεί.
Έχει εξαντληθεί μεν αλλά στη βιτρίνα με τα κινητά για να παίξεις το έχουν κανονικά. Τουλάχιστον μέχρι τη προηγούμενη βδομάδα το είχαν σίγουρα mediamarkt Συγγρού/Ρέντη/Περιστερίου και Κωτσόβολος Αμπελοκήπων που πέρασα για να το δω κι εγώ και να το συγκρίνω με το p30. Μιλάμε για το mi note 10 το lite δε το έχουν ακόμα αλλά ειναι ολόιδια πλην κάμερας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πηρα και εγώ το 8gb σε nebula purple, κόσμημα και στα χρημάτα του ίσως το καλυτερό value for money, κάμερα αξιοπρεστάτη που μαζί με οθόνη μπαταρία και σχεδιάση χωρίς να εξέχουν οι κάμερες όπως τα αδελφάκια του κάτω από τα 350 με 8gb μνήμη για να μη μπουκώνει πουθενά, φυσάει μην το σκέφτεστε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετα από το huawei mate 10 lite ήρθε ώρα να αλλάξω κινητό... Επειδή δε ξέρω τι γίνεται με την xiaomi από σκρουζτ αν το αγοράσω έχω κάποιο θέμα; πχ με εγγύηση η κάτι άλλο; (είμαι λίγο άσχετος)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετα από το huawei mate 10 lite ήρθε ώρα να αλλάξω κινητό... Επειδή δε ξέρω τι γίνεται με την xiaomi από σκρουζτ αν το αγοράσω έχω κάποιο θέμα; πχ με εγγύηση η κάτι άλλο; (είμαι λίγο άσχετος)
Αν αγοράσεις συσκευή η οποία προέρχεται από την info quest έχεις κανονικά (πρέπει να ρωτήσεις στο κατάστημα που αγοράζεις) αν όχι ναι μεν σου δίνει το κατάστημά πουυ αγοράζεις αλλά στην πράξη είναι σαν να μην έχεις εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσεις συσκευή η οποία προέρχεται από την info quest έχεις κανονικά (πρέπει να ρωτήσεις στο κατάστημα που αγοράζεις) αν όχι ναι μεν σου δίνει το κατάστημά πουυ αγοράζεις αλλά στην πράξη είναι σαν να μην έχεις εγγύηση

 

Μάλιστα ευχαριστώ πολύ για την βοήθειαα

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοιχτούν 2 3 εφαρμογές και θες να επιστρέψεις από την 3η στην 1η, πρέπει να φορτώσει πάλι; Σκέφτομαι να πάρω την παραπάνω συσκευή αλλά με προβληματίζει αυτό το κομμάτι.

Γίνεται πολύ έντονα στα xiaomi, τουλάχιστον σε αυτά που έπιασαν τα χέρια μου.

Αν και ακόμα κάτοχος ενός redmi note 4 από την πρώτη μέρα γίνεται αυτό, έχω δοκιμάσει ότι βρήκα μέσω αναζητήσεων αλλά δεν κατάφερα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Σκεφτομαι να παραγγειλω το εν λογο κινητο απο Κινα στην global εκδοση του.Το θελω για την συζυγο μου...Με ενδιαφερει η αποψη των ηδη κατοχων οσων αφορα την καμερα του,την μπαταρια κ το interface του(αν λειτουργει απροβληματιστα χωρις κολληματα κτλ).Επισης θεωρειτε οτι ειναι vfm κ αν σε αυτα τα χρηματα αγοραζεις καποιο καλυτερο midrange κινητο?

Ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Σκεφτομαι να παραγγειλω το εν λογο κινητο απο Κινα στην global εκδοση του.Το θελω για την συζυγο μου...Με ενδιαφερει η αποψη των ηδη κατοχων οσων αφορα την καμερα του,την μπαταρια κ το interface του(αν λειτουργει απροβληματιστα χωρις κολληματα κτλ).Επισης θεωρειτε οτι ειναι vfm κ αν σε αυτα τα χρηματα αγοραζεις καποιο καλυτερο midrange κινητο?

Ευχαριστω

 

Καλησπέρα!

Όσο αφορά το πρώτο σκέλος, θα σου απαντήσουν τα παιδιά που το έχουν

 

Όσο αφορά το δεύτερο σκέλος, στη τιμή αυτή, και ειδικά εάν περιμένει κάποιος (που μπορεί να περιμένει) να πέσει η τιμή του, δεν υπάρχει κάποιο καλύτερο vfm. Το κινητό είναι ΤΟ vfm. Συστήνεται ανεπιφύλακτα. Να γνωρίζεις, ότι δεν παίρνει κάρτα μνήμης.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..σήμερα ήρθε το τηλ από ελληνικό μαγαζί..η μπαταρία όταν το άνοιξα ήταν 70% έτσι ήταν σε όλους; Επίσης πέφτει εύκολα σχετικά ..πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..σήμερα ήρθε το τηλ από ελληνικό μαγαζί..η μπαταρία όταν το άνοιξα ήταν 70% έτσι ήταν σε όλους; Επίσης πέφτει εύκολα σχετικά ..πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;

 

Καλημέρα!

Ναι σε τέτοια ποσοστά περίπου έρχονται με φορτίο οι μπαταρίες, μη σε ανησυχεί αυτό. Το ότι πέφτει γρήγορα είναι αναμενόμενο, σταδιακά στρώνει η συσκευή, αρχικά δε πρέπει να κάνεις τίποτα, η πραγματική εμπειρία out of box, δεν προϋποθέτει μονταρίσματα λειτουργικού. Πρέπει να λειτουργεί απροβλημάτιστα η συσκευή, παρόλα αυτά, εάν έχεις συγκεκριμένη απορία, εδώ είναι τα παιδιά-κάτοχοι της συσκευής, κι εμείς να σε βοηθήσουμε.

 

Άφησέ το για πρώτη φορά να εκφορτίσει εντελώς, και μετά να το φορτίζεις μεταξύ των ορίων 15-95% περίπου. Επίσης εάν δεις αναβάθμιση, να την κάνεις.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει επιλογή να δείχνει τις αναπάντητες ή τις ειδοποιήσεις όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη με κάποιο είδος φωτισμού στις κυρτές άκρες;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει επιλογή να δείχνει τις αναπάντητες ή τις ειδοποιήσεις όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη με κάποιο είδος φωτισμού στις κυρτές άκρες;

 

αφού υπάρχει στο note 10 θα υπάρχει και στο lite, απλά ανάβει εκείνη τη στιγμή και με μία επανάληψη (άλλη μια δύο φορές) όχι διαρκώς όμως..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό και οι κάμερες τι λένε; σε κάτι κριτικές που διάβασα το δακτυλικό το θάβουν και για macro και wide δεν λένε τα καλύτερα. Τι ισχύει;

 

Επίσης, υπάρχει στα διάφορα μενού η οποιαδήποτε ιδέα από διαφημίσεις;

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,αυριο θα το εχω και εγω και ψαχνω για προστασια οθονης ,ειναι ιδια με το mi note 10? γιατι εχει περισσοτερες επιλογες ,πηγα ειδα ενα της χ-one στα 15 euro και δεν ξερω τη λενε αυτα με το uv,εσεις ποια προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...