Jump to content

Xiaomi Mi Note 10 Lite


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα τι έκδοση έχετε και σας έχουν έρθει αναβαθμίσεις? Έχω το κινητό 2 μήνες και ακόμη έχω την 11.04. Προσπαθώ κάθε μέρα αλλάζω και χώρα μήπως γίνει κάτι αλλά τίποτα.

 

Πιστεύω ότι κι εσύ, όπως εγώ, έχεις ρομ της Vodafone. Έλεγξε αν η έκδοση είναι 11.0.4.0 QFNEUVF. Εγώ ήδη έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα για να περάσω μια Global. Δε νομίζω να πάρουμε αναβάθμιση.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτήν την έκδοση έχω, οπότε μάλλον αυτό θα κάνω και εγώ, ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστεύω ότι κι εσύ, όπως εγώ, έχεις ρομ της Vodafone. Έλεγξε αν η έκδοση είναι 11.0.4.0 QFNEUVF. Εγώ ήδη έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα για να περάσω μια Global. Δε νομίζω να πάρουμε αναβάθμιση.

 

Ναι αυτήν την έκδοση έχω, οπότε μάλλον αυτό θα κάνω και εγώ, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτήν την έκδοση έχω, οπότε μάλλον αυτό θα κάνω και εγώ, ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι αυτήν την έκδοση έχω, οπότε μάλλον αυτό θα κάνω και εγώ, ευχαριστώ

 

Να είσαι καλά!

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα και χωρίς λόγο πέταξε μαύρη οθόνη. Με το ράδιο από πίσω να παίζει κανονικά. Δε μπορούσα να κάνω τίποτα. Πατούσα κουμπιά, το έβαλα για φόρτιση τίποτα. Μετά από πέντε λεπτά και αφού πίεσα το κουμπί power μου έδειξε επιλογή για reboot. Όταν άνοιξε έκανε περίπου αλλά 5 λεπτά με μαύρη οθόνη και σηματάκι mi μέχρι να ανοίξει πλήρως.

 

 

Σκέτη απογοήτευση. Ενώ ξεκίνησε καλά ειδικά με αυτή την έκδοση χάλασαν ένα κινητό 300 ευρώ με τα bugs.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου ήρθε update

 

 

Καλησπέρα! Τελικά έδωσε την ενημέρωση η Vodafone; Μια χαρά!

Εγώ πάλι το ξεκλειδωσα, πέρασα την EU και το ξανακλειδωσα!

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Αναρωτιέμαι πως κατάφερε η xiaomi να κάνει τόσα χοντρά λάθη με το Android 11. Συν όλων των άλλων προβλημάτων που ακόμα δεν έλυσε, έχω παρατηρήσει πολύ "επιθετική λειτουργία" της ram που είναι στην έκδοση των 8 gb, με αποτέλεσμα πχ με 6 apps, ένας browser να χάνει τις σελίδες. Τελευταία ελπίδα το 12.5 ρε γμτ.
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι πως κατάφερε η xiaomi να κάνει τόσα χοντρά λάθη με το Android 11. Συν όλων των άλλων προβλημάτων που ακόμα δεν έλυσε, έχω παρατηρήσει πολύ "επιθετική λειτουργία" της ram που είναι στην έκδοση των 8 gb, με αποτέλεσμα πχ με 6 apps, ένας browser να χάνει τις σελίδες. Τελευταία ελπίδα το 12.5 ρε γμτ.

 

Όσα χρονια την θυμάμαι, παντα έτσι ήταν η xiaomi ως προς τη ram. Οπότε μην έχεις πολλές ελπίδες ότι θα φτιάξει στην 12.5.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα!

Αυτό που έχω παρατηρήσει με την 12 είναι ότι έχουν αλλοιωθεί τα χρώματα της οθόνης. Φυσικά αυτό είναι εντονότερο στην σκοτεινή λειτουργία. Πχ με διπλό πάτημα ώστε να εμφανιστεί η οθόνη κλειδώματος, κάνει μία σταδιακή σκιά από μαύρο σε πιο ανοιχτό. Ενώ είμαι στις ρυθμίσεις και κατεβάζω την μπάρα ειδοποιήσεων και toggles,το μαύρο background είναι ξεπλυμένο και παραμορφωμένο. Στο Netflix,σε ταινία HDR, ενώ έπαιζε άριστα στην 11, τώρα σε σκοτεινές σκηνές κάνει κάτι σαν πιξέλιασμα. Τα 2 πρώτα στην φωτεινή λειτουργία,δεν είναι τόσο εμφανή. Αλλά όσο αφορά το Netflix, παραμένει. Έχω δοκιμάσει όλες τις επιλογές, ενεργοποίηση και απενεργοποίηση των επιλογών στην σκοτεινή λειτουργία, στο σχέδιο χρώματος. Έχω απενεργοποιήσει το dynamic colour gamut στον Chrome. Τίποτα δεν δούλεψε. Κάποια στιγμή φλάσαρα την 11 και τίποτα από αυτά δεν υπήρχαν. Αλλά έκανα και πάλι όλες τις αναβαθμίσεις και όσο αφορά την οθόνη, το μετάνιωσα. Με βλέπω να επιστρέφω στην 11.

Εσείς, έχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο;

ΥΓ: Τώρα παρατήρησα, μέσω των ρυθμίσεων του Netflix, ότι έπεσε το widevine από L1 σε L3.Και δεν βλέπει την δυνατότητα HDR που έχει η συσκευή. Τελικά,η 12 είναι ένα μάτσο χάλια.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε ενημέρωση σε EU 12.1.6.0.

Το widevine L1 επανήλθε, αλλά όχι αυτόματα.

Παρακολουθήστε το βίντεο και κάντε το ιδιο. Μέσω του DRM Info είδα ότι έχω πάλι widevine L1 και HDR. Αλλά το νετφλιξ δεν το έβλεπε. Έκανα απεγκατασταση και εγκατάσταση του νετφλιξ και όλα καλά.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χθες το απόγευμα μου ήρθε η 12.5.1.

Τα προβλήματα με τα notifications και το messenger έχουν διορθωθεί και γενικά μου φαίνεται ότι το κινητό πάει γρηγορότερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήρθε το 12.5.

 

Το κινητό δουλεύεται καλύτερα και ελαφρώς αποκρίνεται πιο γρήγορα.

 

Στα bugs τώρα.

 

-Το L3 γίνεται L1 μέσω ενός πιστοποιητικού που μπορείς να κατεβάσεις. Οπότε λύθηκε.

 

-το chat bubble του messenger ναι μεν δουλεύει άλλα είναι ακόμα σε τετράγωνη μορφή.

 

 

-οι ειδοποιήσεις στη κουρτίνα φαίνεται να έχουν φτιαχτεί.

 

-τα dual apps ακόμα δεν αναγνωρίζουν το storage με αποτέλεσμα να μη μπορείς να ανεβάζεις φώτο ή άλλο αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τον τελευταίο καιρό , κατά τη διάρκεια των κλήσεων δεν ακούω καθόλου δυνατά αυτόν που μιλάει. Το έχετε και άλλοι αυτό; Χθες έκανα την αναβάθμιση,αλλά δεν είδα διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πολύ καλό παιδιά.Σήμερα είναι η 3η μέρα λειτουργίας απο τη μέρα που το πήρα. Έκανα μόλις και την αναβάθμιση σε 12.0.2. Μέχρι τώρα ειμαι πολύ ευχαριστημένος απλά θα ήθελα να ρωτήσω . Στα μηνύματα γίνεται να επιλέξουμε να έχει μαύρο και όχι γκρι θέμα που έχει έως τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...