Jump to content

Xiaomi Mi Note 10 Lite


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εμενα με κουρασε δεν ανοιγει με την πρωτη...ισως με την πεμπτη εκτη . Σκεφτομαι να το αλλαξω

 

Εγω περιμενω τζαμακι αυριο αλλο ποιο λεπτο..θα το βαλω και βλεπουμε..εγω δεν θα το δωσω ακομα..θα περιμενω την αναβαθμιση πρωτα..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλημέρα! Ρωτησα σε ενα σκρουτζομαγαζο αν γραφει η συσκευασία απο εξω global edition κ μου ειπε οχι αλλα οτι μπορω να το ελεγξω απο το ιμει οταν το παρω, τι παίζει; επισης οτι εχει 2 χρονια εγγύηση απο το κατάστημα τους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Από την αρχή παντα αργούσαν να έρθουν ειδοποιήσεις γίνεται και εσάς αυτό; το έχω 7 μήνες περίπου και γίνεται από την πρώτη μέρα

Ας πούμε μπορεί να δω το μήνυμα η οτιδήποτε άλλο και να ρθει μετα από 4 λεπτά ή ειδοποίηση

Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον;

Δεν έχω πειράξει κάτι ούτε έχω βάλει κάποιο mood

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ρωτησα σε ενα σκρουτζομαγαζο αν γραφει η συσκευασία απο εξω global edition κ μου ειπε οχι αλλα οτι μπορω να το ελεγξω απο το ιμει οταν το παρω, τι παίζει; επισης οτι εχει 2 χρονια εγγύηση απο το κατάστημα τους.

 

τσεκαρα και γω το κουτι του δικου μου δεν λεει κατι οντως για GLOBAL κλπ αλλα μεσα στο κινητο στις ρυθμισεις λεει GLOBAL

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αγόρασα το συγκεκριμένο τζαμακι από το bangood αλλά έκανα λάθος. Έχω το MI 10t lite και το τζάμι είναι για MI note 10 lite. Ενδιαφέρεται κανείς σας;fb86efd71687979f582fbc33bcc30a96.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J17G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το 12 το ειχα εδω και μηνες....2.3 ειναι την εκανα και δεν καταλαβα τιποτα . κολλησε ομως το εικονιδιο του mi fit και δεν φευγει
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε update 12.1.1.0 rfneuxm έκανε κανένας;

 

εκανα εγω και εχει κολλησει το εικονιδιο του miFit στην κεντιρκη οθονη..αντε να δουμε τωρα τι θα κανω

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ την έκανα,προς το παρόν όλα ok μου φαίνονται... Εκτός από μία εφαρμογή που χρησιμοποιώ κ δεν είναι συμβατή ακόμα με android 11...
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα κι εγώ μέχρι στιγμής οκ αν και στην εγκατάσταση της αναβάθμισης κόλλησε κανα πεντάλεπτο στο 4,99% και έπαθα ένα εγκεφαλικό αλλά πήγε με τη μία στο 52% και συνηρθα. Τώρα κάνει σχεδόν όλες της εφαρμογές που έχω update
Link to comment
Share on other sites

Τα chat heads του Messenger σας δουλεύουν σωστά; Γιατί σε εμένα και σε έναν φίλο είναι πια άχρηστα και αναγκαστήκαμε και τα απενεργοποιήσουμε για να έρχονται οι ειδοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι έκδοση έχετε και σας έχουν έρθει αναβαθμίσεις? Έχω το κινητό 2 μήνες και ακόμη έχω την 11.04. Προσπαθώ κάθε μέρα αλλάζω και χώρα μήπως γίνει κάτι αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα Android 11. Έκδοση Miui 12.1.1

 

 

Δεν έχω δει κάποια σπουδαία αλλαγή μέχρι στιγμής.

 

 

Update. Πολύ μεγάλο bug στα chat bubbles του messenger. Πάω για επαναφορά να δω τι λύνεται.

 

 

 

 

Παρατήρησα και άλλο πρόβλημα στις διπλότυπες εφαρμογές όπως messenger όταν πας να κάνεις upload κάποια φώτο δεν βρίσκει καμία από το storage. Αντίθετα στην κανονική εφαρμογή messenger τις βρίσκει όλες. Και γενικά μου δημιούργησε πρόβλημα σε φάκελο και άλλης εφαρμογής που λύθηκε με απ εγκατάσταση.

Edited by bizim
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στης ρυθμίσεις στην αρχικη οθονη στην πλοηγηση συστηματος χειρονομίες με nova launcher δεν δουλευει?? Εχει κανεις το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η xiaomi πουλάει τις slim cases που παρέχονται με τα κινητά; γιατί θα ήθελα την διαφανή version αλλά designed by xiaomi. Έχω τη μαύρη αλλά κόβει το χρώμα του κινητού. Μια άλλη που πήρα από ebay διάφανη έχει αρκετά σκληρά κουμπιά στο πλάι.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η xiaomi πουλάει τις slim cases που παρέχονται με τα κινητά; γιατί θα ήθελα την διαφανή version αλλά designed by xiaomi. Έχω τη μαύρη αλλά κόβει το χρώμα του κινητού. Μια άλλη που πήρα από ebay διάφανη έχει αρκετά σκληρά κουμπιά στο πλάι.

αν μονο τα σκληρά κουμπιά ειναι το πρόβλημά σου μπορείς με ένα κοπίδι πάνω στην θηκη στο περίγραμμα των κουμπιών να "χαράξεις" (κόψεις) από τις δύο μεριές αλλά ΟΧΙ και από πάνω κάτω. Το κουμπί της θήκης θα κρατιέται από πάνω κάτω αλλά επειδή ειναι κομμένο δεξιά αριστερά θα πατιέται πολύ πιο εύκολα με λιγότερη δύναμη. ξεκίνα με μικρές "τομές"

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εδωσα χτες....μου εκανε πολλα σκηνικα το σιχαθηκα !!!

 

Πηρα Mi 10t 8/128 και ηρεμησε το σωμα μου απο τις λαλακιες του note .

 

Αποχωρο απο το νημα καλα να περνατε

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κοντά ένα μήνα απ το update του android 11 και ειλικρινά δε καταλαβαίνω γιατί δεν έρχονται διορθώσεις.

 

 

- τα chat bubbles του messenger δε λειτουργούν ή βγαίνουν σαν τετράγωνα κάνοντας το πλέον μη χρήσιμο να το έχεις.

 

-οι ειδοποιήσεις όταν κατέβεις "την κουρτίνα " δείχνουν ότι να ναι πολλές φορές μπερδεύοντας app μεταξύ τους όπως viber, Facebook κλπ αλλά και ομάδες συνομιλίας δείχνοντας άλλα εικονίδια.

 

 

-το internal storage των διπλότυπων εφαρμογών δεν λειτουργεί με αποτέλεσμα να μη μπορείς να ανεβάζεις αρχεία και φώτο μέσω αυτών των apps.

 

-η μπαταρία πολλές φορές φτάνει σε πλήρη φόρτιση και μετά ενώ είναι συνδεδεμένο δείχνει 98%. Άλλοι έχουν αναφέρει και μικρότερο ποσοστό.

 

- κάποιες φορές κάνει σαν ένα μικρό reboot σβήνοντας οθόνη και βάζοντας το σε κλείδωμα.

 

Ειλικρινά πριν με την 10 ήταν όλα μια χαρά. Καινούργιο κινητό και δεν έχει την παραμικρή υποστήριξη απ την εταιρία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω ενα θέμα με την συγκεκριμένη συσκευή. Λειτουργεί με την τελευταία ενημέρωση και εδω και καποιο καιρό, σε συγκεκριμένες κλήσεις εχω παρατηρήσει οτι κατα την διάρκεια της ομιλίας, μου κάνει μια παύση και δεν ακούω τον συνομιλήτη μου αν τύχει και μιλάει αυτός για 2 δευτερόλεπτα. Αν εκείνη την στιγμή μιλάω εγω τότε περνάει απαρατήρητο γιατί το ίδιο δεν συμβαίνει στην αλλη συσκευή του συνομιλητή.

Σας εχει συμβεί και εσας;

οσο κι αν εψαξα δεν μπορεσα να βρω κάτι παρεμφερές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω ενα θέμα με την συγκεκριμένη συσκευή. Λειτουργεί με την τελευταία ενημέρωση και εδω και καποιο καιρό, σε συγκεκριμένες κλήσεις εχω παρατηρήσει οτι κατα την διάρκεια της ομιλίας, μου κάνει μια παύση και δεν ακούω τον συνομιλήτη μου αν τύχει και μιλάει αυτός για 2 δευτερόλεπτα. Αν εκείνη την στιγμή μιλάω εγω τότε περνάει απαρατήρητο γιατί το ίδιο δεν συμβαίνει στην αλλη συσκευή του συνομιλητή.

Σας εχει συμβεί και εσας;

οσο κι αν εψαξα δεν μπορεσα να βρω κάτι παρεμφερές

Καλημέρα,συμβαίνει κ σε εμένα μετά την τελευταία αναβαθμιση. Μαζί με διάφορα άλλα κολληματάκια που δεν παρουσίαζε παλιότερα... Ελπίζω με κάποιο update να διορθωθεί.. Μου έχει τυχει κ στο redmi note 8 που είχα πριν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...