Jump to content

Xiaomi Mi Note 10 Lite


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως εχεις ενεργοποιησει την επιλογη να κανει καθαρισμο cache καθε λεπτο οταν το τηλεφωνο μενει σε αδρανεια?

 

Καλησπερα κ καλη χρονια. Αυτη την επιλογη που την εχει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

καλημερα παιδια. Εχω θεμα με το messenger δεν ερχονται τα μηνυματα απο το update και μετα. Τι παιζει ;
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. Εχω θεμα με το messenger δεν ερχονται τα μηνυματα απο το update και μετα. Τι παιζει ;

Κοίτα να είναι ενεργή η αυτόματη έναρξη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλη χρονια. Αυτη την επιλογη που την εχει;

 

Ρυθμισεις>Μπαταρια και αποδοση>Πατας το γραναζακι πανω δεξια και Εκκαθαριση cache οταν η συσκευη ειναι κλειδωμενη

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με ενδιαφέρει αυτό το κινητό στην εκδοση 6gb/128gb αλλά βλεπω σε σκρουτζομαγαζα υπάρχει. Απο ποιο έχετε πάρει εσείς κ είναι αξιόπιστο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με ενδιαφέρει αυτό το κινητό στην εκδοση 6gb/128gb αλλά βλεπω σε σκρουτζομαγαζα υπάρχει. Απο ποιο έχετε πάρει εσείς κ είναι αξιόπιστο;

στο skroutz υπάρχουν "αστεράκια" (βαθμός ικανοποίησης) σε κάθε κατάστημα καθώς και ένας "αριθμός" (αριθμός κριτικών). Μπορείς εκεί να δεις και να αποφανθείς από αυτές τις κριτικές των ήδη πελατών. Είναι πολλοί περισσότεροι από αυτούς που διαβάζουν αυτό το thread. Με κλικ στο μαγαζί βλέπεις και πόσο παλιό είναι.

 

Καθώς οι εποχές είναι περίεργες να προτιμήσεις όπου παρέχεται paypal ή αντικαταβολή. Επίσης αν θες να δεις και το ανταγωνιστικό bestprice καθώς αρκετές φορές βρίσκεις εκεί μαγαζιά με καλύτερες λιγο τιμές.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

στο skroutz υπάρχουν "αστεράκια" (βαθμός ικανοποίησης) σε κάθε κατάστημα καθώς και ένας "αριθμός" (αριθμός κριτικών). Μπορείς εκεί να δεις και να αποφανθείς από αυτές τις κριτικές των ήδη πελατών. Είναι πολλοί περισσότεροι από αυτούς που διαβάζουν αυτό το thread. Με κλικ στο μαγαζί βλέπεις και πόσο παλιό είναι.

 

Καθώς οι εποχές είναι περίεργες να προτιμήσεις όπου παρέχεται paypal ή αντικαταβολή. Επίσης αν θες να δεις και το ανταγωνιστικό bestprice καθώς αρκετές φορές βρίσκεις εκεί μαγαζιά με καλύτερες λιγο τιμές.

 

Εκδοση EU Και GLOBAL είναι το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση EU Και GLOBAL είναι το ίδιο;
χμμ.. δεν είμαι σίγουρος. Υπέθεσε ότι δεν είναι (κάπου το έχω συναντήσει). Να λέει Global (και ας μην λέει EU).
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

χμμ.. δεν είμαι σίγουρος. Υπέθεσε ότι δεν είναι (κάπου το έχω συναντήσει). Να λέει Global (και ας μην λέει EU).

 

Καλυτερα δλδ να προτιμησω να λέει global?

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα δλδ να προτιμησω να λέει global?

όχι "καλύτερα"

Οπωσδήποτε Global!

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι φαση παιζει με το τηλεφωνο μας?Ουτε ενημερωση ασφαλειας δεν εχουμε παρει..ποσο update..Ξερει κανεις τιποτα?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Να είμαι ειλικρινής καλύτερα. Από το να φέρουν κάτι πρόχειρα, μέχρι στιγμής ότι έχουμε πάει πολύ καλά. Πρώτη φορά χαίρομαι τόσο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αποφασισα να το πουλησω το κινητο τελικα..θα το ανεβασω και στο ινσομνια σε καποια φαση που εχω πολλες αξιολογησεις..θα σας ενημερωσω

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αποφασισα να το πουλησω το κινητο τελικα..θα το ανεβασω και στο ινσομνια σε καποια φαση που εχω πολλες αξιολογησεις..θα σας ενημερωσω

 

γιατι ετσι τι εγινε ; τι θα παρεις ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα την κυρτή την οθόνη βασικά..σε Poco F2 Pro από έναν φίλο

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα την κυρτή την οθόνη βασικά..σε Poco F2 Pro από έναν φίλο
που συμπληρώνεται από το πολύ αργό δακτυλικό αποτύπωμα (αργεί ή/και αστοχεί η αναγνώριση)
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

που συμπληρώνεται από το πολύ αργό δακτυλικό αποτύπωμα (αργεί ή/και αστοχεί η αναγνώριση)

 

Γενικα εχουν ενα θεμα με το δακτυλικο..και το Mi Note 10 Lite το χει αυτο και σπαει νευρα:mad:

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχουν ενα θεμα με το δακτυλικο..και το Mi Note 10 Lite το χει αυτο και σπαει νευρα:mad:

 

Εχει πολυ αργο επεξεργαστη γι αυτο ειναι χαλια και το δαχτυλικο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ αργο επεξεργαστη γι αυτο ειναι χαλια και το δαχτυλικο

δεν νομίζω να έχει σχέση ο επεξεργαστής. To mi 9 lite με επίσης AMOLED (κάτω από οθόνη αισθητήρας) και χειρότερο επεξεργαστή είναι ασφαλώς γρηγορότερο στο δακτυλικό.

Είναι κατά τη γνώμη μου κάποια αδυναμία του υλικού των κινητών μας (συγκεκριμένα αυτής της οθόνης). Βεβαίως γενικά να πούμε το θέμα υπάρχει σε πολλές amoled (αισθητήρας κάτω από την οθόνη) ενώ γενικά οι κανονικοί σενσορες που έχουμε στα κινητά με LCD (πίσω ή πλάι) είναι απείρως πιο γρήγοροι και σε πολύ παλαιότερους επεξεργαστές (δεν έχει σχέση ο επεξεργαστή). Το huawei P9 τηλέφωνο του 2019 με το 40% του antutu του note 10 lite στο ξεκλείδωμα είναι ακαριαίο!

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από το ηχείο είστε ευχαριστημένοι γενικα; Ρωτάω επειδη διαβάζω αρνητικά σχόλια. Ακούτε τον άλλον καλά όταν το εχετε στο αυτί; Όταν ενεργοποιείτε την ανοιχτή ακρόαση ακούγεται ο άλλος δυνατά;
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να έχει σχέση ο επεξεργαστής. To mi 9 lite με επίσης AMOLED (κάτω από οθόνη αισθητήρας) και χειρότερο επεξεργαστή είναι ασφαλώς γρηγορότερο στο δακτυλικό.

Είναι κατά τη γνώμη μου κάποια αδυναμία του υλικού των κινητών μας (συγκεκριμένα αυτής της οθόνης). Βεβαίως γενικά να πούμε το θέμα υπάρχει σε πολλές amoled (αισθητήρας κάτω από την οθόνη) ενώ γενικά οι κανονικοί σενσορες που έχουμε στα κινητά με LCD (πίσω ή πλάι) είναι απείρως πιο γρήγοροι και σε πολύ παλαιότερους επεξεργαστές (δεν έχει σχέση ο επεξεργαστή). Το huawei P9 τηλέφωνο του 2019 με το 40% του antutu του note 10 lite στο ξεκλείδωμα είναι ακαριαίο!

 

Συμφωνω απολυτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά από το ηχείο είστε ευχαριστημένοι γενικα; Ρωτάω επειδη διαβάζω αρνητικά σχόλια. Ακούτε τον άλλον καλά όταν το εχετε στο αυτί; Όταν ενεργοποιείτε την ανοιχτή ακρόαση ακούγεται ο άλλος δυνατά;

 

Μια χαρα ειναι ναι..στο δικο μου τουλάχιστον δεν εχω διαπιστωσει καποιο προβλημα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά από το ηχείο είστε ευχαριστημένοι γενικα; Ρωτάω επειδη διαβάζω αρνητικά σχόλια. Ακούτε τον άλλον καλά όταν το εχετε στο αυτί; Όταν ενεργοποιείτε την ανοιχτή ακρόαση ακούγεται ο άλλος δυνατά;

 

Μια χαρα ειναι ναι..στο δικο μου τουλάχιστον δεν εχω διαπιστωσει καποιο προβλημα..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα την κυρτή την οθόνη βασικά..σε Poco F2 Pro από έναν φίλο

 

και εμενα με κουρασε δεν ανοιγει με την πρωτη...ισως με την πεμπτη εκτη . Σκεφτομαι να το αλλαξω

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω.Το night mode τη νύχτα κάνει δουλειά;

 

Οι νυχτερινές φώτο είναι πολύ περίεργες. Έχω βγάλει με night mode μέτρια και με 64M καλύτερη. Ή με AI mode που καταλαβαίνει ότι είναι νύχτα έβγαλα πολύ καλό βίντεο.

 

 

Γενικά δεν είναι το δυνατό του σημείο το νυχτερινό αλλά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το Pro mode που έχει μερικά tutorials στο tube και κάνει ωραία πράγματα.

 

 

 

Εδιτ.

 

Για το δαχτυλικό συμφωνώ είναι αργό και πρόσεξα ότι ανοίγει πιο γρήγορα αν είσαι στην οθόνη κλειδώματος αντί της AoD

Edited by bizim
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...