Jump to content

Xiaomi Mi Note 10 Lite


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα μία θήκη από το e-shop αυτή με το διαφανές καπάκι .. στο σημείο που ακουμπάει ....άφησε τόσα πολλά σημάδια στην οθόνη !! Προσοχή μην την πατήσετε όπως εγώ!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Tωρα μου το χάλασες φίλε που είπες ότι εχει φυσικά χρώματα.Περιμενω και θελω από μια amoled οθόνη να έχει έντονα χρώματα.

 

Θέλω να είμαι δίκαιος γτ πρώτη φορά έχω amoled οθόνη σε κινητό . Είχα μέχρι τώρα μόνο lcd οθόνες. Όταν είδα την σύγκριση μου φαίνονται πλέον πιο "μπλε" τα χρώματα ακόμα και το λευκό (στις lcd) . Όλα αυτά βέβαια τα λέω έχοντας μικρή εμπειρία από συσκευές

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και εγω 2 μηνες πανω κατω το εχω, εχεις βαλει τζαμακι στην οθονη ;

 

Δυστυχώς tempered glass που είχα βάλει ήταν χάλια. Δε πατούσε παντού. Δεν έχω δοκιμάσει αυτό με την κόλλα βέβαια. Έχω περάσει απλή μεμβράνη όμως όχι ότι σώζει από πτώσεις κυρίως για καμιά γρατζουνιά

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μία θήκη από το e-shop αυτή με το διαφανές καπάκι .. στο σημείο που ακουμπάει ....άφησε τόσα πολλά σημάδια στην οθόνη !! Προσοχή μην την πατήσετε όπως εγώ!!

 

Οχι ρε ****το κριμα..:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μολις παραλαβω την θηκη θα σας πω εντυπωσεις..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βόλεψε αυτή η θήκη /cover που παρέχει η xiaomi καθώς δεν είναι πολύ χοντρή στα πλάγια. Παρόλα αυτά ήθελα να την βρω σε διαφανή αλλά δεν την βρήκα.

 

Επίσης άσχετο αλλά από το προηγούμενο μου κινητό (xiaomi mi a2 lite) είχα άσχημη εμπειρία με άλλη θήκη σιλικόνης γιατί ενώ το κινητό δεν έπεσε ποτέ δεν έβγαλα θήκη ποτέ, η μεταλλική πλάτη γέμισε σημάδια τόσο γύρω από το fingerprint τόσο και σε άλλα σημεία σαν κάποιος να το έξυσε. Και έχω ένα φόβο και για αυτό το κινητό λιγάκι κυρίως στο αλουμίνιο όχι στο γυαλί

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να είμαι δίκαιος γτ πρώτη φορά έχω amoled οθόνη σε κινητό . Είχα μέχρι τώρα μόνο lcd οθόνες. Όταν είδα την σύγκριση μου φαίνονται πλέον πιο "μπλε" τα χρώματα ακόμα και το λευκό (στις lcd) . Όλα αυτά βέβαια τα λέω έχοντας μικρή εμπειρία από συσκευές

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δυστυχώς tempered glass που είχα βάλει ήταν χάλια. Δε πατούσε παντού. Δεν έχω δοκιμάσει αυτό με την κόλλα βέβαια. Έχω περάσει απλή μεμβράνη όμως όχι ότι σώζει από πτώσεις κυρίως για καμιά γρατζουνιά

 

 

τα χρωματα ειναι Εντονα οπως του Galaxy S 2 για οσους το ειχαν...

 

Εγω εβαλα κολα στο τζαμι αλλα σιγα σιγα φευγει αυτο ειναι το κακο ....σαν να ξεφλουριζει κατι τετοιο.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα την μαγνητικη θηκουλα..2 κομματια ειναι και εχει δικο της τζαμακι η θηκη με αποτελεσμα να μην χρειαζεται να περασεις τιποτα στην οθονη

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αλλά δε δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα. Την είχα βάλει κι εγώ. Το μεγαλώνει το τηλέφωνο και προσθέτει βάρος. Σε πτώση άνοιξε στα δύο η θήκη και βγήκε το τηλέφωνο έξω. Ευτυχώς δεν έπεσε από ψηλά . Τώρα έχω tempered glass με uv κόλλα. Πολύ καλή , δουλεύει και το αποτύπωμα, δεν πιάνει και δακτυλιες. Αυτό είναι https://matshop.gr/product/idol-1991-tempered-uv-glass-xiaomi-mi-note-10-lite-6-47-9h-0-20mm-10d-semi-with-glue-tool-finger-unlock-full-cover-transparen/
Link to comment
Share on other sites

Αλλά δε δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα. Την είχα βάλει κι εγώ. Το μεγαλώνει το τηλέφωνο και προσθέτει βάρος. Σε πτώση άνοιξε στα δύο η θήκη και βγήκε το τηλέφωνο έξω. Ευτυχώς δεν έπεσε από ψηλά . Τώρα έχω tempered glass με uv κόλλα. Πολύ καλή , δουλεύει και το αποτύπωμα, δεν πιάνει και δακτυλιες. Αυτό είναι https://matshop.gr/product/idol-1991-tempered-uv-glass-xiaomi-mi-note-10-lite-6-47-9h-0-20mm-10d-semi-with-glue-tool-finger-unlock-full-cover-transparen/

 

Ναι εχεις ενα δικιο σε αυτα που λες..προσωρινα την εβαλα (βασικα μου την εδωσαν τσαμπα)μεχρι να παρω τζαμακι θα την εχω

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Είχα σετάρει κάποιες gcam για realme 7 pro αλλα φίλος που δοκίμασε στο mi note 10 lite του κάθονται εξίσου καλά στο βασικό φακό. Λογικό αφού ουσιαστικά έχουν ίδιο αισθητηρα (imx682/686).

 

Όποιος θέλει μπορεί να τις δοκιμάσει: https://t.me/hellasmobiles/330164

Παίξτε με την πρωτη για ημερήσιες ή πρόσωπα και τη δεύτερη για νυχτερινά τοπία.

 

Θα χρειαστεί το app του telegram για να κατεβάσετε τα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την διαχείριση της ram πως τα πάτε; για παράδειγμα έχω το 8gb ram και πάει καλά αλλά κάποιες φορές πχ με το YouTube μπορεί να κρατήσει αυτό που βλέπω ανοιχτό (διαθέσιμο) ακόμα και μια μέρα μετά ενώ άλλες φορές μπορεί στις 5 ώρες να κάνει restart στην αρχική οθόνη. Αυτό συμβαίνει ακόμα και με λίγες εφαρμογές ανοιχτές. Πίστευε είναι λόγω του midrange επεξεργαστή;;;
Link to comment
Share on other sites

Kαποιος να ξέρει;

 

Μόνο αν το φέρεις εσύ από Κίνα παίζει να έχει άλλη Ρομ..από όπου το αγοράσεις εδώ Ελλάδα θα έχει σίγουρα ελληνικό μενού.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να το αγοράσει κάποιος το τηλέφωνο τώρα που έφτασε στα 300 και βάλε ευρώ; Πάει η περίοδος που το είχαν ακόμα και κάτω από τα 250 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Στα 128gb φίλε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλορίζικο! Είσαι ευχαριστημένος;

Link to comment
Share on other sites

Στα 128gb φίλε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλορίζικο! Είσαι ευχαριστημένος;

 

Ναι εννοειται το 128αρι

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις..δεν υπαρχει κινητο που να μην εχει λαγκακια κολληματακια κλπ..εννοειται πως ειμαι ευχαριστημενος σε ολα και με καλυπτει απολυτα και γι'αυτο και το επελεξα..ενα bug που εχω παρατηρησει(δεν ξερω αν εχει παρουσιαστει και σε κανενα αλλο απο τα παιδια εδω μεσα)ειναι οτι..πεφτω το βραδυ να κοιμηθω με και το βαζω offline mode με 33% υπολοιπο μπαταριας..το πρωι το κοιταω και βλεπω 20%,,οο λεω τι φαση?Κανω μια επανεκινηση και στανιαρε παλι στα 33%,,γενικα χαζοbugs εχει..και εχει σημειωθει κιολας λενε στα ξενα forum για τον proximity sensor..εγω δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο..αυτα.. :D

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...