Jump to content

Sony Ericsson W550i


marios1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eμενα με κεφαλαια γραφει 160 κανονικα.Και με τ9 και χωρις;)

Περίεργο μου φαίνεται....Είσαι σίγουρος;Ποια έκδοση λογισμικού έχεις;

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για πες πες...ρυθμίσεις κλπ..

 

Εμεις που εχουμε το προβλημα πρεπει να βρουμε εναν τροπο,οπου εφοσον γινεται αυτη η αλλαγη,να μένει,να αποθηκευεται ετσι ωστε να μην χρειαζεται να το κανουμε καθε φορα.

www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου φαίνεται....Είσαι σίγουρος;Ποια έκδοση λογισμικού έχεις;

R4BA041;)

Link to comment
Share on other sites

Χμ...μου το έφερε ο Άγιος Βασίλης χτες...έχω τις εξής παρατηρήσεις :

1. Πολύ καλή κατασκευή...δεν τρίζει, τα πλήκτρα πατιούνται πολύ καλά (εκτός από το κανονικό πληκτρολόγιο που ναι μεν πατιούνται καλά, αλλά είναι πολύ κοντά το ένα στο άλλο και αν έχεις λίγο χοντρά δάχτυλα ή νύχια μπερδεύεσαι)!

2. Έχει 4 θέματα μέσα και μπορείς να κατεβάσεις κι άλλα ή να σου στείλουν...μου 'στειλε μια φίλη μου χτες με bluetooth ένα burberies theme και έχει και διαφάνεια πίσω...

3. Στα msgs έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα...60 χαρακτήρες είτε το βάλεις μικρά είτε κεφαλαία είτε Τ9...μόνο άμα επιλέξεις το κλασικό abc σου επιρέπει μέχρι 160...λίγο κουλό δεν είναι αυτό; Το έχω ξαναπάθει αυτό με το panasonic gd87 όταν έγραφα με Τ9...αναγκαστικά δηλαδή τώρα θα γράφουμε με greeklish αν θέλουμε να στείλουμε πάνω από 60 χαρακτήρες; μούφα...

4. Παρατήρησε κανείς πως στις επιλογές του φλας (το οποίο βγάζει μάτι παρεπιπτόντως!) έχει και επιλογή "SOS" ;; Με σήματα μορς εκπέμπει sos! Είμαστε σοβαροί;! Ενθουσιάστηκα...όχι πως θα μου χρησιμεύσει κάπου αλλά...μ' άρεσε πολύ!

5. Η κάμερα όντως θα μπορούσε να ήταν καλύτερη...ακόμα και για 1,3...το motorola v1050 που είχα είχε άψογη σε σχέση με αυτό! Βέβαια, πρώτη φορά έπιασα στα χέρια μου κινητό με τόσες επιλογές στη φωτογραφική...έχει διάφορα να παίξεις! Δε με χάλασε πολύ γιατί έχω κανονική ψηφιακή για τέλειες φωτο...

6. Πολύ εύχρηστα menu και ευτυχώς γρήγορη πλοήγηση...τα παλιά se ήταν πολύ αργά, λειτουργούσαν με τρομερό lag γι' αυτό και είχα να πάρω από τον καιρό του Νώε se...

7. Όταν ανοίγεις το πληκτρολόγιο, μπορείς και από τα δεξιά και από τα αριστερά, ενώ όταν το κλείνεις μόνο από τα αριστερά...

8. Το καπάκι που σκεπάζει το σημείο που μπαίνει ο φορτιστής, δεν αφαιρείται τελείως! Τέλεια! Ξέρετε πόσα έχω χάσει;!

9. Δύο μέρες το λειτουργώ συνέχεια και είναι η μπαταρία στο 23%!

10. Οι ήχοι για τη φωτογραφική είναι άψογοι!

11. Οι ήχοι γενικά δε με ενθουσίασαν αλλά τι πειράζει κιόλας...mp3 βάζουμε όσα θέλουμε!

 

Ουφφφ πολλά έγραψα ε...γενικά το κίνητο έχει τα πάντα...άψογο...θα περάσει αρκετός καιρός μέχρι να το βαρεθούμε! :O

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Χμ...μου το έφερε ο Άγιος Βασίλης χτες...έχω τις εξής παρατηρήσεις :

1. Πολύ καλή κατασκευή...δεν τρίζει, τα πλήκτρα πατιούνται πολύ καλά (εκτός από το κανονικό πληκτρολόγιο που ναι μεν πατιούνται καλά, αλλά είναι πολύ κοντά το ένα στο άλλο και αν έχεις λίγο χοντρά δάχτυλα ή νύχια μπερδεύεσαι)!

2. Έχει 4 θέματα μέσα και μπορείς να κατεβάσεις κι άλλα ή να σου στείλουν...μου 'στειλε μια φίλη μου χτες με bluetooth ένα burberies theme και έχει και διαφάνεια πίσω...

3. Στα msgs έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα...60 χαρακτήρες είτε το βάλεις μικρά είτε κεφαλαία είτε Τ9...μόνο άμα επιλέξεις το κλασικό abc σου επιρέπει μέχρι 160...λίγο κουλό δεν είναι αυτό; Το έχω ξαναπάθει αυτό με το panasonic gd87 όταν έγραφα με Τ9...αναγκαστικά δηλαδή τώρα θα γράφουμε με greeklish αν θέλουμε να στείλουμε πάνω από 60 χαρακτήρες; μούφα...

4. Παρατήρησε κανείς πως στις επιλογές του φλας (το οποίο βγάζει μάτι παρεπιπτόντως!) έχει και επιλογή "SOS" ;; Με σήματα μορς εκπέμπει sos! Είμαστε σοβαροί;! Ενθουσιάστηκα...όχι πως θα μου χρησιμεύσει κάπου αλλά...μ' άρεσε πολύ!

5. Η κάμερα όντως θα μπορούσε να ήταν καλύτερη...ακόμα και για 1,3...το motorola v1050 που είχα είχε άψογη σε σχέση με αυτό! Βέβαια, πρώτη φορά έπιασα στα χέρια μου κινητό με τόσες επιλογές στη φωτογραφική...έχει διάφορα να παίξεις! Δε με χάλασε πολύ γιατί έχω κανονική ψηφιακή για τέλειες φωτο...

6. Πολύ εύχρηστα menu και ευτυχώς γρήγορη πλοήγηση...τα παλιά se ήταν πολύ αργά, λειτουργούσαν με τρομερό lag γι' αυτό και είχα να πάρω από τον καιρό του Νώε se...

7. Όταν ανοίγεις το πληκτρολόγιο, μπορείς και από τα δεξιά και από τα αριστερά, ενώ όταν το κλείνεις μόνο από τα αριστερά...

8. Το καπάκι που σκεπάζει το σημείο που μπαίνει ο φορτιστής, δεν αφαιρείται τελείως! Τέλεια! Ξέρετε πόσα έχω χάσει;!

9. Δύο μέρες το λειτουργώ συνέχεια και είναι η μπαταρία στο 23%!

10. Οι ήχοι για τη φωτογραφική είναι άψογοι!

11. Οι ήχοι γενικά δε με ενθουσίασαν αλλά τι πειράζει κιόλας...mp3 βάζουμε όσα θέλουμε!

 

Ουφφφ πολλά έγραψα ε...γενικά το κίνητο έχει τα πάντα...άψογο...θα περάσει αρκετός καιρός μέχρι να το βαρεθούμε! :O

Καλοριζικο πες μου που μπορουμε να βρουμε θεματα:) Εμενα παντως με κεφαλαια στελνει 160 και με τ9 και χωρις:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Του έκανες αναβάθμιση;

Οχι ετσι το πηρα.Με το καλωδιο νομιζω δεν μπορεις να του κανεις αναβαθμισει

Link to comment
Share on other sites

7. Όταν ανοίγεις το πληκτρολόγιο, μπορείς και από τα δεξιά και από τα αριστερά, ενώ όταν το κλείνεις μόνο από τα αριστερά...

 

Μια διόρθωση...όταν το ανοίγεις από τα δεξιά κλείνει από την ίδια πλευρά και όταν το ανοίγεις από τα αριστερά από την ίδια πλευρά...

 

@gjimmys : Όσο για το που μπορείς να βρεις θέματα...εχμ...δεν έχω ιδέα...με bluetooth από κάποιον φίλο σου;...:O

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

@gjimmys : Όσο για το που μπορείς να βρεις θέματα...εχμ...δεν έχω ιδέα...με bluetooth από κάποιον φίλο σου;...:O

 

 

http://www.myw600.lasyk.net/

www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο πες μου που μπορουμε να βρουμε θεματα:) Εμενα παντως με κεφαλαια στελνει 160 και με τ9 και χωρις:rolleyes:

 

Καλησπερα.:confused: εδω ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες update λογισμικού και,εκτός του ότι παρ'όλο που τώρα έχω την R4BA041 έκδοση ωστόσο πάλι δεν έχω 160 χαρακτήρες,από εκεί που είχα 12 ευρώ στην κάρτα μου ξαφνικά βρέθηκα να χρωστάω 20 ευρώ στην εταιρία :mad:
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση;Υπάρχει τρόπος να βλέπουμε τις εικόνες από camera full screen;; :blink:

Ναι.επιλεγεις την εικονα που θελεις και πατας παρουσιαση και ετσι θα τις δειχνει σε full screen οθονη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι δεν τις δείχνει στο ίδιο μέγεθος,απλώς περνάνε όλες σε slide παρουσίαση; :blink:

Μονο ετσι,αλλιως δεν γινεται:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το βασικο πακετο τι περιλαμβανει? εχει 2 προσοψεις? (ασπρη-πορτοκαλι)

ενας φιλος που το πηρε απο γερμανο ε δωρο κατι ηχειακια ειχε δυο προσοψεις αλλα καπου ακουσα οτι εχει μια.. πχ απο το e-shop που το εχει 299ευρω θα εχει αραγε 2 προσοψεις?

Link to comment
Share on other sites

ΑΣΠΡΗ-πορτοκαλι σωστα. Τα αλλα δεν εχω ιδεα.. Η μπαταρια του παντως δεν παιζεται.Ηδη εκλεισε 3η μερα σημερα και εινια στο 46% με νορμαλ χρηση bluetooth τηλεφωνα και ολα !!

Το κλεινω βεβαια το βραδυ γιατι δεν μπουχρειαζεται.

 

Αρα δουλευει 16-18 ωρες τη μερα !!

www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

Απαντηση σχετικα με τα μηνύματα :

 

Dear Mr. Labropoulos,

 

Thank you for contacting the Sony Ericsson Call Center.

 

 

As we mentioned in our previous reply, we would like to suggest you to

use the 'Standard abc' character set in your Sony Ericsson W550i mobile

phone. In order to achieve that you must enter select the specific

character set from the [Messages] menu, [Write New], [Text Message],

[More] and [Writing language].

 

Furthermore, we would like to inform you that the specific issue

regarding the national characters in the Sony Ericsson W550i mobile

phone has been forwarded to the appropriate department.

 

Finally, for any further information do not hesitate to contact with the

Sony Ericsson Call Center at the telephone number 801 11 810 810 or 210

899 19 19 from your mobile phone.

www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... Σημερα εγινα και εγω ενας ευχαριστημενος κατοχος του W550i και μεχρι τωρα ειμαι ενθουσιασμενος!!

Βεβαιως υπαρχουν 2-3 πραγματακια τα οποια με ψιλοενοχλουν και το πρωτο ειναι το οτι με το που το συνδεεις με τον υπολογιστη (USB) αυτο αρχιζει και φορτιζει απο μονο του!! Υπαρχει τροπος να το απενεργοποιησουμε αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... Σημερα εγινα και εγω ενας ευχαριστημενος κατοχος του W550i και μεχρι τωρα ειμαι ενθουσιασμενος!!

Βεβαιως υπαρχουν 2-3 πραγματακια τα οποια με ψιλοενοχλουν και το πρωτο ειναι το οτι με το που το συνδεεις με τον υπολογιστη (USB) αυτο αρχιζει και φορτιζει απο μονο του!! Υπαρχει τροπος να το απενεργοποιησουμε αυτο??

επειδη ακουσα κ αλλον και το ελεγε, ειναι τοσο κακο να φορτιζει οταν το συνδεεις σε usb? υπαρχει περιπτωση να παθει κατι η μπαταρια? :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι, οχι... κακο δεν ειναι! Απλα το τηλεφωνο το αγορασα χθες και ηθενα να του τελειωσω την μπαταρια εντελως ωστε να κανω μια πληρη φορτιση το βραδυ! Ημουν ομως τοσο ενθουσιασεμενος με το τηλεφωνο που δεν αντεξα να μην το συνδεσω με τον υπολογιστη μου... Ετσι αυτο φορτιζε ενω εγω δεν ηθελα! ;)
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα μηνυματα και το κολλημα με το bluetooth,αν γυρισετε το μενου στα Αγγλικά,και στα μηνυματα βαλουμε κανονικα την ελληνικη γλωσσα,ολα λυνονται.. Ακομα και το Bluetooth δεν κολλαει ποτε !!!

 

Οσον αφορα το usb και τη φορτιση,εγω και το pda που εχω,αυτόματα οταν συνδεεται,φορτίζει !!!

 

Αυτιά !!

www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W550i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...