Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε los 18.1 έχω χαμηλό ήχο ατο ηχείο. 

Δοκιμασα volume booster goodevv (οπως και αλλου τετοιου ειδους) απο playstore και δε λειτουργεί. Σε miui ηταν οκ. 

 

Για πείτε καμια ιδεα να μπουσταρω τον ηχο...

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρουμε  android 12 με miui 13;την λειτουργία επέκτασης ram θα την έχει; καλό Ιανουάριο μας βλέπω και αν.. 

Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tyuio said:

Θα πάρουμε  android 12 με miui 13;την λειτουργία επέκτασης ram θα την έχει; καλό Ιανουάριο μας βλέπω και αν.. 

Γιατί να μην πάρετε; εδω το Redmi note 7 έχει πάρει MIUI 12.5 που είναι μοντέλο δύο χρονιές πίσω και δεν θα πάρετε εσείς;

Edited by Nikos_96
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Γιατί να μην πάρετε; εδω το Redmi note 7 έχει πάρει MIUI 12.5 που είναι μοντέλο δύο χρονιές πίσω και δεν θα πάρετε εσείς;

Miui θα πάρουν σίγουρα, ο προβληματισμός είναι για το αν θα πάρουν και αναβάθμιση στο Android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, lsdpower78 said:

Με ποιον τρόπο φίλε μου;; λίγη βοήθεια.. 

Με εναν file explorer  θα κανεις copy/cut paste τα αρχεία που θέλεις να μετακινήσεις. 

 Αλλιώς το αυνδεεις σε pc και το κανεις πιο εύκολα με τον ίδιο τροπο

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Miui θα πάρουν σίγουρα, ο προβληματισμός είναι για το αν θα πάρουν και αναβάθμιση στο Android.

Σύμφωνα με αυτό https://news.xiaomi-miui.gr/android-12-η-πλήρης-λίστα-με-τις-συσκευές-της-xiaomi/ το οποίο ανέβασε ο jpower73 θα πάρει 12 αντε να δούμε πότε όμως.. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου τραβάει αρκετή όταν κάνω streaming μουσική στον ενισχυτή μέσω δικτύου. 

Γενικά παρατηρώ και εγώ μία πτώση στην απόδοση της μπαταριάς. Πριν με αρκετή χρήση είχα άνετα 2 μέρες. Λίγη χρήση είχα 3 μέρες.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lurker said:

Εμένα μου τραβάει αρκετή όταν κάνω streaming μουσική στον ενισχυτή μέσω δικτύου. 

Γενικά παρατηρώ και εγώ μία πτώση στην απόδοση της μπαταριάς. Πριν με αρκετή χρήση είχα άνετα 2 μέρες. Λίγη χρήση είχα 3 μέρες.

Γενικά δεν είναι όπως πριν αλλά 2 μέρες τις βγάζει όχι τόσο άνετα όπως πριν αλλά τις βγάζει.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρησιμοποιώ την εφαρμογή Yahoo Weather και στο widget μπορείς να επιλέξεις την τρέχουσα τοποθεσία ώστε να σου δείχνει τον καιρό. Στο Redmi Note 4 λειτουργούσε χωρίς να έχω ενεργοποιημένη την επιλογή Τοποθεσία

Στο Redmi Note 9 όσο και έαν έψαξα τις ρυθμίσεις  δεν μπόρεσα να βρω κάτι αντίστοιχο

Μέσα από τις ρυθμίσεις πηγαίνω στις Εφαρμογές επιλέγω την συγκεκριμένη εφαρμογή και πατάω όλες οι άδειες

Εκεί στην Τοποθεσία έχει και τις επιλογές

Πρόσβαση στην τοποθεσία στο παρασκήνιο

Πρόσβαση στην κατά προσέγγιση τοποθεσία (βάσει δικτύου) μόνο στο προσκήνιο

Έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να ενεργοποιήσω τις δυο παραπάνω επιλογές

 

Link to comment
Share on other sites

Κακά μαντάτα.... 

Έπεσε(το ριξανε βασικά) χωρίς θήκη και έσπασε η μια γωνία. Στην πίσω πλευρα. 

Δεν ενοχλεί κάπου (το ξαναβαλα σε θήκη αλλά είναι αργά τώρα) αλλά θα ήθελα να την αλλάξω. 

 

Εχεις κανεις ιδέα αν βγαίνει ευκολα?

Επίσης απο που να παρω? Είδα στο Αλί καποιες (πχ μαύρο χρωμα-τωρα είναι πράσινο)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρησιμοποιώ την εφαρμογή Yahoo Weather και στο widget μπορείς να επιλέξεις την τρέχουσα τοποθεσία ώστε να σου δείχνει τον καιρό. Στο Redmi Note 4 λειτουργούσε χωρίς να έχω ενεργοποιημένη την επιλογή Τοποθεσία
Στο Redmi Note 9 όσο και έαν έψαξα τις ρυθμίσεις  δεν μπόρεσα να βρω κάτι αντίστοιχο
Μέσα από τις ρυθμίσεις πηγαίνω στις Εφαρμογές επιλέγω την συγκεκριμένη εφαρμογή και πατάω όλες οι άδειες
Εκεί στην Τοποθεσία έχει και τις επιλογές
Πρόσβαση στην τοποθεσία στο παρασκήνιο
Πρόσβαση στην κατά προσέγγιση τοποθεσία (βάσει δικτύου) μόνο στο προσκήνιο
Έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να ενεργοποιήσω τις δυο παραπάνω επιλογές
 
Δοκίμασε με επιλογή χώρας εκτός Ευρωπαϊκής ένωσης. Π. Χ βάλε Ινδία και δοκίμασε ξανά.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, conan1 said:

Δοκίμασε με επιλογή χώρας εκτός Ευρωπαϊκής ένωσης. Π. Χ βάλε Ινδία και δοκίμασε ξανά.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι, ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι, ευχαριστώ πάντως
Κατέβασα την εφαρμογή, για δοκιμή.
Θέλει ενεργή την τοποθεσία για να δουλέψει.
Αλλιώς βάζεις εσύ χειροκίνητα την πόλη που θέλεις.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2021 at 12:08 ΜΜ, galileo said:

Καλημέρα, χρησιμοποιώ την εφαρμογή Yahoo Weather και στο widget μπορείς να επιλέξεις την τρέχουσα τοποθεσία ώστε να σου δείχνει τον καιρό. Στο Redmi Note 4 λειτουργούσε χωρίς να έχω ενεργοποιημένη την επιλογή Τοποθεσία

Στο Redmi Note 9 όσο και έαν έψαξα τις ρυθμίσεις  δεν μπόρεσα να βρω κάτι αντίστοιχο

Μέσα από τις ρυθμίσεις πηγαίνω στις Εφαρμογές επιλέγω την συγκεκριμένη εφαρμογή και πατάω όλες οι άδειες

Εκεί στην Τοποθεσία έχει και τις επιλογές

Πρόσβαση στην τοποθεσία στο παρασκήνιο

Πρόσβαση στην κατά προσέγγιση τοποθεσία (βάσει δικτύου) μόνο στο προσκήνιο

Έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να ενεργοποιήσω τις δυο παραπάνω επιλογές

 

δεν είναι θέμα συσκευής ... θέμα λειτουργικού είναι

πλέον στο android δεν γίνεται αυτό που θες (φυσικά γίνεται σε συσκευές με παλιές εκδόσεις του android)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και όλες.Έχω ένα redmi note 9 pro και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα .Κατά τη διάρκεια των κλήσεων πολλές φορές επανεκκινεί μόνο του και επιστρέφει στην αρχική οθόνη χωρίς να ζητήσει pin με αποτέλεσμα να μην έχει μετά καθόλου δίκτυο κινητής τηλεφωνίας για internet.Τηλέφωνα καλεί κανονικά.Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών και το πρόβλημα δυστυχώς δεν επιλύθηκε.Φοράει την global έκδοση 12.5.4.0.Κάθε φορά για να έχω πάλι δεδομένα αναγκάζομαι να κάνω επαναφορά το apn στις ρυθμίσεις.Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει γιατί είναι απίστευτα ενοχλητικό.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2021 at 7:11 ΠΜ, conan1 said:

Κατέβασα την εφαρμογή, για δοκιμή.
Θέλει ενεργή την τοποθεσία για να δουλέψει.
Αλλιώς βάζεις εσύ χειροκίνητα την πόλη που θέλεις.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στο Redmi Note 4 το έκανε χωρίς να ενεργοποιήσω την τοποθεσία και ήταν πολύ πρακτικό, όπως λέει και ο kodorevi8ulis μάλλον είναι θέμα λειτουργικού 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mylw_4 said:

Καλό Φλεβάρη για την global έκδοση...

Οτι τραβουσαμε εμεις με eu τωρα τραβατε εσεις με global.... Για καποιο λογο η Xiaomi πλεον βγαζει πρωτα τις eu.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...