Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Περίεργο μόνο και μόνο γι αυτό είναι λόγος να μην πάρω την αναβάθμιση, δεν μπορούσα να το τσεκάρω αυτό, και ευτυχώς εμένα αν και έχω EU Rom δεν μου έχει έρθει ακόμα, δεν ξέρω αν έκανες καμιά επανεκκίνηση αν θα γινόταν κάτι πάντως πολύ σπαστικό το FNG είναι τέλειο, και το έχω σε όλες μου τις συσκευές μαζί με τον Nova launcher, πάντως σε 3 μη MIUI συσκευές που δεν είχαν και επιλογή να το κρύψεις το έκρυψα έτσι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

15 minutes ago, leotzian said:

Περίεργο μόνο και μόνο γι αυτό είναι λόγος να μην πάρω την αναβάθμιση, δεν μπορούσα να το τσεκάρω αυτό, και ευτυχώς εμένα αν και έχω EU Rom δεν μου έχει έρθει ακόμα, δεν ξέρω αν έκανες καμιά επανεκκίνηση αν θα γινόταν κάτι πάντως πολύ σπαστικό το FNG είναι τέλειο, και το έχω σε όλες μου τις συσκευές μαζί με τον Nova launcher, πάντως σε 3 μη MIUI συσκευές που δεν είχαν και επιλογή να το κρύψεις το έκρυψα έτσι μια χαρά.

Με το που ξεκλειδώνεις την συσκευή φαίνεται να προσπαθεί να κρύψει την μπάρα αλλά μετά από δευτερόλεπτα εμφανίζεται πάλι.. Κριμα όσο πάνε και το χαλάνε το πράγμα.. Με βλέπω με κανένα realme στο τέλος.. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βρεθεί καμμία λύση αν βρώ τίποτε θα γράψω εδώ, ενδιαφέρει και εμένα η όλη φάση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tyuio said:

Με το που ξεκλειδώνεις την συσκευή φαίνεται να προσπαθεί να κρύψει την μπάρα αλλά μετά από δευτερόλεπτα εμφανίζεται πάλι.. Κριμα όσο πάνε και το χαλάνε το πράγμα.. Με βλέπω με κανένα realme στο τέλος.. 

εγω πριν ενα χρονο πηρα realme αλλα οταν βγηκε το poco  f3 λεω ας το παρω τελικα το μετανιωσα τοσο πολυ που στο μηνα πανω το πουλησα και γυρισα ξανα σε realme και δε το κουναω ρουπι

Link to comment
Share on other sites

2 realme έχουμε στην οικογένεια άλλος κόσμος, κάνεις update χωρίς άγχος τι θα χαλάσει. Αν είχαν υπέρυθρες και ραδιόφωνο θα ήταν άμεσα ανταγωνιστικές σε σχέση με τα Xiaomi.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις αυτό το διακοπτάκι είναι στο advanced257f6b5efe52b01338f6993d6d80a2fa.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, leotzian said:

Δεν δοκιμάζεις αυτό το διακοπτάκι είναι στο advanced257f6b5efe52b01338f6993d6d80a2fa.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δυστυχώς δεν αλλάζει κάτι.. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, chios said:

2 realme έχουμε στην οικογένεια άλλος κόσμος, κάνεις update χωρίς άγχος τι θα χαλάσει. Αν είχαν υπέρυθρες και ραδιόφωνο θα ήταν άμεσα ανταγωνιστικές σε σχέση με τα Xiaomi.

εγω παντως προτιμω να εχω λογισμικο χωρις bugs και κολληματα παρα να εχω ραδιωφονο και υπερυθρες να σου πω την αληθεια

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tr3LaRaS said:

εγω παντως προτιμω να εχω λογισμικο χωρις bugs και κολληματα παρα να εχω ραδιωφονο και υπερυθρες να σου πω την αληθεια

Τότε δεν θας σε τέτοιες συσκευές πας σε (επώνυμες)

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, challenge143 said:

Τότε δεν θας σε τέτοιες συσκευές πας σε (επώνυμες)

εχω παει σε realme εδω και ενα χρονο απλα εχω και το poco f1 στο σπιτι για καβα αμα χρειαστει

ειχα παρει και το f3 αλλα δεν εμεινα ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζω τη συσκευή κλειστή. Φτάνει στο 100%. Την ανοίγω και δείχνει 99%. Ρε τη διάολο γίνεται, μετά το τελευταίο update νερό...

Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2021 at 10:05 ΜΜ, tyuio said:

Επίσης παρατήρησα ότι υπάρχει και η επέκταση μνημης που προσθέτει 2 fb ram από την μνήμη του τηλεφώνου μάλλον πλασιμπο μου φαίνεται... 

Εμένα δίνει 1gb πάντως όχι 2. Και έχω ελεύθερη μνήμη τηλεφώνου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, goregr said:

Εμένα δίνει 1gb πάντως όχι 2. Και έχω ελεύθερη μνήμη τηλεφώνου. 

Μήπως έχεις την έκδοση με 64gb; 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, goregr said:

Ναι. 6/64

 

Ε γιαυτό τότε.. Στην 128 δίνει 2gb και στο 64gb δίνει 1gb αλλά νομίζω ότι είναι παραμύθι η ιστορία τελικά.. 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πλήρη ενεργοποίηση του GSM battery stats διαπιστώνω ότι η μπαταρία μετά την τελευταία αναβάθμιση είναι πολύ χάλια.. Δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα ένα ρισταρτ στο κινητό γιατί ήθελα να δω κάτι και όταν άνοιξε μου άλλαξε λίγο το μενού κ η αρχική. Μου έβγαλε ένα βελάκι στην αρχική κ όταν το κάνω πάνω μου χωρίζει τις εφαρμογές σε όλες, επικοινωνία, ψυχαγωγία κλπ. Ξέρετε πως μπορώ να το γυρίσω όπως ήταν παλιά γιατί αυτό μου την σπάει ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει το τηλέφωνο με galaxy buds;

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και όλες.Έχω ένα redmi note 9 pro και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα .Κατά τη διάρκεια των κλήσεων πολλές φορές επανεκκινεί μόνο του και επιστρέφει στην αρχική οθόνη χωρίς να ζητήσει pin με αποτέλεσμα να μην έχει μετά καθόλου δίκτυο κινητής τηλεφωνίας για internet.Τηλέφωνα καλεί κανονικά.Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών και το πρόβλημα δυστυχώς δεν επιλύθηκε.Φοράει την global έκδοση 12.5.4.0.Κάθε φορά για να έχω πάλι δεδομένα αναγκάζομαι να κάνω επαναφορά το apn στις ρυθμίσεις.Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει γιατί είναι απίστευτα ενοχλητικό.Εγκατέστησα και την 12.5.6.0 enhanced αλλά δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by Dannito81
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!! Αυτή λοιπόν ειναι η μπαταρία μου μετά την αναβάθμιση και 2-3 φορτίσεις μετά, ίσως να έστρωσε και να λειτουργεί καλύτερα, μέχρι πρότινος νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά.. 

Screenshot_2021-12-26-14-10-03-273_com.gsamlabs.bbm.jpg

Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ξέρει κανείς τι παίζει με τον ήχο κλήσης; προσπαθώ να βάλω ένα mp3 για ήχο και δεν το βάζει είμαι στην τελευταία έκδοση 1.2.5.6 μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να βάλει ένα mp3 να μου πει εάν δουλεύει σε αυτόν; ευχαριστώ πολύ!! 

Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρία σου καλά την βλέπω, εγώ δεν την έχω περάσει την αναβάθμιση με τα κουμπιά κάτω τελικά δεν μπόρεσες να τα εξαφανίσεις?

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ξέρει κανείς τι παίζει με τον ήχο κλήσης; προσπαθώ να βάλω ένα mp3 για ήχο και δεν το βάζει είμαι στην τελευταία έκδοση 1.2.5.6 μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να βάλει ένα mp3 να μου πει εάν δουλεύει σε αυτόν; ευχαριστώ πολύ!! 
Αν με τον κλασικό τρόπο δεν μπαίνει, άνοιξε το με την εφαρμογή της μουσικής και κόψε ράψε το κομμάτι που θέλεις και όρισε το για ήχο κλήσης να μας πεις αν το παίρνει. 29b90de89162ff6c792a4718895d6448.jpg

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, leotzian said:

Την μπαταρία σου καλά την βλέπω, εγώ δεν την έχω περάσει την αναβάθμιση με τα κουμπιά κάτω τελικά δεν μπόρεσες να τα εξαφανίσεις?

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι τελικά, απλά έχω κάνει μια υβριδική χρήση ανάμεσα σε fng και navigation bar με απλά λόγια απενεργοποιησα το fng στο κάτω μέρος, δεν είναι και το καλύτερο αλλά μέχρι να βρεθεί λύση ζω με αυτό.. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...