Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Tι ακριβως ειναι αυτο για βοηθα λιγο ?

Link to comment
Share on other sites

διαβασε :

What is build prop?

The “build. prop” file is a system file that exists on every Android device. The file contains build information and other system properties which are used throughout the operating system. ... You can create or modify a system property in the build. prop file which will be loaded when your device first boots.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτές τις επανεκκινήσεις από το πουθενά τι θα γίνει; Για μια ακόμα φορά εκεί που μιλούσα έκανε επανεκκίνηση. Μιλούσα στο πουθενά. Θα το φτιάξουν ποτέ;
Link to comment
Share on other sites

Είχα ξεκαρφωτες επανεκκινήσεις τουλάχιστον 4-5 φορές πάντα κατά την διάρκεια κλήσεων. Τι να πω, δε ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα κάνει, άλλαζε άκυρες φάσεις (ποτέ πχ όταν μιλάω στο τηλέφωνο)

 

Πιστεύω ότι φταίνε ι κάποιες εφαρμογές ή οι κάρτες σιμ

 

Σε εσένα κάνει restart και ζηταει ξανά pin ή όχι?

Σε εμένα ναι και αν δε το πάρω χαμπάρι νωρίς, δε μπορεί να με βρει κάποιος στο τηλέφωνο....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ είχες πιν θα ζητούσε δηλαδή, σωστά?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οταν ενα κινητο κανει επανεκκινηση , για τον οποιονδηποτε λογο , αν εχει ρυθμιστει να ζηταει pin , θα το ζητησει. Αν εχει ρυθμιστει να μην ζηταει pin , δεν θα το ζητησει.

Συζηταμε τα αυτονοητα...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Θα πω κάτι άσχετο, το προηγούμενο τηλέφωνο μου ήταν το nikel redmi note 4, κάποιες φορές κατά τη διάρκεια των κλήσεων μου εκανε μια δόνηση και εκανε επανεκκίνηση, στην πορεία κατά λάθος διαπίστωσα οτι έπιανα το τηλέφωνο ποιο ψηλά και καταλάθος πατούσα κρατούσα το power ήταν πολύ ευαίσθητο τώρα στο 9 είναι ποιο ψηλά το κουμπί.

Έκτοτε δεν είχα καμία.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κάτι άσχετο, το προηγούμενο τηλέφωνο μου ήταν το nikel redmi note 4, κάποιες φορές κατά τη διάρκεια των κλήσεων μου εκανε μια δόνηση και εκανε επανεκκίνηση, στην πορεία κατά λάθος διαπίστωσα οτι έπιανα το τηλέφωνο ποιο ψηλά και καταλάθος πατούσα κρατούσα το power ήταν πολύ ευαίσθητο τώρα στο 9 είναι ποιο ψηλά το κουμπί.

Έκτοτε δεν είχα καμία.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Λες να πατάω το power και να μη το έχω πάρει χαμπάρι; Θα το προσέχω πλέον

Link to comment
Share on other sites

Λες να πατάω το power και να μη το έχω πάρει χαμπάρι; Θα το προσέχω πλέον

 

Δεν αποκλειεται , μου εχει συμβει αλλα οχι κατα την διαρκεια κλησης. Οταν εχω στο χερι μου και αλλα πραγματα , και προσπαθω να κρατησω και το κινητο απο τις ακρες του , και βαζω παραπανω απο την συνηθισμενη πιεση για να μην μου πεσει , μου εχει τυχει αρκετες φορες να κλεινει...να κανει επανεκκινηση δηλ...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με την επανεκκίνηση με το power buton δεν παίζει με την καμία, σε σύγχρονα smartphone κινητά, σε άλλα κινητά ναι συμβαίνει.

Οταν πατηθεί παρατεταμένα το power buton, στην οθόνη σου βγάζει τις επιλογές επανεκκίνηση, απενεργοποίηση, λειτουργία πτήσης και άλλες ανάλογα το κινητό και πρέπει εσύ να επιλέξεις και μετά να επιβεβαιώσεις και πάλι την ενέργειά σου σε διαφορετικό σημείο της οθόνης κάθε φορά, οπότε κάτι άλλο συμβαίνει.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα με πλοήγηση Goggle χάρτες ξαφνικά έγινε άσπρη η οθόνη και έκανε επανεκκίνηση. Απλώς το κράταγα στο χέρι μου εκείνη την στιγμή και συνέβη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με την επανεκκίνηση με το power buton δεν παίζει με την καμία, σε σύγχρονα smartphone κινητά, σε άλλα κινητά ναι συμβαίνει.

Οταν πατηθεί παρατεταμένα το power buton, στην οθόνη σου βγάζει τις επιλογές επανεκκίνηση, απενεργοποίηση, λειτουργία πτήσης και άλλες ανάλογα το κινητό και πρέπει εσύ να επιλέξεις και μετά να επιβεβαιώσεις και πάλι την ενέργειά σου σε διαφορετικό σημείο της οθόνης κάθε φορά, οπότε κάτι άλλο συμβαίνει.

 

Και ομως. Το τεσταρα τωρα μολις ετσι για το πειραμα :) Πατησα το πλαινο κουμπι του power. Βγηκε το μενου που λες , συνεχισα να εχω το κουμπι πατημενο , και μετα απο 4-5 δευτερολεπτα εκανε επανεκκινηση. Χωρις να κλικαρω οτιδηποτε στην οθονη.

Αρα αν καποιος κατα λαθος πατησει το power button παρατεταμενα για περιπου 7-8 δευτερολεπτα στο συνολο ... κανει μια χαρα επανεκκινηση.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Και ομως. Το τεσταρα τωρα μολις ετσι για το πειραμα :) Πατησα το πλαινο κουμπι του power. Βγηκε το μενου που λες , συνεχισα να εχω το κουμπι πατημενο , και μετα απο 4-5 δευτερολεπτα εκανε επανεκκινηση. Χωρις να κλικαρω οτιδηποτε στην οθονη.

Αρα αν καποιος κατα λαθος πατησει το power button παρατεταμενα για περιπου 7-8 δευτερολεπτα στο συνολο ... κανει μια χαρα επανεκκινηση.

Λοιπόν όντως αυτό συμβαίνει, αλλά όχι σε όλα τα τηλέφωνα, σε τρία που δοκίμασα ένα έκανε επανεκκίνηση και τα άλλα δύο απενεργοποιήθηκαν.

Αυτό δεν το γνώριζα όπως φαντάζομαι οι περισσότεροι, θεωρώντας αφού σου δίνει αυτές τις επιλογές δεν μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Οπότε μην λες ποτέ για κάτι που δεν το έχεις δοκιμάσει.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όντως αυτό συμβαίνει, αλλά όχι σε όλα τα τηλέφωνα, σε τρία που δοκίμασα ένα έκανε επανεκκίνηση και τα άλλα δύο απενεργοποιήθηκαν.

Αυτό δεν το γνώριζα όπως φαντάζομαι οι περισσότεροι, θεωρώντας αφού σου δίνει αυτές τις επιλογές δεν μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Οπότε μην λες ποτέ για κάτι που δεν το έχεις δοκιμάσει.

Κι όμως οι περισσότερες συσκευές για να μην πω όλες σε παρατεταμένο πάτημα του power button απο 5 - 10 sec κάνουν επανεκκίνηση, πάτα αυτό που λες οτι δεν κάνει 10 sec και θα δεις

Βέβαια κάποιες κάνουν όντως power off

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως οι περισσότερες συσκευές για να μην πω όλες σε παρατεταμένο πάτημα του power button απο 5 - 10 sec κάνουν επανεκκίνηση, πάτα αυτό που λες οτι δεν κάνει 10 sec και θα δεις

Βέβαια κάποιες κάνουν όντως power off

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Αγαπητέ φίλε @leotzian το δοκίμασα και απενεργοποιήθηκαν, η μία συσκευή είναι η τωρινή μου το OnePlus 8pro βέβαια εδώ είναι συνδυασμός και με το πλήκτρο έντασης + και η άλλη το Zenfone 2 της ASUS, αυτή που έκανε επανεκκίνηση είναι το Redmi Note 4 Global.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/file/UGJTUITL#JXyew4lC2n7jtGr6SmTnEUWNZE3Zg9Cu04FPZxOd630

 

Λειτουργεί καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη.

Εχει ενσωματωμενο Gain control που ενισχυει ενταση ακρόασης

 

Και μια οδηγία

 

Google Sign In Workaround (If u want google drive backup)

● Remove any Installed Version

● Restart your Device

● Install the Untouched Version from plastore sigin in to it

● Remove the Untouched Version

● Install the Modded Version, Sign In

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...