Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Βάλε περιοχή Ινδίες

 

....

 

 

https://mega.nz/file/1W4CwTCb#d0W-214U3z5d8uHKEjPDQ-UlKzw6J8ulbKCogtrAITI

Μαγαζάκι της Xiaomi που αναβαθμίζει και τις εφαρμογές συστήματος.

 

egxfrvkv.jpgwd2w3d5u.jpg

 

Και κάπως έτσι... Υποψιαζομαστε τι κρύβεται στο (και καλά) security patch του Μαρτίου :)

 

Καλο,αλλα δεν ξερουμε κινεζικα:O:lol:Εσυ πως το γυρισες στα Αγγλικα?

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά μετα το τελευταίο update κάποιες φορές το τηλέφωνο όταν το έχω κλείσει εντελώς και πατάω να ανοίξει κολλάει και δεν ανοίγει.Όπως είναι κολλημένο για να ανοίξει κρατάω πατημένο το power και ανοίγει. τυχαίο ότι το κάνει μετά το update;;;;

 

καθολου τυχαιο , και μενα κολησε στο MIUI και δεν μπαινει καθολου , και φιλου που το εχει του κολησε στο MIUI , ηδη εχουν παει στα καταστηματα που αγοραστηκαν αφου ειναι εντος εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό, το έβαλα και στο mi 10 pro 5g! Ευχαριστούμε!

 

Nightfury , υπάρχει κανονικά στα θέματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο theme είναι;

 

Nightfury , υπάρχει κανονικά στα θέματα.

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

12.0.3; Μα είπα στην τελευταία που είναι η 12.0.4 ότι παρουσιάζει αυτό το θέμα.
Φίλε έχεις μπερδευτεί λίγο. Κατά πρώτον δεν μας είπες σε ποια Rom αναφέρεσαι. Επίσης αναλόγως την έκδοση της Rom που φοράει το κινητό σου έχεις και διαφορετικά update.

Global Rom latest update 12.0.3 security patch March.

Eu Rom latest update 12.0.4 security patch April.

Το να γνωρίζει κάποιος χρήστης τι Rom φοράει ο άλλος κάτοχος θα ήταν λίγο μαγικό...

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξεκίνησα να κατεβάζω την 12.0.4 στο κινητό της γυναίκας μου χθες. Η ειδοποίηση για ενημέρωση έγραφε για την παραπάνω έκδοση που αναφέρω με patches Απριλίου κοντά 680ΜΒ χονδρικά το αρχείο. Κάπου στην μέση περίπου στα σαράντα τόσα % το άφησα για κανένα πεντάλεπτο. Όταν γύρισα είδα ότι μου είχε βγάλει ειδοποίηση για ενημέρωση του ίδιου update και το ξεκίνησα εξαρχής. Ολοκληρώθηκε η διαδικασία όλα κομπλέ ...το βράδυ μπήκα να δω από περιέργεια τα χαρακτηριστικά και βλέπω 12.0.4 με patches Μαρτίου!! Ευρωπαϊκή ρομ να προσθέσω... στέκει???
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

m3yzxhjq.jpg9b2l5sff.jpg

 

Άλλο ένα εξαιρετικό θέμα.

Δίνω ιδιαίτερη βαρύτητα στην ποιότητα των χρωμάτων στην απλότητα των lockscreen και κυρίως στην ευκρίνεια των tiles στην on/off κατάσταση.

Αυτό είναι από τα πολύ καλά όπως και οι άλλες δουλειές του συγκεκριμένου designer

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλο,αλλα δεν ξερουμε κινεζικα:O:lol:Εσυ πως το γυρισες στα Αγγλικα?

 

Έλα ντε..

Ίσως επειδή έχω μόνιμα στα αγγλικά το τηλέφωνο. Όχι ελληνικά.

 

Πάντως δε λέει και τίποτα σοβαρό.

Bug fixes και improve overall performance. πιασ τ αυγό και κουρεφτο

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , Ναι εισαι ΟΚ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, ξεκίνησα να κατεβάζω την 12.0.4 στο κινητό της γυναίκας μου χθες. Η ειδοποίηση για ενημέρωση έγραφε για την παραπάνω έκδοση που αναφέρω με patches Απριλίου κοντά 680ΜΒ χονδρικά το αρχείο. Κάπου στην μέση περίπου στα σαράντα τόσα % το άφησα για κανένα πεντάλεπτο. Όταν γύρισα είδα ότι μου είχε βγάλει ειδοποίηση για ενημέρωση του ίδιου update και το ξεκίνησα εξαρχής. Ολοκληρώθηκε η διαδικασία όλα κομπλέ ...το βράδυ μπήκα να δω από περιέργεια τα χαρακτηριστικά και βλέπω 12.0.4 με patches Μαρτίου!! Ευρωπαϊκή ρομ να προσθέσω... στέκει???

 

Καλημερα , Ναι εισαι ΟΚ!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι σε μερικά θέματα δίνεται η δυνατότητα να αλλάξεις την οθόνη φορτίσεις και το boot animation χωρίς ροοτ.

Έχει κανείς καμιά ιδέα άμα είναι αλήθεια?

Έψαξα λίγο τα θέματα αλλά δεν βρήκα τίποτα τέτοιο.

Δεν βάζω το λινκ της σελίδας γιατι δεν ξέρω άμα επιτρέπετε από τους κανόνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , Ναι εισαι ΟΚ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλημερα , Ναι εισαι ΟΚ!

Ευχαριστώ!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι σε μερικά θέματα δίνεται η δυνατότητα να αλλάξεις την οθόνη φορτίσεις και το boot animation χωρίς ροοτ.

Έχει κανείς καμιά ιδέα άμα είναι αλήθεια?

Έψαξα λίγο τα θέματα αλλά δεν βρήκα τίποτα τέτοιο.

Δεν βάζω το λινκ της σελίδας γιατι δεν ξέρω άμα επιτρέπετε από τους κανόνες.

https://www.xda-developers.com/how-to-change-boot-animation-charging-screen-miui-xiaomi/

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

 

Το είχα βρει σε ελληνικό σιτε αλλά αυτό τα γράφει αναλυτικά και πως να το κάνεις και με μερικά ονόματα θεμάτων.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ενώ είναι στο αθόρυβο οι ήχοι κλήσεις να είναι κάποιοι επιλεγμένοι κανονικά με ήχο;

Εγώ με το true phone,όταν θέλω ησυχία εξαιρω από το do not disturb τον φάκελο "αγαπημένα".

Αυτός ο τρόπος με κάλυψε οπότε δεν έψαξα κάτι περισσότερο,το γεγονός είναι ότι υπάρχει τρόπος να δέχεσαι κλήσεις μόνο από συγκεκριμένες επαφές...αν κατάλαβα σωστά την ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το true phone,όταν θέλω ησυχία εξαιρω από το do not disturb τον φάκελο "αγαπημένα".

Αυτός ο τρόπος με κάλυψε οπότε δεν έψαξα κάτι περισσότερο,το γεγονός είναι ότι υπάρχει τρόπος να δέχεσαι κλήσεις μόνο από συγκεκριμένες επαφές...αν κατάλαβα σωστά την ερώτηση.

Όχι ότι παίζει ρόλο τό true phone κάπου δλδ,απλά κρατάμε πατημένο το DND και επιλέγουμε ότι θέλουμε από το αναδυόμενο μενού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά. Μια ερώτηση. Γίνεται να έχω απενεργοποιημενο τον αισθητήρα δακτυλίου αποτυπώματος για να ξεκλειδώνω το τηλέφωνο αλλά να μπορώ να ανοίγω την εφαρμογή της τράπεζας για παράδειγμα με αυτόν?

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές έχω την εντύπωση ότι δεν επηρεάζονται απ' τον τρόπο ξεκλείδωματος της οθόνης

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές έχω την εντύπωση ότι δεν επηρεάζονται απ' τον τρόπο ξεκλείδωματος της οθόνης

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το δοκίμασα φίλε μου. Το απενεργοποιησα για το ξεκλείδωμα και προσπάθησα να ανοίξω την εφαρμογή της εθνικής (την οποία άνοιγα με αποτύπωμα) και δεν ανοίγει.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα φίλε μου. Το απενεργοποιησα για το ξεκλείδωμα και προσπάθησα να ανοίξω την εφαρμογή της εθνικής (την οποία άνοιγα με αποτύπωμα) και δεν ανοίγει.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Υποτιθεται οτι τετοιες εφαρμογες , οπως των τραπεζων , που χρησιμοποιουν το δαχτυλικο αποτυπωμα , το "τραβανε" απο το ηδη ρυθμισμενο αποτυπωμα της συσκευης. Δεν το ρυθμιζεις μεσα απο την εκαστοτε εφαρμογη. Αρα λογικο ειναι να μην σου δουλεψε. Ρυθμιζεις δαχτυλικο στο κινητο και ολες οι εφαρμογες που δουλευουν με αποτυπωμα το "τραβανε" απο τις ρυθμισεις της συσκευης...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται οτι τετοιες εφαρμογες , οπως των τραπεζων , που χρησιμοποιουν το δαχτυλικο αποτυπωμα , το "τραβανε" απο το ηδη ρυθμισμενο αποτυπωμα της συσκευης. Δεν το ρυθμιζεις μεσα απο την εκαστοτε εφαρμογη. Αρα λογικο ειναι να μην σου δουλεψε. Ρυθμιζεις δαχτυλικο στο κινητο και ολες οι εφαρμογες που δουλευουν με αποτυπωμα το "τραβανε" απο τις ρυθμισεις της συσκευης...
Το κατάλαβα αυτό που λες και συμφωνώ μαζί σου αλλά όταν ρυθμίζεις το αποτύπωμα αυτό δεν συμαινει ότι με αυτό θα ξεκλειδώνει η συσκευή? Αν όχι τότε κάτι κάνω λαθος

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα αυτό που λες και συμφωνώ μαζί σου αλλά όταν ρυθμίζεις το αποτύπωμα αυτό δεν συμαινει ότι με αυτό θα ξεκλειδώνει η συσκευή? Αν όχι τότε κάτι κάνω λαθος

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Aν εχω καταλαβει καλα ναι. Εσυ δεν θες να ξεκλειδωνει με αποτυπωμα ? Ε ρυθμισε καποιο pin/pattern/password που ετσι και αλλιως κατι απο ολα αυτα ζηταει οταν ρυθμιζεις αποτυπωμα. Και ξεκλειδωνε την οθονη με ενα απο αυτα. Το αποτυπωμα ειναι ο πιο γρηγορος τροπος παντως , δεν βλεπω καποιον λογο να μην τον θες.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

m3yzxhjq.jpg9b2l5sff.jpg

 

Άλλο ένα εξαιρετικό θέμα.

Δίνω ιδιαίτερη βαρύτητα στην ποιότητα των χρωμάτων στην απλότητα των lockscreen και κυρίως στην ευκρίνεια των tiles στην on/off κατάσταση.

Αυτό είναι από τα πολύ καλά όπως και οι άλλες δουλειές του συγκεκριμένου designer

 

Δεν μας βρίσκεις κ ένα του Ολυμπιακού αυτός ο Τούρκος έχεις φτιάξει της Φενέρ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...