Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με τις ανάπαντητες που δεν τις βγάζει πείτε καμία ιδέα? Έχω τον True phone.

 

Ανάφερες ότι έχεις δώσει όλες τις άδειες, οπότε η βοήθειά μου δε θα σε κατευθύνει προς τα εκεί.

Θέλω να μου πεις, εάν έχεις άλλον launcher, και εάν έχεις επίσης περάσει άλλο θέμα απο το default.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα την έκδοση και τα δικαιώματα τα έχεις έτσι όλα? Εγώ για launcher έχω τον nova.

2dde85bd76986e74b37046e8897651b2.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκαν στη πρώτη σελίδα παιδιά οι εφαρμογές για gcam, ηχογράφηση κλήσης κλπ, δε χρειάζεται πλέον όποιο μέλος ρωτάει να επαναλαμβάνετε τα ίδια (εάν έχετε να προτείνετε κάτι ίδιο) και να ανακυκλώνονται οι ίδιες πληροφορίες, μπορείτε απλώς να παραπέμπετε στη πρώτη σελίδα όποιον ενδιαφέρεται.

 

Ευχαριστώ.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκαν στη πρώτη σελίδα παιδιά οι εφαρμογές για gcam, ηχογράφηση κλήσης κλπ, δε χρειάζεται πλέον όποιο μέλος ρωτάει να επαναλαμβάνετε τα ίδια (εάν έχετε να προτείνετε κάτι ίδιο) και να ανακυκλώνονται οι ίδιες πληροφορίες, μπορείτε απλώς να παραπέμπετε στη πρώτη σελίδα όποιον ενδιαφέρεται.

 

Ευχαριστώ.

Βασίλη έχεις βάλει τον οδηγό για τις συντομεύσεις κάτω από το κεφάλαιο για την διατήρηση του WiFi...

με την σημείωση, μη μόνιμη λύση.

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να χαθούν πάλι οι συντομεύσεις ;

Επίσης, έχεις γράψει πως απαιτούνται γνώσεις adb. Στον οδηγό που έγραψα είναι τόσο αναλυτικά τα βήματα που δεν χρειάζεται ιδιαίτερη γνώση... Κι εγώ που τα έκανα, δεν μπορώ να πω πως έχω γνώση του adb... :)509c7ab1ef97c127afa0e80fa0866245.jpg

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη έχεις βάλει τον οδηγό για τις συντομεύσεις κάτω από το κεφάλαιο για την διατήρηση του WiFi...

με την σημείωση, μη μόνιμη λύση.

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να χαθούν πάλι οι συντομεύσεις ;

Επίσης, έχεις γράψει πως απαιτούνται γνώσεις adb. Στον οδηγό που έγραψα είναι τόσο αναλυτικά τα βήματα που δεν χρειάζεται ιδιαίτερη γνώση... Κι εγώ που τα έκανα, δεν μπορώ να πω πως έχω γνώση του adb... :)509c7ab1ef97c127afa0e80fa0866245.jpg

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα φίλε μου.

Είναι μη μόνιμη λύση ναι, γιατί με επανεκκίνηση χάνεται η ρύθμιση. Δυστυχώς. Η μόνιμη λύση (για όσους έχουν το πρόβλημα), είναι το update.

 

Γνώσεις εννοώ έστω και βασικές, εσύ τα κατάφερες, αλλά δε θεωρούμε για όλους τους ανθρώπους αυτονόητο ότι γνωρίζουν ή ότι έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.

Είναι μη μόνιμη λύση ναι, γιατί με επανεκκίνηση χάνεται η ρύθμιση. Δυστυχώς. Η μόνιμη λύση (για όσους έχουν το πρόβλημα), είναι το update.

 

Γνώσεις εννοώ έστω και βασικές, εσύ τα κατάφερες, αλλά δε θεωρούμε για όλους τους ανθρώπους αυτονόητο ότι γνωρίζουν ή ότι έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν.

Βασίλη μου έχω κάνει πολλές φορές επανεκκίνηση και ευτυχώς η ρύθμιση δεν έχει χαθεί. Τα update φοβάμαι αλλά θα δείξει....

 

Τώρα... Αυτή είναι η καλύτερη φωτογραφία που τράβηξα στο φεγγάρι... Όσο και να έπαιξα με τις ρυθμίσεις, δεν μπόρεσα να κάνω κάτι καλύτερο....

fe797f6e6ec66e3568a6443926340067.jpg

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη μου έχω κάνει πολλές φορές επανεκκίνηση και ευτυχώς η ρύθμιση δεν έχει χαθεί. Τα update φοβάμαι αλλά θα δείξει....

 

Είχες με το WiFi πρόβλημα και έμπαινε σε αδράνεια όταν το κινητό ήταν σε λειτουργία doze; δηλαδή έσβηνε η οθόνη για διάστημα, και ενώ είχες το WiFi ανοικτό δεν γινόταν η μεταφορά δεδομένων για να έχεις ίντερνετ;

 

Γιατί εάν δεν είχες πρόβλημα, και την εντολή ADB να έγραψες, δεν θα άλλαζε κάτι. Είχες λοιπόν τέτοιο θέμα;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να πάρω micro SD 128gb.

Είδα την Samsung Evo plus στα 20-22€ και την SanDisk extreme στα 25-26€

 

Με μια γρήγορη ματιά η SanDisk υπερέχει σε ταχύτητες και εγγύηση (εφόρου ζωης)

Τι λέτε?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχες με το WiFi πρόβλημα και έμπαινε σε αδράνεια όταν το κινητό ήταν σε λειτουργία doze; δηλαδή έσβηνε η οθόνη για διάστημα, και ενώ είχες το WiFi ανοικτό δεν γινόταν η μεταφορά δεδομένων για να έχεις ίντερνετ;

 

 

 

Γιατί εάν δεν είχες πρόβλημα, και την εντολή ADB να έγραψες, δεν θα άλλαζε κάτι. Είχες λοιπόν τέτοιο θέμα;

 

Όχι δε νομίζω.. δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο....

Και ο οδηγός που έφτιαξα δεν έχει σχέση με το WiFi αλλά με τις συντομεύσεις και το κουμπί επεξεργασία... Αυτό που αναφέρεις στην επόμενη παράγραφο....

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε νομίζω.. δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο....

Και ο οδηγός που έφτιαξα δεν έχει σχέση με το WiFi αλλά με τις συντομεύσεις και το κουμπί επεξεργασία... Αυτό που αναφέρεις στην επόμενη παράγραφο....

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τότε για ξαναδές τη συζήτηση, γιατί εσύ μου απάντησες σε άλλο οδηγό, για το WiFi, εκεί αναφέρεται ότι είναι μη μόνιμη η λύση, ενώ εσύ έφτιαξες τη μπάρα συντομεύσεών σου με τις ADB εντολές, και όχι το WiFi (που είναι άλλη η εντολή που γράφεις στο ADB απο αυτή που έκανες εσύ).

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τότε για ξαναδές τη συζήτηση, γιατί εσύ μου απάντησες σε άλλο οδηγό, για το WiFi, εκεί αναφέρεται ότι είναι μη μόνιμη η λύση, ενώ εσύ έφτιαξες τη μπάρα συντομεύσεών σου με τις ADB εντολές, και όχι το WiFi (που είναι άλλη η εντολή που γράφεις στο ADB απο αυτή που έκανες εσύ).
Μάλλον κάπου χαθήκαμε....

Εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το WiFi, και μαζί δεν έχουμε κάνει τέτοια συζήτηση....

 

Πρόβλημα με τις συντομεύσεις είχα που δεν εμφανίζονταν και δεν υπήρχε και το κουμπί επεξεργασία...

 

Βρήκα έναν οδηγό στα αγγλικά, δεν καταλάβαινα και πολλά, και με την βοήθεια σου κατάφερα να βρω τα βήματα και να το φτιάξω. Και αυτά τα βήματα με την σειρά και αναλυτικά έγραψα και στον οδηγό...

 

Οι εντολές που έγραψα, αφορούν στις συντομεύσεις, μια που με το θέμα του WiFi δεν έχω ασχοληθεί καθόλου...

Και με αυτές τις εντολές φτιάχτηκαν οι συντομεύσεις και εμφανίστηκε και το κουμπί επεξεργασία...

 

Πραγματικά δεν ξέρω πως μπερδευτήκαμε και μπήκε ο οδηγός των συντομεύσεων στο WiFi....

 

Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα, απλώς προσπάθησα να ξεμπερδέψω λίγο τα πράγματα...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν, μάλλον κατάλαβα τι έγινε...

Έχεις βάλει την λύση για το WiFi σε απάντηση του δικού μου μηνύματος με τον οδηγό για τις συντομεύσεις.

 

Και τον οδηγό για τις συντομεύσεις δεν τον έχεις βάλει καθόλου στην σχετική παράγραφο που είναι ακριβώς από κάτω...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μάλλον κατάλαβα τι έγινε...

Έχεις βάλει την λύση για το WiFi σε απάντηση του δικού μου μηνύματος με τον οδηγό για τις συντομεύσεις.

 

Και τον οδηγό για τις συντομεύσεις δεν τον έχεις βάλει καθόλου στην σχετική παράγραφο που είναι ακριβώς από κάτω...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς! Τον οδηγό σου δεν τον έχω προσθέσει ακόμα, γιατί θα τον φτιάξω απο την αρχή με δικά μου λόγια. Έβαλα στον οδηγό για το WiFi το post του φίλου που δίνει τη λύση για αυτό, ο οποίος έχει απαντήσει σε δικό σου post, και εν συνεχεία έγραψε τον οδηγό του. Έτσι μπερδεύτηκες :)

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εμφανίστηκε η επιλογή για wifi calls

Wind

 

VlvxxrQ.jpgiBXBMy4.jpg

 

Δοκιμαστηκε και λειτουργεί σε Network Prefferences >Prefer WiFI

Επίσης Δέχεται και στέλνει κανονικά SMS

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εμφανίστηκε η επιλογή για wifi calls

Wind

 

VlvxxrQ.jpgiBXBMy4.jpg

 

Δοκιμαστηκε και λειτουργεί σε Network Prefferences >Prefer WiFI

Επίσης Δέχεται και στέλνει κανονικά SMS

 

Εμένα σε vodafone δεν μου εμφανίζει καθόλου την επιλογή volte οσο για το Vowifi λειτουργεί αλλά δεν μπορώ να στείλω SMS, επίσης δεν μου βγάζει επιλογή για προτίμηση wifi ή κανονικό δίκτυο..

Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε vodafone δεν μου εμφανίζει καθόλου την επιλογή volte οσο για το Vowifi λειτουργεί αλλά δεν μπορώ να στείλω SMS, επίσης δεν μου βγάζει επιλογή για προτίμηση wifi ή κανονικό δίκτυο..
Και σε 'μένα από vodafone βγάζει αυτά....f59bed24b57de400bd8e60134c881444.jpg

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς! Τον οδηγό σου δεν τον έχω προσθέσει ακόμα, γιατί θα τον φτιάξω απο την αρχή με δικά μου λόγια. Έβαλα στον οδηγό για το WiFi το post του φίλου που δίνει τη λύση για αυτό, ο οποίος έχει απαντήσει σε δικό σου post, και εν συνεχεία έγραψε τον οδηγό του. Έτσι μπερδεύτηκες :)
Αν πιστεύεις πως δεν είναι κατανοητός ή αναλυτικός... Οκ....

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εμφανίστηκε η επιλογή για wifi calls

Wind

 

VlvxxrQ.jpgiBXBMy4.jpg

 

Δοκιμαστηκε και λειτουργεί σε Network Prefferences >Prefer WiFI

Επίσης Δέχεται και στέλνει κανονικά SMS

 

ΑΚΥΡΟ, δεν το υποστηρίζει η Wind. Οι κλήσεις χρεώνονται

Πάντως το τηλεφωνο το υποστηρίζει.:lol:

 

Μάλλον ο διακόπτης προστεθηκε με την 11.0.5.0. Πιο πριν είμαι σιγουρος δεν υπήρχε

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

 

Μάλλον ο διακόπτης προστεθηκε με την 11.0.5.0. Πιο πριν είμαι σιγουρος δεν υπήρχε

 

Α μάλιστα... Στην eu δεν έχει έρθει η 5 ακόμα....

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα... Στην eu δεν έχει έρθει η 5 ακόμα....

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ισως γι αυτό το 11.0.5.0 ηταν 212mb. όπως είχα πει τοτε είναι αρκετά μεγαλο για να είναι μόνο security patch.

τεσπα..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ισως γι αυτό το 11.0.5.0 ηταν 212mb. όπως είχα πει τοτε είναι αρκετά μεγαλο για να είναι μόνο security patch.

 

τεσπα..

Όταν έρθει και σε εμάς με eu θα το διαπιστώσουμε... :)

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ενώ έχω ενεργοποιήσει το wificall, άνοιξα και τον απαραίτητο διακόπτη στις ρυθμίσεις δε βλέπω να λειτουργεί το wificall.

Βάζω λειτουργία πτήσης, ανοίγω το wifi και δε βλέπω κάτι στη γραμμή κατάστασης.

Πρέπει να κάνω κάτι άλλο.?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ενώ έχω ενεργοποιήσει το wificall, άνοιξα και τον απαραίτητο διακόπτη στις ρυθμίσεις δε βλέπω να λειτουργεί το wificall.

Βάζω λειτουργία πτήσης, ανοίγω το wifi και δε βλέπω κάτι στη γραμμή κατάστασης.

Πρέπει να κάνω κάτι άλλο.?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα!

Καταρχάς είναι θέμα παρόχου, ακόμη δηλαδή και ο εκάστοτε πάροχος να υποστηρίζει τη συσκευή.

Υπάρχει πάροχος που δεν υποστηρίζει τα SMS με Vowifi.

Επίσης παίζουν και θέματα δυσλειτουργίας απο τον πάροχο, γενικά Π.χ με Cosmote, τελευταία το Vowifi δε λειτουργεί σωστά και σε άλλες συσκευές εάν κάνεις μια βόλτα εδώ στο Xiaomi φόρουμ θα το διαπιστώσεις.

Αυτά γενικά.

 

Τώρα, ειδικά σε εσένα, που έχεις και Cosmote, ισχύει ό,τι έγραψα παραπάνω και για εσένα, ούτε εμένα λειτουργεί με ανοικτή τη λειτουργία πτήσης (ίσως η Cosmote συγκεκριμένα δεν το υποστηρίζει αυτό, άλλοι πάροχοι με ενεργή τη λειτουργία πτήσης μπορεί και να το υποστηρίζουν - δε το γνωρίζω), και μπαίνει σε λειτουργία Vowifi βγάζοντας και τη σχετική ένδειξη, όταν έχω κακό σήμα δικτύου (μία γραμμή).

 

Επίσης, μου είπες ότι με το SMS στο ενεργοποίησαν. Εγώ συμφωνώ.

Όμως μη σου κάνει εντύπωση, όταν το κινητό περάσει στη λίστα με τις συμβατές συσκευές, γιατί τώρα δεν είναι, και σου δοθούν όλες οι λειτουργίες της υπηρεσίας αυτής τότε. Σου προτείνω λοιπόν υπομονή.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΆΚΥΡΟ!!!

έκανα ρισταρτ και δουλεύει.

 

Είναι δωρεάν οι κλήσεις μέσω wifi? Γιατί μια δοκιμή που έκανα με χρέωσε κανονικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΆΚΥΡΟ!!!

έκανα ρισταρτ και δουλεύει.

 

Είναι δωρεάν οι κλήσεις μέσω wifi? Γιατί μια δοκιμή που έκανα με χρέωσε κανονικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φυσικά και θα σε χρεώσει, διότι αυτό που παρέχει, είναι απλά καλύτερης ποιότητας και ισχύος σήμα.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...