Jump to content

iPhone SE 2 (2020)


kremmydass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό κατά τον Ιούλιο. Δεν είχα ποτέ iphone και λέω να κάνω την αρχή με αυτό. Όλα καλά και ωραία πάνω του. Το μέγεθος του και τα bezels δεν με απασχολούν.

 

Όμως με προβληματίζει η μπαταρία. Βλέπω ότι οι απόψεις διαφέρουν και δεν έχω βγάλει ακομα κάποιο ξεκάθαρο συμπέρασμα. Αν με μέτρια προς βαριά χρήση βγάζει ίσα ίσα τη μέρα τότε για μένα αυτό είναι deal breaker. Αν βγάζει κοντά στις 2 μέρες τότε είμαι οκ.

 

Επίσης με την esim τι ακριβώς παίζει? Πώς λειτουργεί? Γιατί θέλω οπωσδήποτε να μπορώ να έχω δύο αριθμούς λόγω δουλειάς.

Link to comment
Share on other sites

Η esim υποστηρίζεται μόνο από την cosmote μέχρι στιγμής, άρα αν έχεις έναν αριθμό στην cosmote μπορείς να τον μετατρέψεις σε esim.

Δεν έχει διαφορά στην λειτουργία με την απλή sim, αλλά σε dual sim mode έχει μερικούς περιορισμούς, πχ μπορείς να έχεις το imessage μόνο σε έναν από τους δύο αριθμούς και όπως σε όλα τα κινητά δεν μπορείς να μιλάς με την μια κάρτα και να λαμβάνεις κλήση στην άλλη (εκτός αν είναι ενεργό το VoWiFi).

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό κατά τον Ιούλιο. Δεν είχα ποτέ iphone και λέω να κάνω την αρχή με αυτό. Όλα καλά και ωραία πάνω του. Το μέγεθος του και τα bezels δεν με απασχολούν.

 

Όμως με προβληματίζει η μπαταρία. Βλέπω ότι οι απόψεις διαφέρουν και δεν έχω βγάλει ακομα κάποιο ξεκάθαρο συμπέρασμα. Αν με μέτρια προς βαριά χρήση βγάζει ίσα ίσα τη μέρα τότε για μένα αυτό είναι deal breaker. Αν βγάζει κοντά στις 2 μέρες τότε είμαι οκ.

 

Επίσης με την esim τι ακριβώς παίζει? Πώς λειτουργεί? Γιατί θέλω οπωσδήποτε να μπορώ να έχω δύο αριθμούς λόγω δουλειάς.

Δυο μέρες με μέτρια προς βαριά χρήση ούτε με σφαίρες.Μια μέρα σίγουρα σε βγάζει

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!

Η Apple έβαλε το iPhone SE και στο ελληνικό site.Βέβαια, η μετάφραση είναι από τις πιο τραγικές που έχει κάνει η Apple.

Link https://www.apple.com/gr/iphone-se/

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η μετάφραση είναι από τις πιο τραγικές που έχει κάνει η Apple.

 

Νομίζω ότι κερδίζει τις εντυπώσεις το... "Αντέχει τα πλιτς,πλατς, πλαφ, μπλουμ." :lol:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κερδίζει τις εντυπώσεις το... "Αντέχει τα πλιτς,πλατς, πλαφ, μπλουμ." :lol:

 

Αχαχαχαχαχαχα,ακριβώς

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

"Απτικό άγγιγμα"

Αυτό έτσι το αναφέρει και μέσα στις ρυθμίσεις του iOS. :shifty:

 

Σε κάποια άλλη συσκευή είχα δει (δεν θυμάμαι εάν ήταν iOS) το εκπληκτικό : "Απορρημένα Ραντεβού"

Αναφερόταν στα ραντεβού που απορρίφθηκαν! :p

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έτσι το αναφέρει και μέσα στις ρυθμίσεις του iOS. :shifty:

 

Σε κάποια άλλη συσκευή είχα δει (δεν θυμάμαι εάν ήταν iOS) το εκπληκτικό : "Απορρημένα Ραντεβού"

Αναφερόταν στα ραντεβού που απορρίφθηκαν! :p

:lol:

Για κάτι τέτοια χρησιμοποιώ πάντα Αγγλικό μενού στα κινητά μου, από εποχές Panasonic GD90

 

 

Μόνο πρόβλημα που έχω με το iOS στα αγγλικά είναι ότι τις ελληνικές επαφές δεν τις κατηγοριοποιεί ανάλογα με το αρχικό γράμμα, τις βγάζει όλες χύμα (αν και με αλφαβητική σειρά) στο #

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε και ένα δείγμα βίντεο 1080p 60fps (μου φαίνεται πως το YouTube έχει κάνει υπερβολικό compression και το βίντεο έχει χάσει την έντονη λεπτομέρεια του).

Το βίντεο το ανέβασα κυρίως για να δείτε την εξαιρετική σταθεροποίησή του (είχα αρκετά έντονο βηματισμό)

Θα το ανεβάσω μέσω we transfer ή one drive για την ακριβή μορφή του βίντεο

 

σε 4k 60fps ποσο καταλαμβανει το ενα λεπτο βιντεο??το σκεφτομαι για αγορα απλα δεν ξερω τι χωρητικοτητα να παρω..

Link to comment
Share on other sites

σε 4k 60fps ποσο καταλαμβανει το ενα λεπτο βιντεο??το σκεφτομαι για αγορα απλα δεν ξερω τι χωρητικοτητα να παρω..

 

90mb/λεπτό

Αν είσαι camera lover πήγαινε κατευθείαν στα 128gb,σκέφτομαι μήπως πουλήσω το 64αρι για να πάω σε 128αρι γιατί όλο στην κάμερα είμαι (χθες 3,5 ώρες σύμφωνα με το screen time) γιατί στο πρώτο se η κάμερα δεν ήταν τόσο εντυπωσιακή όσο είναι σε αυτό και νόμιζα πως θα είμαι οκ με τα 64 αλλά έχω αρχίσει και φοβάμαι

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

90mb/λεπτό

Αν είσαι camera lover πήγαινε κατευθείαν στα 128gb,σκέφτομαι μήπως πουλήσω το 64αρι για να πάω σε 128αρι γιατί όλο στην κάμερα είμαι (χθες 3,5 ώρες σύμφωνα με το screen time) γιατί στο πρώτο se η κάμερα δεν ήταν τόσο εντυπωσιακή όσο είναι σε αυτό και νόμιζα πως θα είμαι οκ με τα 64 αλλά έχω αρχίσει και φοβάμαι

 

απο standby πως παει;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Mόλις βγήκε:

review στα Ελληνικά

https://www.insomnia.gr/review/smartphones/apple-iphone-se-2020-review-r1135//

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

σε 4k 60fps ποσο καταλαμβανει το ενα λεπτο βιντεο??το σκεφτομαι για αγορα απλα δεν ξερω τι χωρητικοτητα να παρω..

 

Αν τραβάς βίντεο τότε πήγαινε σε όσο μεγαλύτερο αντέχει η τσέπη σου

Χωρίς βίντεο και με 64 είσαι υπέρ αρκετά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν τραβάς βίντεο τότε πήγαινε σε όσο μεγαλύτερο αντέχει η τσέπη σου

Χωρίς βίντεο και με 64 είσαι υπέρ αρκετά

 

τωρα ειμαι με ενα nokia 8 και απο τα 64 εχω ελευθερα γυρω στα 26..απλα καθε μηνα κανω back up οτι εχω απο φωτο βιντεο στο pc..

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειμαι με ενα nokia 8 και απο τα 64 εχω ελευθερα γυρω στα 26..απλα καθε μηνα κανω back up οτι εχω απο φωτο βιντεο στο pc..

 

Εάν το αδειάζεις και δεν τα θες όλα στην συσκευή δεν έχεις πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

20% επιστροφή από τα public

 

Για όποιον ενδιαφέρεται

 

 

 

Εξαιρούνται τα προϊόντα apple.

 

 

Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρούνται τα προϊόντα apple.

 

 

Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Ωχ!Έχεις απόλυτο δίκιο.Είχαν στο newsletter το 20% και από κάτω διαφήμιση του SE και υπέθεσα πως θα έχει και για το se.

Χίλια συγγνώμη :'(

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

20% επιστροφή από τα public

Για όποιον ενδιαφέρεται

 

κρίμα και εγω το περίμενα αλλά δεν ισχύει για τα apple αλλά και για τα huawei.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Έχει ο Κωτσόβολος 30κ alpha points.

 

Δηλαδή;

Με αυτούς τους 30.000 πόντους τι μπορείς να κανείς;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;

Με αυτούς τους 30.000 πόντους τι μπορείς να κανείς;

 

 

8η θεση nba all time.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE 2 (2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...