Jump to content

Xiaomi Mi 10 Pro 5G


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους σημερα επαθα το εξης : ειχα παει στις επιλογες προγραμματιστών στην ρυθμιση "μικροτερο πλατος »( αυτη η ρυθμιση αλλαζει το μεγεθος των εικονιδίων και των γραμμάτων. Ειναι μετα τις ρυθμισεις κλιμακων εφε) και καταλαθως εβαλα μεγαλο αριθμο dpi (59362) και το κινητο αρχισε να μπουταρει και να με βγαζει στην επιλογη "boot system " και "wipe data". Προφανος πατησα boot system και το κινητο προσπαθουσε να μπουταρει ανεπιτυχώς και να με ξαναβγαζει στο ιδιο μενου με αποτέλεσμα να μην μπορω να ανοιξω το κινητο. Μιλησα με την xiaomi και μου ειπαν οτι δεν μπορει να γινει κατι αλλο απο το να τους το παω να το δουνε αυτοι .Για να μην μπλεξω αναγκαστηκα να πατησω wipe data και να σεταρω το νικητο απο την αρχη. Πραγματικά το λογισμικο της xiaomi ειναι παρωδια . Κολησε ολοκληρο το κινητο απλα επειδη εκανα μια λάθος ρυθμιση . Καθε μερα και μια εκπληξη αυτο το κινητο. Ο σκοπος του μηνύματος ειναι να προσεξετε μην την πατησετε και εσεις.
Έτσι είναι φίλε μου. Υπάρχει τεράστια απόσταση του hardware από το software.

Μια σωστή rom σε αυτό το πακέτο hardware, θα το έκανε ακτύπητο.

Πολλά bug στο software που δεν φαίνεται να τους ενδιαφέρει να τα φτιάξουν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγω ειμαι σε miui 12.0.4 απο eu rom. Κανενα κολλημα και τεραστια διαφορα στα μενου και παντου τα 90 απο τα 60fps. Οτι παιχνιδια εχω παιξει δεν εχω δει κανενα κολλημα ουτε τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι σε miui 12.0.4 απο eu rom. Κανενα κολλημα και τεραστια διαφορα στα μενου και παντου τα 90 απο τα 60fps. Οτι παιχνιδια εχω παιξει δεν εχω δει κανενα κολλημα ουτε τιποτα.

 

Δεν ξέρω τι γίνεται μήπως είναι και θέμα Rom τελικά; Εγώ πάντως είτε το έχω 90 είτε 60 Hz το ίδιο μου φαίνεται στα μενού κλπ με μόνη παρατήρηση όπως έγραψα κόλλημα στα games. Αφού σκέψου όταν είναι να παίξω κανένα game παίζω με το παλιό μου το Poco F1.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι φίλε μου. Υπάρχει τεράστια απόσταση του hardware από το software.

Μια σωστή rom σε αυτό το πακέτο hardware, θα το έκανε ακτύπητο.

Πολλά bug στο software που δεν φαίνεται να τους ενδιαφέρει να τα φτιάξουν.

 

Μηπως γνωρίζεις ποτε θα παρουμε android 11. Και αν εχει ακουστει κατι για επιδιόρθωση καποιου bug;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις μου ηρθε αναβαθμιση σε 12.0.5.0. Ενημερωση ασφαλειας Οκτωβρίου λεει και optimization of control center in landscape mode. Ολα τα bug παραμενουν αποτι βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωρίζεις ποτε θα παρουμε android 11. Και αν εχει ακουστει κατι για επιδιόρθωση καποιου bug;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις μου ηρθε αναβαθμιση σε 12.0.5.0. Ενημερωση ασφαλειας Οκτωβρίου λεει και optimization of control center in landscape mode. Ολα τα bug παραμενουν αποτι βλεπω.

 

Εγώ χθες πήρα την 12.0.6(QJBEUXM) με τα ίδια χαρακτηριστικά που γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως! Και τα bug όλα εκεί! Μια χαρά! Μη και φτιάξουν κανένα! Να τους βγει και το όνομα?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως! Και τα bug όλα εκεί! Μια χαρά! Μη και φτιάξουν κανένα! Να τους βγει και το όνομα?

 

Μπορει αμα τα πειραξουν να σταματησουν να δουλευουν και τα υπόλοιπα οπότε σου λεει μην το ρισκαρουμε!

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις στα μηνύματα ότι ήχο ειδοποίησης βάλω σε μια συνομιλία μου αλλάζει τον βασικό ήχο μηνύματος με αυτό της συνομιλίας, ενώ στο mi9t pro δε συμβαίνει κάτι τέτοιο , ούτε και στο note 9 pro. έκανα εκαθάριση στην εφαρμογή μηνύματα , κατάργηση και εγκατάσταση αλλά δεν άλλαξε κάτι. ξέρει κανείς κάτι παραπάνω ; το αντιμετωπίζει κανείς άλλος;
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω τα συνολικά στατιστικά της μπαταρίας, καταναλώσεις, screen time, κλπ από φόρτιση σε φόρτιση?

Ντε και καλά μου δίνει μόνον ημερήσια και κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς μου δείχνει, όταν κάνω ταπ σε κάποιο σημείο της καμπύλης.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω τα συνολικά στατιστικά της μπαταρίας, καταναλώσεις, screen time, κλπ από φόρτιση σε φόρτιση?

Ντε και καλά μου δίνει μόνον ημερήσια και κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς μου δείχνει, όταν κάνω ταπ σε κάποιο σημείο της καμπύλης.

 

Καλημέρα. Δυστυχώς από την ημέρα που πήρε Miui12 υπάρχει αυτό το πρόβλημα και εννοείται πως δεν το έχουν διορθώσει. Στο Poco F1 που έχω με Miui12 παίζουν σωστά τα στατιστικά της μπαταρίας. Εγώ λύση δεν έχω βρει. Τους έχω στείλει και αρκετά reports και για αυτό και για όλα τα άλλα προβλήματα που έχω αλλά με έχουν γειωμένο κανονικά στα @@ τους όλα. Υποστήριξη μηδέν από xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω τα συνολικά στατιστικά της μπαταρίας, καταναλώσεις, screen time, κλπ από φόρτιση σε φόρτιση?

Ντε και καλά μου δίνει μόνον ημερήσια και κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς μου δείχνει, όταν κάνω ταπ σε κάποιο σημείο της καμπύλης.

Έτσι μου τα δείχνει εμένα8dc2eee31e2e812dbb087556b0cb9b01.jpga2741b893640b8cf5535134af52e2671.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μου τα δείχνει εμένα8dc2eee31e2e812dbb087556b0cb9b01.jpga2741b893640b8cf5535134af52e2671.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι τα δείχνει και σε μένα απλά στην αναμονή φτάνει στις 22 με 23 ώρες περίπου ενώ το τηλέφωνο το φορτίζω ανά 2 και καμιά φορά 3 μέρες. Έπρεπε να δίχνει δηλαδή 48 ώρες και βάλε.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι τα δείχνει και σε μένα απλά στην αναμονή φτάνει στις 22 με 23 ώρες περίπου ενώ το τηλέφωνο το φορτίζω ανά 2 και καμιά φορά 3 μέρες. Έπρεπε να δίχνει δηλαδή 48 ώρες και βάλε.
Ακριβώς, έτσι. Τα δείχνει (αν έχω καταλάβει σωστά) σε ημερήσια βάση. Δεν ξέρω τι νόημα έχει αυτό, μιας και αυτό που ενδιαφέρει τους πάντες είναι η διάρκεια από φόρτιση σε φόρτιση.

 

Τώρα για τα bug .... Άστο καλύτερα!

Υποστήριξη? Xiaomi? Last year!

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, έτσι. Τα δείχνει (αν έχω καταλάβει σωστά) σε ημερήσια βάση. Δεν ξέρω τι νόημα έχει αυτό, μιας και αυτό που ενδιαφέρει τους πάντες είναι η διάρκεια από φόρτιση σε φόρτιση.

 

Τώρα για τα bug .... Άστο καλύτερα!

Υποστήριξη? Xiaomi? Last year!

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχει προσπαθησει κανεις να επικοινωνησει κατευθειαν με την xiaomi για ολα αυτα τα bugs και αν ναι τι απαντηση πηρε;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο mi 10 pro και του oneplus 8 pro. Τα έχει δουλέψει κάποιος και τα 2 κινητά να μου πει γνώμη αρχικά για την κάμερα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχοντας ναυαρχιδες οπως τα Νote 20 Ultra, OnePlus 8 Pro, iPhone 11 Pro Max, αυτο που με εξεπληξε ευχαριστα ειναι η τρομακτικη (με την καλη εννοια) φωτεινοτητα της οθονης κατω απο τον ηλιο (σε αυτοματη λειτουργια). Ειναι απλα κορυφαια.

 

Πες μας λιγο την εμπειρία σου με το oneplus 8 pro και του xiaomi mi 10 pro...κάμερες , οθόνη, μπαταρία, λογισμικό... Ποιο προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν είχαν που δεν είχαν υποστήριξη αυτά τα μοντέλα τώρα που διακόπτεται και η κυκλοφορία τους φανταστείτε τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχαν που δεν είχαν υποστήριξη αυτά τα μοντέλα τώρα που διακόπτεται και η κυκλοφορία τους φανταστείτε τι θα γίνει.
Εντάξει,δε μπορείς να πεις πως δεν έχουμε ενημερώσεις.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,δε μπορείς να πεις πως δεν έχουμε ενημερώσεις.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενημερώσεις έχουμε αλλά δεν διορθώνουν τίποτε από τα προβλήματα που υπάρχουν στα τηλέφωνα αυτό είναι το θέμα. Το να βγάλει μια ενημέρωση και απλά να αλλάξει το Android security patch level εντάξει δεν βγάλανε και κάτι τρομερό.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώσεις έχουμε αλλά δεν διορθώνουν τίποτε από τα προβλήματα που υπάρχουν στα τηλέφωνα αυτό είναι το θέμα. Το να βγάλει μια ενημέρωση και απλά να αλλάξει το Android security patch level εντάξει δεν βγάλανε και κάτι τρομερό.
Πιστεύω ότι ποντάρουν στο android 11.

Μακάρι δηλαδή.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι ποντάρουν στο android 11.

Μακάρι δηλαδή.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μακάρι να είναι έτσι. Αν προλάβω το Android 11 και δεν βρω αγοραστή να το πουλήσω. :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αρχίζω και το σκέφτομαι.

Ειδικά που διαβάζω κάτι ευχάριστα πράγματα για μένα, από πλευρά Huawei.

Για να δούμε. Υπομονή κάνω!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ θα χαιρετίσω την παρέα γιατί το πούλησα προχθές το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ θα χαιρετίσω την παρέα γιατί το πούλησα προχθές το τηλέφωνο.
Προς τα που πήγες, αν επιτρέπεται?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...