Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λέτε; Θα πέσει κάτω από τα 600 ευρώ;
στο skroutz ήδη πωλείται 541 ευρώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν είναι και τεράστια διαφορά ειδικα αν υπολογιστεί ότι από τα σκρουτζομαγαζα δε θα έχεις εγγύηση από την infoquest.
Link to comment
Share on other sites

στο skroutz ήδη πωλείται 541 ευρώ.

 

Καλημέρα και καλό μήνα .

599 ευρώ και έχεις 2 χρονιά εγγύησή infoquest, και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Καλό κι ευλογημενο μήνα να έχουμε! Ορισμένοι βέβαια που έχουν αγοράσει από σκρουτζομαγαζα λένε ότι εχουν δώσει το IMEI της συσκευής τους στην infoquest και τους το έχει δεχτεί για εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ Ιταλία παίζει στα 475 ευρώ η έκδοση 128 -8 αλλά πολύ σκληρός ανταγωνισμός φέτος και δύσκολα διαλέγει κάνεις συσκευή... Έχω καεί 2 βδομάδες τώρα στο youtube να κοιτάω αξιολογήσεις και η xiaomi να βγάζει άλλες 5 συσκευές! Προέρχομαι απο s8 plus οπότε ο πήχης ψηλός ( oled και φοβερή κάμερα ακόμα και μετά από 3 χρόνια). Απελπισία
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Eιναι μεγαλουτσικο βέβαια το άτιμο.

 

Το χειρότερο δεν είναι το μέγεθος. Τα περισσότερα εκεί είναι πλέον. Αλλά το βάρος. Βρείτε το και δείτε το απο κοντά πριν το αγοράσετε.

Link to comment
Share on other sites

το one plus 8 είναι 180 g, αλλά από κάμερες δεν ξέρω πως είναι σε σχέση με το mi 10. Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το oneplus 7t pro που έχω δει σε κατάστημα βγάζει κατά τη γνώμη μου ίσως πιο καθαρές φώτο από το mi 10.Το one plus 8 φαντάζομαι λογικά σαν πιο καινούργιο ότι θα είναι ακόμα καλύτερο του 7t pro.
Link to comment
Share on other sites

Έχει καλύτερη οθόνη (2Κ+) γι αυτό σου φαίνονται πιο καθαρές....483 με τιμολόγιο αγοράς είναι εξαιρετική πρόταση το Mi 10 με αναμενόμενες "υποχωρήσεις"φυσικά όχι dual SIM, όχι 2Κ+ οθόνη
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα 20 γραμμάρια ε το θέμα; το τηλέφωνο πετάει σε όλα του εκτός από το zoom που αυτός είναι και ο βασικός λόγος να πας στο pro αλλά και πάλι δεν αξίζει τόσο μεγάλη διαφορά χρημάτων.
Link to comment
Share on other sites

Eνταξει. Και το mi 10 μια χαρά είναι στο ζουμ. Κι εγώ δεν πιστεύω να αξίζει να δώσει κάποιος 500 ευρώ παραπανω(αν είναι δυνατον δηλαδή!) για να πάρει το mi 10 pro μόνο και μόνο για έναν τηλεφακό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσε που το mi 10 έχει κατά τη γνώμη μου πιο ωραία πίσω όψη και όχι τόσο γλιστερή όσο του mi 10 pro.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους απανταχού κατόχους Mi 10.

 

Απο τελη Σεπτεμβριου και εγω χαρούμενος κάτοχος του τηλεφωνου.

 

Αφου το επεξεργάστηκα λιγο εχω να αναφέρω τα εξής.

 

1) Αγόρασα το χρώμα Twilight Grey, που περισσότερο παραπέμπει στα δικα μου ματια στο μπλέ του S9 plus παρα σε γκρί.

 

2) Γυρίζωντας το τηλέφωνο σε dark mode απο τις ρυθμίσεις, πολλές εφαρμογές (π.χ Alpha Bank app) και σε κάποιο συνδυασμό χρωμάτων δεν αποδίδει σωστά τα χρώματα δείχνοντας τα πολυ σκούρα.

 

3) Την νύχτα και σε πολυ χαμηλό φωτισμό με το contrast στο auto, εμφανίζει το μαύρο σε όλη την οθόνη σαν να έχει λεκκέδες-θολουρα.

 

Κατα τα άλλα το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό, με προεγκατεστημένη ζελατίνα προστασίας οθόνης (δεν ανεφέρεται πουθενά).

 

Καλή συνέχεια σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχει και ζελατίνα προστασίας θα είναι σούπερ. Άσε που από όλους ακούω ότι έχει και θήκη.
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη από ποιότητα και φωτεινότητα πως σας φαίνεται;

Παρουσιάζει αλλαγές στα χρώματα αν τη κοιτάξουμε υπό γωνία (rainbow effect);

Link to comment
Share on other sites

Iσα ίσα που τα χρώματα της οθόνης είναι τρομερά και με εξαιρετική ευκρινεια.Απλα έχω παρατηρήσει ότι όταν το βάζω σε σκούρα λειτουργία και πάω να ορίσω ως φόντο μια φωτογραφία που έχω τραβήξει, από φωτεινή την εμφανίζει λίγο σκοτεινή. Αυτό βέβαια δεν αλλάζει. Είναι χαρακτηριστικό του κινητού απ'οτι φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε θα πας στην σκοτεινή λειτο και θα απενεργοποιήσεις την προσαρμογή ταπετσαρίας στην σκοτεινή λειτουργία... Και θα ευχαριστηθεις χρώματα μετά, :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο νομίζω που η xiaomi έχει ανέβει τόσο σε πωλήσεις.Για μένα έχει ξεπεράσει ακόμα και τη samsung.Αν κρίνουμε από το ακόμα και τώρα εξαιρετικό mi 8, φαντάζομαι πόσο εξαιρετικό θα ειναι και το mi 10! Πάντως για να εξηγήσω,το mi 10 δεν το έχω,απλά το έχω δει κατά καιρούς live σε κατάστημα και μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να εξηγηθω ήθελα να πω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια

Μπορεί κάποιος να μου πει ποια η ουσιαστική διαφορά μεταξύ note10, mi10, mi 10 Pro? Συγκεκριμένα εμένα με ενδιαφέρει μόνο η φωτογραφία και δίνω μεγάλη αξία στην λήψη με λίγο φωτισμό.

Αυτό που ξέρω είναι ότι το note έχει μικρότερο επεξεργαστή, αλλά για αυτό που το θέλω δεν νομίζω ότι είναι και κάτι τραγικό. Επίσης τα mi10 έχουν μικρότερη selfie camera ,20 αντί 32mb!. Ακόμα διάβασα παραπάνω ότι δεν έχουν τηλεφακό όπως το note, ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζει και σε εσάς θερμοκρασία η συσκευή?? εννοείται όχι σε gaming, φωτό κλπ αλλά πχ κατά την διάρκεια browsing , κάνοντας scroll σε YouTube και άλλα social

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2) Γυρίζωντας το τηλέφωνο σε dark mode απο τις ρυθμίσεις, πολλές εφαρμογές (π.χ Alpha Bank app) και σε κάποιο συνδυασμό χρωμάτων δεν αποδίδει σωστά τα χρώματα δείχνοντας τα πολυ σκούρα.

 

Πήγαινε αρχικά στις ρυθμίσεις της σκοτεινής λειτουργίας. Από εκεί θα πας στις εξατομικευμένες εφαρμογές και θα τις ξετικάρεις όλες. Εγώ προσωπικά μόνο Facebook έχω κρατήσει γιατί έχει γίνει σωστή δουλειά και δεν υπάρχει εναλλακτική

 

Επίσης να κάνεις και αυτό που είπε ο finisher στο μήνυμα #121

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια

Μπορεί κάποιος να μου πει ποια η ουσιαστική διαφορά μεταξύ note10, mi10, mi 10 Pro? Συγκεκριμένα εμένα με ενδιαφέρει μόνο η φωτογραφία και δίνω μεγάλη αξία στην λήψη με λίγο φωτισμό.

Αυτό που ξέρω είναι ότι το note έχει μικρότερο επεξεργαστή, αλλά για αυτό που το θέλω δεν νομίζω ότι είναι και κάτι τραγικό. Επίσης τα mi10 έχουν μικρότερη selfie camera ,20 αντί 32mb!. Ακόμα διάβασα παραπάνω ότι δεν έχουν τηλεφακό όπως το note, ισχύει;

 

Μπορεί ο 730g με τον 865 να μην έχουν καμία σχέση από άποψη επιδόσεων, αλλά στην καθημερινή λειτουργία δεν θα την παρατηρήσεις εύκολα. Οπότε αν σε ενδιαφέρει μόνο αυτό το κομμάτι, ψάχνεις τα απαραίτητα συγκριτικά που υπάρχουν άπειρα στο Youtube και διαλέγεις, έχοντας γνώση βέβαια περί Single sim απουσία jack κτλ.

 

Μία μικρή σημείωση βέβαια, έχει αναφερθεί ότι ο επεξεργαστής στο Mi note 10, κρατάει πίσω και τον τομέα φωτογραφίας τόσο ως προς την 100% αξιοποίηση των φακών που περιλαμβάνει, όσο και στο Delay μεταξύ των φωτογραφιών εννοώντας την ταχύτητα του *snap*. Καλό θα ήταν να ρωτήσεις και στο αντίστοιχο Theme. Ζυγίζεις τις επιλογές σου, αν οι διαφορές είναι αξιοσημείωτες για την αντίστοιχη διαφορά τιμής και επιλέγεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...