Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα κατεβασα απο xiaomi eu την miui 12 developer αλλα και stable που δοκιμασα δεν δουλευει το δακτυλικο αποτυπωμα.Πριν το ειχα με miui 11 αλλα δεν το ειχα δοκιμασει.Το πηρα μεταχειρισμενο και περιμενα να το ξεκλειδωσω.Δεν βρηκα κατι στο google

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σημερα κατεβασα απο xiaomi eu την miui 12 developer αλλα και stable που δοκιμασα δεν δουλευει το δακτυλικο αποτυπωμα.Πριν το ειχα με miui 11 αλλα δεν το ειχα δοκιμασει.Το πηρα μεταχειρισμενο και περιμενα να το ξεκλειδωσω.Δεν βρηκα κατι στο google

 

Καλησπέρα.

Μπες στο μενού CIT, πληκτρολογώντας στον dialer *#*#64663#*#*

Έπειτα, βρες την επιλογή με scroll down 'Finger sensor test'.

Και πες μου τι σου βγάζει. (Pass ή Fail).

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μπες στο μενού CIT, πληκτρολογώντας στον dialer *#*#64663#*#*

Έπειτα, βρες την επιλογή με scroll down 'Finger sensor test'.

Και πες μου τι σου βγάζει. (Pass ή Fail).

 

πηγα στο finger sensor check και με εγραψε pass

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

πηγα στο finger sensor check και με εγραψε pass

 

Όταν πας να περάσεις ένα νέο δακτυλικό αποτύπωμα, το σκανάρισμα του δακτύλου, το δέχεται; αντιδράει δηλαδή ο αισθητήρας;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αντιδραει με αφηνει να βαλω αποτυπωμα.Χθες ξενυχτησα και εβγαλα καποια συμπερασματα.Καταρχην ασχετο με το που ανοιγα το power on το κουμπι η δονηση μου φαινοταν πολυ δυνατη.Τρανταζεται ολο το κινητο.Περασα miui 12 developer μετα miui 12 stable αλλα τιποτα τα ιδια.Στο τελος περασα miui 11 0.5 αυτη που ειχε και πηγα να βαλω το αποτυπωμα.Στη αρχη μου εκανε τα ιδια μετα πως επαιζα με τις ρυθμισεις πηγα στην αναδραση αφης και χαμηλωσα την δονηση.Μετα απο αυτο αρχισε να το δεχεται οχι ολες τις φορες τις περισσοτερες.Τελος απενεργοποιησα την δονηση τελειως και ειδα οτι το δεχεται.Αφου ειδα οτι κατι παιζει με την δονηση ξαναφλασαρα miui 12 και εκανα το ιδιο.Απενεροποιησα την δονηση αλλα τιποτα δεν δεχοταν το δακτυλικο η μαλλον δεχτηκε να ξεκλειδωσει μια φορα.Πιστευω κατι παιζει μετην δονηση με το μοτορακι δεν εξηγειται αλλιως.Ξαναγυρισα σε miui 11 αλλα εχω ξενερωσει

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έκανα σχετική ερώτηση και στο νήμα του mi 10 Pro καθώς δεν υπήρχε κινητικότητα σε αυτό το νήμα, αλλά απάντηση δεν έχω πάρει. Ενδιαφέρομαι για την απόκτηση του Mi10. Μπορεί κάποιος κάτοχος να ενημερώσει αν υπάρχει η δυνατότητα χρήσης eSIM ώστε να χρησιμοποιήσουμε το τηλέφωνο πρακτικά σαν δίκαρτο; Ελπίζω σε απάντηση γιατί είναι ο μόνος λόγος που με κρατάει μακριά από την αγορά του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ημουν ανάμεσα στο mi 10 και στο poco f2 τελικά αποφάσισα να πάρω το mi 10 όσοι το έχετε είστε ευχαριστημένοι ; κάμερα του αξίζει; οθόνη; κάποιο έμπιστο κατάστημα στο Σκρουτζ με εγγύηση από info ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αντιδραει με αφηνει να βαλω αποτυπωμα.Χθες ξενυχτησα και εβγαλα καποια συμπερασματα.Καταρχην ασχετο με το που ανοιγα το power on το κουμπι η δονηση μου φαινοταν πολυ δυνατη.Τρανταζεται ολο το κινητο.Περασα miui 12 developer μετα miui 12 stable αλλα τιποτα τα ιδια.Στο τελος περασα miui 11 0.5 αυτη που ειχε και πηγα να βαλω το αποτυπωμα.Στη αρχη μου εκανε τα ιδια μετα πως επαιζα με τις ρυθμισεις πηγα στην αναδραση αφης και χαμηλωσα την δονηση.Μετα απο αυτο αρχισε να το δεχεται οχι ολες τις φορες τις περισσοτερες.Τελος απενεργοποιησα την δονηση τελειως και ειδα οτι το δεχεται.Αφου ειδα οτι κατι παιζει με την δονηση ξαναφλασαρα miui 12 και εκανα το ιδιο.Απενεροποιησα την δονηση αλλα τιποτα δεν δεχοταν το δακτυλικο η μαλλον δεχτηκε να ξεκλειδωσει μια φορα.Πιστευω κατι παιζει μετην δονηση με το μοτορακι δεν εξηγειται αλλιως.Ξαναγυρισα σε miui 11 αλλα εχω ξενερωσει

 

Προσωπική μου άποψη, αφού λειτουργεί το κινητό, να περιμένεις κάποια επόμενη αναβάθμιση και με αυτή να δεις τη συμπεριφορά της συσκευής.

Η συσκευή είναι εντός εγγύησης;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη, αφού λειτουργεί το κινητό, να περιμένεις κάποια επόμενη αναβάθμιση και με αυτή να δεις τη συμπεριφορά της συσκευής.

Η συσκευή είναι εντός εγγύησης;

 

Σε ευχαριστω καταρχην για την βοηθεια ναι η συσκευη ειναι εντος εγγυησης.Ηθελα να κανβ καποιες ερωτησεις αν γνωριζεις.Τελικα σημερα το πειραζα συνεχεια παλι για να καταλαβω τι γινεται και εβαλα την miui 12.0.1 eea fastboot rom και το κλειδωσα.Το αποτελεσμα αρχισε να παιρνει το δακτυλικο αλλα την μιαπιανει την αλλη πρεπει να κανρις πολλες προσπαθειες.Ηθελα να ρωτησω σε αλλα mi 10 ειναι ακαριαιο το δακτυλικο μηπως ετσι ειναι η συσκευη δεν ξερω.Και μια αλλη ερωτηση μηπως γνωριζεις αν τελικα αποφασισω και το στειλω στην εγγυηση(ειναι αγορασμενο απο πλαισιο με infoqust εγγυηση + 1 χρονο απο το μαγαζι) θα εχω κανενα θεμα γιατι το πηρα μεταχειρισμενο εννοω για τα στοιχεια η δεν τους ενδιαφερει και χρειαζονται μονο το imei?Και γενικα που ειναι καλυτερο να απευθυνθω στο πλαισιο η απευθειας infoqust?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Δεν ξέρω πόση βαρύτητα έχει αυτό που θα γράψω για τον φίλο με το πρόβλημα στο δακτυλικό...

 

Είχα συναντήσει το ίδιο θέμα με Xiaomi mi8.

Είχαμε 3-4 ίδια μοντέλα στην παρέα και κάποια δούλευαν σωστά κάποια όχι. Το είχα ψάξει αρκετά και εμφανίζεται σαν πρόβλημα και σε παλαιότερα μοντέλα.

 

Το πρόβλημα οφείλεται σε διαφοροποίηση στο hardware του αισθητήρα οπότε και δεν έχει γίνει σωστό optimization για όλες τις παραλλαγές. Το θέμα με εμάς διορθώθηκε μετά από μερικές ενημερώσεις που έδωσε η Xiaomi.

 

Από την στιγμή που ο αισθητήρας λειτουργεί, δλδ καταλαβαίνει ότι υπάρχει δάχτυλο, θεωρώ πως κατά 99% θα διορθωθεί με μελλοντικό update.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Δεν ξέρω πόση βαρύτητα έχει αυτό που θα γράψω για τον φίλο με το πρόβλημα στο δακτυλικό...

 

Είχα συναντήσει το ίδιο θέμα με Xiaomi mi8.

Είχαμε 3-4 ίδια μοντέλα στην παρέα και κάποια δούλευαν σωστά κάποια όχι. Το είχα ψάξει αρκετά και εμφανίζεται σαν πρόβλημα και σε παλαιότερα μοντέλα.

 

Το πρόβλημα οφείλεται σε διαφοροποίηση στο hardware του αισθητήρα οπότε και δεν έχει γίνει σωστό optimization για όλες τις παραλλαγές. Το θέμα με εμάς διορθώθηκε μετά από μερικές ενημερώσεις που έδωσε η Xiaomi.

 

Από την στιγμή που ο αισθητήρας λειτουργεί, δλδ καταλαβαίνει ότι υπάρχει δάχτυλο, θεωρώ πως κατά 99% θα διορθωθεί με μελλοντικό update.

Σωστα τα λες φιλε μου ετσι ειναι δεν βαζουν το ιδιο hardware το εχω ακουσει αυτο

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα ψυλο πρόβλημα το έχει αισθητήρας πολλές φορές θέλει και δεύτερη ή και τρίτη προσπάθεια για να ξεκλειδώσει, αν και έχει διορθωθεί αρκετά στην miui 12 και το κάνει πιο πολύ στο άνοιγμα της συσκευής γιατί σε εφαρμογές Internet banking το αναγνωρίζει αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω καταρχην για την βοηθεια ναι η συσκευη ειναι εντος εγγυησης.Ηθελα να κανβ καποιες ερωτησεις αν γνωριζεις.Τελικα σημερα το πειραζα συνεχεια παλι για να καταλαβω τι γινεται και εβαλα την miui 12.0.1 eea fastboot rom και το κλειδωσα.Το αποτελεσμα αρχισε να παιρνει το δακτυλικο αλλα την μιαπιανει την αλλη πρεπει να κανρις πολλες προσπαθειες.Ηθελα να ρωτησω σε αλλα mi 10 ειναι ακαριαιο το δακτυλικο μηπως ετσι ειναι η συσκευη δεν ξερω.Και μια αλλη ερωτηση μηπως γνωριζεις αν τελικα αποφασισω και το στειλω στην εγγυηση(ειναι αγορασμενο απο πλαισιο με infoqust εγγυηση + 1 χρονο απο το μαγαζι) θα εχω κανενα θεμα γιατι το πηρα μεταχειρισμενο εννοω για τα στοιχεια η δεν τους ενδιαφερει και χρειαζονται μονο το imei?Και γενικα που ειναι καλυτερο να απευθυνθω στο πλαισιο η απευθειας infoqust?

 

Κανένα θέμα δε θα έχεις επειδή το πήρες μεταχειρισμένο, αρκεί να έχεις τα απαραίτητα αποδεικτικά για την ισχύ της εγγύησης, την απόδειξη δηλαδή. Δεν έχει σημασία ποιος είναι ο κάτοχος ονομαστικά, το IMEI αυτοί θα ελέγξουν.

Εάν δεν είσαι στο +1 του πλαισίου, έχοντας λήξει δηλαδή η εγγύηση απο την Infoquest, τότε θα το πας στο πλαίσιο. Εάν ισχύει ακόμη η διετής εγγύηση της infoquest, απευθείας στην infoquest σου προτείνω να το πας, μιας και το πλαίσιο αυτό θα κάνει, θα το στείλει δηλαδή εκεί. Εκτός κι εάν για παράδειγμα έχεις πολύ κοντά σου πλαίσιο, επομένως το πας εκεί και το στέλνουν αυτοί στην infoquest.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβάνω σήμερα και θα ήθελα ένα καλό γυαλί για την οθόνη χωρίς να επηρεάζει το δαχ αποτύπωμα και να κάθεται καλά φυσικά, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβάνω σήμερα και θα ήθελα ένα καλό γυαλί για την οθόνη χωρίς να επηρεάζει το δαχ αποτύπωμα και να κάθεται καλά φυσικά, ευχαριστώ.
γνώμη μου είναι δεν χρειάζεται. Κανένα δεν θα εφαρμόσει ακριβώς. Και όλο και κάποιες φυσαλίδες θα σου εμφανίσει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να διαγραφεί το παρων μήνυμα Edited by Pavletos
Διαγράφηκε το μήνυμα στο οποίο απευθυνόταν.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα είναι τελείως απροβληματιστο για να μη μιλάει ουδείς. Η μπαταρια του είναι τόσο καλή όσο διαφημίζεται;
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα. Απλά λίγοι ακόμη που το έχουμε ξεκινήσαμε και γράφουμε στο νήμα του pro. Εδώ δεν υπήρχε ψυχή.

Τες πα. Πολλά bug. Από software δεν τα πάει καθόλου καλά. Beta tester μου έλεγαν θα γίνω και δεν το πίστευα. Ας πρόσεχα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω μνήμη και διαφορετικό setup στις δευτερεύουσες κάμερες.

Η CPU τι σχέση έχει με το bugy software?

Το MIUI είναι για τον παιάνα. Όχι το soc.

3 πράγματα δουλεύω πολύ στις συσκευές μου και στα 3 αυτά έχει προβλήματα και αναγκάστηκα να βρω work around για να κάνω την δουλειά μου.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το ειδα και σήμερα σε live.Απιθανο τηλέφωνο.Σχεδιαση,οθοναρα σούπερ αμολεντ,παρά πολύ φωτεινή,κάμερες με χίλιες δυο επιλογες,βιντεαρες,χαμηλό σαρ,αμετρητα θέματα για να κατεβασεις,επεξεργαστής ο γρηγορότερος που υπαρχει,ηχειαρες στερεοφωνικες,μπαταρία παρά πολύ καλη απ'οτι λενε.....Τι άλλο να πω! Συμφωνείτε;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι συμφέρει ακόμα περισσότερο η έκδοση με τα 256 gb.

 

το έχω περίπου μία εβδομάδα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος,δεν το αφήνω λεπτό απτό χέρι μου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...