Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεί κάποιος να απαντήσει για τις κάρτες σιμ?

 

Είναι single sim αλλά έχει βγει πατέντα με εξαρτηματάκι το οποίο λειτουργεί dual περνώντας όμως μία συγκεκριμένη ρομ. Αν θες να μπεις στην διαδικασία αυτή τότε ναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν εχω τη συσκευή, αλλα καποια πράγματα λογικα θα ειναι κοινα λογω miui 12.

Χωρις aod θα μπορεις λογικα να εχει αναδυομενες ειδοποιησεις αν το ρυθμισεις απο τις ειδοποιησεις στις ρυθμισεις. Στιγμιαια βεβαια. Σε smartwatch amazfit μου ερχονται (συνηθως...) οι ειδοποιήσεις,αλλα επειδη μιλαμε για κινεζικα λειτουργικα και ρολογιου και κινητου πιο πολυ σαν εξτρα το βλεπω να λειτουργουν κανονικά...

Προσφατα ενεργοποιησα το aod και δε θα ελεγα οτι τρωει πολλη μπαταρία. Μαλιστα προσφατα ηρθε ενημερωση για το aod και προσθεσαν ενα μικρο ρολογακι πανω δεξια στην οθονη που οταν ερχεται ειδοποιηση απλα εμφανιζει μια κοκκινη βουλα,ουτε εικονίδια ουτε πολλα εφε. Μου φαινεται οτι πρεπει να καταναλωνει ψιλολογια. Στην τσεπη ,αναποδα ,σε σκοτεινα μερη κτλ δεν ξερω αν απενεργοποιειται τελειως , αλλά σκοτεινιαζει τοσο που δε φαινεται σχεδον. Γενικα αν και ημουν εναντιον της aod ,τη δοκιμασα και την κρατησα τελικα

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Το είδα το ρολογάκι. Λογικά λες ένα ψηφιακό που εμφανίζεται πάνω δεξία. Το δοκίμασα τώρα. Λογικα αυτό δε θα τρώει καθόλου μπαταρία.

 

Το ρολόι έχει θέμα όμως. Μία παίρνει ειδοποιήσεις μία δε παίρνει. Απαράδεκτο. Πρώτη φορά αντιμετωπίζω θέμα με το συγκεριμένο. Πήγα και έβαλα να μην κάνει κάποια βελτιστοποίηση ενέργειας σε αυτό. Να δω μήπως φταεί κάτι τέτοιο. Εχει αντιμετωπίσει θέμα άλλος με τις ειδοποιήσεις από smartwatch?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο λάιβ που το έχω δει έχω παρατηρήσει ότι όταν πάω να βγάλω μια φωτογραφία και μετά την ορίσω στην αρχική οθόνη, μου την εμφανίζει σε κάθετη μορφή και όχι σε οριζόντια που την έχω βγάλει.Συμβαινει και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο λάιβ που το έχω δει έχω παρατηρήσει ότι όταν πάω να βγάλω μια φωτογραφία και μετά την ορίσω στην αρχική οθόνη, μου την εμφανίζει σε κάθετη μορφή και όχι σε οριζόντια που την έχω βγάλει.Συμβαινει και σε εσάς;

 

'Οχι φίλε μου.Περίεργο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από μπαταρία πώς πάτε; Εμένα στην αρχή έτρωγε πολύ (ούτε μία μέρα με μέτρια χρήσω χωρίς data). Είδα ότι στη βελτιστοποίηση κατανάλωνε 11% το 5G (???). Το άλλαξα αυτό από τα δίκτυα να ψάχνει μόνο το 4G. 'Εβαλα και το πιο απλό AOD και περιμένω να δω πώς θα πάει.

 

Φωτογραφίες τί ανάλυση χρησιμοποιείτε; Εγώ την πήγα χθες από υψηλή σε κανονική και έγινε το εξής κουλό στο google photos. Εμφάνιζε και τις 2 εκδόσεις της φωτογραφίας. Με την κανονική ανάλυση και μία με μικρότερη (αυτή που ανεβαίνει στο cloud της Google). Χρειάστηκε restart και επαναφορά στην υψηλή ανάλυση. Προφανώς κάποιο bug...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο το βλέπω τρελαίνομαι!Είναι πανέμορφο!Αυτή η οθόνη δεν παίζεται!Γνωρίζουμε πόσες αναβαθμισεις θα πάρει ακομα; Τώρα φοραει Την αντροιντ 10.Θα πάρει π.χ μέχρι την αντροιντ 12 η 13;
Link to comment
Share on other sites

πάντως το βάρος της συσκευής είναι σίγουρα αρνητικό στοιχείο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/22751253/Nillkin-Super-Frosted-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Mi-10-Mi-10-Pro.html

 

Μόνο για όσους θέλουν λεπτές θήκες .

Τρομερή ποιότητα και δεν γλιστράει καθόλου.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως η θήκη του κινητού που έχει μέσα στο κουτί του απ'οτι έχω δει σε βιντεακια στο you tube φαίνεται χοντροκομμενη.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Mi 10 (οχι το Pro) είναι αναβάθμιση για εμάς που έχουμε το Mi 9 ή να περιμένουμε το Mi 11(οχι Pro αμα βγει); Γιατι από κάποια βιντεάκια δεν ειδα και μεγαλες διαφορές, δεν ειχαν αμεση συγκριση αλλα βλεπεις την εικονα και τα βιντεο
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ κατά την άποψη μου πάντα ότι είναι αναβάθμιση μιας και έρχομαι από Poco f2 pro το οποίο ναι μεν γρήγορη συσκευή τρομερή μπαταρία 2 κάρτες σιμ αλλά σε οθόνη και κάμερα είναι τρομερή αναβάθμιση το mi 10 και θέλω να αναφέρω ότι αλλάζω συσκευές σχεδόν κάθε μήνα. (Κακό μικρόβιο) έχω δουλέψει και Huawei p30 pro , p40 , Samsung note 10 ,note 10+ , s20 κλπ..

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by adricla
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόνο την οθόνη να δει κανείς σε λάιβ σε κάποιο κατάστημα αρκεί!Λες και είναι ακόμα και καλύτερη από των κινητών σαμσουνγκ!
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ κατά την άποψη μου πάντα ότι είναι αναβάθμιση μιας και έρχομαι από Poco f2 pro το οποίο ναι μεν γρήγορη συσκευή τρομερή μπαταρία 2 κάρτες σιμ αλλά σε οθόνη και κάμερα είναι τρομερή αναβάθμιση το mi 10 και θέλω να αναφέρω ότι αλλάζω συσκευές σχεδόν κάθε μήνα. (Κακό μικρόβιο) έχω δουλέψει και Huawei p30 pro , p40 , Samsung note 10 ,note 10+ , s20 κλπ..

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ απόλυτα. Το κινητό είναι αυτή τη στιγμη στην τιμή των 600Ε πολύ καλό value for money (πριν όχι!) για κάποιον που θέλει καλή οθόνη και κάμερα και δεν τον πειράζει το μέγεθος και το βάρος. Δε νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση με Μι9.

Link to comment
Share on other sites

Γεια

Μπορείτε να μου πείτε ποιες είναι οι σημαντικές διαφορές με το note 10 ? Αξίζει η διαφορα των σχεδον 200€ ?

Αυτο που ψάχνω είναι η ποιότητα της φωτογραφίας , και σε λίγο φωτισμό.

Βλέπω ότι σε το 10 εχει μικρότερη selfie , 20ΜP αντι 32 και λιγότερη μπαταρία.

πλην της selfie cam , οι υπόποιπες οι ιδιες δεν είναι και στα 2 μοντέλα?

Link to comment
Share on other sites

Σε λαιβ που τα έχω δει και τα δύο, το mi 10 βγάζει λίγο καλύτερες φωτογραφίες και λίγο πιο φωτεινές από το mi note 10.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα ότι βγάζει και φωτογραφίες σε full screen. Ενυπωσιακό αλλά... Τί αναλογία οθόνης είναι αυτό ξέρει κανείς (πχ αν είναι να εκτυπώσεις).
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Νέος και εγώ πλέων στην παρέα σας και θέλω να ρωτήσω.

 

Δοκίμασε κανένας με αλλαγή rom και SIM CARD TRAY Να δουλέψει το κινητό με δυο κάρτες sim . και χωρίς να υπάρχει θέμα στην εγγύησή.

 

Πια Gcam Google camera να περάσω στο κινητό

 

Tempered Glass έχετε να μου προτείνετε καμία

 

ευχαριστώ

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

Αύξηση Ευαισθησίας Επαφής (Increase Touch Sensitivity).

Λειτουργία γαντιού καλύτερη ανταπόκριση της οθόνης

 

επειδή θα βάλω Tempered Glass υπάρχει αυτή η ρύθμιση στο κινητό

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...