Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τότε μάλλον εγώ έχω πέσει σε προβληματική συσκευή.

Ή πρέπει να κάνω factory reset και να ξαναστείσω, που δεν το έχω κάνει βέβαια μετά την αναβάθμιση σε MIUI 12.

Συνοπτικά έχω:

1. Πρόβλημα με το tethering στους 2.4g και ιδιαίτερα όταν φορτίζει. Αναγκαστικά πήρα μιφι και διπλή σιμ από τον πάροχο για να κάνω την δουλειά μου.

2. Πρόβλημα με το smb protocol, με αποτέλεσμα να μην βλέπω τοπικά ένα NAS που έχω. Κατέβασα εφαρμογή από το μάρκετ αφού ο μαμά file manager είναι για τον παιάνα!

3. Πρόβλημα με το Bluetooth. Όταν έχεις κλειστή την μεταφορά μουσικής αποσυνδέεται και επανασυνδέεται κάθε 10 δευτερόλεπτα. Ως αποτέλεσμα βέβαια γονατίζει την μπαταρία του bthf. Στην αρχή νόμιζα ότι τα έπαιξε η μπαταρία του hf μέχρι που εντελώς τυχαία το παρατήρησα στο car kit και έτσι είδα ότι το κάνει γενικά. Αυτό γίνεται βέβαια όταν δεν έχει ενεργή κλήση, με αποτέλεσμα το hf να μήν μπαίνει ποτέ σε deep sleep και η αυτονομία του να πέσει στο 50%.

Και δεν ξέρω και τι άλλο θ' ανακαλύψω. Αυτά δεν συμβαδίζουν με το κόστος της συσκευής.

Αν είχε 2-3 κατοσταρικα τα συγχωρείς, στα σχεδόν 6 που το πήρα σου κάθονται βαριά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

αρχιζει και πεφτει αρκετα η τιμη του, 464ε στο Banggood με το κουπονι BG9M10 , πιστευω σε κανα μηνα αν παει στα 420-440 θα ειναι φουλ vfm
Link to comment
Share on other sites

αρχιζει και πεφτει αρκετα η τιμη του, 464ε στο Banggood με το κουπονι BG9M10 , πιστευω σε κανα μηνα αν παει στα 420-440 θα ειναι φουλ vfm
αυτό το κουπόνι ισχύει ακόμα? Γιατί βλέπω ότι το έχουν 639 us$.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτό το κουπόνι ισχύει ακόμα? Γιατί βλέπω ότι το έχουν 639 us$.
Ναι τώρα το δοκίμασα και μου το πήρε κανονικά, μήπως δεν ήταν σωστό στο λινκ? Σε αυτό εδώ μπήκε το κουπόνι και βγαίνει 468τελική με μεταφορικά

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα το δοκίμασα και μου το πήρε κανονικά, μήπως δεν ήταν σωστό στο λινκ? Σε αυτό εδώ μπήκε το κουπόνι και βγαίνει 468τελική με μεταφορικά

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

όντως λειτουργεί το κουπόνι σ ευχαριστώ πολύ!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νεα έκδοση miui. 12.0.2.0(QJBEUXM).

Security update αλλά βλέπω και κάποιες μικρο-αλλαγες αισθητικής πλευράς κυρίως.

 

Να φτιάξουν κανένα bug?

 

Last year?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς θα το αγοράζατε από σκρουτζομαγαζο η από γνωστό κατάστημα δίνοντας 75 ευρώ παραπάνω και εχοντας την κάλυψη της infoquest για εγγύηση; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο δίλημμα, προτίμησα να δώσω 50 € παραπάνω για το mi 10 lite, για την εγγύηση και ίσως καλύτερη μεταπώληση, αν θελήσω να το αλλάξω.

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο δίλημμα, προτίμησα να δώσω 50 € παραπάνω για το mi 10 lite, για την εγγύηση και ίσως καλύτερη μεταπώληση, αν θελήσω να το αλλάξω.

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπερα φιλε μου κ εγώ το mi 10 lite 5g Έχω και ένα θέμα με της φωτογραφίες σε μένα δεν φενονται τα χρώματα ρεαλιστικά στης φωτογραφίες όταν όμως τα στέλνω σε άλλον φενονται όπως πρέπει μήπως είχες εσύ τέτοιο θέμα?

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία φίλε είναι 100 ευρώ η διαφορά γιατί σου λένε ότι η πρωτη δόση αν το πάρεις με δόσεις είναι επιπλέον 24 ευρώ έξοδα φακέλου τραπέζης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To έχετε συνηθίσει το βάρος και το μέγεθος του;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα περισσότερα γνωστά καταστήματα τι έχουν βάλει στα 600 ευρώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχουν βάλει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέτε να πέσει κι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

η σταθεροποιηση του βίντεο στην σελφη κάμερα εχει διορθωθεί με τα updates??

Εβαλαν δηλαδή eis??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ της συσκευής 1 μέρα και είμαι αρκετά ικανοποιημένος θέλω να ρωτήσω αν έχει κανένας ασχοληθεί με το remote γιατί εγώ 2 τηλεόραση που έχω στο σπίτι δεν κατάφερα να συνδεθώ με καμία
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να κατεβάσει torrents με κάποια εφαρμογή ; Δεν τα κατεβάζει με τίποτα ... Το mTorrent γράφει "gathering info" και μένει εκεί , άλλες εφαρμογές επίσης δεν κατεβάζουν.
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι για αγορά καινούργιου το θέμα είναι ότι δουλεύω 2 σιμ τελικά είναι single sim η υποστηρίζει και δεύτερη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Και εγώ προχθες το πήρα στα 600Ε. Προς το παρόν ευχαριστημένος. Η αλήθεια είναι ότι είχα Huawei mate 10 οπότε το λειτουργικό δε μου φαίνεται πολύ ξένο...

 

Προς το παρόν έχω μερικές ερωτήσεις για το ίδιο θέμα αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

1. Αν δεν είναι ενεργοποιημένο το AOD δεν εμφανίζει κάτι σαν ειδοποίηση;πχ led ή κάτι στην οθόνη στιγμαίο

2. Αν δεν είναι ενεργοποιημένο το AOD δε στέλνει ειδοποίησεις σε smart watch. Εχω το Huawei GT2 και μία παίζουν μία όχι...

3. Το AOD (ένα απλό ρολογάκι) πόσο μπαταρία του τρώει;

4. Αν είναι ενεργοποιημένο δε κλείνει προσωρινά με κάποιο τρόπο; ΠΧ στα huawei τα γυρίζεις ανάποδα η κρύβεις με κάτι το πάνω μέρος.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τη συσκευή, αλλα καποια πράγματα λογικα θα ειναι κοινα λογω miui 12.

Χωρις aod θα μπορεις λογικα να εχει αναδυομενες ειδοποιησεις αν το ρυθμισεις απο τις ειδοποιησεις στις ρυθμισεις. Στιγμιαια βεβαια. Σε smartwatch amazfit μου ερχονται (συνηθως...) οι ειδοποιήσεις,αλλα επειδη μιλαμε για κινεζικα λειτουργικα και ρολογιου και κινητου πιο πολυ σαν εξτρα το βλεπω να λειτουργουν κανονικά...

Προσφατα ενεργοποιησα το aod και δε θα ελεγα οτι τρωει πολλη μπαταρία. Μαλιστα προσφατα ηρθε ενημερωση για το aod και προσθεσαν ενα μικρο ρολογακι πανω δεξια στην οθονη που οταν ερχεται ειδοποιηση απλα εμφανιζει μια κοκκινη βουλα,ουτε εικονίδια ουτε πολλα εφε. Μου φαινεται οτι πρεπει να καταναλωνει ψιλολογια. Στην τσεπη ,αναποδα ,σε σκοτεινα μερη κτλ δεν ξερω αν απενεργοποιειται τελειως , αλλά σκοτεινιαζει τοσο που δε φαινεται σχεδον. Γενικα αν και ημουν εναντιον της aod ,τη δοκιμασα και την κρατησα τελικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...