Jump to content

Η καλύτερη σκηνή σε ταινία;


dimisakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το φινάλε του Requiem for a Dream

Όποιος το έχει δει, καταλαβαίνει.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 158
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://img149.imageshack.us/img149/4790/fightclub5nn8.jpg

 

Μακραν η καλυτερη ταινια που εχει βγει ποτε!!!Και η καλυτερη σκηνη της ταινιας ειναι η τελευταια....εκει που πεφτουν τα κτηρια και λεει ο Norton "I'm sorry... you met me at a very strange time in my life." και απο πισω παιζει το κομματι Where is my mind" των Pixies.

 

Απολαυστε την σκηνη!!!:) :) :)

 

 

Eμενα δε μου εμεινε η μουσικη αλλα το φρειμ του πορνο.:p

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Το φινάλε του Requiem for a Dream

Όποιος το έχει δει, καταλαβαίνει.

Οντως, απο τα καλυτερα φιναλε βασικα.:up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

stin politiki kouzina, otan perimenane ton pappou stin athina , kai den ir8e , kai o pateras tous leei afoplistika <<MHN PERIMENETE TON PAPPOU , DEN 8A ER8EI POTE STIN A8INA>> kai arxizei na eksigei giati eipane poli tin konstantinoupoli , kai ti tou psi8irise o aksiomatikos sto afti , kai genika gia ta diskolotera deyterolepta tis zwis tou!............
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

POLITIKI KOUZINA: sto stathmo tou trenou: min koitakseis pote piso....... koinos i skini pou feygoun kai to paidaki gyrizei na koitaksei ton pappou tou kai ti fili tou!

 

alla kai i skini pou les MIB einai koryfaia!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Χαράκτηκε στη μνήμη μου η σκηνή στο «The Number 23»,όπου ο Jim Carey βρίσκεται στη μέση του δρόμου βλέποντας άπραγος ένα φορτηγό να έρχεται κατά πάνω του. Η αγωνία και η ένταση φτάνουν στο κατακόρυφο στο συγκεκριμένο σημείο.
Link to comment
Share on other sites

Emena mou exei minei stin mnimi mou i skini maxis tou Axilea kai ttou Ektor stin tria kirios ta logia pou antalasoun prin tin maxi. O Axileas einai o kaliteros maxitis kai o Ektoras pou einai parapoli kalos parola afta fovate kai leei thelo na yposxethoume oti o nikitis tha thapsei to soma me times (15meres) tou xamenou kai o Axilea apanta den eiparxoun simfonies metakxi liontarion kai anthropon tha se skotoso kai den tha se thapso tha se afiso xoris thimes gia na kseroun oloi oti aftos itan o Ektor o anthropos poou tolmise na SKEFTEI oti mporei na nikisei ton Axilea.(Fisika to na min thapseis to soma stin arxeotita itan megali atimia kai pistevan oti an then to thapseis to soma toou neksou i psixi periferete kai den paei ston adi.....)
φ=1,6180.......................................................
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

έναρξη από Blade Runner. Και η σκηνή του πρώτου retirement της Nexus 6 (χορεύτρια) από τον Dekard.

 

και:

 

H εμφάνιση στην πίστα της Jessica Rabbit στο Who killed Roger Rabbit

 

edit: Από το Requiem For A Dream καλό το φινάλε, αλλά προτιμω τον μονόλογο της Sarah Goldfarb όταν την επισκέπτεται ο γιος της.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Η σκηνή όπου φιλιούνται η Αμελί και ο Νίνο. Η απόλυτη σιωπή και ούτε ένα φιλί στο στόμα...! Όπως και η σκηνή όπου η Αμελί βλέπει την κασέτα που της έστειλε ο "Γυάλινος άνθρωπος". Γενικά όλη η ταινία ήταν εξαιρετική!

 

Στο trainspotting, όταν ο Ewan McGregor ήταν στο δωμάτιό του και πέρναγε στερητικό σύνδρομο βλέποντας οράματα.

 

Στο Moulin Rouge η σκηνή που τραγουδάνε το "Roxanne".

Link to comment
Share on other sites

"είναι για δώρο ?"

"όχι, είναι για μένα..."

 

η τελευταία συκγινητική ατάκα του πρωταγωνιστή στις υπέροχες Ζωές των Αλλων - αξέχαστος (και αείμνηστος) ο ηθοποιός !

Melvin Udall: Judging from your eyes, I'd say you were fifty.

Carol: Judging from your eyes, I'd say you were kind.

 

-->"As Good As It Gets"

Link to comment
Share on other sites

Στο trainspotting, όταν ο Ewan McGregor ήταν στο δωμάτιό του και πέρναγε στερητικό σύνδρομο βλέποντας οράματα.

 

Μ' αρεσεις.......;) :O :D απλα :respect:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρεσεις.......;) :O :D απλα :respect:

 

LOL!!! Thanks! Και μένα μ'αρέσω!!!!:p

Έκατσα και την ξαναείδα χθες και κατάλαβα πόσο κορυφαία ταινία είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

LOL!!! Thanks! Και μένα μ'αρέσω!!!!:p

Έκατσα και την ξαναείδα χθες και κατάλαβα πόσο κορυφαία ταινία είναι!!!

 

Με μονο κακο πως ειναι μονο για ανοιχτομυαλους... ;);) Αλλιως ακους μονο περιεργες και κακες κριτικες που δεν στεκουν! Αλλα πως να τους αλλαξεις μυαλα??? :ninja::ninja:

 

Οσες φορες και αν την εχω δει τοσο πιο πολυ με προβληματιζει!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Με μονο κακο πως ειναι μονο για ανοιχτομυαλους... ;);) Αλλιως ακους μονο περιεργες και κακες κριτικες που δεν στεκουν! Αλλα πως να τους αλλαξεις μυαλα??? :ninja::ninja:

 

Οσες φορες και αν την εχω δει τοσο πιο πολυ με προβληματιζει!!

Το φοβερό με αυτή την ταινία είναι πως εκεί που ψοφάς στα γέλια, στο καπάκι σου δείχνει κάτι εντελώς σοκαριστικό. Θα με κάνεις να πάω να την ξαναδώ...!!! Άσε που έχει και εξαιρετικό soundtrack!

Link to comment
Share on other sites

Το φοβερό με αυτή την ταινία είναι πως εκεί που ψοφάς στα γέλια, στο καπάκι σου δείχνει κάτι εντελώς σοκαριστικό. Θα με κάνεις να πάω να την ξαναδώ...!!! Άσε που έχει και εξαιρετικό soundtrack!

 

για ποιο λεμε ρε παιδια να το δω κι εγω;; για το trainspotting συνεχιζουμε να λεμε;; σας προειδοποιω, θα το ψαξω και θα το δω, ελπιζω να ειναι οπως τα λετε!!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λεμε ρε παιδια να το δω κι εγω;; για το trainspotting συνεχιζουμε να λεμε;; σας προειδοποιω, θα το ψαξω και θα το δω, ελπιζω να ειναι οπως τα λετε!!! :)

 

Ναι δες το trela7...εγω παντως την εχω σαν 2η καλυτερη στην λιστα μου!!! ;);)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λεμε ρε παιδια να το δω κι εγω;; για το trainspotting συνεχιζουμε να λεμε;; σας προειδοποιω, θα το ψαξω και θα το δω, ελπιζω να ειναι οπως τα λετε!!! :)

Δε θα το μετανιώσεις, είναι αρκετά σκληρή, αλλά είναι από τις ταινίες που σε σημαδεύουν.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...