Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποφάσισα να το πάρω από βδομάδα απλά δεν ξέρω σε ποιο χρώμα να καταλήξω. Είμαι ανάμεσα σε silver και ice white. Έχει κανείς το ice white?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ειδοποιήσεις από τα περισσότερες εφαρμογές δεν λαμβάνω.

Έχω περάσει Google services αλλά δε γίνεται ν ασχοληθώ με διάφορους πειραματικούς τρόπους που ενεργοποιούν τις ειδοποιήσεις.

Κατά τ αλλά το κινητό είναι πολύ καλό, γρήγορο και ομαλό στη λειτουργία του.

Η κάμερα πολύ καλή αν και οι τόνοι στο δέρμα δε με ικανοποιούν. Κάπως αφύσικα βγαίνουν χρώματα.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Ναι η αλήθεια ειναι ότι δυστυχώς πολλές από τις ειδοποιήσεις δεν θα σου έρχονται το έχουν αναφέρει Κ πολλοί YouTuber.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.

Έχω το Ρ30 εδώ και 8 μήνες και είμαι φούλ ευχαριστημένος.

Αν δεν υπήρχε το θέμα με τη Google θα πήγαινα στο Ρ40 pro χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά όλο αυτό το θέμα και επειδή χρησιμοποιώ όλο το οικοσύστημα της Google και συγχρονίζω ημερολόγια κτλ έχω προβληματιστεί λίγο.

Με τους παράπλευρους τρόπους που εγκαθιστούμε τις εφαρμογές υπάρχει θέμα με τις ενημερώσεις και τις εφαρμογές ή θα είναι όπως στο Ρ30, χωρίς προβλήματα δηλαδή?

 

Αλλιώς σκέφτομαι τη λύση του S20 μέχρι να στρώσει η κατάσταση με τη Huawai.

 

Περιμένω τις γνώμες ατόμων που έχουν ήδη το Ρ40 pro.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.

 

Έχω το Ρ30 εδώ και 8 μήνες και είμαι φούλ ευχαριστημένος.

 

Αν δεν υπήρχε το θέμα με τη Google θα πήγαινα στο Ρ40 pro χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά όλο αυτό το θέμα και επειδή χρησιμοποιώ όλο το οικοσύστημα της Google και συγχρονίζω ημερολόγια κτλ έχω προβληματιστεί λίγο.

 

Με τους παράπλευρους τρόπους που εγκαθιστούμε τις εφαρμογές υπάρχει θέμα με τις ενημερώσεις και τις εφαρμογές ή θα είναι όπως στο Ρ30, χωρίς προβλήματα δηλαδή?

 

 

 

Αλλιώς σκέφτομαι τη λύση του S20 μέχρι να στρώσει η κατάσταση με τη Huawai.

 

 

 

Περιμένω τις γνώμες ατόμων που έχουν ήδη το Ρ40 pro.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Δύσκολο να είναι όπως το p30.

Οι ειδοποιήσεις υπολειτουργούν.

Ίσως μετά από ψάξιμο βρεις κάποια μεσοβεζικη λύση αλλά με μεγάλη πιθανότητα κάποια στιγμή να κολλήσει και να μη λάβεις κάποια mails.

Πάντως messenger Viber και WhatsApp που χρησιμοποιώ δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να είναι όπως το p30.

Οι ειδοποιήσεις υπολειτουργούν.

Ίσως μετά από ψάξιμο βρεις κάποια μεσοβεζικη λύση αλλά με μεγάλη πιθανότητα κάποια στιγμή να κολλήσει και να μη λάβεις κάποια mails.

Πάντως messenger Viber και WhatsApp που χρησιμοποιώ δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

Όσον άφορα συγχρονισμό ημερολογίου Google κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχει θέμα με τους συγχρονισμούς (επαφές, ημερολόγια κλπ).

Τα notifications ειναι το θεμα. Όμως όχι λόγω της έλλειψης gms αλλά του emui, που κάνει επιθετικό κλείσιμο των εφαρμογών στο παρασκήνιο.

Δηλαδή στο P30 Pro δεν είχες κανένα θέμα με τις οιδοποιήσεις; Γιατί διαβάζω σε φόρουμ ότι ούτε το gmail δεν βαρούσε notifications.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχει θέμα με τους συγχρονισμούς (επαφές, ημερολόγια κλπ).

Τα notifications ειναι το θεμα. Όμως όχι λόγω της έλλειψης gms αλλά του emui, που κάνει επιθετικό κλείσιμο των εφαρμογών στο παρασκήνιο.

Δηλαδή στο P30 Pro δεν είχες κανένα θέμα με τις οιδοποιήσεις; Γιατί διαβάζω σε φόρουμ ότι ούτε το gmail δεν βαρούσε notifications.

Το βάζεις στης εξαιρέσεις και τέλος (βάζεις manual battery management)
Link to comment
Share on other sites

Το βάζεις στης εξαιρέσεις και τέλος (βάζεις manual battery management)

Μακάρι να ηταν τοσο απλό. Σε καποιες εφαρμογές απλά δεν....

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τον οδηγό με τα google services

άμα γίνουν σωστά τα βήματα θα είναι ΟΚ.

Μετά έγινε αντίγραφο τηλεφώνου από p30 pro, περάστηκαν όλα κανονικά, όλες οι ελληνικές και ξένες τράπεζες κανονικά με όλους τους τρόπους κλειδώματος , με αυτό τον τρόπο δούλεψε κανονικά και το netflix στην τελευταία έκδοση ενώ άλλοι αναφέρουν προβλήματα, είχα πρόβλημα με ειδοποιήσεις , viber , telegram, whatsapp, skype... όλα αυτά τα προβλήματα λύθηκαν με επανεγκατάσταση των εφαρμογών, προτίμησα να κάνω εγκατάσταση από ΑppGallery, δεν ξέρω αν θα ήταν όλα ΟΚ με εγκατάσταση μέσω playstore, το μόνο που με παίδευσε ήταν οι ειδοποιήσεις mail, η εργοστασιακή εφαρμογή δεν μου άρεσε και δεν κοίταξα καν αν στέλνει ειδοποιήσεις , gmail δεν έστελνε ειδοποιήσεις με τίποτα , outlook *το ίδιο, κατέληξα στο blue mail που μου αρέσει σαν εμφάνιση και είναι όλοι οι λογαριασμοί που ήθελα push.

Γενικά δεν έχω βρει κάτι που να με ενοχλεί με τον πλάγιο τρόπο google, το μόνο που δεν έχω καταφέρει ακόμα είναι να κάνω login στο youtube vanced.

Στο p30 pro και στο p40 pro για να δουλεύουν σωστά οι ειδοποιήσεις που θέλουμε πρέπει Ρυθμίσεις -> Μπαταρία -> Εκκίνηση εφαρμογών -> Αυτόματη διαχείριση και ξεκλικαρισμα σε αυτές που θέλουμε .

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Ευχαριστώ πολύ.

Άρα αν γίνουν τα πρώτα βήματα σωστά δε θα καταλάβουμε και καμία σημαντική διαφορά λόγο έλλειψης υποστήριξης Google.

Θέλω να την αποφύγω τη Samsung μιας και με τη μπαταρία την έχω φοβηθεί πολύ και κυρίως γιατί με το Ρ30 είμαι φουλ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ηταν τοσο απλό. Σε καποιες εφαρμογές απλά δεν....

 

για πες σε ποιες να κανω δωκιμη σε p30 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.

Έχω το Ρ30 εδώ και 8 μήνες και είμαι φούλ ευχαριστημένος.

Αν δεν υπήρχε το θέμα με τη Google θα πήγαινα στο Ρ40 pro χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά όλο αυτό το θέμα και επειδή χρησιμοποιώ όλο το οικοσύστημα της Google και συγχρονίζω ημερολόγια κτλ έχω προβληματιστεί λίγο.

Με τους παράπλευρους τρόπους που εγκαθιστούμε τις εφαρμογές υπάρχει θέμα με τις ενημερώσεις και τις εφαρμογές ή θα είναι όπως στο Ρ30, χωρίς προβλήματα δηλαδή?

 

Αλλιώς σκέφτομαι τη λύση του S20 μέχρι να στρώσει η κατάσταση με τη Huawai.

 

Περιμένω τις γνώμες ατόμων που έχουν ήδη το Ρ40 pro.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Αν δουλευεις πολυ τις εφαρμογες της Google καλυτερα να μην πας σε Huawei.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

για πες σε ποιες να κανω δωκιμη σε p30 pro

Το κυριότερο ήταν το Google Duo (μετά το τελευταίο update δεν γίνεται καν εγκατασταση στο P40 pro).

Αρχικά θα δουλευει, μετά από λίγες ώρες μπαίνει σε deep sleep.

Στο xda διαβαζω και για gmail, youtube, whatsapp τα οποια δεν χρησιμοποιω ή δεν με νοιαζουν τα notifications.

Edited by paschalism
Link to comment
Share on other sites

Αν δουλευεις πολυ τις εφαρμογες της Google καλυτερα να μην πας σε Huawei.

 

Γιατί ;

Και εγώ δουλεύω όλο το οικοσύστημα της google, δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα σε drive, ημερολόγια, maps, επαφές ... αν δω κάτι που θα με ενοχλήσει θα το γράψω επίσης αν θέλει κάποιος να δοκιμάσω κάτι μπορεί να μου πει.

Μετά από p20 pro, p30 pro δεν μου πήγαινε το χέρι για τίποτα άλλο, ευτυχώς που βρέθηκε και αυτή η λύση γιατί σίγουρα θα το απέρριπτα και εγώ, μετά όμως τι;

Μόνο το OnePlus 8 pro κοιτούσα με καλό μάτι.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τον οδηγό με τα google services

άμα γίνουν σωστά τα βήματα θα είναι ΟΚ.

Μετά έγινε αντίγραφο τηλεφώνου από p30 pro, περάστηκαν όλα κανονικά, όλες οι ελληνικές και ξένες τράπεζες κανονικά με όλους τους τρόπους κλειδώματος , με αυτό τον τρόπο δούλεψε κανονικά και το netflix στην τελευταία έκδοση ενώ άλλοι αναφέρουν προβλήματα, είχα πρόβλημα με ειδοποιήσεις , viber , telegram, whatsapp, skype... όλα αυτά τα προβλήματα λύθηκαν με επανεγκατάσταση των εφαρμογών, προτίμησα να κάνω εγκατάσταση από ΑppGallery, δεν ξέρω αν θα ήταν όλα ΟΚ με εγκατάσταση μέσω playstore, το μόνο που με παίδευσε ήταν οι ειδοποιήσεις mail, η εργοστασιακή εφαρμογή δεν μου άρεσε και δεν κοίταξα καν αν στέλνει ειδοποιήσεις , gmail δεν έστελνε ειδοποιήσεις με τίποτα , outlook *το ίδιο, κατέληξα στο blue mail που μου αρέσει σαν εμφάνιση και είναι όλοι οι λογαριασμοί που ήθελα push.

Γενικά δεν έχω βρει κάτι που να με ενοχλεί με τον πλάγιο τρόπο google, το μόνο που δεν έχω καταφέρει ακόμα είναι να κάνω login στο youtube vanced.

Στο p30 pro και στο p40 pro για να δουλεύουν σωστά οι ειδοποιήσεις που θέλουμε πρέπει Ρυθμίσεις -> Μπαταρία -> Εκκίνηση εφαρμογών -> Αυτόματη διαχείριση και ξεκλικαρισμα σε αυτές που θέλουμε .

Δες εδώ

Είναι όμως πρόβλημα εδώ και πολλά χρόνια τα notifications στο emui και καμία ουσιαστική λύση.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ

Είναι όμως πρόβλημα εδώ και πολλά χρόνια τα notifications στο emui και καμία ουσιαστική λύση.

Ήσουν κάτοχος κάποιας συσκευής;

P20-P30 pro ελπίζω και το p40, χρήση επαγγελματική με πολύ support σε chat εφαρμογές, όλες οι ειδοποιήσεις σωστά ακόμα και στο smartwatch, με τίποτα δεν ισχύει αυτό που λες, όλα τα πρόβλημα είναι θέμα παραχωρήσεις αδειών από τις ρυθμίσεις της συσκευής.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ;

Και εγώ δουλεύω όλο το οικοσύστημα της google, δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα σε drive, ημερολόγια, maps, επαφές ... αν δω κάτι που θα με ενοχλήσει θα το γράψω επίσης αν θέλει κάποιος να δοκιμάσω κάτι μπορεί να μου πει.

Μετά από p20 pro, p30 pro δεν μου πήγαινε το χέρι για τίποτα άλλο, ευτυχώς που βρέθηκε και αυτή η λύση γιατί σίγουρα θα το απέρριπτα και εγώ, μετά όμως τι;

Μόνο το OnePlus 8 pro κοιτούσα με καλό μάτι.

 

Γιατι η Google μπορει ανα πασα στιγμη να σε κοψει απο τις δικες της εφαρμογες.

 

 

Δες εδώ

Είναι όμως πρόβλημα εδώ και πολλά χρόνια τα notifications στο emui και καμία ουσιαστική λύση.

Για ειδοποιησεις στο EMUI θελει να κανεις 3 πραγματα:

χειροκινητη εκινηση εφαρμογης

βελτιστοποιηση εφαρμογης στο "δεν επιτρεπεται"

να παραμενουν ενεργα τα δεδομενα οταν κλεινει η οθονη.

Ειδικα το 3 το παραβλεπουν πολλοι, ακομα κατι σημαντικο να μην εχεις ενεργη την εξοικονομηση δεδομενων του EMUI.

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ήσουν κάτοχος κάποιας συσκευής;

P20-P30 pro ελπίζω και το p40, χρήση επαγγελματική με πολύ support σε chat εφαρμογές, όλες οι ειδοποιήσεις σωστά ακόμα και στο smartwatch, με τίποτα δεν ισχύει αυτό που λες, όλα τα πρόβλημα είναι θέμα παραχωρήσεις αδειών από τις ρυθμίσεις της συσκευής.

Το πρώτο μου Huawei είναι το p40 pro. Ψάχνωντας για λύση στις ειδοποιήσεις έπεσα σε πολλά παράπονα για τις ειδοποιήσεις. Αν μου λες ότι δεν είχες προβλήματα προφανώς και σε πιστεύω.

Edited by paschalism
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ

 

Ωραίος, βρήκα το παρακάτω post στο thread που έστειλες και όλα ΟΚ

 

I had the same issue, it was stuck in "Just a sec".

To fix it:

go to apps, find YouTube Vanced -> Force Stop -> Clear Data

back - Show system processes

find MicroG -> Force Stop -> Clear Data, disable again the two options.

back

Load again YTVanced app and try to login.

 

It worked for me.

 

Γιατι η Google μπορει ανα πασα στιγμη να σε κοψει απο τις δικες της εφαρμογες.

Εγώ περιμένω να πάνε προς το καλύτερο τα πράγματα πάντως, ελπίζω να μην πέσω έξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρώτο μου Huawei είναι το p40 pro. Ψάχνωντας για λύση στις ειδοποιήσεις έπεσα σε πολλά παράπονα για τις ειδοποιήσεις. Αν μου λες ότι δεν είχες προβλήματα προφανώς και σε πιστεύω.

 

Μόνο σήμερα έχω λάβει γύρω στα 200 μηνύματα σε chat εφαρμογές, κανένα πρόβλημα .

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ίσως να έχει απαντηθεί πριν, αλλά βλέπω πως οι μεγάλες αλυσίδες του χώρου το αναφέρουν ως 4G+.

Ενώ σε σκρουτζομαγαζα το αναφέρει ως 5G. Είναι 2 διαφορετικές εκδόσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ίσως να έχει απαντηθεί πριν, αλλά βλέπω πως οι μεγάλες αλυσίδες του χώρου το αναφέρουν ως 4G+.

Ενώ σε σκρουτζομαγαζα το αναφέρει ως 5G. Είναι 2 διαφορετικές εκδόσεις;

 

Μια έκδοση είναι 5G

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ;

Και εγώ δουλεύω όλο το οικοσύστημα της google, δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα σε drive, ημερολόγια, maps, επαφές ... αν δω κάτι που θα με ενοχλήσει θα το γράψω επίσης αν θέλει κάποιος να δοκιμάσω κάτι μπορεί να μου πει.

Μετά από p20 pro, p30 pro δεν μου πήγαινε το χέρι για τίποτα άλλο, ευτυχώς που βρέθηκε και αυτή η λύση γιατί σίγουρα θα το απέρριπτα και εγώ, μετά όμως τι;

Μόνο το OnePlus 8 pro κοιτούσα με καλό μάτι.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

Ακόμη όμως δεν έχω καταλάβει τελικά αν δουλεύει οκ μέσα τους εφαρμογές Google ή όχι.

Ας πούμε για παράδειγμα με κάποιες εφαρμογές που κάνουν backup στο drive (πχ WhatsApp, Viber) θα έχω θέμα με την επαναφορά τους;;

Οι ειδοποιήσεις δε με απασχολούν και πάρα πολύ.

Όσον αφορά τις Instagram Facebook κτλ υπάρχει κάποιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...